Kampania wyborcza na Targówku w rozkwicie | | targowek.info

Kampania wyborcza na Targówku w rozkwicie

Do wyborów samorządowych zostało mniej niż trzy tygodnie. Czas zrobić, przy pomocy naszych czytelników, małe podsumowanie działań startujących komitetów. A przede wszystkim SM Bródno.

 

Kampania wyborcza na Bródnie / fot. czytelnik tagowek.info
Kampania wyborcza na Bródnie / fot. czytelnik tagowek.info

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 16 listopada 2014 r. Każde startujące w nich ugrupowanie prowadzi kampanię inaczej.

„Duże” partie swoją aktywność na Targówku ograniczają głównie do papieru. Z tym, że SLD preferuje reklamowe płachty zwisające z kładek, PiS chyba najbardziej lubi ulotki, zaś PO jest najlepiej widoczne na przyczepianych do latarni dyktach.

Jak to wygląda, najlepiej podsumowuje mejl od naszego czytelnika Michała:

Czemu swoją obecność na Targówku politycy zaczynają od oszpecenia ulic, co jest wyrazem zupełnego braku szacunku dla mieszkańców, dzielnicy i miasta? Czemu pod hasłami, jak to będzie pięknie, dają przykład – albo może czerpią wzorce od pospolitych obklejaczy przystanków i latarni?

– pisze pan Michał i dołącza przykładowe zdjęcie z Bródna (powyżej).

Mniej na zaklejanie ulic, a bardziej za spotkania z ludźmi postawiły niepowiązane z partiami komitety miejskich aktywistów. Np. Warszawa Społeczna zaangażowała się m.in. w temat przenosin bazarku na Targówku, zaś Miasto jest Nasze zorganizowało nieco żartobliwe „otwarcie pierwszej stacji metra na Targówku”, czym promowało tworzenie węzłów komunikacyjnych przy stacjach SKM na Bródnie.

Natomiast najprostszą z możliwych kampanię wyborczą prowadzi komitet Mieszkańcy Bródna-Targówka-Zacisza, który w praktyce jest polityczną formą Spółdzielni Mieszkaniowej Bródno. Ich kampania polega po prostu na bezwzględnym wykorzystaniu swojej pozycji w dzielnicy.

Spółdzielnia Mieszkaniowa wydała kolejną swoją gazetkę na pięknym kredowym papierze, a w niej sylwetki swoich kandydatów. Gazetka trafiła za sprawą dozorców do wszystkich bloków Targówka. Od teraz dozorcy będą strzec niczym niepodległości skrzynek na klatkach, żeby nie przedostawały się inne biuletyny wyborcze oprócz tej jednej, słusznej, spółdzielczej. Czy członkowie spółdzielni mieszkaniowych są świadomi, że sponsorują kampanię wyborczą prezesów, wiceprezesów i innych?

– informuje w kolejnym mejlu do naszej redakcji pani Marzena.

17102014261
Kampania wyborcza w blokach Targówka / fot. czytelnik targowek.info

Na ile poważna to sprawa, wystarczą małe obliczenia. SM Bródno obecnie posiada ponad 200 budynków mieszkalnych, blisko 23 tys. mieszkań i ponad 26 tys. członków (liczby wg danych samej spółdzielni) – co oznacza, że w jej domach mieszka około 1/4 wszystkich wyborców w naszej dzielnicy!

Władze SM Bródno wykorzystują pełnione przez siebie funkcje w kampanii wyborczej wieszając swoje plakaty i zabraniając promocji innym kandydatom. Czarę goryczy przelało wieszanie banerów na elewacji bloków m.in. przy ul. Chodeckiej 10, co jest de facto jej trwałym zniszczeniem bo są wwiercone haki, przez co zostaną później dziury.

– pisze z kolei pan Marcin.

Nasz czytelnik w dodatku nie poprzestał na samych obserwacjach. Choć sam nigdzie nie kandyduje, zapytał w administracji spółdzielni, czy inne komitety wyborców mogą także wieszać swoje plakaty w budynkach SM Bródno. I usłyszał, że… nie ma takiej możliwości.

Jak przebiegała rozmowa pana Marcina w SM Bródno możemy usłyszeć na nagraniu umieszczonym na youtube:

 

Czy takie działanie SM Bródno jest zgodne z prawem? Prawdopodobnie tak, bo to właściciel budynku decyduje o tym, co się dzieje na jego terenie. Czy jest uczciwe, etyczne, godne? To już powinni rozstrzygnąć wyborcy.

…choć tak dla równowagi kserowana „Gazeta Zacisze”, której jedynym redaktorem jest pan Zbigniew Poczesny (eksradny PO, teraz startujący z list Mieszkańców Bródna-Targówka-Zacisza) w ostatnim wydaniu pisma, całkowicie promującym jego listę, o ścisłym powiązaniu z SM Bródno nie zająkuje się nawet słowem…

Macie swoje własne obserwacje na temat kampani wyborczej w naszej dzielnicy? Piszcie, tak jak inni nasi czytelnicy, na adres redakcja@targowek.info – albo w komentarzach poniżej.

PRZECZYTAJ TEŻ:

111 komentarzy na temat “Kampania wyborcza na Targówku w rozkwicie

 • 28 października 2014 o godz. 07:25

  Ludzie, czemu w trakcie kampanii i wyborów nagle dopada was amnezja i jakaś pomroczność umysły i zapominacie jak przez 4lata radni maja wasze problemy w nosie.
  Nagle miesiąc przed mamy, jak zwykle, wylew dobroczynności, obietnic troski i empatii na słupach ogłoszeniowych, a dzień po wszyscy nagle zapominają o co tak zacięcie walczyli i dostają samozachwytu nad własną osobą, w duchu kpiąc z osób, które oddały na nie głos.
  A jak zobaczę jeszcze jedno zdjęcie z politykiem sejmowym ściskającym rękę lokalnego kandydata, to dostane szaleju. :)

 • 28 października 2014 o godz. 09:13

  mam propozycję dla mieszkańców zacisza.zbierzmy wszystkie „toaletowe” gazetki Pana Poczesnego z jego przy**pasami,i przynieśmy do niego i jego kandydatów pod furtki albo mieszkania.nie życzę sobie pańskich śmieci w mojej skrzynce pocztowej,czy to jasne?!

 • 28 października 2014 o godz. 09:54

  Z list PO startują ludzie którzy mają szemrana przeszłość więc wszystko w najwyższym standardzie.

 • 28 października 2014 o godz. 09:56

  Z tego co ja wiem administrator musi zapewnić wszystkim w stopniu równym dostęp do budynku w celach propagandowych.

 • 28 października 2014 o godz. 10:27

  Róbcie zdjęcia takich dykt z twarzami kandydatów i wysyłajcie na 19115 jako zaśmiecanie przestrzeni publicznej czy pasa drogi. Komitety wyborcze nie mają prawa wieszać takich „śmieci” w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Ja z kolei widziałem ulotki „Nasz Targówek” leżące w sekretariacie Szkoły Podstawowej. Mam zdjęcie jak by co.

 • 28 października 2014 o godz. 10:45

  JKL – Może i musi, ale jaki to dla niego interes, skoro to on jest na tych plakatach wyborczych, które już tam wiszą.

  Przecież to są w 90% darmozjady, które nic nie zrobiły siedząc na stołkach w administracjach… powinni rozpieprzyć te spółdzielnie w drobny mak.

 • 28 października 2014 o godz. 10:57

  Zabawne jest to, że każdy pisze jak bardzo kocha ten Targówek, to Bródno, tylko dlaczego przez 4 lata ta miłość była jakaś taka … niewidoczna???? Może czas zmienić zarządzających???? może czas dać szanse młodym???

 • 28 października 2014 o godz. 11:15

  Mam wybitną alergię na ulotki kandydatów, które lądują w mojej skrzynce pocztowej. Z pewnością nie oddam swojego głosu na kogokolwiek, kto mnie w ten sposób irytuje, zaśmiecając skrzynkę. Ulotki natychmiast drę.

 • 28 października 2014 o godz. 11:31

  Jeśli ktoś należy do SM Bródno to zna realia panujące w „tym czymś” i na pewno nie zagłosuje na tą bandę.

 • 28 października 2014 o godz. 11:45

  A ja z kolei zaobserwowałem na Targówku nową „koalicję” – PiS i PO. Na tych samych słupach z jednej strony wisi dykta z twarzą kandydata PiS, a z drugiej – dydna kandydat z PO. Do WUJOT i PKN – „nasz targówek” to przecież członkowie PO i PiS!Czy można prowadzić kampanię wyborczą w szkołach i urzędzie? a tak się robi…

 • 28 października 2014 o godz. 13:35

  MOŻNA STWORZYĆ KOGOŚ WIRTUALNEGO he a i tak będa na Niego Głosować to lepjej losowo wybierać będzie bardziej merytorycznie

 • 28 października 2014 o godz. 13:42

  Aj tam, smutne żale. Zwłaszcza, że koalicja żądząca sama nie jest święta. Jakby mieli sukcesy to by nie potrzebowali skrzynek pocztowych i klatek schodowych. Ale jest lepszy numer. Pamietacie te teksty jak PO w koalicji NT pięć miesięcy temu „wróciła” do władzy: Tak trzymaj Platformo, Platforma zdobyła rubieże, Do przodu Platformo, Wreszcie bedzie dobrze? Na ostatniej sesji Rady Dzielnicy podobno padł tekst, że TYLKO NT RZĄDZI NA TARGÓWKU, nie koalicja NT-PO ale tylko NT, a platformersi nawet nie miałknęli. BU HA HA. Już nie mogę się doczekać kiedy zamieszczą na stronie audio z tej sesji. Natomiast BARDZO żałuję, że nasza dzielnica nie robi wideo z sesji – zobaczyć te miny i opadnięte kopary – bezcenne. Gratuluję Platformo. A teraz łysy wali grzywką o parapet ;)

 • 28 października 2014 o godz. 14:11

  Brawo redakcjo! cóż za stronniczy artykuł! Wymieniacie prawie wszystkie komitety wyborcze, ale prawie – robi różnicę! gdzie jest słowo o organizacji politycznej „nasz Targówek”? Toć to dla nich byłaby doskonała reklama (!) O ich „innowacyjnych” formach prowadzenia kampanii nie piszecie, a robią to w urzędzie, szkołach, przedszkolach i bibliotekach, są na bilbordach…

 • 28 października 2014 o godz. 14:26

  Cała Rada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej Bródno na „biorących” jedynkach – czyli: Gapys, Antonik, Duczman……..od lat rządzą Dzielnicą

 • 28 października 2014 o godz. 15:03

  Wydawajcie pieniążki tylko na Targówku. Tylko w ten sposób możecie sobie pomóc. Popatrzcie na sklep piekarniczy na Malborskiej!! Ze starej budy zbudowany. Radni maja Was ………Dla nich taka Dzielnica to duże i głębokie korytko.

 • 28 października 2014 o godz. 15:06

  Ci z Rady Nadzorczej nie dość, że trzymają koryto we władzach Spółdzielni od lat to jeszcze muszą dorobić dietami radnych. Radni z SM w dzielnicy nie załatwiają spraw Spółdzielców tylko Spółdzielni czyli swoje.

 • 28 października 2014 o godz. 15:21

  W wyborach do rady miasta startuje także KWW Andrzeja Rozenka. Zapewniam, że nie zobaczycie naszych banerów czy dykt przyczepianych do latarń. Dla nas estetyka miasta nie jest pustym hasłem. My, a tak naprawdę większość z nas, szczerze tego chcemy. Naszych ulotek nie znajdziecie też w skrzynkach pocztowych, bo nas też denerwują sterty papieru. My stawiamy na kontakt bezpośredni. Spotkacie nas na ulicach i parkach. Nie będziemy zasłaniać się za makulaturą. Wybiera się przecież konkretnych ludzi i warto ich przynajmniej zobaczyć na żywo. Po prostu. I co ważne, my nie czekamy na dokonywanie zmian do momentu aż zostaniemy radnymi. My po prostu działamy. Pomogliśmy bibliotekom w zapewnieniu finansowania na zakup nowości (zorganizowaliśmy akcje zbiórki podpisów pod apelem do władz dzielnicy i apel ten przekazaliśmy burmistrzowi na sesji rady, w jego wyniku dokonano zmian w budżecie na korzyść bibliotek). Ja z kolei mając już po dziurki w nosie wulgarnych napisów na murach, zorganizowałam akcję malowania płotu przy ul. Handlowej. Wspólnie z mieszkańcami szpetne i wulgarne bohomazy zamieniliśmy w optymistyczny obrazek. Bo chcieć to móc.

 • 28 października 2014 o godz. 15:26

  Radę Nadzorczą każdej spółdzielni wybierają spółdzielcy na Walnym Zebraniu Członków co trzy lata. Są to w pełni demokratyczne wybory.

 • 28 października 2014 o godz. 15:33

  @Magdalena Janiak-Jaskółowska: Wszytko to zorganizowaliście przed wyborami. A Andrzej Rozenek to niby kto? W jakiej partii był? Spadochroniarz skąd? Przypomnijmy sobie. Wielka „zasługa” że nie będziecie szpecić Targówka. To powinien być standard. Ja i tak będę głosować na społeczników. Mam już dość partii politycznych, smbródno i chorągiewek z „nasz targówek”.

 • 28 października 2014 o godz. 16:42

  Sformułowanie „twój ruch” jest synonimem wulgarności i chamstwa. Powinno zostać prawnie ścigane z urzędu.

 • 28 października 2014 o godz. 16:51

  „Spółdzielca” powinien użyć nazwy „pracownik Spółdzielni” bo nazwa jest myląca – pracownicy SM są członkami Spółdzielni i to oni na walnym wybierają władze tego PRL-owskiego ustrojstwa

 • 28 października 2014 o godz. 17:18

  Rozróżniam pracowników i spółdzielców. Nie wszyscy pracownicy to członkowie spółdzielni. I przypomnę niechętnym: Nie ma obowiązku przynależności do spółdzielni. Można z niej wystąpić i założyć wspólnotę. W naszej, nagradzanej co roku spółdzielni, jakoś chętnych do tego przedsięwzięcia brak.

 • 28 października 2014 o godz. 18:04

  Wszyscy tutaj tylko narzekaja i psiocza, a ten to „zly” a tamten to „szemrany typ”, a ta to „zlodziejka”. A ja powiem krotko, nie podoba sie to sprobujcie sami cos zrobic dla dzielnicy. A jak chcecie to trzeba bylo rejestrowac komitet i startowac w wyborach. Powtarzam do wszystkich hejterow, demokracja jest dla wszystkich.

 • 28 października 2014 o godz. 18:30

  @xyz. Narzekają i psioczą na obecną władzę na dzielnicy. Masz rację niech każdy coś zrobi dla dzielni, dla mieszkańców, choćby małą rzecz a będzie przyjemniej dla nas wszystkich. Masz rację, trzeba było rejestrować komitety i startować w wyborach samorządowych.
  Osobiście znam ludzi, którzy mogliby startować do Rady Dzielnicy, ale nie chcą bo wolą działać dla mieszkańców.

 • 28 października 2014 o godz. 18:43

  Dlatego zachęcam do oddania głosu kandydatów do Rady Dzielnicy Targówek KW Warszawa Społeczna. Głosujcie na Mieszkańców, swoją sąsiadkę/sąsiada, których udało nam się przekonać do startu w wyborach.
  W godz. 15.00-18.00 można nas spotkać codziennie w rożnych częściach Dzielnicy rozstawiamy stolik i charakterystyczne flagi WS. Można z nami porozmawiać i zapytać kandydatów o program. Niestety w tym tygodniu zaczynamy akcję ulotkową, ale musimy jakoś się do Mieszkańców przebić przez kampanie bogatych komitetów wyborczych.My finansujemy w 100% z własnych kieszeni kandydatów. Takie życie prawdziwego społecznika :)
  Dość w samorządzie nepotyzmu, niegospodarności, kolesiostwa i nieliczenia się z głosem Mieszkańców – to przecież my ich zatrudniamy i dostajemy w zamian co? …. nic!
  ODBIERZMY SAMORZĄD PARTIOM POLITYCZNYM i w przypadku Targówka „FARBOWANYM SPOŁECZNIKOM”

 • 28 października 2014 o godz. 19:17

  Wujastyk PO- śmiecie na Kondratowicza, Skłodowski PIS- dykty na wielu ulicach Zacisza i w otoczeniu kościółka, NIE głosujcie na śmieciarzy.

 • 28 października 2014 o godz. 19:55

  Cieszy mnie to co czytam w komentach. Popatrzyłem na program Warszawy Społecznej, bo właśnie znam jednego rodzica, który wreszcie zdecydował się kandydować do Rady Dzielnicy jako społecznik właśnie z Warszawy Społecznej.

 • 28 października 2014 o godz. 20:05

  Nasz Targówek taki świetny jest a Pani Regina chodziła po Urzędzie i zbierała podpisy na siebie. A to zakazane jest!!!

 • 28 października 2014 o godz. 20:27

  Zapraszam do Głosowania na SLD to jedyna alternatywa

 • 28 października 2014 o godz. 20:47

  no proszę cię, zbro :-/

 • 28 października 2014 o godz. 21:49

  No dobrze ale nie ma działania bezinteresownego. Proszę w takim razie o przykłady działaczy, tylko konkret a nie ogólniki. Póki co nikt tutaj o działaczach nie napisał.

 • 28 października 2014 o godz. 21:52

  A ja będę głosowała na nowych ,młodych i zdolnych kandydatów i nie na pewno z Partii politycznych.Kandydaci spółdzielni to starzy wyjadacze i juz się dosyc nachapali .Moim zdaniem radny powinien być tylko dwie kanencje .Poza tym jezeli znamy juz nazwiska wszystkich kandydatów to w dobie internetu możemy sprawdzic ich w google, i na portalach społecznościowych .Przeciez mamy XXI wiek.Ostatnio przez przypadek jednego sprawdziłam i byłam mile zaskoczona bo nie działał tylko na Targówku ale również w całej Warszawie :) Na prawde to jest dobry sposób. Nie bede podawała jego nazwiska bo to nie o to chodzi moge tylko napisac że ma 37 lat .Będę na niego głosowała bo okazał się wielkim społecznikiem i wiem że mojego głosu nie zmarnuję.

 • 28 października 2014 o godz. 22:36

  Proszę mi powiedzieć czy było już losowanie kandydatów którzy zasiądą 16.11 w komisjach wyborczych????

 • 28 października 2014 o godz. 22:38

  Do Barbary
  Jeśli masz dowody o nachapaniu się przez kogokolwiek, to jako ten wzorowy obywatel, powinnaś zawiadomić organa ścigania. W obszarze finansów publicznych, to jest przestępstwo. Jeśli brak Ci dowodów na to co piszesz, to jesteś oszczercą, a to podlega również pod kodeks karny.

 • 28 października 2014 o godz. 23:04

  @xyz. Bo to nie jest tuba wyborcza. Ale jak się domagasz to proszę bardzo, prześledź FB Warszawy Społecznej Targówek. Powtarzam napisałem o WSTargówek bo chciałeś przykłady – tam są.
  @marek. Losowanie odbyło się 21 października w Ratuszu na Placu Bankowym. Z tego co wiem to wylosowane osoby mają być powiadamiane telefonicznie.
  @barbara ma rację można sprawdzić każdego, kto oczywiście chciał się swoją działalnością szerzej pochwalić.

  Musze przyznać, że bardzo miło się czyta ten wątek. Chyba naprawdę duch społeczny się w nas – mieszkańcach budzi ;-)

 • 29 października 2014 o godz. 00:17

  Nielegalne rozwieszane na znakach drogowych, przystankach i latarniach plakaty wyborcze zgłaszajcie na warszawa19115.pl, najlepiej z fotką, zdm nałoży odpowiednią karę na zaśmiecających

 • 29 października 2014 o godz. 07:38

  Mamy demokrację! Wasze rozumowanie jest putinowsko-nazistowskie!
  Każdy ma prawo do wieszania czego chce, gdzie chce i kogo chce!
  Ale jeśli Wam się to nie podoba, to proszę bardzo, możecie się przenieść w inną część Rzeczypospolitej, będącej obecnie pod administracją Aleksandra I Ł.
  I porządek tam, i piękne dziewczyny, a co tam mówić w ogóle Жыццё прыгожае.

 • 29 października 2014 o godz. 08:19

  Niedawno była mowa o niedomykającym się budżecie Targówka na kwotę kilkunastu mln zł. Czy kandydaci, którzy chcą „zmieniać Targówek na lepsze”, mogliby poinformować skąd wezmą pieniądze na realizację swoich pomysłów?

 • 29 października 2014 o godz. 09:42

  Trzeba chodzić na spotkania wyborcze i tam zadawać takie pytania @abc. Tutaj na forum jest mowa o zaśmiecaniu przestrzeni publicznej przez komitety wyborcze.
  Rozwieszanie na znakach drogowych, przystankach i latarniach plakatów wyborczych należy zgłaszać na warszawa19115.pl, najlepiej ze zdjęciem. Tak jak radzi Wujot i Warszawa19115.pl

 • 29 października 2014 o godz. 10:00

  Proszę o nie zaśmiecanie skrzynek pocztowych gazetką Zacisze!

 • 29 października 2014 o godz. 10:02

  Kandydaci od P.Poczesnego zaśmiecali skrzynki pocztowe na os.Zacisze.Proponuję zebrać te śmieci i zwrócić im to wszystko!

 • 29 października 2014 o godz. 10:04

  Farbowane liski,dzisiaj z tymi jutro z tamtymi,aby do żłoba i jeszcze swoim znajomym roboty pozałatwiać.Dość tego!

 • 29 października 2014 o godz. 10:13

  hans, czyli ci co chcą śmiecić, okradać, kłamać, łamać prawo, mogą bo demokracja, a ci ci chcą porządku, przestrzegania prawa, są okradani i oszukiwani maja siedzieć cicho ? to z twoich także podatków ulice są oczyszczane z tego syfu. Tak wiec za łamanie prawa kandydujących to ty zapłacisz, a nie oni, oni dostaną nagrodę, bo niestety i tak cześć tych twarzy z plakatów nielegalnie rozwieszanych dostanie sie do koryta.

 • 29 października 2014 o godz. 10:23

  Kamil,nie podejmuj z nim dyskusji,nie warto,dałeś się wkręcić,na drugi raz ZIGNORUJESZ GO jak my wszyscy.

 • 29 października 2014 o godz. 10:24

  @kamil. Nie dostanie się jak nie będziemy na nich głosować.
  Ja robię zdjęcia i wysyłam na 19115 jako zaśmiecanie przestrzeni publicznej lub jako reklama w pasie drogi. Kiedyś był artykuł na targówek.info o reklamach na Kondratowicza, wtedy pomogło.

 • 29 października 2014 o godz. 10:32

  @Rabarbar
  Oczywiście kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców uprawnionych do głosowania będzie chodziło na spotkania wyborcze. Sami kandydaci w to nie wierzą, bo, jak sam zauważyłeś, posiłkują się ulotkami i plakatami. Skoro już je wywieszają czy wrzucają do skrzynek, a zmienić tego stanu rzeczy się nie da, to walka z wiatrakami, to niech przynajmniej w tych „informatorach” podają informację, o którą poprosiłem w moim poprzednim poście.

  Zresztą temat ulotek to temat taki trochę zastępczy.

 • 29 października 2014 o godz. 10:42

  Ludzie!Tu nie ma nic z czystej gry.To pseudokandydaci zwalczają się wzajemnie.Jedna szuja dzwoni na 19115 i skarży na innego,bo sam też kandyduje.Co za gnida społeczna bez honoru,ptfuu!

 • 29 października 2014 o godz. 10:48

  @Wojtek, jedna gnida jest uczciwa i porządna, druga wszędzie śmieci. Za nasze pieniądze, bo bierze pensyjkę radnego.

 • 29 października 2014 o godz. 10:50

  @Anonim, gazetka to nie śmieć, poczytaj czasami cokolwiek, albo mama ci poczyta. Za to ulotki kandydatów PO pewnie wyjmujesz i z błogosławieństwem liżesz?

 • 29 października 2014 o godz. 10:50

  Właśnie ciekawe ile z tych tutaj wypowiedzi pisali sami kandydaci albo ich rodziny Z tym donoszeniem na 19115 to będzie tego multum, zanim zareagują będzie juz po fakcie.

 • 29 października 2014 o godz. 10:53

  wiem, że zgłoszenie na 19115 pomaga, kiedys z innymi rodzicami zglaszalismy oblepione banerami barierki ochronne przy szkole, było to nie tylko nielegalne ale tez stwarzało realne zagrozenie dla dzieciaków, kierowcy po prostu nie widzieli tych mniejszych dzieci, ktore w kazdej chwili zza tego banerowego parawanu mogly wejsc na przejscie. tak wiec w moim przypadku to ze teraz zglaszam wyborcze nie ma nic wspolnego z polityka, wk…wia mnie to lamanie prawa i syf po prostu, a geby na plakatach ktore widze na znakach drogowych sa z kilku partii, nawet obecnego przewodniczacego rady dzielnicy poniosło i wisi na znakach drogowych m.in na rembielińskiej !!!

 • 29 października 2014 o godz. 14:06

  A na Zaciszu zwalacza się PIS z PO jednemu z kandydatów już dwa razy zdjęto legalnie powieszony baner. Nie ładnie Panie Skłodowski robić takie rzeczy niemal pod Kościołem!!!

 • 29 października 2014 o godz. 14:17

  Szanowni Państwo, przecież nie o to chodzi, żeby ślepo głosować tylko dlatego że ktoś cos społecznie zrobił. Chodzi o to, żeby wśród tych, którym na sercu leży dobro dzielnicy wybrać tych, którzy mają pojęcie o zarządzaniu, budżecie, inwestycjach, prawie, działalności gospodarczej. Czy naprawdę myślicie, że ktoś, kto dajmy na to zasłynął pomalowaniem ściany w czynie społecznym, nadaje się do objęcia mandatu radnego? Nie oszukujmy się, decydowanie o losach tak dużej dzielnicy wymaga sporo wiedzy. Ja też uważam, że nie powinniśmy głosować na partie polityczne, tylko na ludzi, których jedynym szefem są MIESZKAŃCY. Na forum pojawiają się wpisy obraźliwe, wręcz niebezpiecznie obraźliwe. Czy naprawdę myślicie, że to pisze „przeciętny” mieszkaniec naszej dzielnicy? Szczerze wątpię. Redakcja umieszcza artykuł, który też niepotrzebnie nakręca do siania nienawiści. Prawdę mówiąc, w obecnej radzie ( a są w niej 4 kluby) są tacy radni, którzy powinni nadal sprawować ten mandat i tacy, którzy nie powinni mieć już takiej możliwości. Zarówno w „Mieszkańcach Bródna-Targówka-Zacisza”, PO oraz PiS są ludzie, z którymi warto pracować. Wybierzmy takich radnych, którzy zajmą się pracą na rzecz dzielnicy a nie wiecznym knuciem. Odpowiedzcie sobie sami – czego chcecie? Porządku, pracy czy knucia, jątrzenia?

 • 29 października 2014 o godz. 14:38

  radny ma być przykładem i działać zgodnie z prawem, jeżeli kandydat na radnego już na etapie wyborów łamie istniejące prawo i co gorze ma bezpieczeństwo mieszkańców i porządek w d*** wieszając afisze na znakach drogowych i latarniach nad głowami pieszych to dla mnie ten kandydat jest zerem. ja też nie glosuje na partie tylko na czlowieka i od kilku dni mam juz swojego kandydata, znam i popieram jego dotychczasowe dzialania dla dzielnicy, nie natrafilem też na żadne nielegalnie wieszane plakaty tej osoby. Jeżeli jednak oczy moje do wyborow dostrzegą jakies niezgodne z ordynacją wyborcza dzialania tej osoby, to mam jeszcze jednego kandydata na uwadze – takze ślędze jego kampanię i wyciągam wnioski.

 • 29 października 2014 o godz. 17:35

  Widzac wiekszosc tych””kandydatow” to pusty smiech czlowieka ogarnia Przeciez tu niektorym chodzi wylacznie o koryto bo nic soba przez cale zycie nie reprezentowali, znani sa od najgorszej strony a teraz „dziadek” pokornie prosi o glos no i pelna geba frazesow Bog, Honor, Ojczyzna

 • 29 października 2014 o godz. 21:36

  Tak popieram przedmówcę, wczoraj na Rembielińskiej rozdawała ulotki Pani Górska- Manczenko , koleżanka Pani Wujastyk i Pani Mroczek, i przez cztery lata a jej koleżanki przez osiem zajmują się tylko i wyłącznie warsztatami samorealizacji. Ostatnie takie były w bilbiotece na Krasnobrodzkiej. Realne problemy mieszkańców ich nie interesują bo po co, to jest ich walka o przedłużenie umowy o pracę i nc więcej. Pan Miszewski nawet nie umiał zorganizować spotkania z P. Burmistrz , którego organizacji się podjął. Pan Kosson kadnydat PO , z komitetu kolonii w SM Bródno, na zebraniach spółdzielczych nie zabrał głosu w imieniu swoich mieszkańców, chwali się że jest emerytem i chórzystą u Św. Faustyny. Może śpiewanie chórze ma przyszłość a nie sprawy mieszkańców. Nie dawajcie im miejsca pracy. .

 • 30 października 2014 o godz. 09:05

  Do Brodnowianka a kto jest dla Pani idealnym kandydatem, kandydatka czy tylko ten kto dużo obiecuje bez pokrycia? Jeżeli chodzi o Targówek w spódnicy to jest pozytywny przejaw inicjatywy dla mieszkańców, ja jak mieszkam na dzielnicy nie przypominam sobie tego typu, podobnych akcji. Jeżeli się mylę proszę o przykłady.

 • 30 października 2014 o godz. 09:30

  Do mojej przedmówczyni „BRÓDNOWIANKI”. Całkowicie nie zgadzam się z Pani zdaniem zarówno Pani Wujastyk jak i Pani Manczenko czynnie i aktywnie zajmują się problemami lokalnej społeczności. I pomagają je rozwiązywać. Tak jest w naszym przypadku. Bez najmniejszego problemu zorganizowały spotkanie z Panem Burmistrzem oraz kolejne z odpowiednimi Urzędnikami potrzebnymi do rozwiązania naszego problemu.
  Jeżeli chodzi o działania prospołeczne integrujące mieszkańców które realizuje wymienione przez Panią Stowarzyszenie są one potrzebne i cieszą się popularnością wśród mieszkańców i ich rodzin. Wystarczy przyjść na te spotkania i samemu się przekonać. W ostatnim okresie Była Joga w Parku Bródnowskim, Wycieczki Rowerowe z Przewodnikiem różne Warsztaty, Koncert w Domu Kultury Świt. Stwierdzenie, że Panie nic nie robią to nadużycie.

 • 30 października 2014 o godz. 09:51

  XV napisał(a): 29 paź 2014 10:48
  @Wojtek, jedna gnida jest uczciwa i porządna, druga wszędzie śmieci. Za nasze pieniądze, bo bierze pensyjkę radnego.
  XV napisał(a):29 paź 2014 10:50
  @Anonim, gazetka to nie śmieć, poczytaj czasami cokolwiek, albo mama ci poczyta. Za to ulotki kandydatów PO pewnie wyjmujesz i z błogosławieństwem liżesz?

  Odpowiadam:

  Nie będę głosować na P.Poczesnego i jego znajomych,którzy liżą mu tyły.
  Gazetka Zacisze to zwykły śmieć propagandowy i nie życzę sobie jej w mojej skrzynce pocztowej!
  Jedna,ta sama osoba nawołuje tutaj do zgłaszania do ZTM plakatów wyborczych Platformy Obywatelskiej. Ta sama osoba atakuje na forum radnych i działaczy z PO. Kto zgadnie,z czyjego ramienia startuje ( tak,startuje ) ta osoba? Kto ja sponsoruje? Czekam na odpowiedzi.

 • 30 października 2014 o godz. 21:12

  Do „zaciszanki”
  Ja też Jakby to moja Ciotka startowała bym Hejtował takj jak TY.
  Rodzinę trzeba popierać ,ale dlaczego robisz to na Tym forum.

  Pozdrawiam!!

 • 30 października 2014 o godz. 22:16

  Niestety zarówno jak pani wujastyk która przez przypadek dostała sie do rady miasta a pani mroczek ma te same plakaty ze swoim wizerunkiem co 4 lata temu prosze o aktualne bo sie zestarzały niestety.Skończa sie wybory i skończy sie targówek w spódnicy PARTIA PO NIESTETY .DZIEWCZYNY SIĘ STARAJA ALE PO WYBORACH ZNIKNA ZE SWOICH OKREGÓW. PODOBNO MROCZKOWA MA ASPIRACJE NA BURMISTRZA ALE DAL=EKO JEJ JESZCZE. jA GŁOSUJE NA BEZPARTYJNYCH KANDYDATÓW i nowych bo starzy sa za długo.

 • 30 października 2014 o godz. 22:51

  Czy plakaty są te same to nie wiem, ale chciałem dodać, że pierwszą akcją Pań w spódnicy były Mikołajki 6.12 zorganizowane wspólnie z Domem Kultury Świt.To by była też w pewnym sensie zmiana obyczajowa. Im więcej aktywnych kobiet na listach tym lepiej.

 • 31 października 2014 o godz. 07:01

  wujot napisał(a): 30 paź 2014 22:51

  O! ktoś się podemnie podszywa. Żenada.
  Pozdrawiam

 • 31 października 2014 o godz. 11:12

  adam „jA GŁOSUJE NA BEZPARTYJNYCH KANDYDATÓW i nowych bo starzy są za długo”

  odpowiadam:

  ohoho,za taki wpis to kaplica,masz przegwizdane „u starych”

  os.Zacisze nie głosuje na „niezależnych”-bardzo zależnych,zbieraninę przypadkowych osób którym pewien radny chce załatwić ciepły stołeczek przy korycie
  Uwaga-szykuje się nowa porcja śmieci!Zbierajcie je i zanoście pod furtki i na wycieraczki!

 • 31 października 2014 o godz. 12:46

  Gdyby kandydat poświęcił na bezpośrednią rozmowę co najmniej 10 minut każdemu z ~20000 mieszkańców okręgu (dane z pkw) i gdyby robił to 24 godziny na dobę bez żadnej przerwy to w dużym przybliżeniu powinien zacząć 5 miesięcy temu. Jeżeli ktoś chce prowadzić kampanię tylko w ten sposób to gratuluję kompetentnego podejścia do tematu a moją opinię o inteligencji takiego kandydata zatrzymam dla siebie. O działalności obecnych radnych wiemy wystarczająco dużo żeby wyrobić sobie opinię z lokalnych mediów. Spółdzielnia jak działa każdy widzi dziękujemy za najwyższe stawki podgrzewania wody i straszenie mieszkańców że jak wydzielą wspólnotę to będą musieli się sami zmagać z właścicielami gruntów pod blokiem. O nowych kandydatach nie wiadomo nic i mam nadzieję że dowiem się czegoś o nich z ulotek bo informacji gdzie mają stolik i w jakich godzinach nigdzie nie podają. Ciekawe że te ulotki przeszkadzają co niektórym a gazetki ze sklepów już nie. Plakaty na słupach zaczęły przeszkadzać teraz ciekawe że nie zwracali uwagi wcześniej na ogłoszenia prywatnych usługodawców przyklejane na wszystkim na czym się tylko dało przez cały rok zapewne te osoby są tak nieudolne że nie potrafiły sobie takiego plakatu wydrukować i teraz swoją frustrację z tego powodu wylewają tutaj :P

 • 31 października 2014 o godz. 13:31

  „Kandydaci niezależni” z Zacisza za 4 lata będą startować ponownie,ale już z list partii Dart’a Vader’a :)

 • 31 października 2014 o godz. 13:39

  Idą wybory,więc to normalne,że kandydaci na radnych chcą się wypromować.Mi osobiście nie przeszkadzają plakaty na słupach.Po wyborach znikną bezpowrotnie.Ale teraz dobrze wiedzieć kto startuje.Więc wygląda na to że cała ta nagonka napędzana jest przez zwalczające się komitety.Szanowni państwo,wasze zachowanie żenujące i urąga funkcji,o jaka się ubiegacie.

 • 31 października 2014 o godz. 18:58

  Ludzie przeszkadzaja wam kandydaci, ich ulotki, plakaty, gazetki, itp, itd. A przespacerwalem sie dzisiaj po dzielnicy i to co wyprawiaja straganiarze z kwiatami i zniczami jest niby w porzadku na Chodeckiej. Darmowy bazar pod waszymi oknami, zastawiony caly chodnik i droga przecipozarowa, półlegalny handel na ulicy i to jest okay, to wam co roku nie przeszkadza. Akceptacja społeczna siegnela tutaj bruku.

 • 31 października 2014 o godz. 19:34

  Pojawiły się kolejne dykty śmieciarzy rodem z prowincji, tym razem na słupach telefonicznych. Niestety, nie powiszą:
  „Szanowni Państwo,
  W związku ze zbliżającymi się wyborami do władz samorządowych Orange Polska S.A. informuje, że nie wyraża zgody na umieszczanie urzędowych obwieszczeń wyborczych i plakatów komitetów wyborczych na urządzeniach technicznych tj. słupach, skrzynkach i szafach telekomunikacyjnych.
  W ubiegłych latach po zakończeniu kampanii wyborczych Orange Polska S.A. zmuszona była na własny koszt uprzątać obwieszczenia i plakaty mimo wysyłanych pism do właściwych komitetów wyborczych. Urządzenia techniczne nie są przeznaczone do umieszczania tego typu informacji.

  Z poważaniem
  Michał Minda
  Dyrektor
  Obsługi Technicznej Klienta w Warszawie
  Dostarczanie i Serwis Usług”

 • 31 października 2014 o godz. 21:24

  Do Wojtek jaki post taki poziom, co to kogo interesuje czy pracujesz dla TPsy czy nie.

 • 31 października 2014 o godz. 23:28

  Spółdzielnia Mieszkaniowa Bródno czyli Mieszkańcy Bródna, Targówka, Zacisza- to od lat taki „języczek uwagi” na szczeblu samorządowym w naszej dzielnicy. Od lat rządzą naszą dzielnicą!!!!! Zawsze współpracują z opcją rządzącą i załatwiają swoje prywatne, osobiste interesy!!!

 • 1 listopada 2014 o godz. 09:33

  Mieszkańcy Bródna, Targówka, Zacisza = Spółdzielnia Mieszkaniowa Bródno

  Kandydaci z list partyjnych PO,PiS,SLD itd. także mieszkają na Targówku i znają jego sprawy.Więc na nic zabieg PR-owy,polegający na podkreśleniu faktu zamieszkiwania kandydatów z MBTZ na Targówku ;) Na nic również nawoływanie,aby głosować na „Naszych” bo lepsi w niczym nie jesteście.Nie ma lepszych „naszych” i gorszych „tamtych”. Wszyscy jesteśmy mieszkańcami Targówka i jesteśmy z tego dumni.
  Niezależni ;)Założę się,że nosa nie wydmuchacie bez zgody jedynki w okręgu ;)

 • 1 listopada 2014 o godz. 10:23

  nikt nam nie pomoże jak nie pomożemy sobie sami. JA KAŻDĄ ZŁOTÓWKĘ WYDAJĘ NA TARGÓWKU!!! W TEN SPOSÓB NAJBARDZIEJ POMAGAM TARGÓWKOWI. ZOBACZCIE NA CUKIERNIĘ NA MALBORSKIEJ. ODREMONTOWANO STARĄ SZPECĄCĄ BUDĘ!!! TYLKO TAK POMOŻEMY POMÓC SAMI SOBIE. PO CO KUPOWAĆ BILET W CENTRUM CZY GAZETĘ, kUPMY TUTAJ!!!!

 • 1 listopada 2014 o godz. 14:21

  WOJTEK a tobie prezes spółdzielni kazał te dykty ściągać czy banery wieszać bo ciskasz się jak cieć któremu ktoś kiepa rzucił obok popielniczki.

 • 1 listopada 2014 o godz. 16:26

  Sprawy wobec kandydatów wieszających dykty z mordami na słupach telekomunikacyjnych oraz oświetleniowych na Zaciszu są już w toku. Teraz wasze partie bekną za śmiecenie bez zezwolenia a może i was potem zaproszą do partycypacji w karze.

 • 1 listopada 2014 o godz. 19:01

  WWS to Guział jego jedyne osiągnięcie to nieudane referendum na mój głos nie mają co liczyć.
  NT zdaje się że niektórzy kiedyś byli w PO i paru innych partiach na chorągiewki nie zagłosuję.
  WS najpierw chciałbym poznać program dla Bródna i kandydatów oby podzielili się tą informacją przed wyborami.
  MBTZ zamaskowana i znana spółdzielnia relikt PRL mojego głosu nie dostaną.
  MJN Zapowiadało się dobrze a skończyło na walce z plakatami innych komitetów cóż donosicielstwo wskazuje na ubeckie wychowanie dziś straciliście mój głos.
  NP ciekawe co Korwin ma do zaproponowania poza Wiplerem oby podzielił się tym przed wyborami.
  SLD na czerwonych nie głosuję.
  PO za współudział ze spółdzielnią stracili mój głos. Choć z drugiej strony jeżeli ich nie będzie to gronkowiec zrobi z Targówkiem to co z Ursynowem.
  PIS także współudział ze spółdzielnią plus wieszanie banerów na kościołach nie ładnie.

 • 1 listopada 2014 o godz. 20:08

  do:Anonim napisał(a):1 lis 2014 16:26 :tak,a twoje sprawy także są w toku,zostaniesz sowicie nagrodzony za twą wytężoną pracę w ostatnim czasie

 • 2 listopada 2014 o godz. 00:13

  Jak ja lubię te wasze przepychanki słowne przed wyborami .To wszystko co piszecie moze jest i prawdą.Nadszedł czas na zmiane rady .Ile jeszcze mamy głosowac w kółko na tych samych kandydatów .Ile lat sie pytam .Przecierz oni w końcu dozyja 100 lat na tych stołkach .Dajmy szanse młodym ,niezależnym bez partyjnym .Kazdego mozna sprawdzić w dobie internetu. Niech starzy pogodza sie z tym faktem ze ich czas juz sie skończył.Ide na wybory i głosuję na młodych,bezpartyjnych i na pierwszym miejscu :):)

 • 2 listopada 2014 o godz. 01:20

  Wszystko niby fajnie tylko że młodzi niezależni bezpartyjni w przypadku ordynacji proporcjonalnej to mydlenie oczu. Gdyby ordynacja była większościowa można by było faktycznie zagłosować na osobę młodą bezpartyjną i do tego niezależną.

 • 2 listopada 2014 o godz. 10:09

  MŁODZI BEZPARTYJNI NIE NADAJĄ SIĘ DO NICZEGO I DLATEGO KANDYDUJĄ.GŁOS ODDANY NA NICH MOŻNA PORÓWNAĆ DO BRAKU GŁOSU,CZYLI POZOSTANIA W DOMU.NIE WIERZCIE W ICH PUSTE OBIETNICE.

 • 2 listopada 2014 o godz. 11:01

  Jak pisałem wyżej młodzi niezależni bezpartyjni nie startują w tych wyborach. Gdybym ja chciał startować musiał bym zebrać co najmniej 25 osobowy komitet a to już forma partii i samo to sprawia że był bym partyjny i zależny od reszty członków komitetu. Do tego żeby mieć coś do powiedzenia komitet musiał by wziąć ponad połowę mandatów inaczej musiał by wejść w koalicję i dodatkowo być zależnym od koalicjanta. Ponadto to rada miasta dzieli pieniądze na dzielnice bez przedstawiciela który zadbał by o interesy dzielnicy tam lokalne obietnice wyborcze można między bajki włożyć.

 • 2 listopada 2014 o godz. 12:04

  @ NIE MA NA KOGO GŁOSOWAĆ:
  a Kongres Nowej Prawicy? Jedyna partia która nie chce wykorzystywać mieszkańców, tylko robić inwestycje z głową i pod warunkiem, że będą się zwracały. Więc nie ma możliwości o finansowaniu budynków dla prywatnych klubów/firm. Chcą też jak najmniejszej ilości urzędników i żeby większość spraw móc załatwić przez internet, są też za jak najmniejszą ilością radnych (bo lepiej jak jest kilku i załatwią sprawę w 5 minut niż 4 główne partie które się pokłócą i zrobią głosowanie za tydzień).

 • 2 listopada 2014 o godz. 13:51

  @WOLNOŚCIOWIEC
  Zmniejszenie ilości radnych w pełni popieram pięciu by wystarczyło w zupełności z tym że to nie ci radni o tym będą decydować ilu ich będzie tylko posłowie.
  W sprawie ilości urzędników trzeba by przeprowadzić analizę bo na przykład tych od obsługi klienta powinno być tylu żeby nie było kolejek i powinni pracować w godzinach popołudniowych natomiast jest masa stanowisk prawdopodobnie zbędnych i trzeba by się im przyjrzeć samo wywalmy połowę zobaczymy co będzie nie rozwiąże problemu. Wykorzystanie budynków trudny temat moim zdaniem miasto powinno wspierać aktywność mieszkańców i udostępniać przestrzeń do spotkań nawet za darmo np. klubom seniora harcerzom albo hobbystom z drugiej strony miasto nie powinno prowadzić działalności gospodarczej polegającej na wynajmie lokali do celów komercyjnych bo od tego są firmy prywatne. Z inwestycjami które się zwracają też się nie zgodzę. Miasto to nie komercyjna firma. Przykładem są naprawy ulic lub przebudowa trasy Toruńskiej. Nie ma opcji żeby ta inwestycja się zwróciła finansowo miastu jednak zysk jaki przyniesie to podniesienie komfortu dla mieszkańców i chyba to jest najważniejsze. Dlatego uważam że właśnie takie inwestycje miasto powinno prowadzić przede wszystkim. Z tych właśnie powodów program KNP mi nie odpowiada.
  PS. No i czemu Wipler sami sobie w stopę strzelacie?

 • 2 listopada 2014 o godz. 19:09

  Co juz cisza nikt niczego głupiego nie napisze!!!!

 • 2 listopada 2014 o godz. 22:33

  wkurza mnie-4 lata o Was nie słysze i Was nie widze Kandydaci drodzy a tu nagle z każdej latarni patrzy na mnie pani x,a tak chciałobysię spotkac Panią w Parku-oczywiście w sezonie,siedzącą przy stoliku z odpowiednia informacją-jestem radna x czy y możemy porozmawiać….Nagle wszyscy sie ujawniacie i za co mamy Wam płacić???gdzie byliście te 4 lata????

 • 2 listopada 2014 o godz. 23:24

  Nie wszyscy kandydaci partyjni sa radnymi czy burmistrzami. Niektórzy jeszcze nie mieli okazji, a dzialaja i sa widoczni. W Parku Brodnowskim bylo wiele okazji do poznania działających osób, m.in podczas pikników, przy Domku Herbacianym, podczas spacerów po parku czy otwarcia kolejnych odslon Parku Rzezby. To jak ktos byl widoczny, widac na Facebooku czy wpisujac w googlach nazwisko kandydata.

 • 3 listopada 2014 o godz. 06:48

  „Anno” proponuje więcej spacerów po parku i naszej ukochanej dzielni, może już nie długo, już za chwileczkę zapuka do Ciebie kandydat, bądź owa kandydatka. Grunt to optymizm i rozsądna decyzja 16.11.

 • 3 listopada 2014 o godz. 10:02

  Nie,no błagam,przecież nikt zdolny i pracowity nie chce być radnym.Ci młodzi niezależni,co się pchają do koryta to zwykłe popierdułki,co buta sami nie potrafią zawiązać bez pomocy mamy.A tu już 40-tka na karku :-)

 • 3 listopada 2014 o godz. 10:12

  ANONIM ten pan jest z Dolnośląskiego. Co nas na Targówku obchodzi kto lepi się u ciebie w rodzinnej miejscowości. Tak mnie korci żeby wydrukować parę plakatów wojującego komitetu przykleić w niedozwolonych miejscach i zadzwonić na 19115 z czystej i niczym nie umotywowanej złośliwości :P

 • 3 listopada 2014 o godz. 11:09

  WYPISUJĄ TU BZDETY TACY, CO NIC NIE ZROBILI I NIE ZROBILIBY ZA DARMO, SPOŁECZNIE. Wszyscy są mądrzy i przenikliwi jak rentgen, wszystkich prześwietlili. Widać to po ich podejściu do funkcji radnego. Dla nich radny to bumelant, nie ma pomysłów, myśli tylko o władzy. A może są ludzie, którzy inaczej widzą tę funkcję? To, że ktoś startuje pod jakimś szyldem, to wymóg polskiej kołtuniarskiej rzeczywistości. Nie ma przeszkód, by po wybraniu odłączyć się od partyi i robić coś dla ludzi. O ile sitwa pozwoli wtedy coś robić. A nawołując do bojkotu wyborów utrwalacie dziadostwo i dajecie fory zwolennikom panów X, którzy od lat pierdzą w stołek.

 • 4 listopada 2014 o godz. 16:34

  Sławomir Antonik – człowiek czynu, pełen empatii i zrozumienia. Potrafi być przywódcą, kompanem, a jednocześnie najlepszym przyjacielem, który wysłucha, zrozumie i doradzi. Odnajduje w ludziach najskrytsze talenty i potrafi ich pokierować tak, aby z wiarą w samych siebie, dążyli do celu. Wystarczy jedna rozmowa, a człowiek czuje, że może osiągnąć wszystko. Zaszczepia
  w ludziach uśmiech i wolę walki. Dla niego nie ważne jest skąd pochodzisz, po jakiej szkole jesteś, ile zarabiasz.. dla niego liczy się to jakim człowiekiem jesteś. Wierzy w ludzi, wierzy w ich pasję i każdą z nich wspiera. Potrafi podać pomocną dłoń i nie jest obojętny na los drugiego człowieka. Jest osobą godną zaufania, traktującą wszystkich na równi. Ma niesamowity kontakt w młodymi ludźmi, dziećmi, potrafi się z nimi bawić i rozmawiać, służy dobrą radą
  i doświadczeniem. Jest pełen pasji, energii i nowych pomysłów , jak poprawić życie zwykłego szarego człowieka. Dzięki takim ludziom jak Sławomir Antonik, my mieszkańcy Targówka, ci młodzi i ci starsi możemy być pewni, że obietnice zmian to nie puste słowa.

 • 4 listopada 2014 o godz. 19:19

  samorząd lokalny powinien być BEZPARTYJNY i niezależny kompletnie od tego się dzieję na górze!!!! powinni go tworzyć ludzie z pasją którym na sercu leży dobro ich dzielnicy, gminy czy miasta!!!

 • 4 listopada 2014 o godz. 19:30

  ma poparcie dziekana Dekanatu Bródnowskiego

 • 5 listopada 2014 o godz. 12:21

  Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszej spółdzielni, prezes Antonik Sławomir, naszej spółdzielni „Bródno”. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki! To mówiłem ja – Jarząbek Wacław, klakier drugiej klasy. Niech żyje nam prezes sto lat!
  To jeszcze ja – Jarząbek Wacław, bo w zeszłym tygodniu nie mówiłem, bo byłem chory. Mam zwolnienie. Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes naszej spółdzielni. Niech żyje nam! To śpiewałem ja – Jarząbek.

 • 5 listopada 2014 o godz. 17:15

  Poszła plota po Bródnie, że biegają czerwoni z SLD i zrywają dykty ze slupów. Lol stare dziady za grosz wstydu nie maja. Zachęcam do nagrywania i upubliczniania w sieci. A przed chwila miałem dzwonek do drzwi, że gazetkę z Zacisza roznoszą za pieniądze mieszkańców.

 • 6 listopada 2014 o godz. 12:35

  Nie wpuszczajcie roznoszących śmieci po budynkach wielorodzinnych a jeśli wczorajszej nocy lub nad ranem znaleźliście w swoich skrzynkach pocztowych Gazetkę Zacisze to zanieście ją kandydatom,w szczególności tym,którzy ją roznosili!

 • 6 listopada 2014 o godz. 13:07

  Pan Antonik to taka samochwała!!!! – tekst powyżej o człowieku czynu, empatii (ciekawe dla kogo?) ble ble ble

 • 6 listopada 2014 o godz. 13:37

  I te bilbordy co sobie za podwyżki naszych czynszów spółdzielnia sfinansowała

 • 6 listopada 2014 o godz. 20:03

  Dziękuję Dominice Świerczewskiej za wpis. Nie spodziewałem się takiej oceny i na pewno nie dla oceny działam. Dziękuję również tym, którzy nie znając mnie oceniają moje działania, zachowania i osobowość. W ten sposób poznaję samego siebie, ale i cechy oceniających. Widzę jak myślą, bowiem każdy mierzy swoją miarą. Miałem nie realizować tego wpisu, ze względu na to co mówi Księga Przysłów z Biblii o oszczercach, ale jestem słabym człowiekiem i uległem pokusie uświadomienia niektórych z czytających, aby korzystali z daru rozumu, a nie wyłącznie z daru słyszenia (nie słuchania). Oświadczam, nigdy nie byłem prezesem żadnej spółdzielni i nigdy nie sprzeniewieżyłem żadnej złotówki. To co poniektórzy wypisują odnośnie kampanii Komitetu Wyborczego Wyborców Mieszkańcy Bródna-Targówka-Zacisza, to właśnie jest oszczerstwo. Oni wiedzą, że podpisując się z imienia trafiliby przed sąd z oskarżeniem o kłamstwo wyborcze. Nasze prawo na szczęście zabrania wydatkowania środków z innych źródeł niż zgromadzone przez komitet wyborczy. Ba, nasz komitet zgodnie z prawem płaci spółdzielni i innym za miejsce na promocję kandydatów, tak w gazecie, jak i na klatkach schodowych. Aż strach pomyśleć, sądząc z wypowiedzi właśnie tych Anonimów, jak wyglądałaby kampania, gdyby oni określali reguły. To co napisałem, każdy członek spółdzielni może łatwo zweryfikować. Dziękuję twórcom Kodeksu Wyborczego za jasne i jednoznaczne przepisy. Pozdrawiam wszystkich wyborców i życzę wyborów z przekonania, a nie na chybił, trafił. Sławomir Antonik

 • 6 listopada 2014 o godz. 20:06

  Przepraszam za błąd w słowie sprzeniewierzyłem, nie zauważyłem błędu.

 • 6 listopada 2014 o godz. 22:44

  A ja i tak zagłosuję na kandydatów Warszawy Społecznej.

 • 7 listopada 2014 o godz. 08:57

  Przepraszam z całego serca ale „Przewodniczący Rady Nadzorczej SM Bródno” nie rymowało mi się z „łubu dubu” mam nadzieję że nie umniejszyłem sprawowanej funkcji. To Przepraszałem ja – Jarząbek Wacław, klakier drugiej klasy. Niech żyje nam Przewodniczący Rady Nadzorczej sto lat!

 • 9 listopada 2014 o godz. 20:50

  Przewodniczący pracuje a to nieprawda że przeciekał dach bo przecież wcale nie padało. To my pracownicy klubu Tęcza. Remontów od 10 lat w małych blokach nie było. Żadne interwencje nie działają bo Przewodniczący powiedział że z nim się nie dyskutuje

 • 10 listopada 2014 o godz. 12:27

  Nie wpuszczajcie roznoszących śmieci po budynkach wielorodzinnych a jeśli znaleźliście w swoich skrzynkach pocztowych Gazetkę Zacisze to zanieście ją kandydatom,w szczególności tym,którzy ją roznosili!

 • 10 listopada 2014 o godz. 20:46

  ZNOWU ŚMIECI W SKRZYNAKCH POCZTOWYCH NA ZACISZU !!!
  Nie wpuszczajcie roznoszących śmieci po budynkach wielorodzinnych a jeśli znaleźliście w swoich skrzynkach pocztowych Gazetkę Zacisze to zanieście ją kandydatom,w szczególności tym,którzy ją roznosili!

 • 12 listopada 2014 o godz. 12:00

  Remontów nie robią bo sobie nagrody pewnie powypłacali żeby mieć na plakaty w każdej klatce i te bilbordy w całej dzielnicy kampania kosztuje a to że nie ma gdzie zaparkować albo wyjść z dziećmi to ich nie interesuje byle więcej w kieszeni.

 • 13 listopada 2014 o godz. 21:35

  A ja popieram Warszawę Społeczną lista nr 33 poz. 2 okręg 5

 • 18 listopada 2014 o godz. 22:33

  „100 tysięcy złotych wydała w 2010 roku dzielnica Targówek na organizację koncertu Niny Nowak wraz z orkiestrą. Połowę tej kwoty pochłonęło przygotowanie nut dla orkiestry. Zdaniem radnych PiS, można było je wypożyczyć za darmo z Opery Kameralnej, albo skserować z Biblioteki Narodowej. Burmistrz Targówka nie ma sobie jednak nic do zarzucenia.

  – To wielowątkowa sprawa. Wątpliwości budzi sposób podpisywania umów z artystką, jej wysokość, sposób rozliczenia, a także sam fakt zamawiania czegoś, co można skserować w bibliotece – mówi Agnieszka Kaczmarska, z klubu Prawo i Sprawiedliwość. – To skrajna niegospodarność – dodaje.

  Po burzliwej sesji rady dzielnicy
  radni PiS złożyli wniosek o odwołanie wiceburmistrza Sławomira Antonika, który podpisywał umowy.”
  Panie Antonik a z tym posądzeniem poszedł pan do sądu?

 • 20 listopada 2014 o godz. 22:39

  Sławek A. napisał(a):

  6 lis 2014

  20:03

  Dziękuję Dominice Świerczewskiej za wpis. Nie spodziewałem się takiej oceny i na pewno nie dla oceny działam. Dziękuję również tym, którzy nie znając mnie oceniają moje działania, zachowania i osobowość. W ten sposób poznaję samego siebie, ale i cechy oceniających. Widzę jak myślą, bowiem każdy mierzy swoją miarą. Miałem nie realizować tego wpisu, ze względu na to co mówi Księga Przysłów z Biblii o oszczercach, ale jestem słabym człowiekiem i uległem pokusie uświadomienia niektórych z czytających, aby korzystali z daru rozumu, a nie wyłącznie z daru słyszenia (nie słuchania). Oświadczam, nigdy nie byłem prezesem żadnej spółdzielni i nigdy nie sprzeniewieżyłem żadnej złotówki. To co poniektórzy wypisują odnośnie kampanii Komitetu Wyborczego Wyborców Mieszkańcy Bródna-Targówka-Zacisza, to właśnie jest oszczerstwo. Oni wiedzą, że podpisując się z imienia trafiliby przed sąd z oskarżeniem o kłamstwo wyborcze. Nasze prawo na szczęście zabrania wydatkowania środków z innych źródeł niż zgromadzone przez komitet wyborczy. Ba, nasz komitet zgodnie z prawem płaci spółdzielni i innym za miejsce na promocję kandydatów, tak w gazecie, jak i na klatkach schodowych. Aż strach pomyśleć, sądząc z wypowiedzi właśnie tych Anonimów, jak wyglądałaby kampania, gdyby oni określali reguły. To co napisałem, każdy członek spółdzielni może łatwo zweryfikować. Dziękuję twórcom Kodeksu Wyborczego za jasne i jednoznaczne przepisy. Pozdrawiam wszystkich wyborców i życzę wyborów z przekonania, a nie na chybił, trafił. Sławomir Antonik

  Panie S. Antonik, a co z oskarżeniem radnych PiS/czyt. wyżej/ poszedł pan do sądu, jaki był wyrok?Co na to Księga Przysłów z Biblii o oszczercach?

 • 30 listopada 2014 o godz. 17:09

  Ciekawe, kto teraz będzie burmistrzem: Antonik S. czy Kaczmarska A.?
  a może ani on ani ona………………..
  łubu dubu prezes klubu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.