Prawie 3 mln do wydania w budżecie partycypacyjnym 2016 | | targowek.info

Prawie 3 mln do wydania w budżecie partycypacyjnym 2016

Nasi urzędnicy podchodzili do podzielenia się decyzjami z mieszkańcami niechętnie, ale w końcu się przekonali. Za rok zdecydujemy na co wydać 2,8 mln zł. 

plac-zabaw-silownia
Wizualizacja kulturalnej siłowni na Bródnie, jednego ze zwycięzców budżetu partycypacyjnego w 2014 r. /mat. DK Świt

W tym roku w ramach budżetu partycypacyjnego wybieraliśmy projekty do realizacji na 2015 rok. Jak pamiętacie, władze dzielnicy mogły zdecydować czy powierzyć mieszkańcom decyzje dotyczące 0,5 proc. czy 1 proc budżetu dzielnicy. Co zrobili włodarze z Targówka? Oczywiście zaufali mieszkańcom najmniej, jak musieli – przeznaczyli na budżet partycypacyjny pół procenta, czyli 1,36 mln zł.

Ale budżet, jak wiadomo, wyszedł całkiem fajnie (zwycięskie projekty znajdziecie tutaj). Może dlatego zarząd dzielnicy zdecydował nieco bardziej zaufać mieszkańcom. W przyszłym roku (2015) będziemy wybierać projekty na kolejny rok (2016) już za 2,8 mln zł, czyli za jeden procent budżetu dzielnicy.

Informację taką podała na Facebooku wiceburmistrz Dorota Kozielska. Pozostałe szczegóły budżetu 2016 nie są jeszcze ustalone.

PRZECZYTAJ TEŻ:

3 komentarzy na temat “Prawie 3 mln do wydania w budżecie partycypacyjnym 2016

  • 1 października 2014 o godz. 12:27

    A gdzie jest zagubiona siłownia z ulicy Wolińskiej?

  • 1 października 2014 o godz. 13:45

    Artykuł wisi od ponad godziny i nie ma jeszcze komentarza Warszawy Społecznej Targówek? Szok. Panowie i panie, wybory za pasem, a Wy cisza?

  • 1 października 2014 o godz. 20:56

    Bo mieszkańcy musieli się upomnieć aby coś powstało w okręgu 3. Gratki, że będzie takie miejsce niedaleko mnie, martwie mnie tylko jedno czy aby to będzie zamykane na noc? bo co jak co ale tam jest martwy punkt i długo może nie postać o ile to będzie w lewej części tam gdzie obecny DK Świt ma park? :> Czy ktoś przypisze sobie to za zasługę? Ciekawe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.