Nowe przedszkole na Bródnie | | targowek.info

Nowe przedszkole na Bródnie

Ma powstać przy szkole na Suwalskiej. Jeśli nie będzie opóźnienia, pierwsze dzieci pójdą tam za rok.

 

Ratusz ogłosił już oficjalnie przetarg na rozbudowę i modernizację szkoły podstawowej nr 277 przy ul. Suwalskiej. Inwestycja nie poprawi za bardzo warunków nauki uczniów samej szkoły, ale na pewno poprawi sytuację młodszych dzieci  i ich rodziców na Bródnie.

Istniejąca szkoła to kolor brązowy. Przedszkole modułowe zaznaczono na żółto - znajdzie się dalej od ul. Suwalskie, która przebiega na dole planu. Wyremontowany będzie też chodnik prowadzący od ulicy do wejścia do szkoły / rys. materiały przetrargowe
Istniejącą szkołę zaznaczono kolorem brązowym. Przedszkole modułowe (żółte) znajdzie się dalej od ul. Suwalskiej, która przebiega na dole planu. Wyremontowany będzie też chodnik prowadzący od ulicy do wejścia do szkoły / rys. materiały przetrargowe

Rozbudowa polega na dobudowaniu na terenie szkoły nowego skrzydła, w którym zmieści się przedszkole dla 75 dzieci. Sale mają powstać kosztem ok. 2 mln zł i będą gotowe za rok. Zwycięzca przetargu ma skończyć prace do 30 czerwca 2015, a do 31 sierpnia ma zdobyć wszystkie wymagane odbiory.

Szybko i tanio prawda? To możliwe dzięki temu, że przedszkole nie będzie normalnym budynkiem, a powstanie z gotowych modułów. Brzmi to dziwnie, ale w środku sale dla maluchów nie różnią się niczym od normalnego, murowanego budynku, a stawia się je błyskawicznie.

To pomysł naszej dzielnicy na szybkie dodanie miejsc w przedszkolach, których ciągle brakuje. Podobna rozbudowa o elementy modułowe czeka jeszcze przedszkole przy ul. Smoleńskiej na Targówku Mieszkaniowym.

Dodatkowo w budżecie dzielnicy znalazły się pieniądze na dwa remonty przedszkoli: nr 103 przy ul. Mokrej i przedszkola nr 123 przy ul. Syrokomli 26. W obu placówkach po rozbudowie przybędzie miejsc dla przedszkolaków.

Już we wrześniu w tym roku zacznie działać nowe przedszkole przy ul. Sternhela na Zaciszu. To znaczy formalnie jest to filia przedszkola przy ul. Nauczycielskiej, ale obiekt jest całkiem nowy. Zbudowany w tradycyjnej technologii i może dlatego budowa trwała dwa lata, a przygotowania do niej kilka razy dłużej.

PRZECZYTAJ TEŻ:

10 komentarzy na temat “Nowe przedszkole na Bródnie

 • 21 lipca 2014 o godz. 09:46

  Jeszcze kilka powinni zrobić, bo białołęczanie swoje dzieci będą i tak na Bródno przywozić.

 • 21 lipca 2014 o godz. 09:50

  Czy ktoś wie jakie będą dalsze losy przedszkola przy ul. Nauczycielskiej? Ostatnio wymieniono w nim okna – czy to początek remontu i zostanie zabezpieczony spadający z fasady tynk? Może też w końcu zlikwidowana będzie kuchnia WĘGLOWA i piece kaflowe – mamy XXI wiek a obiekt znajduje się w Warszawie i chyba wypadałoby aby dzieciaki i pracownicy mieli normalne warunki

 • 21 lipca 2014 o godz. 09:59

  Kosztem boiska?

 • 21 lipca 2014 o godz. 10:46

  To dobra informacja,szczególnie cieszy krótki termin realizacji.Tak trzymać! :-)

 • 21 lipca 2014 o godz. 12:56

  nie kumam. bialoleckie dzieci to taki odpowiednich europejskich nigersow bez pracy czy o co chodzi?

 • 21 lipca 2014 o godz. 14:47

  Na Białołęce (Derby, Skarbka z Gór) nie ma nic – szkół. przedszkoli, sklepów, parków.

 • 21 lipca 2014 o godz. 15:27

  Nic mnie nie obchodzi,jak,przez kogo,za ile-Kochane Władze,byle tak dalej,budujcie bo Targówek już pęka w szwach a miejsc w przedszkolach brakowało i brakować będzie mimo wszystko

 • 23 lipca 2014 o godz. 17:33

  Nie wiem z czego tu się cieszyć.Na Targówku brakuje też szkół, a dzieci z roku na rok jest coraz więcej. Szkoła 277 uczy na 2 zmiany i ogólnie jest przepełniona, a wkrótce będzie zmuszona do wprowadzenia nauki na 3 zmiany. Tymczasem zamiast ją rozbudować, zabiera się miejsce na przedszkole.

 • 23 lipca 2014 o godz. 17:37

  Teraz już wiem dlaczego szkoła ma trawnik zamiast boiska – zostawiają miejsce do dalszej zabudowy.

 • 18 maja 2015 o godz. 13:30

  moje dziecko mieszkajace na przeciwko przedszkola sie do niego nie dostalo, bo 2/3 miejsc zajely dzieci z Bialoleki. czy to jest ok?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.