Park Wiecha w końcu będzie miał kamery

9
Share

Zanosi się na kolejne podejście do monitoringu w Parku Wiecha. Tym razem na serio. 

 

Atrapy kamery w Parku Wiecha

Takie 'kamery’ zawisły w Parku Wiecha już dwa lata temu /fot. archiwum targowek.info

Historia kamer w jedynym parku na Targówku Mieszkaniowym ciągnie się już  długo. Zaczęło się od tajemniczych atrap, które pojawiły się w parku dwa lata temu…

Później ratusz twierdził, że zamontował prawdziwe kamery na teatrze, ale nie ustrzegło to świeżo wyremontowanej elewacji Rampy przed oszpeceniem przez grafficiarzy. Okazało się, że wandale… po prostu obrócili kamery i to wystarczyło, żeby okazały się bezużyteczne.

Minęły dwa lata i w końcu władze dzielnicy doszły do wniosku, że warto na serio potraktować ten temat. Na planowanej w przyszłym tygodni sesji rady dzielnicy radni Targówka wystąpią do władz miasta o 71 tysięcy zł na zamontowanie skutecznego monitoringu.

W wyniku prowadzonych konsultacji społecznych, jak i w procesie budżetu partycypacyjnego zgłaszane były postulaty objęcia tego terenu monitoringiem wizyjnym. (…) Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy rokrocznie pokrywa znaczące koszty dewastacji elementów fontann, kwietników, ławek parkowych, a podejmowane do tej pory działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa i zapobiegania takim sytuacjom nie przyniosły oczekiwanych rezultatów.

Należy podkreślić, że Park Wiecha, znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie planowanej stacji metra, objęty jest Zintegrowanym Programem Rewitalizacji m.st. Warszawy, więc instalacja monitoringu wizyjnego służyłaby również osiągnięciu celów w tym zakresie.

– czytamy w uzasadnieniu zmian budżecie.

Monitoring w Parku / fot. targowek. info

Dotychczasowy monitoring w Parku Wiecha / fot. targowek. info

 

Co ważne, kamery do tej pory obsługiwane były przez pracowników Teatru Rampa. Nowy monitoring ma być wpięty w Miejski System Monitoringu i obraz z kamer śledzili będą wyspecjalizowani pracownicy Centrum Oglądowego.

Na proponowane przez nasz ratusz zmiany w budżecie musi się jeszcze zgodzić Rada Miasta.

9
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx