Idzie weekend: wymiana ciuchów, pchli targ i… walka o 512

27
Share

Bywały już w naszej dzielnicy ciekawsze weekendy. Ale bywały i nudniejsze.

Już piąty Pchli Targ na Zaciszu będzie działał na ul. Blokowej (obok Radzymińskiej) w sobotę 27 września 2014 r. w godzinach 14:00 – 18:00. Tak jak zwykle każdy może przynieść coś swojego do sprzedaży lub wymiany, każdy może też coś kupić. I tak jak zwykle będzie również działał punkt zbierania elektrośmieci, a dla dzieci zostaną rozstawione darmowe „dmuchańce”.

512 na tymczasowym krańcu „Zacisze” /fot. targowek.info

512 na krańcu „Zacisze” /fot. archiwum targowek.info

Nowością na Pchlim Targu będzie… akcja zbierania podpisów pod wnioskiem o zachowanie linii autobusowej 512 z Zacisza do Centrum.

Chodzi o to, że po uruchomieniu centralnego odcinka II linii metra zmieni się lokalizacja końcowej pętli jeżdżącego z Zacisza autobusu 512 – z Esperanto w centrum Warszawy na stację metra Stadion Narodowy na Pradze. Grupa mieszkańców, pod przywództwem radnego PO Jędrzeja Kunowskiego, protestuje i żąda pozostawienia linii 512 na obecnej trasie.

Akcja zbierania podpisów będzie kontynuowana w niedzielę na ulicy Codziennej ok. godz. 10-11. Choć tutaj głównie na potrzeby TVP Warszawa, która ma się zjawić i nagrać materiał do telewizji.

Kogo nie interesuje komunikacja miejska, ale za to interesują używane ciuszki, powinien zgosić się w weekend do Domoteki w Parku Handlowym Targówek na ul. Malborskiej. W godzinach 10:00-21:00 (w sobotę) oraz 10:00-18:00 (w niedzielę) będzie się tam odbywać bezgotówkowa wymiana ubrań ciążowych i dziecięcych SwapMnie.

Wymieniać można się m.in. ubraniami ciążowymi, dziecięcymi, zabawkami i akcesoriami, książkami i podręcznikami. Podczas akcji odbędą się m.in. warsztaty dla rodziców oraz gry i konkursy dla dzieci. Sama wymiana rzeczy jest bezpłatna, ale wejście na imprezę niestety płatne: 10 zł.

27
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx