To już pewne: zburzą czarny pawilon przy Kondratowicza

30
Share

Już wkrótce panorama ul. Kondratowicza zmieni się nie do poznania. Zamiast brzydkiego czarnego pawilonu naszpikowanego reklamami powstanie osiedle na 128 mieszkań z minigalerią handlową. 

 

Koszmarne "Centrum handlowe" przy ul. Kondratowicza /fot. targowek.info

Koszmarne „Centrum handlowe” przy ul. Kondratowicza /fot. targowek.info

Wielkie zmiany w tym rejonie zwiastowało już zeszłoroczne wyburzanie pustostanów na tyłach Kondratowicza przy Krasińczyńskiej.

Zimą donosiliśmy, że w ich miejsce, a także w miejscu pawilonu przy samej ulicy, powstanie osiedle. Teraz to już pewne.

Szczegóły inwestycji podaje Gazeta.pl. Teren za 14 mln zł kupiła spóła Unidevelopment (znacie ją m.in. z inwestycji Praga Square przy Goworowskiej na Bródnie). Osiedle będzie nazywało się Gama i zaprojektowała je renomowana pracownia JEMS Architekci. Inwestycja będzie miała dwa skrzydła siedmiopiętrowe od Kondratowicza i niższe, trzypiętrowe w głębi działki.

W nowym budynku znajdzie się 128 mieszkań o metrażach od 30 do 94 m kw. Zachowany zostanie też handel. Powierzchnie usługowe i sklepy zajmą aż 4 tys. m kw. na parterze i pierwszym piętrze. Czyli trochę jak w Galerii Renova przy Rembielińskiej.

Budowa osiedla Gama ma się rozpocząć za rok. Zatem burzenie pawilonu czeka nas znacznie wcześniej. Według naszych informacji niektórzy najemcy dostawali wypowiedzenia umów już kilka miesięcy temu.

30
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx