Pole PGR wystawione na sprzedaż. Będą bloki

65
Share

Koniec wieczornego joggingu, spacerów z psami, opalaniem na kocu i puszczania modeli samolotów. Na polu PGR wkrótce wyrosną bloki z widokiem na cmentarz.

 

Pozostałość po dawnym PGR to dziś najbardziej atrakcyjny grunt dla deweloperów w całej dzielnicy. Pole ciągnie się wzdłuż ul. św. Wincentego, Gilarskiej i Samarytanki. Od lat porasta trawą koszoną na potrzeby sąsiedniej stadniny koni. Od lat służy też za największy obok Parku i Lasku Bródnowskiego teren rekreacyjny mieszkańców Targówka. Ale już niedługo.

Agencja Nieruchomości Rolnych wystawiła właśnie na sprzedaż sporą część pola. Cena za 6,5 ha to 57,8 mln zł. ANR próbowała sprzedać taki sam fragment działki już 5 lat temu za 66 mln zł, ale potencjalnych kupców wystraszył wtedy nadciągający kryzys. Teraz cena jest niższa, a branża nieruchomości znowu ochoczo rozgląda się za gruntami pod inwestycje…

Nie od razu sprzedane zostanie całe pole. Jego powierzchnia to ok. 20 ha. Część zarezerwowano pod poszerzenie św. Wincentego, w narożniku od ul. Samarytanki powstaje już skwerek z placem zabaw. Tuż obok miejscowy plan zagospodarowania przeznacza 2 ha na cele oświatowe. Na reszcie działki wyrosną bloki i obiekty usługowe. Miejscowy plan zakłada, że osiedle będzie miało mniej więcej takie same gabaryty co Zielone Zacisze. Obiekty usługowe zlokalizowano na fragmentach działki bliżej św. Wincentego i w narożniku tej ulicy z Gilarską. Tam też może zmieścić się jeszcze jeden zielony skrawek terenu.

Według opublikowanego właśnie przez Agencję Nieruchomości Rolnych ogłoszenia, w pierwszej kolejności na sprzedaż  idzie ta część działki:

Pole PGR z zaznaczoną działką na sprzedaż / fot. ANR

Pole PGR z zaznaczoną działką na sprzedaż / fot. ANR

65
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx