Krystyna Prońko startuje w wyborach w naszym okręgu

39
Share

Ale nie dajcie się nabrać. Wcale nie mieszka na Targówku. Reprezentuje wyborców, z którymi mamy zupełnie różne interesy. 

Media obiegła wiadomość, że Platforma Obywatelska przygotowała już listy kandydatów na listopadowe wybory samorządowe. Z przecieków prasowych wynika, że rządząca partia nie chce wiele zmieniać i stawia na obecnych radnych. Pełne listy poznamy w weekend, a wszystkich kandydatów (nie tylko z PO) opiszemy jeszcze na targowek.info

Na razie wiadomo, że nowym nazwiskiem na liście Platformy ma być Krystyna Prońko. Starszym czytelnikom piosenkarki przedstawiać nie trzeba, młodszym pomoże ten filmik:

Krystyna Prońko podczas koncertu w Gorzowie / fot. Piotr Drabik / Wikimedia Commons CC BY 2.0

Krystyna Prońko podczas koncertu w Gorzowie / fot. Piotr Drabik / Wikimedia Commons CC BY 2.0

Piosenkarka ma kandydować z naszego okręgu wyborczego. TVN Warszawa krzyczy już nawet w tytule, że „Krystyna Prońko wystartuje z Targówka”. To duże uproszczenie mogące wprowadzać w błąd.

Pech naszej dzielnicy polega na tym, że wrzucono nas do jednego okręgu wyborczego z tak odległymi dzielnicami jak Wawer, Rembertów czy Wesoła. Krystyna Prońko pochodzi z Gorzowa, a od 12 lat mieszka w Wesołej i to w najdalszej jej części – w Starej Miłosnej. Swoje przywiązanie do tego osiedla podkreślała w wywiadach dla lokalnej prasy.  Jeśli zostanie więc radną, będzie reprezentowała swoich sąsiadów.

A Targówek ze Starą Miłosną ma wspólnego naprawdę niewiele, a wręcz ma różne interesy. Tam co jakiś czas pojawiają się protesty przeciwko wschodniej obwodnicy Warszawy, która dla nas byłaby wybawieniem i odciążeniem Trasy Toruńskiej czy Radzymińskiej. Co zatem kandydatka na radną sądzi o budowie obwodnicy?

Ja wiedziałam o tej inwestycji, mnie osobiście to nie przeszkadza. Miałam nawet taki czas, że ta droga byłaby dla mnie wygodna, ale w tej chwili jest mi wszystko jedno, czy powstanie czy nie

– to wypowiedź Krystyny Prońko udzielona lokalnemu serwisowi wesola-gazeta.pl w 2011 roku. Jeśli okaże się, że od tego czasu zmieniła zdanie, na pewno Was poinformujemy.

Na razie czekamy na kandydatów, którym sprawy Targówka nie będą obojętne.

39
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx