Ławka-pułapka na nowym skwerze [LIST]

10
Share

Nasza czytelniczka Ola ze spaceru nad Kanałkiem Bródnowskim wróciła ze zniszczonym ubraniem. Teraz przestrzega przed tym innych.

 

Wczoraj poszłam z dzieckiem na spacer na nowy skwer nad kanałkiem. Ten ekologiczny, o którym niedawno pisaliście na targowek.info [czytaj tutaj – przyp. red.].

Faktycznie, skwer jest bardzo ekologiczny… Na chwilę usiadłam przy drzewie, ale wstać już nie mogłam, bo przykleiłam się do ławki! Udało mi się odkleić dopiero po dłuższym szarpaniu. Dopiero wtedy przyjrzałam się, na czym usiadłam. To najdłuższa ławka na całym skwerze, otaczająca ze wszystkich stron klomb z drzewem. Niby czysta i ładna, ale okazało się, że w wielu miejscach wycieka z niej jakaś lepka substancja. Widać też było ślady, że nie tylko ja wpadłam w tę pułapkę.

Pani w pralni rozpoznała, że to żywica. Prawdopodobnie deski, z których zrobiono ławkę, nie zostały prawidłowo wysuszone. Jeśli drewno nie zostanie wymienione, żywica może z nich wyciekać przez wiele miesięcy, a nawet lat. Spodnie mam odebrać z pralni w sobotę – wtedy dowiem się, czy udało się je doprać, czy będą do wyrzucenia.

Załączam zdjęcia ku przestrodze.

zdjęcia: czytelniczka targowek.info

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx