ZTM tłumaczy dlaczego będzie tak, a nie inaczej | | targowek.info

ZTM tłumaczy dlaczego będzie tak, a nie inaczej

Ogłoszony wczoraj projekt zmian w komunikacji miejskiej po otwarciu II linii metra podzielił mieszkańców naszej dzielnicy. Targówek generalnie jest zadowolony, Bródno i Zacisze znacznie mniej. Dziś Zarząd Transportu Miejskiego wyjaśnia swoje decyzje.

 

fot. ZTM
fot. ZTM

Dlaczego autobusy pojadą tak, a nie inaczej, urzędnicy opisują w dzisiejszym wydaniu „iZTM – Miesięcznika Zarządu Transportu Miejskiego”.

Oto ich tłumaczenie zmian (lub braku zmian) na konkretnych liniach:

E-3 TARGÓWEK – METRO DW. WILEŃSKI
„Nowa, pospieszna linia dowożąca do metra. Przejmuje w godzinach szczytu najbardziej obciążoną relację (Targówek – metro) od linii 160. Linia jednokierunkowa: rano do Dw. Wileńskiego, po południu na Targówek. Na trasie mało przystanków”

512 ZACISZE – METRO STADION NARODOWY
„W trakcie konsultacji społecznych pojawiły się postulaty o zdecydowanie ograniczenie liczby autobusów kursujących ul. Jagiellońską (odcinek od ul. Okrzei – do al. Solidarności). Linię skierowano więc przez ul. Targową i południowy odcinek ul. Jagiellońskiej do stacji metra STADION NARODOWY. Rozwiązanie spełni postulaty mieszkańców Starej Pragi o uruchomienie połączenia lokalnego.”

527 OS. DERBY – ESPERANTO
„Realizacja postulatów mieszkańców, którzy chcieli utrzymania bezpośredniego połączenia z I linią metra. Korekta dotyczy tylko skierowania na pętlę ESPERANTO w związku z likwidacją pętli na pl. Bankowym. Wysłuchano wniosek mieszkańców Muranowa o zachowanie połączenia z Trasą WZ. Na odcinku Derby – Dw. Wileński uruchomiona zostanie linia wspomagająca linię 527 w godzinach szczytu – E-7.”

160 TARGÓWEK – DW. CENTRALNY
„Utrzymanie linii 160 z nieznacznie zmniejszoną częstotliwością. Zamiast linii 260 zostanie uruchomiona przyspieszona linia szczytowa E-3, dowożąca do stacji metra Dw. Wileński.”

338 ZAJEZDNIA UTRATA – PL. HALLERA
„Korekta trasy na Nowej Pradze. Uruchomienia kursowania w dni powszednie również poza godzinami szczytu, co pozwoli na zapewnienie nowego, atrakcyjnego połączenia Targówka Przemysłowego i Szmulowizny z II linią metra (stacja Dw. Wileński). Uzgodnienie rozkładu jazdy z linią 170”

718 MARKI – DW. WSCHODNI
„Linia wraca na starą trasę sprzed budowy centralnego odcinka II linii metra, czyli do Dw. Wschodniego. Dzięki temu Marki uzyskają nie tylko dojazd do metra (Dw. Wileński), ale i do Dworca Wschodniego.”

738 RADZYMIN – DW. WSCHODNI
„Powrót na starą trasę przez Targową i al. Solidarności.”

805 MARKI – DW. WILEŃSKI
„Skrócenie trasy do Dw. Wileńskiego pozwoli na zapewnienie połączenia Marek i ciągu ul. Radzymińskiej z II linią metra.”

Dodatkowo kilka ciekawych informacji powiedział też rzecznik ZTM Igor Krajnow dla portalu tvnwarszawa:

O linii 506, którą w lecie 2011 „zawieszono” na czas budowy metra, a która nie wróciła:
„Linia 506, kursująca z Bemowa na Bródno, została zastąpiona ekspresową linią E-5 kursującą z Bemowa do ronda Daszyńskiego. W trakcie konsultacji społecznych mieszkańcy Bemowa domagali się przyspieszonej  linii do metra. Otrzymali ekspresową, więc więcej niż oczekiwali. Odchodzimy od uruchamiania linii, które jadą przez całe miasto. Są niepunktualne oraz nierównomiernie wykorzystywane.”

O dublowaniu się tras linii „E” i zwykłych autobusów (na przykładzie E-7, ale dotyczy to też E-3):
„To celowy zabieg. W trakcie konsultacji społecznych proponowaliśmy, by linia 527 dojeżdżała z Białołęki do Dworca Wileńskiego. Mieszkańcy domagali się jednak, by dojeżdżała aż do I linii metra. W związku z tym łączymy naszą koncepcję z koncepcją mieszkańców. Mają możliwość wyboru. W praktyce okaże się, które połączenie będzie się cieszyło większym zainteresowaniem. Wiedza ta pozwoli na zwiększeniu częstotliwości popularnej linii kosztem tej drugiej. Żadna nie zostanie jednak całkowicie zlikwidowana.”

O pustych kursach „powrotnych” jednokierunkowych linii autobusowych (takich jak np. E-3)
„To nie jest nowość w warszawskiej komunikacji. Tak już teraz kursują linie ekspresowe na Tarchominie. Z powrotem korzystałoby z nich niewielu pasażerów, a dzięki temu, że się nie zatrzymują, mogą szybko dojechać na przystanek początkowy i ponownie zabierać pasażerów. Dzięki takiemu rozwiązaniu ich częstotliwość jest większa.”

 

Czy takie wyjaśnienia was zadowalają? Zapraszamy do dalszego komentowania.

PRZECZYTAJ TEŻ:

56 komentarzy na temat “ZTM tłumaczy dlaczego będzie tak, a nie inaczej

 • 5 września 2014 o godz. 12:31

  co do 512 – oczywiście, że nie zadowala mnie takie tłumaczenie. Zamiast spełnić postulaty mieszkańców Starej Pragi i dać im linię lokalną, to załatwili to zmieniając trasę nielokalnego 512. Szkoda gadać…. właściwie to już mi się nie chce komentować, bo i tak to nic nie zmienia. Kocham to Orwellowskie podejście do przedstawiania cięć i działań na niekorzyść…. :(

 • 5 września 2014 o godz. 14:45

  Marta – 100% racji. Dodatkowo 512 jeźdzą ludzie, którzy nie umieja się „dobijać” o swoje – starsi, uczniowie… Więc im odebrano, bo sa słabsi. Smutne to.

 • 5 września 2014 o godz. 12:57

  512 fatalnie , bez przesiadki do centrum z Zacisza się nie dojedzie

 • 5 września 2014 o godz. 14:58

  512 fatalnie , bez przesiadki do centrum z Zacisza się nie dojedzie

 • 5 września 2014 o godz. 14:59

  wystarczylo 162 przywrpcic na stara trase i 512 mogloby nadal kursowac prosto.

 • 5 września 2014 o godz. 15:05

  a co z przystankami na których nie zatrzymywało się 527 będą teraz dostępne np. trocka i Bohuszewiczówny

 • 5 września 2014 o godz. 15:17

  A ja jestem zadowolony z przywrócenia 512 pod Stadion, zanim zaczęła się budowa metra tam przesiadałem się na SKM lub KM i na Ochocie byłem po 7 minutach. Dojazd z Zacisza do pracy przy rondzie Zawiszy zajmował mi 35-40 min, nie do pokonania szybciej :)

 • 5 września 2014 o godz. 15:58

  512 – może jeszcze nie jest za późno. Piszcie do ZTM w tej sprawie.

 • 5 września 2014 o godz. 17:22

  @Loop top nie jest przywrócenie na trasę , poprzednio 512 na tamta trasę skierowano, bo był remont Śląsko- Dąbrowskiego :/ i to był objazd/zmiana czasowa;

 • 5 września 2014 o godz. 19:35

  Dajcie spokój już z tym autobusem 512 jak rany!!!Nasze Zacisze to zamożne osiedle,pod prawie każdym domem stoi po kilka samochodów.Ale mimo wszystko macie najwięcej do powiedzenia w sprawie komunikacji miejskiej,prawda?Rano każdym kursem jedzie kilkanaście osób,w południe można już je policzyć na palcach obydwu rąk.Nie opowiadajcie bajek,jeżdżę ta linią od początku jej powstania,i zawsze od samej pętli na Blokowej.Kiedyś autobusy pękały w szwach rano,dziś mamy 1/5 zapełnienia.
  Ktoś namawia do pisania do ZTM.Człowieku,zajmij się czymś pożytecznym i nie mąć ludziom w głowach.W tym ZTM kombinują i kombinują,bo są zasypywani takimi listami i mailami z durnymi pomysłami.Był dobry dojazd do Pl.Bankowego a teraz figa,bo to przeszkadzało wam,tak wam mieszkańcom Zacisza.Tak samo było kiedyś,ze Szczęśliwicami.Pisaliście i dostaliście.Zanim się coś napisze trzeba pomyśleć,bo więcej szkody niż pożytku to przynosi.Macie samochody to proszę,jeździjcie sobie jak se chcecie i gdzie chcecie,wolnoć Tomku w swoim domku!A od 512 już się odczepcie,że tak delikatnie powiem.Wasza w tym zasługa Panie i Panowie,że tak postąpiono z naszym autobusem.Dziękuje wam za to,że będę musiał skakać z autobusu i autobusu w drodze do pracy.

 • 5 września 2014 o godz. 19:48

  O linii 506, którą w lecie 2011 „zawieszono” na czas budowy metra, a która nie wróciła:
  „Linia 506, kursująca z Bemowa na Bródno, została zastąpiona ekspresową linią E-5 kursującą z Bemowa do ronda Daszyńskiego. W trakcie konsultacji społecznych mieszkańcy Bemowa domagali się przyspieszonej linii do metra. Otrzymali ekspresową, więc więcej niż oczekiwali. Odchodzimy od uruchamiania linii, które jadą przez całe miasto.

  Czyli. Bemowo zadowolone no a a Bródno mamy w ……………….

 • 5 września 2014 o godz. 19:51

  największy sukces PO podczas dwóch kadencji na Targówku:

  — Utrata 506

  — utrata E z Bródna

 • 5 września 2014 o godz. 20:11

  Pod waszymi rządami zostaliśmy komunikacyjnymi dziadami.

  Proszę wyzywajcie mnie od pisiorów. Faktów nie zmienicie.

  Przyłączam się do gratulacji dla Białołęki która załatwiła sobie linię E 7 która nie zatrzyma się na Targówku dopiero na Wileńskim. Tam ktoś naprawdę się wykazał. Jak nie zaczniemy patrzeć naszej władzy na rękę to zrobią to samo z 527 która dowiezie Białołękę do I linii metra bez zatrzymywania się na Targówku.

 • 5 września 2014 o godz. 20:20

  Krzysztof ma ewidentny kompleks niższości, wynikający z braku samochodu i domu z ogrodem.

 • 5 września 2014 o godz. 19:15

  Z Placu Bankowego w stronę Targówka, Zacisza i Marek jeżdżą 3 autobusy i 3 przejeżdżają przez Bankowy. ZAWSZE są przepełnione o każdej porze dnia. Z tych 6 zabieracie 4 ! Teraz już trudno się dostać do jakiegoś z nich. Co będzie później, aż się boję myśleć.

 • 5 września 2014 o godz. 19:25

  Założeniem jest żeby ludzie się jak najwięcej przesiadali.

 • 5 września 2014 o godz. 21:26

  Myślałam, że linia 506 powróci na Bródno, E 5 jeździ wyłącznie na Bemowo, a co z Bródnem? Czy nikt się nie liczy z tak dużym osiedlem? Skandal!

 • 5 września 2014 o godz. 21:44

  Wsidam na przystanku Malborska. Nie mam inych lini jak Białołęka. Czy trzeba przyłączyc sie do Białołeki zeby E 7 sie zatrzymywał ? To jest skandal !!!!

  Czy to moja wina ze oni mają Burmistrza a my nie?

 • 5 września 2014 o godz. 22:42

  To i tak nie koniec zmian. Buspas na moście Śląsko Dąbrowskim nadaje się już tylko do kapitalnego remontu. Jeśli do zimy nic nie zrobią, to na wiosnę nie pozostanie nic innego jak całość pozamiatać.

 • 5 września 2014 o godz. 23:22

  @Krzysztof albo mniej pij mniej albo zwiększ dawki leków bo ten bełkot jest nie do zniesienia. A gdybyś rzeczywiście jeździł 512 to byś wiedział że na Blokowej już od dawna nie ma pętli…

 • 5 września 2014 o godz. 23:49

  Ten krzystof to inaczej kwasek, ten sprzedawczyk, co kanarów prosił i prosił

 • 6 września 2014 o godz. 00:18

  Rety,wszedłem tu z ciekawości,choć jestem rdzennym mieszkańcem Woli.Interesuję się stołeczną komunikacją od lat.Wg.mnie Bródno jest wręcz b.dobrze skomunikowane z reszta miasta.Podobnie Targówek ze swoimi 517 i 160.Zacisze ma od lat 512.Obecne zmiany są ok,ztm nie dał ciała,posłuchał wreszcie ludzi.Nie rozumem skąd takie komentarze.Podejrzewam wpisy spod jednej ręki,albo ktoś zwyczajnie za dużo wypił i zmieszał różne leki :)Większych bzdur dawno nie czytałem

 • 6 września 2014 o godz. 01:02

  Solarisie drogi nie wtrącaj się w rozmowy dorosłych. Gdy będziemy ciekawi twojej opinii damy ci znac a na razie zajmij się czymś pożytecznym)umyj sobie szybki czy coś innego…

 • 6 września 2014 o godz. 01:11

  @Solaris – robaczku, ale mieszkanie w Warszawie od roku nie oznacza że jesteś”rdzennym” warszawiakiem :), więc nie zabieraj głosu w temacie który cię nie dotyczy. Gdy kiedykolwiek będziemy rozmawiać o sadzeniu ziemniaków ma pewno cię zapytamy o zdanie.

 • 6 września 2014 o godz. 07:23

  Do Bogusia: i polowa ludzi z tych autobusow wysiada przy Wilenskim, po uruchomieniu 2 linii nie bedzie juz takiego tloku bo ludzie dojada metrem a

 • 6 września 2014 o godz. 08:12

  kt/probono:no żal,siedzisz dzieciaku po nocy i robisz żałosne wpisy

 • 6 września 2014 o godz. 09:20

  Jestem mieszkańcem Białołęki, który przypadkowo trafił na wasze forum. Musze przyznać, że macie przeje…. Gdzie wasi radni? Hahahah

 • 6 września 2014 o godz. 09:47

  Greg, solaris, i tak każdy wie, że albo macie płatne za hejtowanie za hgw i po, albo robicie to żeby ratować stołek który wam nepotycznie nadano, tak czy owak: OHYDA, to wślizgiwanie się bez wazeliny.

 • 6 września 2014 o godz. 10:37

  Do Biało; nasi radni śpią po nocnej zmianie jakiej dokonali na Targówku.

  Podzowiam Waszą obywatelską aktywność ktora przynosi Wam efekty.

 • 6 września 2014 o godz. 11:03

  ile masz płacone leserze za te hejty i przez kogo,czy po prostu robisz z to za darmo z własnej głupoty?

  WOLĘ PLATFORMĘ OBYWATELSKĄ I WYGODNE AUTOBUSY DO METRA
  NIŻ PIS I KOLUMNĘ CZOŁGÓW NA BUS-PASIE RADZYMIŃSKA :)

 • 6 września 2014 o godz. 11:21

  ewidentnie część wpisów nie należy do zwykłych mieszkańców Targówka, którzy chcieliby podyskutować o zmianach tras. Jacyś propagandziści z ZTM, albo młodzieżówki PO zaśmiecają to miejsce i bezmyślnie atakują każdego, kto nie jest zachwycony zmianami.

 • 6 września 2014 o godz. 11:46

  A ja czekam na te zmiany, i wtedy zobaczymy czy to poprawi albo raczej nie pogorszy obecnej sytuacji komunikacyjnej na Targówku. Przecież te 7 stacji metra nie rozwiążą problemów z dojazdem z i do Targówka, Zacisza, Ząbek, Radzymina czy Wyszkowa. Jak się naród będzie przesiadał na wileniaku tak będzie, tylko zobaczymy wtedy czy będzie to metro czy autobusy i tramwaje. A tłumaczenie, że ZTM odchodzi z długich linni, bo się spóźniają itp., dla mnie jest chore. Niech sobie jeden z drugim wsiądzie w szczycie w autobus czy tramwaj na wileniaku i zobaczy jaki mamy luxusowy transport miejski. Lepsze jest często wrogiem dobrego, proszę zapamiętać. A transport publiczny jest do osób korzystających z niego, a nie dla excelowych słupków.

 • 6 września 2014 o godz. 12:19

  Mam tylko jedną, ale ważna uwagę. Jeśli to E7 ma śmigać u nas bez przystanków, to 527 musi zatrzymywać się na tych przystankach co 512. Tak będzie po prostu uczciwej, bez dzielenia na lepsze i gorsze dzielnice.

 • 6 września 2014 o godz. 12:25

  do 16.IX wybieram :

  nie odpowiem głupiemu wedle głupoty jego żeby do głupiego nie być zbytnio podobnym.

  PS. Kolumny czołgów Putina na 100 % nie są w stanie przejechać po odnowionej ulicy Św. Wincentego. Za bardzo fatalny stan nawierzchni.

 • 6 września 2014 o godz. 14:09

  odnośnie komentarza powyżej – cytat z artykułu z ŻW z 03-06-2014 „Nowy zarząd dzielnicy chce zająć się przebudową ul. Św. Wincentego. Ma powstać druga jezdnia. Platforma, która weszła w koalicję z lokalnym komitetem zobowiązała się, że stworzenia planów zagospodarowania przestrzennego, które umożliwią przebudowę tej ulicy oraz zabezpieczyć środki na inwestycję już w czasie następnej kadencji.”

 • 6 września 2014 o godz. 14:44

  Do Adama ; bajer to PO zawsze miało. Przebudowy nikt juz nie oczekije. Niech chociaz wyfrezują!!!!

 • 6 września 2014 o godz. 17:17

  sloikoludzie dostali e7. brawo. a na brodnie po cichu wprowdzono krotkie autobusy na 112 a 156 dalej jezdzi co polgodziny. moze nowa linia E z brodna do wilenskiego i stadionu? tak byloby sprawiedliwie

 • 6 września 2014 o godz. 22:11

  „Linia 506, kursująca z Bemowa na Bródno, została zastąpiona ekspresową linią E-5 kursującą z Bemowa do ronda Daszyńskiego. W trakcie konsultacji społecznych mieszkańcy Bemowa domagali się przyspieszonej linii do metra
  … Konsultacji społecznych??? Przypominam „konsultantom społecznym” iż Warszawa to miasto leżące po dwóch brzegach Wisły. Konsultacji społecznych nikt z mieszkańcami Bródna ani Targówka nie przeprowadzał.

 • 6 września 2014 o godz. 22:14

  No i gdzie to metro ma mieć stację końcową? Na Bródnie? Czy na słoikowie? Bo jak po drugiej stronie trasy toruńskiej to sobie zabierzcie te 506

 • 7 września 2014 o godz. 10:44

  Ten Igor K.sam sobie zaprzecza komentując te zmiany ale „żeby uderzyć to kij się zawsze znajdzie”.

  „O linii 506…Odchodzimy od uruchamiania linii,które… Są niepunktualne oraz nierównomiernie wykorzystywane.”

  „O pustych kursach „powrotnych” jednokierunkowych linii autobusowych (takich jak np. E-3)
  Z powrotem korzystałoby z nich niewielu pasażerów…”

  Pusty kurs to jest już równomierne wykorzystanie linii?

  Chciałem tylko zauważyć że komunikacja dzienna funkcjonuje od ok.godz.5 do 23 czyli ponad 18 godzin.W ZTM-ie walka z czasem o te 3-5 minut szybciej w przypadku E3 i z 7-8 minut E7 trwa raptem tylko od godz 6 do 9 i 15-19 raptem ok 7 godzin czyli mniej niż połowę całego czasu kursowania. Wtedy dla pasażer pomimo zwiększonego ruchu i korków robi się wszystko żeby pojechał szybciej niż normalnie.
  Pasażer korzystający w innych godzinach szczególnie wcześnie rano i po 21-22 może już stracić na dojazd i 30 minut więcej niż normalnie(2x15minutowa dogodna przesiadka)pomimo braku korków i dużego ruchu samochodowego.Pasażer – pasażerowi nie równy jednemu daje się 5 minut szybciej jakieś E. Drugiemu zabiera linię bezpośrednią/dodam że nie chodzi wcale o 506/ i dokłada 20-30minut dłużej pomimo pustych ulic. ZTM dalej niech pod siebie ustala trasy i rozkłady bo musi tak żonglować żeby udawać że jest potrzebny.Od urodzenia mieszkam w tym mieście i wcześniej wiedziałem gdzie jaki autobus jedzie. Teraz bez zajrzenia do rozkładów nie zajechałbym nigdzie.Jak się likwiduje,skraca,zmienia „historyczne” linie by za rok uruchomić ponownie tylko w innym rejonie miasta z dopiskiem nowa to chodzi tylko o wprowadzenie bałaganu a nie korzyść pasażera.To ma na celu stworzenie pozorów jaki ten cały ZTM jest potrzebny.Prace by można napisać przytaczając przykłady wprowadzanych zmian bez celu żeby tylko wprowadzić i udawać że coś się dzieje np 527 już jezdziło na Esperanto ale zawsze znajdą wytłumaczenie dlaczego przestało a musi znowu.Takich przykładów jest multum.
  Dlatego od 2 lat na dojazd do pracy wybieram samochód/20min/ i w ciepłe dni rower/60min/ zamiast rozkładowej 1godz20min.wychwalaną komunikacją.

 • 7 września 2014 o godz. 11:06

  Gdzie są radni pytacie? Otóż radni: 1.przeważnie mają limuzyny i ludzi w zupie oprócz okresu kampanii wyborczej. 2. nie mają pojęcia o dzielnicy, dlatego organizują babskie zwiedzanie na bicyklu i jogi w parkach. 3. szykują w tej chwili plakaty na 16 XI bo ciemnota po kościele poleci głosować na najładniejszego i z 1 miejsca, mimo że z Marsa.

 • 7 września 2014 o godz. 15:32

  KRZYSZTOF pierd***, i to mówiąc delikatnie. Nie mam samochodu, podobnie jak większość moich znajomych na Zaciszu. Chcielibysmy równego traktowania a nie oglądania, stojąc na przystankach, pędzących 527 i E dla wybranców ze słoikowa.

