Derby Warszawy na GKP – być może już ostatnie

20
Share

Klub piłkarski z Targówka znajduje się na dnie – i organizacyjnym i sportowym. Sobotni mecz z Ursusem Warszawa może być ostatnią szansą na zobaczenie naszych piłkarzy w III lidze. Raczej nie liczcie na wygraną.

 

fot.: GKP

fot.: GKP

W klubie z ulicy Kołowej źle było od dawna, ale teraz jest gorzej niż źle. W skrócie:

* Klęska organizacyjna

GKP Targówek tonie w długach (obecnie ma ponad 325 tys. zł zaległych opłat), ale władze klubu nie mają żadnego pomysłu na naprawę sytuacji – wolą narzekać na zły los i żebrać o łaskę. Władze dzielnicy oferowały pomoc i rozłożenie długu na raty, o ile GKP spłaci zadłużenie bieżące (100 tys. zł) – lecz z klubu nie wpłynęła ani złotówka i w efekcie GKP nie może liczyć ani na pomoc urzędu w likwidacji zadłużenia, ani na dotacje finansowe w 2014 r. A jakby tego było mało, przestały płynąć pieniądze od głównego sponsora GKP – SKOK-u Wołomin (którego prezes i wiceprezes zostali tydzień temu aresztowani…)

* Klęska sportowa

Do poziomu działaczy dostosowali się piłkarze. GKP w rudzie jesiennej jest najgorszą drużyną III ligi – na 15 spotkań drużyna z Targówka wygrała tylko dwa, kilka zremisowała i z 14. punktami zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Piłkarze z ul. Kołowej dramatycznie odstają poziomem od większości rywali i stali się wręcz pośmiewiskiem ligi (która sama z siebie nie stoi na przesadnie wysokim poziomie).

 

* Ostatnie derby w III lidze?

W tej sytuacji nie dziwią pogłoski głoszące, że GKP Targówek może nie wystartować w rundzie wiosennej rozgrywek. Wprawdzie władze klubu, z braku innych pomysłów, już parę razy groziły tym rozwiązaniem – ale tym razem groźba wydaje się być bardzo realna. Gdyby tak się stało, sobotni mecz z Ursusem Warszawa może okazać się ostatnimi derbami i ostatnim starciem GKP na własnym boisku w III lidze, a może i w historii klubu. Wynik spotkania wydaje się być przesądzony – Ursus jest wiceliderem ligi, a GKP jest tam, gdzie jest. Mecz odbędzie się w sobotę 8 listopada 2014 r. o godz. 13 na stadionie przy ul. Kołowej 18 na Targówku.

20
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx