Nie będzie drogi rowerowej przez pole PGR

10
Share

Na skwer za 3 mln zł nie dojedziemy wygodnie rowerem. Rodzice z wózkami, spacerowicze, psiarze i cykliści muszą się pomieścić na wspólnym chodniku. Za to elegancka trasa rowerowa powstaje wzdłuż Wysockiego.

 

Otwarcie skweru przy polu PGR coraz bliżej (zdjęcia tutaj), trwają już ostatnie prace. Na chodniku prowadzącym do skweru od strony ul. Gilarskiej pojawiły się też znaki rozwiewające resztki nadziei. Nie będzie tu normalnej drogi rowerowej. Piesi i cykliści mają się mieścić razem na wąski trakcie z kostki.

Znak stanął na początku ścieżki przy Gilarskiej / fot. targowek.info

Znak stanął na początku ścieżki przy Gilarskiej / fot. targowek.info

Podobną sytuację mamy na sztandarowej inwestycji naszego urzędu, czyli na promenadzie wzdłuż Kanału Bródnowskiego. Kto jeździ tamtędy rowerem, te wie, jak ciężko latem manewrować między rodzicami z wózkami, dziećmi na rolkach i smyczami z psami po jednej, a właścicielami po drugiej stronie chodnika.

Nad Kanałem Bródnowskim można jeszcze tłumaczyć, że pas gruntu był za wąski, żeby zmieścić i wygodny chodnik i wydzieloną ścieżkę. Ale na polu PGR miejsca nie brakuje. Porządna droga rowerowa jest tu potrzebna tym bardziej, że na wysokości stadniny koni kończy się ścieżka wzdłuż ul. Gilarskiej. Dalej wygodnie byłoby jechać skrajem pola PGR na Targówek i dalej do centrum.

Niestety, nic z tego. To oznacza, że w tej kadencji naszym urzędnikom nie udało się wybudować ani kawałka drogi rowerowej. Jedyna nowa ścieżka to ta wzdłuż Trasy Toruńskiej, ale tam inwestorem była GDDKiA.

***

Drogę rowerowa z prawdziwego zdarzenia powstaje też wzdłuż ul. Wysockiego od Trasy Toruńskiej do cmentarza. Na fragmencie od Budowlanej do Syrokomli jest już nawet wylany szeroki, wygodny asfalt. Dzięki takiemu rozwiązaniu rowerzyści pojadą szybciej i nie będą przeszkadzać pieszym. Tę inwestycję przygotował miejski Pełnomocnik ds. rowerów. Nasi urzędnicy, powinni się od niego uczyć.

 

Ścieżka wzdłuż ul. Wysockiego / fot targowek.info

Nowa ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Wysockiego / fot targowek.info

Nowa ścieżka wzdłuż ul. Wysockiego / fot targowek.info

Nowa ścieżka wzdłuż ul. Wysockiego / fot targowek.info

 

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx