Magiczny plac zabaw tuż obok Targówka

7
Share

Jest wreszcie okazja, żeby wybrać się na sąsiednią Białołękę. Tuż za Trasą Toruńską powstał wielki plac zabaw z boiskami i częścią edukacyjną. 

 

Do tej pory to raczej mieszkańcy Białołęki odwiedzali naszą dzielnicę, ale teraz jest okazja do rewizyty. Tuż za Trasą Toruńską otwarty został Magiczny Park. Tak się nazywa, bo znajduje się przy ul. Magicznej. Można podjechać rowerem, autobusem, autem albo po prostu przejść pieszo przez wiadukt na ul. Głębockiej. Tuż za Trasą Toruńską skręcamy w lewo i jakieś 300 m. dalej jest TO miejsce.

Owszem, mamy bardzo fajny plac zabaw w Parku Bródnowskim. Ale pewnie wielu rodziców chętnie zabierze dzieciaki w nowe miejsce. Jest tu tyle zabawek dla dzieci w różnym wieku, że wczoraj jednocześnie bawiły się setki osób i jeszcze było gdzie poszaleć. A to nie tylko miejsce dla dzieci. Jest też tor rowerowy dla nastolatków i boiska ze sztuczną nawierzchnią: do koszykówki i piłki nożnej.

Na Białołęce na brak wolnych terenów nie narzekają, więc zbudowali to z rozmachem. Obiekt jest bardzo rozległy. Jeśli ktoś szuka ciszy, to znajdzie ławeczkę ze stolikiem na uboczu. Główną atrakcją ma być pewnie zakątek przybliżający kulturę Mazowsza. To drewniane wiaty z figurami zwierząt domowych i miejscem na grilla. Jednak sądząc po wczorajszej frekwencji, to plac zabaw zdecydowanie bardziej przyciąga dzieciaki.

W ten weekend trwa trzydniowe otwarcie placu, stąd tak duże zainteresowanie. Na uliczce dojazdowej robił się korek, brakowało miejsc do parkowania (polecamy spacer lub rower, to naprawdę blisko). W tygodniu pewnie będzie spokojniej, a jeszcze na niedzielę przewidziano dodatkowe atrakcje:

31.08 (niedziela) 
16:30 – Koncert dla dzieci. Wystąpi zespół terenNowy.kids 
18:00 – Koncert Orkiestry Św. Mikołaja 
20:00 – Koncert zespołu R.U.T.A.


Tak placem chwali się ratusz:

7
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx