Gdzie przeniosą bazarek z Trockiej? Spotkanie u burmistrza

11
Share

Sprawa bazarku sięga już wiceprezydenta miasta. W poniedziałek można się z nim spotkać w ratuszu przy Kondratowicza i omówić przenosiny pawilonów. 

 

Bazarek na Trockiej

Bazarek na Trockiej

Burmistrz naszej dzielnicy Grzegorz Zawistowski zaprasza na spotkanie informacyjne w sprawie bazarku na Trockiej. Nie wiadomo czy padnie już na nim ostateczna lokalizacja, ale będzie można porozmawiać. W spotkaniu weźmie też udział Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy odpowiedzialny m.in. za konsultacje społeczne.

Wygląda jednak na to, że urzędnicy sporo już ustalili. 18 września odbyło się spotkanie wiceburmistrza Grzegorza Gadeckiego z wiceprezydentem Olszewskim, radną Iwoną Wujastyk i przedstawicielami RSM Praga.

Zależy nam na wypracowaniu optymalnego rozwiązania, uwzględniającego potrzeby mieszkańców, przyzwyczajonych do tego miejsca, jak i właściwe zagospodarowanie otoczenia przyszłej stacji metra. Ustalono, że opracowanie koncepcji przestrzennej tego obszaru zostanie poprzedzone konsultacjami zorganizowanymi przez stołeczne Centrum Komunikacji Społecznej oraz spotkaniami z mieszkańcami

– podaje na Facebooku wiceburmistrz Gadecki.

Z naszych informacji wynika, że ratusz będzie chciał przekonać kupców, że bazarek wróci w okolice stacji po zbudowaniu metra. Dzielnica wspólnie ze Spółdzielnią Praga i po konsultacjach z mieszkańcami ma przygotować koncepcję  zagospodarowania terenu nad stacją Trocka.

Wciąż nie wiemy, gdzie kupcy mieliby się przenieść na czas budowy stacji, czyli w warszawskich warunkach na 3-4 lata. Do tej pory kupcy usłyszeli kilka propozycji nowego miejsca dla handlu (m.in. parking za Topazem, pusty skwer między działami a ul. Askenazego), ale każda ma jakieś minusy.

Spotkanie odbędzie się 29 września (poniedziałek) o godzinie 18 w urzędzie dzielnicy przy ul. Kondratowicza 20.

Przypomnijmy, że o potrzebie znalezienia nowego miejsca dla bazarku pisaliśmy jako pierwsi już w 2011 roku.  W internetowym głosowaniu, które zrobiliśmy rok później, zdecydowana większość mieszkańców wypowiedziała się za przeniesieniem bazarku po sąsiedzku – na dużą, wolną działkę między Zamiejską, a Trocką. Niestety tę lokalizację upatrzyła sobie Spółdzielnia Mieszkaniowa Praga, a jak wiadomo w naszym mieście urzędnicy kłaniają się deweloperom w pas.

Sprawa nabrała rozgłosu dopiero teraz, przed wyborami. Zainteresowali się nią m.in. aktywiści z organizacji Warszawa Społeczna, którzy startują w nadchodzących wyborach. Na zorganizowane przez nich spotkanie w Parku Wiecha przyszły tłumy kupców i ich klientów. Na bazarku trwa też zbieranie podpisów pod petycją do władz miasta.

 

 

W naszej sondzie sprzed dwóch lat wciąż można głosować, choć lista potencjalnych lokalizacja nieco się zmieniła.

Jedna z propozycji nowej lokalizacji – w miejscu parkingu między Topazem a pętlą.

bazarek_Google

fot. Google Maps

A to propozycja na przeniesienie bazarku jednego z internautów.

Pomysł na przeniesienie bazarku na działkę wzdłuż Trockiej autorstwa internauty lariusa z forum Skyscrapercity. Proponowaną  lokalizację zaznaczono na czerwono.

 

Zobacz: Gdzie dokładnie powstaną stacje metra

11
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx