Świt i Zacisze najpopularniejszymi domami kultury w mieście | | targowek.info

Świt i Zacisze najpopularniejszymi domami kultury w mieście

Mieszkańcy Targówka najchętniej ze wszystkich dzielnic korzystają ze swoich domów kultury – wynika z najnowszych badań oferty kulturalnej w Warszawie. Zaskakujące? 

 

Wprawdzie nie mamy nowych, supernowoczesnych domów kultury, jak choćby ten na Służewie czy na Białołęce, ale Dom Kultury Świt i Domu Kultury Zacisze i tak skutecznie przyciągają mieszkańców. Ratusz opublikował właśnie badanie jakości usług oferty kulturalnej w dzielnicach. Sprawdziliśmy, jak wypada w nich Targówek.

Ankieterzy renomowanej pracowni Millward Brown zapytali najpierw warszawiaków, jak oceniają ofertę kulturalną swojej dzielnicy w skali od 1 do 5. Targówek wypada tu zaskakująco dobrze. Średnia wystawionych ocen to 3,64. To trzecie miejsce w Warszawie.

materiały Centrum Komunikacji Społecznej
materiały Centrum Komunikacji Społecznej

 

Kolejne pytanie dotyczyło oferty domów kultury. I tu mieszkańcy naszej dzielnicy ocenili DK Świt i DK Zacisze najlepiej w całym mieście.

ocena_oferty_kulturalnej

 

Oceny nie są bezpodstawne, bo nie tylko lubimy nasze domy kultury, ale też najczęściej do nich chodzimy. Z badań wynika, że tyko 9 proc. warszawiaków korzystało z oferty domu kultury w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Na Targówku ten odsetek to aż 16 proc. – najwięcej w Warszawie.

ocena_oferty_kulturalnej2

Ostatnia już tabela, na którą warto zwrócić uwagę, pokazuje jak często osoby uczestniczące w wydarzeniach kulturalnych robią to w swojej dzielnicy. Na przykład mieszkańcy Ursynowa wolą jeździć do centrum – pewnie dlatego, że mają metro. My stosunkowo częściej wybieramy ofertę na miejscu.

ocena_oferty_kulturalnej3

 

 

Badanie przeprowadzono w październiku 2013 roku na zlecenie Centrum Komunikacji Społecznej. Wzięło w nim udział 7200 osób, po 400 z każdej dzielnicy. Cały raport do pobrania tutaj

PRZECZYTAJ TEŻ:

10 komentarzy na temat “Świt i Zacisze najpopularniejszymi domami kultury w mieście

 • 18 października 2014 o godz. 11:29

  Gratulacje dla naszych DK! Sam czesto odwiedzam DK Zacisze i dobra opinia jest w pelni zasluzona.

 • 18 października 2014 o godz. 14:28

  Mieszkańcy Targówka chętnie odwiedzają domy kultury z prostej przyczyny: w tej dzielnicy, liczącej 120.000 mieszkańców, nic innego nie ma. No może teatr (jeden) i multikino. Nie ma nawet żadnej restauracji czy gospody, do której można by kogoś zaprosić. Przecież nie zaproszę dziewczyny do baru mlecznego, mak-donalda czy jakiejś cuchnącej kebabowni.

 • 19 października 2014 o godz. 23:24

  @DEF Sa „restauracje” tylko poszukaj. Oczywiscie ogolnie to nie to co w bardziej „turystycznych” miejscach stolicy(z oczywistych wzgledow). Choc tak na serio – to wspolczuc dziewczyny, jesli to ma byc zwiazek na dluzej to chyba wazniejsze dla niej powinno byc wspolne spedzanie czasu, akurat z Toba. Mniej wazny pownien byc lokal/miejsce. Ale coz jesli woli patrzec na sume na rachunku…

  ——–
  W sumie nie ma sie co dziwic – od „nowoczesnego domu kultury” chyba wazniejsze to co oferuje, a jesli chodzi np. o kabarety to ludzie wrecz tu czasem dojezdzaja.

 • 20 października 2014 o godz. 07:48

  Najlepszy dom kultury jest, był i będzie Świt!

 • 20 października 2014 o godz. 08:34

  Najlepszy jest DK Zacisze!

 • 20 października 2014 o godz. 12:08

  A ja mam wrażenie, że mamy mało DK na powierzchnię dzielnicy, zajęcia są drogie (znam tylko ofertę Zacisza), czuję niedosyt programowy jeśli chodzi o ofertę dla malutkich dzieci (zajęcia dopiero od 3 roku)

 • 21 października 2014 o godz. 15:48

  Nie przesadzaj Wojtkowa. Nie jest drogo w porównaniu z innymi miejscami.

 • 26 października 2014 o godz. 12:34

  Mieszkancy Targówka Mieszkaniowego mieli kiedyś nadzieję,że budowany w latach powojennych dom kultury przy ulicy Kołowej będzie oddany do użytku tak jak to zapowiadano.Ponieważ Targówek ma dwa domy kultury : Świt i Zacisze to komu potrzebny trzeci. Postanowieniem władz obiekt przekwalifikowano na obiekt teatralny i jest Rampa ze swoimi wyrobnikami dla których obiekt ten stanowi głównie warszatat pracy.Ciekawe kiedy obiekt przy Kołowej wróci do mieszkańców i będzie obiektem dla młodego pokolenia tak jak to kiedyś zapowiadano.Dzisiaj miejscem spotkań i edukacji młodzieży Targówka Mieszkaniowego jest „Rura” taka rura co przy łące adres ul Pratulińska 5/1.Tam na rurze jest klawo:jest bródno, się pali i pije a i starszych ludzi wychodzących z ROD Pratulińska można powyzywać są to fakty teren otwrty publicznie można ten bałagan odwiedzić i popatrzeć gdzie młodzi mają melinę.Zapomniany Targówek to faktycznie miejsce gdzie diabeł mówi dobranoc ale dotyczy to tylko Targówka Mieszkaniowego bo na Bródnie i Zaciszu przestrzeń publiczna jest ubogacana:parkami,skwerami domkami,basenami,stadionami,mostkami na kanałkach i ścieżkami rowerowymi a na Mieszkaniowym jest pustynia wszystkiego brak a i dom kultury zapowiadany mieszkańcom został zabrany.Komu i dlaczego zależy na pauperyzacji dzielnicy zamieszkanej przez ponad 100 000 ludzi.Może Targówek Mieszkaniowy doczeka się czasów wielkich inwestycji w ramach ZPR Pragi w latach 2015 -2022 na które podobno są ogromne pieniądze o których redakcja wiadomość podała wcześniej co odebrałem jako problem co z tą kasą.

 • 18 października 2016 o godz. 23:08

  Targówek Przemysłowy jest zaniedbany strasznie. Wystarczy zobaczyć w jakich warunkach żyją tam mieszkańcy domów komunalnych – powybijane szyby i nieutwardzone podwórka. To samo niektóre części Targówka Mieszkaniowego (Pekin-Bieżuńska przy Trockiej), gdzie widok zaniedbanych podwórek nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy.

 • 18 października 2016 o godz. 23:13

  Dom Kultury Świt ma znacznie ciekawszą ofertę kulturalną (filmy, kabarety), nie tylko ze względu na większą powierzchnię niż Dom Kultury Zacisze, który pomimo wysiłków, jak na razie pozostaje, niestety, na poziomie bardziej prowincjonalnym niż stołecznym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.