Co się dzieje w dzielnicy w weekend?

5
Share

W weekend bez wyjeżdżania z dzielnicy można pobiegać, posłuchać muzyki i dobrze zjeść. Najwięcej atrakcji oczywiście czeka na dzieci. 

Sobota

KosmokwakiZakończenie lata

Od godz. 16 w sobotę trwa impreza w Parku Bródnowskim. Najpierw wystąpią zespoły dla dzieci, będą dmuchane zabawki, wielkie bańki i malowanie twarzy. Później czeka nas pokaz teatr ognia, a na koniec o godz. 20 wystąpi zespół Loka. Cały czas można coś przegryźć w foodtruckach.

Weź sadzonkę

W sobotę rozpoczynają się Warszawskie Dni Recyklingu. W każdej dzielnicy, w godz. 10 – 13 odbędą się pikniki, na których przyniesione surowce wtórne, będzie można wymienić na sadzonki.

W naszej dzielnicy plastik, metal, papier, szkło i elektrośmieci można wymienić na roślinkę pod urzędem dzielnicy.

W niedzielę, 7 września w godz. 11 – 17 na terenie Agrykoli, odbędzie się wielki, rodzinny finał akcji.

Niedziela

Bieg serca

Odmówisz Spartanom udziału w biegu? / fot. festiwalbiegowy.pl

Spartanie zapraszają na bieg / fot. festiwalbiegowy.pl

Biegacze, a wśród nich, słynni już Spartanie zapraszają na Bieg Serca. Idea jest bardzo prosta: biegamy na bieżni na stadionie Poloneza przy Łabiszyńskiej, a za każde kółko zrobione przez każdego uczestnika wpada 5 zł na leczenie i rehabilitację niepełnosprawnych dzieci.

To pierwsza taka impreza w Polsce. Uspokajamy, że to nie jest żaden wyczyn. Można startować całymi rodzinami, wystarczy przeczłapać choć jedno kółko, a już pomagamy.

Po biegu czeka dużo atrakcji: dla najmłodszych przygotowano m.in. występ Fasolek, strefę malowania buzi, modelowania balonów czy zamykania w duże bańki mydlane. Na dorosłych biegaczy czekać będzie gorący doping cheerleaderek i występy zespołów muzycznych.

Bieg Serca odbędzie się w niedzielę (7 września), startować można w godz. 10-16. Wpisowe – złotówka. Więcej: Festiwalbiegowy.pl

 

Otwarta niedziela w Domu Kultury Zacisze

W  godz. 16 – 18 zaciszański dom kultury będzie prezentował swoją ofertę na najbliższy semestr. Będzie możliwość poznania większości instruktorów i bezpośredniej rozmowy o zajęciach.

Do tego zapisy na warsztaty i zajęcia, oraz warsztaty, podczas których dzieci i rodzice zobaczą instruktorów „w akcji” – plastyka, twórcze budowanie z klocków Lego, tekturowy świat czyli ARCHItekturki…

Dodatkowa atrakcja to gigantyczne bańki, które będą zapowiedzią cyklu warsztatów „Mali Einsteini”. Warto wziąć aparat fotograficzny.

Wstęp wolny. Każdy odwiedzający otrzyma materiały promocyjne, m.in. katalog z ofertą zajęć i warsztatów w sezonie 2014/2015. Cała oferta domu kultury tutaj.

5
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx