To nie koniec zmian: wkrótce inaczej pojedzie 170

20
Share

Wielkimi krokami zbliża się koniec budowy ulicy Wiernej. ZTM planuje w związku z tym zmienić trasę autobusu 170. Tylko jak?

W bólach i mękach zbliża się do końca budowa jedynej nowej drogi w naszej dzielnicy w tej kadencji samorządu. Po domu, który blokował wlot ul. Wiernej w Swojską nie ma śladu i już niedługo (dokładnej daty jeszcze nie ma, ale idziemy o zakład, że przed 16 listopada) osiedle Wilno zostanie bezpośrednio połączone z Elsnerowem oraz – patrząc w drugą stronę – Elsnerów otrzyma bezpośredni dojazd do stacji Warszawa-Wilno.

Skrzyżowanie ul. Swojskiej i Wiernej jest prawie gotowe /fot. targowek.info

Skrzyżowanie ul. Swojskiej i Wiernej jest prawie gotowe, w tle widać osiedle Wilno /fot. targowek.info

 

W związku ze zbliżającym się otwarciem ulicy Wiernej Zarząd Transportu Miejskiego planuje (znów) zmienić przebieg trasy linii autobusowej 170 na Elsnerowie.

Propozycja ZTM jest prosta: zamiast tak jak teraz jechać Klukowską i Zamkową przez środek „Wilna”, jadące z Ronda Starzyńskiego 170 miałoby z ulicy Księcia Ziemowita pojechać prosto w Swojską i skręcić w nową Wierną, tamtędy dojeżdżając do pętli przy PKP Zacisze Wilno.

Byłyby też wariantowe kursy obsługujące pozostałą część Elsnerowa: obecna trasa – Księcia Ziemowita – Swojska – Wierna – zawrotka bez dodatkowego postoju na pętli PKP Zacisze Wilno – Wierna – Swojska –Bardowskiego – Elsnerów.

Ale taka zmiana trasy jeszcze nie jest przesądzona – ZTM, za pośrednictwem urzędu dzielnicy Targówek,  zbiera opinie na temat tej propozycji. Wnioski mieszkańców przyjmowane będą do przyszłego piątku 10 października w urzędzie na Kondratowicza 20 (w informacji na parterze) oraz mejlowo, na adres urzad@targowek.waw.pl. Dzielnicowi urzędnicy zapewniają, że wszystkie nadesłane głosy przekażą do ZTM.

…a na razie tymczasowo 170 wcale nie pojedzie ul. Swojską. Z powodu remontu nawierzchni tej ulicy na odcinku Krzewna – Jesiotrowa autobusy linii 170 – od 3 października, od około godziny 22:00 do 6 października, do około godziny 4:00 – w ogóle nie będą kursowały ulicą Swojską, ani realizowały kursów wariantowych do przystanku Elesnerów.

20
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx