Wreszcie darmowe wi fi bez logowania

7
Share

Ale nie dostarczają go władze dzielnicy, tylko… poczta.

Mówiąc delikatnie, publiczny bezprzewodowy internet dostarczany przez urząd dzielnicy Targówek jest jedną wielką porażką. Zainstalowane ponad dwa lata temu hotspoty obejmują tylko budynek urzędu dzielnicy, kawałek parku Bródnowskiego i skrawek parku Wiecha. Co jeszcze gorsze (choć i śmieszniejsze), żeby z niego skorzystać trzeba wcześniej… zarejestrować się osobiście i z dowodem osobistym w ręku w odpowiednim okienku w ratuszu Targówka.

Nic dziwnego, że wg nieoficjalnych informacji, z takiego „publicznego i darmowego” internetu korzysta na 120-tysięcznym Targówku raptem ok. 200-300 osób. Wliczając w to pracowników urzędu dzielnicy…

poczta labiszynska kondratowicza

Urząd pocztowy przy ul. Łabiszyńskiej / fot. targowek.info

Jak się robi bezprzewodowy internet pokazuje naszym włodarzom Poczta Polska. Od kilku dni w urzędzie pocztowym przy ul. Łabiszyńskiej 10 / róg Kondratowicza – oraz w okolicy budynku – działa darmowy hot spot, dostępny bez idiotycznej rejestracji ani logowania.

Oczywiście coś jest za coś – podczas łączenia z internetem co jakiś czas pojawiają się reklamy (można je wyłączyć jednym kliknięciem). Dostęp do sieci jest jednak szybki i bezproblemowy.

Placówka na ul. Łabiszyńskiej jest jedną ze 100 w całej Polsce (w tym kilkunastu w Warszawie), na której Poczta Polska uruchomiła darmowe hot spoty. Na razie usługa jest testowana i zaplanowana na trzy miesiące – ale jeśli pilotaż się powiedzie, hot spoty będą działały dłużej i pojawią się w innych miejscach.

Co powinno się udać, bo w naszej dzielnicy pocztowy hot spot nie ma przecież konkurencji…

7
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx