Urzędnicy uspokajają: wszystkie projekty budżetu partycypacyjnego będą realizowane | | targowek.info

Urzędnicy uspokajają: wszystkie projekty budżetu partycypacyjnego będą realizowane

…chociaż niektóre są dobrze zamaskowane.

 

fot. TaxBrackets.org/Flickr
fot. TaxBrackets.org/Flickr

Wstępny projekt budżetu dla dzielnicy Targówek, o którym pisaliśmy na targowek.info przed 10 dniami, przyniósł dwie smutne niespodzianki.

Po pierwsze, w 2015 r. na lokalne inwestycje w całej naszej dzielnicy władze Warszawy zaplanowały żałosną kwotę 8,2 mln zł, wielokrotnie mniejszą niż na Pradze Północ czy Białołęce, a nawet mniejszą niż na liczącym raptem 23 tys. mieszkańców Rembertowie.

Po drugie, wśród nielicznych zaproponowanych wydatków inwestycyjnych znalazło się tylko 5 z 15 projektów, które zwyciężyły w głosowaniu nad budżetem partycypacyjnym i mają być realizowane w 2015 r.

Obie te informacje mocno wstrząsnęły mieszkańcami Targówka i pewnie część z nich będzie o tym pamiętać podczas wyborów samorządowych 16 listopada.

Ale mamy jedną, ciut lepszą wiadomość.

Nie, dramatycznie niska kwota na inwestycje przynajmniej na razie się nie zmieniła. Za to okazuje się, że wszystkie zwycięskie projekty z budżetu partycypacyjnego są jednak umieszczone w budżecie dzielnicy – tyle tylko, że zapisano je w różnych miejscach, a nie tylko w wydatkach inwestycyjnych.

Wszystkie projekty wybrane w ramach BP będą realizowane. Choć można powiedzieć, że te zadania są rzeczywiście „ukryte” tzn. rozpisane w budżetach różnych wydziałów na konkretne zadania

– informuje nas pani Justyna Skalska, naczelnik Wydziału Obsługi Zarządu w urzędzie dzielnicy Targówek.

Przykładowo powstanie bezpłatnego ogólnodostępnego wi-fi zostało zapisane przez urzędników jako „zadanie: dialog społeczny” w budżecie Wydziału Obsługi Urzędu i Informatyki. Natomiast wyznaczenie nowych pasów rowerowych to część „zadania: remonty dróg gminnych” w budżecie Wydziału Infrastruktury. I tak dalej.

Tak więc wygląda na to, że realizacja projektów z budżetu partycypacyjnego nie jest zagrożona. Choć szkoda, że oprócz nich, w przyszłym roku w całej dzielnicy powstanie niewiele więcej.

PRZECZYTAJ TEŻ:

11 komentarzy na temat “Urzędnicy uspokajają: wszystkie projekty budżetu partycypacyjnego będą realizowane

 • 31 października 2014 o godz. 10:24

  I pieniążki na „dialog społeczny” (jeśli w ogóle tak można ująć wi-fi) pójdą na urzędników i komisje z niepotrzebnego tworu jakim jest dkds itp. Może ktoś zostanie nowym wiceburmistrzem.
  Remonty dróg? a dzieje się coś takiego ostatnio na Targówku?
  Metro na Wileński także miało być oddane wg PO w 2010 r….

 • 31 października 2014 o godz. 10:46

  A gdzie obiecana siłownia przy Wolińskiej?

 • 31 października 2014 o godz. 11:20

  Faktycznie są dobrze zamaskowane tylko się o nich mówi a działanie aby zrealizować to najczęściej sprawa nowej ekipy.Szukanie na stronie UD Targówek informacji kończy się przeglądaniem informacji z 2007 roku a dalej informacji brak.Dodatkowo obok zadań bp np w Skwerze Wiecha obiecano kibel i pewnie też jest dobrze schowany bo nadal nie ma gdzie s…ć ani sz…..ać.

 • 31 października 2014 o godz. 11:47

  Jak wybieracie,to tak macie.Wielka ekscytacja wyborami na radnych dzielnicy,którzy to radni nic nie mogą zrobić,poza braniem diety.Jeden pan radny napisze interpelacje,że trzeba usunąć gałęzie z krzewu przy jakiejś ulicy :)drugi napisze,że trzeba częściej opróżniać śmietniki w parku :) A potem się chwalą,jacy to aktywni są i ile mogą :)
  Najważniejsze dla dobrego funkcjonowania dzielnicy a szczególnie dla stanu jej finansów,są WYBORY DO RADY MIASTA WARSZAWY.To tam dzielona jest kasa dla Targówka.Radni dzielnicy nie mają wpływu,no może minimalny na ten podział.
  Drodzy czytelnicy,poświęćcie trochę czasu na poznanie KANDYDATÓW DO RADY MIASTA WARSZAWY(nie mylić z radą dzielnicy!)żeby już przy urnie nie było kreślenia na chybił trafił kogokolwiek albo po znajomym z mediów nazwisku.

 • 31 października 2014 o godz. 11:53

  Kibel jest w budżecie na ten rok. Pisali o tym tutaj.

 • 31 października 2014 o godz. 12:25

  wyspowa,daj spokój,siłownie stoją i rdzewieją,rusz zadek i odwiedź którąś

 • 31 października 2014 o godz. 13:20

  Kurcze, po co „UKRYWAĆ” coś co jest totalnie jawne? Przed kim? Ciekawe jaką mają wprawę w „ukrywaniu” pozycji w budżecie? Przepraszam, ale to śmierdzi próbą jakiegoś przekrętu.

 • 31 października 2014 o godz. 14:06

  Mieszkanka nad Potokiem; nie masz racji; siłownie są bardzo uczęszczane, wystarczy ruszyć zadek i zobaczyć; chodzi o sens budżetu partycypacyjnego – jeśli mieszkańcy zagłosowali , to powinna być zbudowana; w przeciwnym razie wybór mieszkańców nie będzie respektowany i w innych przypadkach.

 • 31 października 2014 o godz. 14:37

  Chwilke, 5 projektów jest jawnych a 10 „ukrytych”? Jaja sobie jakieś robią? Pani Prezydent powinna to ekspresem skontrolować.

 • 31 października 2014 o godz. 15:50

  Rodzice,nie posyłajcie swoich pociech na odbywające się szatańskie bale halloween.Zapytajcie księdza,czy w waszej parafii nie planuje się pochodu wszystkich świętych czy innej tego typu imprezy.Aneta

 • 1 listopada 2014 o godz. 10:28

  nikt nam nie pomoże jak nie pomożemy sobie sami. ja każdą złotówkę wydaję na TARGÓWKU. popatrzcie na cukiernie na Malborskiej. odremontowano starą spetną budę. Po co kupować bilet w Centrum czy gazetę. Kupmy tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.