Tak wygląda najnowsze przedszkole w Warszawie [ZDJĘCIA]

39
Share

Trwają ostatnie przygotowania przed otwarciem przedszkola na ul. Sternhela 40. Dziś przyjedzie tu prezydent Warszawy, ale my byliśmy pierwsi.

Już dzisiaj o godz. 10 – w środę, na kilka dni przed formalnym rozpoczęciem roku szkolnego – zaplanowano uroczyste otwarcie nowego budynku przedszkola nr 128, z udziałem m.in. prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

My na ulicę Sternhela zajrzeliśmy wcześniej. W okolicy prawie wszystko jest nowe: pieszo-rowerowa promenada po obu stronach kanałku Bródnowskiego, dwie ulice (Sternhela i Drewnowskiego) oraz oczywiście samo przedszkole z wielkim placem zabaw.

Budynek przedszkola zachwyca nowością i funkcjonalnością. Wszystko zostało w nim dokładnie przemyślane. Na parterze jest wielka aula, szatnie, oraz sześć sal dla dzieci. Każda sala pomalowana jest w innym kolorze, ma własną łazienkę i własne wyjście do ogrodu. Każda sala ma własny laptop i telewizor z dvd. Na piętrze są pomieszczenia administracyjne, schowki, ale też sala edukacyjna (dla zajęć dodatkowych, np. jęz. angielskiego) oraz sala „kinowo-teatralna”.

Od września będzie tu codziennie uczęszczać ok. 100 dzieci w wieku 3-5 lat, na które czekają panie nauczycielki oraz – tu niespodzianka – jeden pan nauczyciel.

wszystkie zdjęcia: targowek.info

 

Dodajmy jeszcze, że przedszkole nr 128 przeniosło się na Sternhela z ul. Nauczycielskiej – lecz tamten stary, ciasny, ale i klimatyczny budynek nie został zamknięty. W lecie przeszedł gruntowny remont (m.in. wymieniono okna) i teraz stał się filią placówki nr 128.

39
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx