Zbiórka udana – akrobaci z Targówka jadą na mistrzostwa świata

4
Share

Można liczyć na ludzi! Dwaj akrobaci DKS Targówek uzbierali w internecie pieniądze niezbędne do wyjazdu na mistrzostwa w Paryżu.

fot. polakpotrafi

Oskar (na górze) i Adam (na dole) /fot. PolakPotrafi

Oskar Piotrowski i Adam Wojtacki trenują na co dzień w DKS Targówek przy ul. Kołowej. Z krajowych zawodów przywieźli już worek medali i wymarzyli sobie wyjazd na Mistrzostwa Świata w Paryżu, które odbywają się na początku lipca.

Ale to nie takie proste, bo na ten wyjazd potrzebują przynajmniej 15 tys. zł – a akrobatyka to nie piłka nożna i pieniędzy na wspieranie zawodników brakuje.

Dlatego na początku czerwca Oskar i Adam rozpoczęli zbiórkę funduszy na portalu crowdfundingowym polakportafi.pl. Pisaliśmy o tym miesiąc temu.

Potem akrobaci przebili się do większych mediów – duży artykuł poświęcił im miesięcznik MaleMan (przy okazji określając Targówek jako „inną planetę”, hmm…)

Dziś, w niedzielę wieczorem, internetowa zbiórka dobiega końca. Efekt? Na założone 15 tys. zł akrobaci z Targówka zebrali… 15,5 tys. i jeszcze mają parę godzin, żeby powiększyć tę sumę! Do niedzieli rano kwotami od 5 do 2000 zł wsparło ich aż 177 różnych osób.

Oskarowi i Adamowi gratulujemy – i życzymy sukcesów na mistrzostwach świata w Paryżu!

 

Przeczytaj także: Targówek od pół wieku jest akrobatyczną potęgą w Polsce 

4
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx