Pole PGR idzie na sprzedaż. CAŁE !!!

51
Share

Najpierw była zła wiadomość, a teraz jest jeszcze gorsza. Agencja Nieruchomości Rolnych sprzedaje od razu całe pole PGR przy ul. św. Wincentego. 

Trzy tygodnie temu Agencja opublikowała ogłoszenie z informacją o sprzedaży 6 ha za 58 mln zł. Oczywiście dowiedzieliście się tego z artykułu na targowek.info.

Przypomnijmy, że mowa o pozostałości po dawnym PGR ciągnącej się wzdłuż ul. św. Wincentego, Gilarskiej i ul. Samarytanka. Od lat teren porasta trawą koszoną na potrzeby sąsiedniej stadniny koni. Od lat służy też za największy obok Parku i Lasku Bródnowskiego teren rekreacyjny mieszkańców Targówka. Mnóstwo tu biegaczy, spacerowiczów, modelarzy, a w ostatnie upały także osób opalających się na kocach. 

Cale pole ma ok. 18 ha i informacja ANR sprzed trzech tygodni nie była pełna – nie do końca było wiadomo, o którą część pola chodzi. Teraz uporządkowano ogłoszenia, udostępniono nową mapkę i niestety, nie mamy dobrych wieści. Na sprzedaż wystawione są wszystkie trzy działki, czyli niemal całe pole PGR!

materiały Agencji Nieruchomości Rolnych

materiały Agencji Nieruchomości Rolnych

 

  • działka nr 1/5 o pow. 6,5 ha, przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną
  • działka nr 1/8 o pow. 4 6ha, przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną
  • działka nr 1/11 o pow. 4,4 ha, przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną

Według planu zagospodarowania przestrzennego z pola wydzielono fragmenty potrzebne do poszerzenia ul. św. Wincentego i budowy Nowotrockiej.  Jedyna część nie zaznaczona na zdjęciu czerwonymi liniami, to teren należący już do miasta i przeznaczony pod szkołę. Jej budowy nie ma jednak w planach miasta na najbliższe lata.

51
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx