Guziki-widmo i rondo rowerowe jednak się przydadzą | | targowek.info

Guziki-widmo i rondo rowerowe jednak się przydadzą

Konie żartów z „rowerowego ronda” na Bródnie i z guzików przy nieistniejących przejściach dla pieszych. Ścieżki rowerowe wzdłuż Wysockiego i Bazyliańskiej naprawdę powstaną. 

Guziki przy Wysockiego zamontowano już wcześniej. Ścieżka powstanie dopiero teraz / fot. targowek.info
Guziki przy Wysockiego zamontowano już wcześniej. Ścieżka powstanie dopiero teraz / fot. targowek.info

 

Pamiętacie guziki przy przejściach-widmo, które powstały na Wysockiego? Nabijaliśmy się z nich już półtora roku temu.  Przy zebrach nie wiadomo po co powstały podwójne przyciski do włączania świateł. Teraz już wiemy, że mają służyć rowerzystom. Jak podaje ratusz, właśnie rozpoczyna się budowa ścieżek rowerowych wzdłuż Wysockiego i Bazyliańskiej.

Droga dla rowerów powstanie po obu stronach ul. Wysockiego od Trasy Toruńskiej do skrzyżowania z Bazyliańską.  Dalej na południe będzie biegła po wschodniej stronie jezdni i połączy się z istniejącym odcinkiem przy skrzyżowaniu z ul. Budowlaną Matki Teresy z Kalkuty i Odrowąża. Równocześnie wybudowana zostanie ścieżka po południowej stronie ul. Bazyliańskiej, która połączy się z istniejącymi odcinkami na ul. Kondratowicza i Rembielińskiej.

Tym samym zniknie drugi absurd, który przynosi naszej dzielnicy wątpliwą sławę. Niedawno telewizja TVN drwiła w programie „Polska i świat” z rowerowego ronda na skrzyżowaniu Ogińskiego i Bazyliańskiej. Na razie w tym miejscu ścieżka prowadzi tylko wokół skrzyżowania. Dopiero teraz zostanie dociągnięta do niej droga rowerowa.

Łączna długość tras na Wysockiego i Bazyliańskiej to ponad 2 km. Na większości odcinków droga dla rowerów będzie miała szerokość 3 m. Przy okazji wyremontowane zostaną chodniki – ułożone zostaną nowe płyty betonowe 50×50 cm. Kto jeździ tamtędy wózkiem dziecięcym, ten wie, że to naprawdę dobra wiadomość…

Prace za ok. 2 mln zł wykona Zakład Remontów i Konserwacji Dróg. Rozpoczną się w najbliższych dniach, na ich zakończenie wykonawca ma 120 dni. Czyli wiosną ścieżki powinny być gotowe.

 

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

7 komentarzy na temat “Guziki-widmo i rondo rowerowe jednak się przydadzą

 • 26 września 2014 o godz. 08:54

  Super!!

 • 26 września 2014 o godz. 11:07

  Głupota płynie z TVN i podobnych niby-polskich mediów. Pojeździjcie trochę na rowerach po Bródnie, zobaczycie jak to miło zderzać się z chamstwem kierowców. Przejazd przy Ogińskiego doskonale przydaje się przy jeździe chodnikiem wzdłuż Bazyliańskiej, wtedy żaden burak nie trzepnie was skręcając w Ogińskiego lub Hieronima. Przy Wysockiego nie trzeba jechać po pasach z pieszym (naprawdę trzeba być nieświadomym, żeby nie zrozumieć, do czego posłuży szeroki pas równoległy do pasów). Proponuję artykuł o handlu na ścieżce rowerowej przy bazarku na Kondratowicza. Nie zsiadając z roweru można kupić (wjechać) w stragany z kwiatami, ciastkami, jabłkami, inwalidę na wózku obładowanego ruskimi papierosami… Bezmyślni i ślepi kierowcy to także codzienność przy wjeździe do szpitala. Jazda rowerem po ścieżce wzdłuż Kondratowicza to kupa nerwów i rosyjska ruletka.

 • 26 września 2014 o godz. 11:48

  Długo kazał czekać ratusz na ten fragment ścieżki.Mam nadzieję,że prace zakończa się w terminie i na wiosnę nią pojedziemy.

 • 27 września 2014 o godz. 01:11

  Plyta betonowa o tych wymiarach to raczej typowy chodnik. Natomiast szkoda, ze przy okazji zostanie zapewne popsuty wizerunek okolicy. Dodatkowo zapewne wydadza spore pieniadze niepotrzebnie i oslupkuja…

 • 27 września 2014 o godz. 02:59

  swiat na rower!! i wolnosc od ropy!

 • 28 września 2014 o godz. 20:16

  Pani Hanna Gronkiewicz doszła do władzy na naszych rowerowych plecach. obiecała nam tysiące scieżek rowerowych. I co??????
  G…. zrobiła. Po siedmiu latach nie powstała żadna. Nie wyremontowała nawet tej wzdłuż Odrowąża. Żadna ścieżka na Bródnie nie prowadzi do innej dzielnicy. Przejazd rowerem przez Rondo Żaba to śmiech.
  Wstydzę się, że głosowałam na HGW. A tyle pieniędzy z UE nabrała na inwestycje…..

 • 29 września 2014 o godz. 16:15

  badzmy szczerze budowa tej sciezki to blad. nie potrzebujemy sciezek na brodnie, potrzebujemy sciezek pozwalajacych dojechac na brodno. jak na przyklad dojechaz dworca wschodniego? przydalaby sie nowe stacje venturilo np. na wysockiego przy bazylianskiej czy przy centrum handlowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.