 • 7 września 2014 o godz. 20:08

  raczej z Wawra

 • 8 września 2014 o godz. 04:27

  Co to za forum i o czym,bo na pewno nie jest to forum Targówka o o Targówku.Wolność słowa ma swoje granice.

 • 8 września 2014 o godz. 10:06

  Wracam do problemu braku kontroli biletów w środkach komunikacji miejskiej na terenie dzielnicy Targówek.Aby ukrócić nagminne wykorzystywanie autobusów i tramwajów za DARMOWĄ taksówkę,napisałem do ZTM list,w którym wytykam błędy ich kontrolerów.Opisałem też kilka pomysłów,które przyczynią się do zwiększenia skuteczności akcji.Między innymi zaleciłem więcej kontroli po godz.16.Ponadto opisałem linie i odcinki,na których ciężko spotkać kontrolera.Póki co,jest trochę lepiej,ale do pełni szczęścia jeszcze daleka droga.
  WIĘCEJ KONTROLI BILETÓW NA TARGÓWKU!
  WALCZMY ZE ZŁODZIEJSTWEM I CWANIACTWEM!

 • 8 września 2014 o godz. 10:21

  Wielu z was tu na Targówku pisze o mieszkańcach nowych osiedli nazywając ich słoikami itp.Nie macie kultury za grosz,chamstwo pełną gębą,jak wam nie wstyd?!A wy kim jesteście,co sobą reprezentujecie?

 • 8 września 2014 o godz. 10:53

  Kwasek, już to wszyscy czytali sto razy i wiedzą jakim jesteś po…leńcem, jestem lekarzem i mogę pomóc ci w problemach, zapraszam do gabinetu, ale prywatnie.

 • 8 września 2014 o godz. 12:24

  506 wróć!!!!

 • 8 września 2014 o godz. 21:54

  Jak były konsultacje na Targówku było 10 osób. Na Białołęce pełna sala. Jak posłaliśmy tak się wyśpimy.

 • 9 września 2014 o godz. 12:27

  szkoda,że nikt nie pomyślał o nas emerytach,bo nie ma linii 202na Targówku a miała znów być

 • 15 września 2014 o godz. 14:09

  Autobusy albo z Trockiej albo z Białołęki a co z ZACISZA np. ul. Koscieliska. 527 nie staje a do 160 trzeba dojechać ew. idjotyczna przesiadka na Wileńskim żeby dojechać np. do Zamku Królewskiego NO GENIALNE !!!!!!!!!!! W domkach na zaciszu też mieszkają ludzie którzy pracują, płacą podatki, kupują bilety ZTM itp. Słoiki z Białołęki i ludziska z blokowiska przy Trockiej są potraktowani lepiej !!!!!!!

 • 15 września 2014 o godz. 14:12

  A ja uważam,ze powinni puścić coś nowego od pętli Bródno-Pogdrodzie do nowych stacji metra.

 • 15 września 2014 o godz. 14:18

  ZACISZANIE zablokujmy ulicę na Radzymińskiej nie było nas na konsultacjach to może tak sobie wywalczymy !!!!!!! my nie jesteśmy gorsi od tych co z Białołęki albo z blokowiska na Targówku. Ja stoję na Kościeliskiej a tu mi 527 koło nosa śmiga a ja stoję jak palma ZGROZA.

 • 4 listopada 2014 o godz. 15:58

  Świetnie. Jak zwykle Białołęka górą. Szkoda tylko, że nikt nie pomyślał w tych planach o mieszkańcach Targowka. Jak my mamy dostać się do metra? Linia 527 ma ograniczony czas kursowania, nowa E-7 nie będzie się u nas zatrzymywać a 512 zmienia trasę. Może wspaniały ZTM się wypowie na ten temat?

 • 4 listopada 2014 o godz. 16:14

  Do Anonim: Nie wiem czy wiesz, ale swoje uwagi/komentarze można było wysłać mailowo, więc wizyta w gminie nie była konieczna…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.