Targówek przeżył budowę metra, Bródno dostaje dwa autobusy

32
Share

Początek października przynosi naszej dzielnicy wreszcie jakieś pozytywne zmiany.

Zarząd Transportu Miejskiego oficjalnie potwierdził pojawienie się dwóch nowych linii autobusowych (o czym nieoficjalnie pisaliśmy już tydzień temu):

* od dzisiaj (1 października 2014) poprawia się połączenie pomiędzy Bródnem a Targówkiem (Mieszkaniowym) – od świtu funkcjonuje nowa linia autobusowa okresowa 356 kursująca (w dni powszednie, raz na pół godziny) po trasie:

SUWALSKA – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – Kondratowicza (powrót: Kondratowicza – Łabiszyńska) – św. Wincentego – Borzymowska – Trocka – Pratulińska – Handlowa – Myszkowska – Ossowskiego – WITEBSKA (powrót: Ossowskiego – Handlowa – Pratulińska)

Trasa jak widać pokrywa się z częścią trasy 156. Na odcinku Bródno – Targówek autobusy linii 156 i 356 wspólnie będą realizowały kursy co 15 minut.

* od soboty 4 października 2014 r., w celu zapewnienia w weekendy (i tylko w weekendy, raz na pół godziny) bezpośredniego połączenia Cmentarza Północnego i Cmentarzy Powązkowskich z Cmentarzem Bródnowskim linia 409 zostaje wydłużona na Bródno po trasie:

CM. PÓŁNOCNY-BRAMA ZACH. – … – Okopowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – św. Wincentego – Kondratowicza – Chodecka – BRÓDNO-PODGRODZIE

 

A chyba jeszcze ważniejsze rzeczy dzieją się poza naszą dzielnicą – na Pradze.

 

metro-wilenski-um

Stacja metra na placu Wileńskim / fot. UM

Po trzech latach komunikacyjnego koszmaru od jutra (2 października 2014) wreszcie bez przeszkód pojedziemy po placu Wileńskim i ulicy Targowej.

Wprawdzie dookoła wciąż będzie bajzel (budowniczowie metra jeszcze pod ziemią budują metro, tramwajarze jeszcze długo będą remontować tory, brukarze ciągle kładą nowe chodniki), ale przynajmniej jezdnie powinny być całkowicie przejezdne – zarówno dla komunikacji miejskiej, jak i prywatnych samochodów.

Oznacza to, że autobusy z Targówka (m.in. 120, 162, 517) przestaną kręcić się po objazdach i pojadą jak za starych dobrych czasów sprzed rozpoczęcia budowy.

AKTUALIZACJA: W Warszawie dzień bez opóźnień to dzień stracony. W środę stołeczny ratusz poinformował, że Wileniak i Targowa będą jednak otwarte dzień później, dopiero w nocy z 2 na 3 października. Miejskie autobusy pojadą tamtędy od piątkowego poranka – oczywiście o ile znów nie będzie spóźnienia.

Dużo większe zmiany w komunikacji (w tym zmiana trasy 512 i nowa linia pospieszna E-3) czekają nas za około miesiąc, po uruchomieniu środkowego odcinka II linia metra.

… a jeszcze większe zmiany (wg różnych zapowiedzi urzędników za rok lub dwa) nastapią oczywiście po rozpoczęciu budowy metra bezpośrednio na Targówku, ale to będzie już zupełnie inna historia.

32
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx