Szkoła Matematyki 2+2 i algorytm na matematyczny sukces

0
Share

Zdolnych matematycznie dzieci jest więcej niż połowa, a wśród nich sporo wybitnie uzdolnionych – prof. Edyta Gruszczyk-Kolczyńska

2

 

Matematyka może być ciekawa i może stać się ulubionym przedmiotem. Algorytm dojścia do tego wniosku jest bardzo prosty.

Czas!

Aby coś zrozumieć, niezbędny jest do tego czas. Poznając nowe treści, musimy odświeżyć sobie wiele znanych ale dawno niestosowanych zagadnień i próbować znaleźć część wspólną między tym, co już wiemy, i tym, co dopiero poznamy. To oczywiste, że każdy potrzebuje innego czasu na zapoznanie się z nową wiedzą. A zatem, czy można nauczyć się nowego matematycznego zagadnienia na „trzy cztery” wraz z 30-tką towarzyszy jednocześnie? Odpowiedź zdaje się oczywista.

Bez lęku!

A jeśli niepowodzenia w uczeniu się matematyki budzą lęk, zapewne do kolejnych działań nawet nie próbujesz podejść. To, że nie idzie Ci z matematyką, wcale nie świadczy źle o Tobie! Nie raz masz ochotę zadać pytanie, które zapewne rozjaśniłoby Ci omawiany problem, ale kto Cię usłyszy?

No właśnie, matematyka to nie przyczyny wojny, które możesz „wkuć”, albo nowe słowo w innym języku. Matematyka to zmierzanie do celu. Nigdy nie wiesz, czy Ci się uda. Ale gdy go osiągasz, masz poczucie sukcesu, nawet jeśli chodzi o proste działanie z wykorzystaniem liczb dodatnich i ujemnych. Osiąganie dobrych wyników jest możliwe!

FOT 1

Próbuj!

Nie siedź nad pusta kartką, zawsze próbuj. Kiedy uruchomisz już jakiś proces myślowy, może okazać się, że mózg Cię zaskoczy i uaktywni lawinę dobrych pomysłów!

Myśl, nie wkuwaj!

Nie zapamiętasz wszystkich wzorów — to pewne — ale nie musisz tego robić. Rozwiązując zadania, w których trzeba korzystać z danego wzoru, bądź rygorystyczny: jeden wzór — 10 zadań. Przy 7. zadaniu okaże się, że wzór stosujesz odruchowo, bez zastanowienia!

Wzory się STOSUJE!

Trening w matematyce jest niezbędny! A wzory masz pod ręką, na maturze też możesz korzystać z tablic matematycznych. Aby zdjąć z siebie część maturalnego stresu, wcześniej naucz się pracować z tablicami. Zaoszczędzi Ci to czasu i da poczucie pewności, że potrzebny wzór istnieje i wiesz, gdzie go znaleźć.

Na chwilę wyłącz komputer!

Jesteśmy przebodźcowani, ale starajmy się być mądrzy! Zmierz czas, jaki spędzasz na portalach społecznościowych i poświęć jego część na matematykę. Wiesz, co Cię rozprasza. Samokontrola może pomóc!

Masz zdolności matematyczne, każdy je ma. Rodzimy się z nimi. Być może należałeś do tej grupy przedszkolaków, które, zgodnie z wynikami badań przeprowadzonych przez prof. Edytę Gruszczyk-Kolczyńską, przejawiały szczególne uzdolnienia matematyczne? Nie pozwalaj na odebranie tych zdolności! Potrafisz!

 

Szkoła Matematyki 2+2Warszawa Targówek

www.targowek.2plus2.edu.pl

targowek@2plus2.edu.pl

tel. 791 400 535
 

 

 

 

 

 

Szkoła Matematyki 2+2 na Targówku działa z powodzeniem od grudnia 2013 r. Pomagamy odnaleźć się w matematycznej rzeczywistości i dążymy do matematycznego usamodzielnienia naszych uczniów. Wiemy, że najważniejsze jest podejście. Mamy pierwsze sukcesy i, co za tym idzie, zadowolonych uczniów.

Od września 2014 r., przenosimy nasze matematyczne boje na nowy ring do sali nr 25 przy ul. Olgierda 35/41 (w budynku szkoły) na warszawskim Targówku. 

Zapraszamy! Nie czekaj do ostatniej chwili!

Masz do wyboru cztery różne abonamenty (od 130 zł do 280 zł miesięcznie), wybierz odpowiedni do swoich potrzeb!

Tworzymy także grupę dla dzieci w wieku przedszkolnym!

0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx