Al. Solidarności w weekend znowu zwężona | | targowek.info

Al. Solidarności w weekend znowu zwężona

Wymieniana będzie nawierzchnia na drugiej połowie al. Solidarności, czyli powtórka z zeszłotygodniowych korków gwarantowana. 

 

Autobus 527 na rozkopanym placu Wileńskim /fot. ZTM
Autobus 527 na rozkopanym placu Wileńskim /fot. ZTM

Zgodnie z przewidywaniami w ubiegły weekend Radzymińska stanęła w długim korku, bo drogowcy zwęzili al. Solidarności od wiaduktu przy Tesco do Targowej. Wymieniono nawierzchnię na połowie jezdni, teraz czas na drugą połowę.

Zwężone będą obie jezdnie, przejezdne pozostaną jedynie prawe pasy w obu kierunkach. Remont rozpocznie się w piątek  ok. godz. 22, a zakończy w poniedziałek ok. godz. 4.

Na samym skrzyżowaniu przy Dworcu Wileńskim pracowali będą także tramwajarze, a to oznacza (od piątku wieczorem do poniedziałku rano) wyłączony z ruchu lewy pas (wzdłuż torowiska tramwajowego) jezdni południowej (w kierunku Targówka) al. „Solidarności” przed skrzyżowaniem z ul. Jagiellońską. Ruch będzie odbywał się jednym pasem, z którego będzie można jechać prosto w kierunku Marek oraz skręcić w prawo w ul. Jagiellońską. Czyli można się spodziewać korka także w drodze powrotnej.

Remont Tramwajów Warszawskich oznacza też, że linia 26 z Bródna pojedzie trasą przez Most Gdański: al. Jana Pawła II, Słomińskiego, przez rondo Starzyńskiego a następnie ul. Jagiellońską.

Na Pradze zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa. Na Targówek nie dojedzie, ale to zawsze jeszcze jedna możliwość, żeby przedostać się przez most.  Autobusy pojadą trasą: Okopowa – Wolska – Karolkowa – al. Solidarności – (powrót: al. Solidarności, Towarowa, Wolska), most Śląsko-Dąbrowski – al. Solidarności – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska – Wileńska – Dw. Wileński (powrót: Wileńska – Targowa – al. Solidarności).

A od poniedziałku wreszcie jeździmy al. Solidarności bez dziur i kolein!

PRZECZYTAJ TEŻ:

9 komentarzy na temat “Al. Solidarności w weekend znowu zwężona

 • 17 października 2014 o godz. 08:22

  A czy już coś wiadomo na temat 512? Czy zebrane podpisy coś dały? Bo planowana nowa trasa jest do d….

 • 17 października 2014 o godz. 08:36

  Kurcze,świetne że zaczęli tą wymianę nawierzchni,teraz jedzie się jak po stole :)

 • 17 października 2014 o godz. 10:50

  A buraki po jednym w każdym samochodzie znowu będą robić korki od Marek do Pragi, syci żeru z niemieckich hurtowni. Ludzie nawet do koscioła 300 m jadą samochodami, bo tak wypada, bo sąsiad coś powie, bo nie ma siły. I nie ma tak naprawdę mózgu.

 • 17 października 2014 o godz. 13:27

  A jak się jeździ po stole?

 • 17 października 2014 o godz. 15:13

  ja mam nadzieję że wezmą się też za skrzyżowanie Łodygowa/Radzymińska jadąc od strony Ząbek na tej krzyżówce można sobie wybić zęby o kierownicę
  ecco od niemieckiego żarcia które co dzień wciągasz kilogramami już majaki łapiesz

 • 17 października 2014 o godz. 15:39

  Dobrze, niech robią, olać korki i stojących w nich jak nie potrafią tablic z informacjami o remontach czytać!

 • 18 października 2014 o godz. 08:43

  Jest lepiej w sprawie kontroli biletów w dzielnicy Targówek.Ale żeby było zupełnie dobrze,konieczne są:
  liczne kontrole popołudniowe od godz.14 do 22:na całej obwodnicy Targówka,na liniach jadących od i do Ronda Żaba,na liniach jadących przez Most Grota w obydwu kierunkach,na linii 170 jadącej do os.Wilno,na trasie od i do Ząbek (145,345),na wszystkich liniach jadących Radzymińską,szczególnie w kierunku Centrum (kontrole po godz.14)
  Generalnie jest lepiej,widocznie zwiększono ilość kontrolerów,jednak po godz.14 robi się u nas pusto,co wykorzystują zawodowi gapowicze.
  Skala problemu jest ogromna,bo miasto traci rocznie ok.20 mln.złotych przez jeżdżących bez biletu!!!
  Targówek potrzebuje więcej kontroli po godz.14,więcej kontroli w weekendy i większej rotacji kontrolerów ( i oczywiście więcej kobiet)!!!

 • 18 października 2014 o godz. 11:13

  I więcej kwasu dla KWASKA!!!

 • 18 października 2014 o godz. 19:04

  Radzyminska to jedna z brzydszych jezdni, szmaty reklamowe, zaniedbane gargamelkowe domki, nielegalnie poustawiane reklamy na lawetach, koleiny – jednym słowem straszny syf.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.