Będzie kolejny skwer – tym razem dla sportowców i dzieci

34
Share

Skwerowe imperium Targówka będzie jeszcze większe! W 2015 r. powstanie na nim boisko, urządzenia dla street workoutu oraz osłonięty przed słońcem i deszczem dziecięcy plac zabaw.

Mamy już w naszej dzielnicy nowiutki skwer z fontanną im. Grzegorza Ciechowskiego, skwer z kotwicą i kurhanem oraz ekologiczny z ulem, a za parę miesięcy zakończy się budowa skweru rekreacyjnego z oczkiem wodnym i siłownią. Ale to nie koniec!

Władze z Targówka właśnie ogłosiły plany budowy kolejnego skweru nad Kanałem Zaciszańskim. Zbudowany zostanie już w 2015 roku między kanałkiem, a ulicą Uroczysko (niedaleko Blokowej) na Zaciszu.

Na razie istnieje tylko projekt koncepcyjny skweru. Uwzględnia on budowę nowego boiska (w miejscu istniejącego) do piłki nożnej, które da się szybko podzielić na dwa mniejsze boiska do koszykówki.

Obok stanie siłownia typu street workout dla dorosłych – co ciekawe, będzie ona całorocznie osłonięta „namiotowym” dachem, umożliwiając ćwiczenia także podczas deszczu i upałów.

Podobne membranowe osłony ochronią też sąsiednią piaskownicę dla dzieci. Prócz piaskownicy młodsze dzieci dostaną huśtawki i inne zabawki, a starsze dzieci karuzelę i konstrukcję z elementami do wspinaczki.

Na obu placach zabaw przewidziano nawierzchnię syntetyczną, a w rejonie siłowni mineralną. Część terenu wydzielona została na zieleń wraz z ławeczkami do siedzenia.

skwer-uroczysko-zacisze-targowek

Szkic koncepcyjny skweru przy ul. Uroczysko / mat. UD

 

Tyle co do koncepcji. Obecnie opracowywana jest szczegółowy projekt. Budowa skweru została zaplanowana w środkach budżetowych na 2015 rok.

Nam się podoba. A wam?

34
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx