Co robić w weekend na Targówku?

9
Share

W ostatni wakacyjny weekend już pewnie wszyscy są w mieście. Pogoda ma być w miarę ładna, więc warto wyjść z domu. 

 

Sobota

Spotkanie szukamywas.pl w Galerii Renova

Szukamy wasPortal szukamywas.pl wspierający poszukiwania osób zaginionych, w sobotę w godzinach 12-15 organizuje imprezę w Galerii Renovej przy ulicy Rembielińskiej 20.

Podczas spotkania będzie można porozmawiać o zaginięciach w Polsce, ogromnej skali tego zjawiska, uzyskać poradę co zrobić w przypadku zaginięcia osoby bliskiej, gdzie się zgłosić. Można również  dołączyć do grona wolontariuszy.

Portal to dość niezwykłe miejsce w polskim internecie. Od 4 lat użytkownicy szukamywas.pl wspierają poszukiwania osób zaginionych. Ich aktywność koncentruje się wokół upowszechniania informacji o zaginięciach, poszukiwania śladów w internecie osób zaginionych , tworzenia internetowej bazy zaginięć Polaków w kraju i za granicą. Portal funkcjonuje dzięki wolontariuszom i może pochwalić się trzydziestoma sukcesami, dzięki którym ludzie odnajdywali drogę powrotną do domu.

 Pchli targ na Zaciszu

pchli targImpreza rozkręca się z miesiąca na miesiąc.  W sobotę handelek starociami (i nie tylko) zacznie się o godz. 14 i potrwa do godz. 18, ale to nie będzie koniec atrakcji. Potem zacznie się potańcówka, którą zaplanowano do godz. 21.

Podczas targu będzie można przekąsić coś z grilla, warsztaty artystyczne ogarnia dom kultury Zacisze, będą też darmowe dmuchańce, wiec najmłodsi będą zadowoleni.

Niedziela

Rowerowe zwiedzanie Targówka

Stowarzyszenia Targówek w spódnicy i Otwarta Przestrzeń zapraszają na rowerowe zwiedzanie Zacisza. Panie zachęcają do wspólnej przejażdżki i przy okazji poznania osiedla. Dowiecie się m.in. którędy biegły tory wąskotorówki, gdzie były forty Twierdzy Warszawa i gdzie była ulica Józefa Cyrankiewicza, nazwana tak jeszcze za jego życia.

Start o godz. 11 w niedzielę na rogu ul. Radzymińskiej i Fantazyjnej. Planowany koniec o godz. 13.30 pod Domem Kultury Zacisze.

Targowek na rowerze

9
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx