Guziki-widmo i rondo rowerowe jednak się przydadzą

7
Share

Konie żartów z „rowerowego ronda” na Bródnie i z guzików przy nieistniejących przejściach dla pieszych. Ścieżki rowerowe wzdłuż Wysockiego i Bazyliańskiej naprawdę powstaną. 

Guziki przy Wysockiego zamontowano już wcześniej. Ścieżka powstanie dopiero teraz / fot. targowek.info

Guziki przy Wysockiego zamontowano już wcześniej. Ścieżka powstanie dopiero teraz / fot. targowek.info

 

Pamiętacie guziki przy przejściach-widmo, które powstały na Wysockiego? Nabijaliśmy się z nich już półtora roku temu.  Przy zebrach nie wiadomo po co powstały podwójne przyciski do włączania świateł. Teraz już wiemy, że mają służyć rowerzystom. Jak podaje ratusz, właśnie rozpoczyna się budowa ścieżek rowerowych wzdłuż Wysockiego i Bazyliańskiej.

Droga dla rowerów powstanie po obu stronach ul. Wysockiego od Trasy Toruńskiej do skrzyżowania z Bazyliańską.  Dalej na południe będzie biegła po wschodniej stronie jezdni i połączy się z istniejącym odcinkiem przy skrzyżowaniu z ul. Budowlaną Matki Teresy z Kalkuty i Odrowąża. Równocześnie wybudowana zostanie ścieżka po południowej stronie ul. Bazyliańskiej, która połączy się z istniejącymi odcinkami na ul. Kondratowicza i Rembielińskiej.

Tym samym zniknie drugi absurd, który przynosi naszej dzielnicy wątpliwą sławę. Niedawno telewizja TVN drwiła w programie „Polska i świat” z rowerowego ronda na skrzyżowaniu Ogińskiego i Bazyliańskiej. Na razie w tym miejscu ścieżka prowadzi tylko wokół skrzyżowania. Dopiero teraz zostanie dociągnięta do niej droga rowerowa.

Łączna długość tras na Wysockiego i Bazyliańskiej to ponad 2 km. Na większości odcinków droga dla rowerów będzie miała szerokość 3 m. Przy okazji wyremontowane zostaną chodniki – ułożone zostaną nowe płyty betonowe 50×50 cm. Kto jeździ tamtędy wózkiem dziecięcym, ten wie, że to naprawdę dobra wiadomość…

Prace za ok. 2 mln zł wykona Zakład Remontów i Konserwacji Dróg. Rozpoczną się w najbliższych dniach, na ich zakończenie wykonawca ma 120 dni. Czyli wiosną ścieżki powinny być gotowe.

 

 

7
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx