Nowe przedszkole na Bródnie

10
Share

Ma powstać przy szkole na Suwalskiej. Jeśli nie będzie opóźnienia, pierwsze dzieci pójdą tam za rok.

 

Ratusz ogłosił już oficjalnie przetarg na rozbudowę i modernizację szkoły podstawowej nr 277 przy ul. Suwalskiej. Inwestycja nie poprawi za bardzo warunków nauki uczniów samej szkoły, ale na pewno poprawi sytuację młodszych dzieci  i ich rodziców na Bródnie.

Istniejąca szkoła to kolor brązowy. Przedszkole modułowe zaznaczono na żółto - znajdzie się dalej od ul. Suwalskie, która przebiega na dole planu. Wyremontowany będzie też chodnik prowadzący od ulicy do wejścia do szkoły / rys. materiały przetrargowe

Istniejącą szkołę zaznaczono kolorem brązowym. Przedszkole modułowe (żółte) znajdzie się dalej od ul. Suwalskiej, która przebiega na dole planu. Wyremontowany będzie też chodnik prowadzący od ulicy do wejścia do szkoły / rys. materiały przetrargowe

Rozbudowa polega na dobudowaniu na terenie szkoły nowego skrzydła, w którym zmieści się przedszkole dla 75 dzieci. Sale mają powstać kosztem ok. 2 mln zł i będą gotowe za rok. Zwycięzca przetargu ma skończyć prace do 30 czerwca 2015, a do 31 sierpnia ma zdobyć wszystkie wymagane odbiory.

Szybko i tanio prawda? To możliwe dzięki temu, że przedszkole nie będzie normalnym budynkiem, a powstanie z gotowych modułów. Brzmi to dziwnie, ale w środku sale dla maluchów nie różnią się niczym od normalnego, murowanego budynku, a stawia się je błyskawicznie.

To pomysł naszej dzielnicy na szybkie dodanie miejsc w przedszkolach, których ciągle brakuje. Podobna rozbudowa o elementy modułowe czeka jeszcze przedszkole przy ul. Smoleńskiej na Targówku Mieszkaniowym.

Dodatkowo w budżecie dzielnicy znalazły się pieniądze na dwa remonty przedszkoli: nr 103 przy ul. Mokrej i przedszkola nr 123 przy ul. Syrokomli 26. W obu placówkach po rozbudowie przybędzie miejsc dla przedszkolaków.

Już we wrześniu w tym roku zacznie działać nowe przedszkole przy ul. Sternhela na Zaciszu. To znaczy formalnie jest to filia przedszkola przy ul. Nauczycielskiej, ale obiekt jest całkiem nowy. Zbudowany w tradycyjnej technologii i może dlatego budowa trwała dwa lata, a przygotowania do niej kilka razy dłużej.

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx