Świt i Zacisze najpopularniejszymi domami kultury w mieście

10
Share

Mieszkańcy Targówka najchętniej ze wszystkich dzielnic korzystają ze swoich domów kultury – wynika z najnowszych badań oferty kulturalnej w Warszawie. Zaskakujące? 

 

Wprawdzie nie mamy nowych, supernowoczesnych domów kultury, jak choćby ten na Służewie czy na Białołęce, ale Dom Kultury Świt i Domu Kultury Zacisze i tak skutecznie przyciągają mieszkańców. Ratusz opublikował właśnie badanie jakości usług oferty kulturalnej w dzielnicach. Sprawdziliśmy, jak wypada w nich Targówek.

Ankieterzy renomowanej pracowni Millward Brown zapytali najpierw warszawiaków, jak oceniają ofertę kulturalną swojej dzielnicy w skali od 1 do 5. Targówek wypada tu zaskakująco dobrze. Średnia wystawionych ocen to 3,64. To trzecie miejsce w Warszawie.

materiały Centrum Komunikacji Społecznej

materiały Centrum Komunikacji Społecznej

 

Kolejne pytanie dotyczyło oferty domów kultury. I tu mieszkańcy naszej dzielnicy ocenili DK Świt i DK Zacisze najlepiej w całym mieście.

ocena_oferty_kulturalnej

 

Oceny nie są bezpodstawne, bo nie tylko lubimy nasze domy kultury, ale też najczęściej do nich chodzimy. Z badań wynika, że tyko 9 proc. warszawiaków korzystało z oferty domu kultury w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Na Targówku ten odsetek to aż 16 proc. – najwięcej w Warszawie.

ocena_oferty_kulturalnej2

Ostatnia już tabela, na którą warto zwrócić uwagę, pokazuje jak często osoby uczestniczące w wydarzeniach kulturalnych robią to w swojej dzielnicy. Na przykład mieszkańcy Ursynowa wolą jeździć do centrum – pewnie dlatego, że mają metro. My stosunkowo częściej wybieramy ofertę na miejscu.

ocena_oferty_kulturalnej3

 

 

Badanie przeprowadzono w październiku 2013 roku na zlecenie Centrum Komunikacji Społecznej. Wzięło w nim udział 7200 osób, po 400 z każdej dzielnicy. Cały raport do pobrania tutaj

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx