Bazarek vs metro – kolejna dyskusja co z tym zrobić

64
Share

W pawilonach przy Trockiej wszyscy zastanawiają się, co dalej z bazarkiem, którego miejsce zajmie stacja metra. Dziś spotkanie dla kupców i klientów.

 

fot. targowek.info

fot. targowek.info

 

Ulotki zapraszające na spotkanie można jeszcze znaleźć w niektórych pawilonach. O godz. 18.30 w Parku Wiecha (alejka bliżej Handlowej) kupcy i mieszkańcy będą zastanawiać się, na jakich warunkach zgodzić się na przeprowadzkę bazarku.

O konieczności znalezienia nowego miejsca jako pierwsi alarmowaliśmy już w 2011 roku. Przypomnijmy, że dokładnie w miejscu pawilonów ma powstać stacja metra Trocka. Zacznie się przy Pratulińskiej, a tory odstawcze będą biegły aż pod ul. Łokietka.

Położenie stacji Metro Trocka / fot. Targowek.to

Położenie stacji Metro Trocka. Nasze zdjęcie z 2011 roku / fot. Targowek.info

Przed zbliżającymi wyborami o problemie przypomnieli sobie społecznicy z organizacji Warszawa Społeczna. To oni organizują spotkanie, na którym będą się domagać, żeby nowe miejsce dla bazarku wybrano w konsultacjach społecznych, a nie w zaciszu gabinetów.

Dotychczas z przecieków wynikało (oczywiście o wszystkim czytaliście u nas), że pod uwagę brana jest lokalizacja na parkingu przez pętlą autobusową. Urzędnicy odrzucali drugą proponowaną lokalizację – dużą pustą działkę między Zamiejską, szkołą a Trocką – to zbyt łakomy kąsek dla deweloperów, na który w dodatku ma ochotę SM Praga.

bazarek_Google

Parking między Topazem a pętlą autobusową – możliwe, że to tu przeniesie się bazarek / fot. Google Maps

64
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx