W parkach i na skwerach wreszcie będą toalety

19
Share

XXI wiek skrada się na Targówek wielkimi krokami. Wygląda na to, że wreszcie doczekamy się toalet w parkach. 

 

Nie będą to normalne toalety w budynku, ale są szanse na standard wyższy niż w toi-toiach. Ratusz ogłosił właśnie przetarg na dostawę czterech automatycznych toalet publicznych. Staną w:

  • Parku Bródnowskim
  • Parku Wiecha
  • na skwerze przy ul. Samarytanka  (to ten w budowie)
  • przy placu zabaw przy ul. Rolanda

Jak wyglądają takie toalety automatyczne? To budki o powierzchni około 6 m kw, dłuższym boku minimum 3,5 metra, wysokie na ponad dwa metry, o konstrukcji betonowo-kompozytowej. Te w parkach będą miały oddzielne kabiny dla mężczyzn oraz drugą dla kobiet i niepełnosprawnych, te na skwerach będą jednokabinowe.

Toalety zapewne będą płatne. Stalowe drzwi maja być zamykane pneumatycznie i wyposażone w zamek na monety pokazujący czy WC jest zajęte czy nie. Co najważniejsze, będą podłączone do sieci wodnokanalizacyjnej, dzięki czemu o wiele łatwiej utrzymać w nich czystość niż w toi-toiach.

Kiedy toalety mają stanąć w parkach? Tu odpowiedź jest oczywista: przed wyborami. Ratusz czeka na oferty do 29 września, zwycięzca przetargu ma 30 dni na dostawę toalet. Później zostanie już tylko przeciąć wstęgę :)

 

Dwa rodzaje toalet możecie zobaczyć na zdjęciu poniżej. Choć oczywiście nie wiadomo czy przetarg wygra akurat ten producent:

fot. Budotechnika

fot. Budotechnika

 

A takie toalety stoją już w Lublinie:

fot. ZTM Lublin

I jeszcze jeden przykładowy model:

19
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx