NA KOGO GŁOSOWAĆ do Rady Targówka | | targowek.info

NA KOGO GŁOSOWAĆ do Rady Targówka

Wybory samorządowe tuż tuż. Przyjrzeliśmy się kandydatom do rady naszej dzielnicy – i mamy trochę do dodania do tego, co piszą w ulotkach zapychających skrzynki pocztowe oraz głoszą na plakatach krzywo zwisających z latarni.

 

Ratusz Targówka i siedziba Rady Targówka /fot. targowek.info
Urząd Dzielnicy Targówek i siedziba Rady Targówka /fot. targowek.info

Już w najbliższą niedzielę 16 listopada 2014 r. wybierzemy osoby, które będą nas reprezentować przez najbliższe cztery lata. W lokalu wyborczym dostaniemy aż 4 różne karty. Trzeba będzie postawić krzyżyk na radnego Sejmiku Mazowieckiego, na prezydenta Warszawy, na radnego m.st. Warszawy i wreszcie na radnego dzielnicy Targówek.

Sejmik Mazowiecki zajmuje się sprawami w skali całego województwa i nie ma bezpośredniego wpływu na naszą dzielnicę. Walka o fotel prezydenta rozgrywa się na szczeblu całej Warszawy – żaden z kandydatów nie proponuje nic szczególnego dla Targówka, większość nawet tu nie zajrzała, więc też nie będziemy poświęcać im czasu.

Skupimy się więc na wyborach najbliższych naszym ulicom, parkom i placom zabaw: na wyborach do rady miasta oraz rady dzielnicy.

Zaczynamy od kandydatów na radnych Targówka, jutro przyjrzymy się chętnym na radnych Warszawy.

W wyborach do rady dzielnicy cały Targówek podzielono na 5 okręgów, z których będzie wybranych po pięciu radnych. W którym jesteście okręgu, możecie sprawdzić na tej mapie:

Okręgi wybiorcze na Targówku - wybory samorządowe 2014 / mat. UM
Okręgi wybiorcze na Targówku – wybory samorządowe 2014 / mat. UM

 

O tych 25 mandatów ubiega się aż 360 osób z 9 komitetów wyborczych. Poniżej opisujemy poszczególne z nich. Wytykamy co ciekawsze informacje, którymi kandydaci nie chwalą się na ulotkach. Ale nie tylko narzekamy. (Kolejność ugrupowań wg numeracji list komitetów).

 

Lista nr 3  – Prawo i Sprawiedliwość

Przez trzy lata PiS był w opozycji w obecnej radzie dzielnicy, przez prawie rok to ta partia rządziła na Targówku. Jako opozycja młodzi radni aktywnie wytykali władzy niedociągnięcia. Czasami uwagi mieli merytoryczne, niestety zdarzało się też, że mieszali do lokalnych spraw ideologię – czego przejawem było kuriozalne poparcie władz Targówka dla… interesów zakonnika z Torunia.

Kampanię wyborczą PiS prowadzi m.in w kościołach, gdzie usłyszeć można nawet konkretne nazwiska kandydatów polecane z ambony. Warto jednak posłuchać głosu rozsądku. W okręgu wyborczym nr 1 z pierwszego miejsca startuje radna Urszula Suzdalcew z Targówka Fabrycznego, która w radzie dzielnicy zasiada od wielu lat i wyróżnia się… wyjątkowo małą aktywnością. W ciągu ostatnich 4 lat nie złożyła ani jednej interpelacji! Więcej starań w mandat radnego włożył drugi na liście w tym okręgu Marcin Skłodowski. Ma nawet swój program wyborczy i stronę internetową, co naprawdę nie zdarza się często wśród kandydatów. Czwarty na tej liście jest Maciej Danko, były wiceburmistrz dzielnicy.

Listę w Okręgu 2 (Targówek Mieszkaniowy) otwiera także były wiceburmistrz Andrzej Bittel, wcześniej m.in. burmistrz Wawra. Tuż za nim jest Miłosz Stanisławski, który sławę zdobył jako rzecznik protestujących pod krzyżem na Krakowskim Przedmieściu.

Zaś na Bródnie w Okręgu nr 3  znajdziecie obecnego radnego Macieja Jankiewicza i byłego radnego z ramienia Ligi Polskich Rodzin Jana Mamaja. W Okręgu 4 aktywny jest młody Michał Krakowski, który działa w stowarzyszeniu Warszawiak na Swoim, był w zespole ds. budżetu partycypacyjnego, twittuje i udziela się na Facebooku. W okręgu 5 znajdziecie na pierwszym miejscu Agnieszkę Kaczmarską, dyrektor Klubu Parlamentarnego PiS i liderkę partii w naszej dzielnicy. Tuż za nią jest Tomasz Cichocki, radny i dyrektor niepublicznego gimnazjum Wyspa JPII.

 

Lista nr 4 – Platforma Obywatelska

PO rządziła w Warszawie przez cztery lata, ale na Targówku tylko przez lat trzy – roczną przerwę zafundowała sobie na własne życzenie, w środku kadencji próbując nieporadnie zmienić burmistrza. Pozytywne efekty rządów tej partii niewątpliwie widać na Zaciszu – nowe przedszkole, wyremontowane lokalne uliczki, a także promenady spacerowe i liczne skwery nad kanałkiem równie mocno cieszą Zaciszan, co wkurzają pozbawionych inwestycji mieszkańców innych rejonów dzielnicy. Być może dlatego przy projekcie budżetu na rok 2015 Platforma postanowiła wszystkie części Targówka potraktować sprawiedliwie: w stworzonym przez PO projekcie nowego budżetu nasza dzielnica ma tak mało pieniędzy, że praktycznie nikt nic nie dostanie…

W Okręgu nr 1 listę otwierają Zaciszanie: Jędrzej Kunowski, obecny radny, bardzo aktywny w dzielnicy (130 interpelacji) oraz w internecie (prowadzi bloga, profil na facebooku, twittera), a także Dorota Kozielska, od kilku miesięcy wiceburmistrz Targówka. Na końcu listy inne znajome nazwisko: Krzysztof Mikołajewski w pierwszej połowie kadencji był zaangażowanym w sprawy kultury wiceburmistrzem Targówka, a teraz jest dyrektorem domu kultury na Białołęce.

Listę w okręgu nr 2 otwiera grupa obecnych, choć mało widocznych radnych PO: Bartosz Szajkowski, Jacek Rybak i Renata Michałowska. Jest też Magdalena Mielcarz, lecz niestety, to nie jest ta piękna modelka i aktorka – zbieżność imienia i nazwiska przypadkowa.

Na liście nr 3 znajdujemy m.in. Krzysztofa Miszewskiego, aktualnego przewodniczącego rady dzielnicy, bardzo zaangażowanego w sprawy seniorów. Zaś kobiety popierające PO mogą zwrócić uwagę na dwie panie aktywnie działające w damskim projekcie „Targówek w spódnicy”: Katarzynę Górską-Manczenko (Okręg 4 – Bródno) i Joannę Mroczek (Okręg 5).

Krótkie notki biograficzne i zarysy programu niektórych kandydatów PO są na stronie tej partii.

 

Lista nr 6 –  SLD Lewica Razem

W poprzednich wyborach samorządowych SLD poniosło na Targówku spektakularną klęskę, trochę na własnej życzenie. W rezultacie od czterech lat partia nie ma w naszej dzielnicy ani jednego radnego, a że poza radą też jest mało widoczna, więc o jej ostatniej działalności na Targówku nie bardzo jest co pisać.

Najbardziej znanym nazwiskiem jest Witold Harasim, w PRL prezydent Siedlec, w III RP wieloletni radny i m.in. szef komisji infrastruktury na Targówku. Trzecie miejsce na liście w tym samym Okręgu 2 przypadło Michałowi Sztompke. To absolwent podstawówki przy ul. Olgierda, od lat działa w harcerstwie. Ma konto na Twitterze. 

Tutaj profil SLD – Targówek na Facebooku. 

 

Lista nr 7 – Nowa Prawica — Janusza Korwin-Mikke

Zaskakujący dobry wynik Nowej Prawicy w wyborach do Europarlamentu  może wskazywać, że także w wyborach lokalnych ugrupowanie wprowadzi swoich ludzi do władz dzielnic.

Trzeba przyznać, że kandydaci „od Korwina” są dość aktywni w tej kampanii. Ze stolikiem i ulotkami pojawiali się na piknikach w Parku Bródnowskim, wręczali ulotki na Kondratowicza, a w internecie zamieścili kilka filmików. To kandydaci tej partii chcieli, żeby przy Domu Kultury na Zaciszu zamiast placu zabaw powstał pomnik Żołnierzy Wyklętych. Ale w głosowaniu nad budżetem partycypacyjnym ich projekt przepadł z kretesem.

 

Lista nr 31 – Miasto Jest Nasze

Komitet lansowany przez niektóre media jako tzw. miejscy aktywiści i faktycznie na ich listach nie ma starych samorządowych wyjadaczy. To raczej młodzi ludzie, którym chce się działać, ale niekonieczne w strukturach zbiurokratyzowanych partii.

Stawiają na miasto bardziej przyjazne pieszymi rowerzystom niż samochodom. Jednym z ich pomysłów jest ożywienie stacji kolejowych Warszawa Praga i Toruńska, innym rezygnacja z poszerzania św. Wincentego.

Na listach przeważają ludzie w wieku 30-40 lat. Aktywni w fundacjach czy podczas prac nad budżetem partycypacyjnym. Znajdziecie tu m.in. Jana Wieczorka, który na Bródnie robi Muzeum Komunikacji, Bartosza Wieczorka z domu kultury Świt (obaj Okręg 3), Michała Siwołowskiego prowadzącego akcję „Toksyny nie dla Niny” (Okręg 1) czy Jana Mencwela, absolwenta podstawówki przy Trockiej, liceum przy Oszmiańskiej i byłego akrobatę z DKS-u (Okręg 4).

Plus dla Miasto Jest Nasze za przygotowanie strony internetowej. Możecie na niej przeczytać krótką notkę o każdym kandydacie i zobaczyć zdjęcie. I wiecie co? Wydaje nam się, że możecie też ich zapytać o co chcecie na Facebooku. Są wyjątkowo aktywni w internecie, więc raczej odpowiedzą.

 

Lista nr 32 – Mieszkańcy Bródna—Targówka—Zacisza

Można się pogubić w tych lokalnych komitetach, bo taka moda, że każdy chce być lokalny, oddolny i miejski. Ale nie dajcie się zwieść. Lista nr 32 to starzy wyjadacze ze Spółdzielni Mieszkaniowej Bródno. Prezesi, członkowie rady nadzorczej, aktywni działacze molocha zarządzającymi blokami na Bródnie. Na listach znajdziecie tu m.in. byłego burmistrza Sławomira Antonika (przewodniczący Rady Nadzorczej SM Bródno, Okręg 3), czy obecnego radnego Jacka Duczmana (członka Rady Nadzorczej SM Bródno, Okręg 5).

Spółdzielnia do tej pory zgarniała głosy na Bródnie, teraz jej listy na Zaciszu (Okręg 1) wzmocnił znany lokalnie Zbigniew Poczesny. Były przewodniczący rady dzielnicy, wieloletni aktywny radny (w tej kadencji aż 213 interpelacji – choć głównie dot. dziurawych jezdni i krzywych chodników). Cztery lata temu był wybrany z Platformy Obywatelskiej, ale nie dotrwał w niej do końca kadencji. Co ciekawe, choć ostatnie dwa numery wydawanej przez niego gazetki „Zacisze” są w całości przeznaczone na własną kampanię wyborczą, to o ścisłym związku „Mieszkańców” z bródnowską spółdzielnią nie pada dosłownie ani jedno słowo. Czyżby Zbigniew Poczesny się tego wstydził?

Ulotki o kandydatach tego komitetu znajdziecie tutaj.

 

Lista nr 33 – Warszawa Społeczna

Bardzo aktywy komitet zrzeszający ludzi raczej niezaangażowanych w politykę. Kandydatów na radnych szukali w publicznym naborze, ale może dzięki temu przyciągnęli znających lokalne problemy. To Warszawa Społeczna  podchwyciła poruszany od dawna przez nasz serwis temat przenosin bazarku przy ul. Trockiej i organizowała spotkania z kupcami.

Na listach znajdziecie tu m.in. Marcina Krasnodębskiego (Okręg 1), członka zarządu wspólnoty osiedla Park Leśny czy Michała Macieja Jabłońskiego (Okręg 4), który walczy z reklamowym chaosem w dzielnicy.

Warszawy Społecznej przestawia swoich kandydatów na specjalnej stronie internetowej.

 

Lista nr 34 – Nasz Targówek

Pozornie nowy gracz w lokalnej polityce, ale tylko pozornie! To ugrupowanie założone niedawno przez byłego/obecnego burmistrza Grzegorza Zawistowskiego, który w połowie kadencji, delikatnie mówiąc, poróżnił się z młodymi działaczami PO. Co jednak nie przeszkadza mu obecnie współrzadzić dzielnicą w ramach koalicji PO-„Nasz Targówek”.

Sam burmistrz startuje z Okręgu 2 (Targówek Mieszkaniowy), gdzie na liście towarzyszy mu m.in. radna Danuta Winnicka. Z listy tej partii na Zaciszu (Okręg 1) startuje z kolei dwóch obecnych zastępców Zawistowskiego: Wacław Kowalski  i Janusz Janik.

Program tego komitetu i notki o kandydatach znajdziecie tutaj.

 

Lista nr 35 – Warszawska Wspólnota Samorządowa

Najkrócej o tym komitecie można powiedzieć „To ci od Guziała”, czyli kandydaci z ugrupowania burmistrza Ursynowa. Nie słyszeliśmy o ich działalności na Targówku, więc za bardzo nie mamy co napisać. Jedyne choć trochę znane nam nazwisko to Maciej Molęda otwierający listę w okręgu 4. To był ponoć popularny piosenkarz, ale nie pamiętamy co znanego śpiewał. Poza tym raz był już dzielnicowym radnym – ale Ursynowa i zdaje się, że ta dzielnica obchodzi go dużo bardziej niż Tagówek.

WWS z Targówka niby ma profil na Facebooku, ale piszą tam m.in. o Hongkongu.

 

 *****

Lecz powiedzmy to sobie szczerze: radni dzielnicy – oprócz tego, że wybierają burmistrza – mają raczej symboliczny wpływ na to, co się dzieje w naszej okolicy!

Prawdziwe uprawnienia, prawdziwe pieniądze i prawdziwe możliwości, żeby zmienić coś na Targówku, są w radzie całej Warszawy. Kandydatom do rady Warszawy z naszego okręgu przyglądamy się w kolejnym artykule – KLIKNIJ TUTAJ.

 

 


 

PEŁNE LISTY KANDYDATÓW DO RADY DZIELNICY:

 Okręg I

Okręg II

Okręg III

Okręg IV

Okręg V

 


OKRĘG I
KW Prawo i Sprawiedliwość
1 SUZDALCEW Urszula Ewa lat 60, zam. Warszawa
2 SKŁODOWSKI Marcin lat 36, zam. Warszawa
3 NOSZCZAK Jolanta Grażyna lat 38, zam. Warszawa
4 DANKO Maciej Mikołaj lat 66, zam. Warszawa
5 BRZOZOWSKI Dominik lat 73, zam. Warszawa, popierany przez: Prawica Marka Jurka
6 KRZYZIŃSKA Małgorzata lat 52, zam. Warszawa
7 NOWAKOWSKA Elżbieta Bożena lat 62, zam. Warszawa
8 WÓJCIK Stanisław Kazimierz lat 30, zam. Warszawa
9 MROZIŃSKI Henryk lat 61, zam. Warszawa

KW Platforma Obywatelska RP

1 KUNOWSKI Jędrzej lat 37, zam. Warszawa
2 KOZIELSKA Dorota Anna lat 47, zam. Warszawa
3 WOJSZCZ Joanna Agnieszka lat 52, zam. Warszawa
4 LITWINOW Małgorzata lat 43, zam. Warszawa
5 MICHAŁOWSKI Jerzy lat 61, zam. Warszawa
6 JACKOWSKI Jacek Radosław lat 25, zam. Warszawa
7 SAWICKI Edward Jerzy lat 60, zam. Warszawa
8 MURAS Tomasz Kamil lat 22, zam. Warszawa
9 GOŁĘBIEWSKA Joanna lat 30, zam. Warszawa
10 MIKOŁAJEWSKI Krzysztof Andrzej lat 40, zam. Warszawa

KKW SLD Lewica Razem

1 UZDOWSKA – GACEK Anna Maria lat 36, zam. Warszawa
2 KATANA Tomasz lat 25, zam. Warszawa
3 KUREK Urszula Magdalena lat 29, zam. Warszawa
4 HANUSZ Jerzy Maciej lat 68, zam. Warszawa
5 RYCHCIK-BUDYTA Anna lat 38, zam. Warszawa
6 CIEŚLAK Jarosław lat 24, zam. Warszawa
7 GLEGORA Michał Bogdan lat 27, zam. Warszawa
8 KOPKA Bożena Rozalia lat 78, zam. Warszawa
9 GAJ Artur lat 36, zam. Warszawa

KW Nowa Prawica — Janusza Korwin-Mikke

1 MODZELEWSKI Jarosław lat 27, zam. Warszawa
2 KUSZYŃSKI Dariusz lat 25, zam. Warszawa
3 MĘŻYK Halina lat 59, zam. Warszawa
4 DUTKIEWICZ Maciej lat 27, zam. Warszawa
5 MILECKA Anna Martyna lat 20, zam. Warszawa
6 WIŚNIEWSKA Ewa lat 23, zam. Warszawa
7 BUSZEK Bogusław Mateusz lat 38, zam. Warszawa
8 BOJANOWSKA Dominika lat 35, zam. Warszawa
9 ZEMBROWSKA Anna Aleksandra lat 59, zam. Warszawa
10 WIECZOREK Bartłomiej Kamil lat 28, zam. Warszawa

KWW Miasto Jest Nasze-Targówek Zacisze Bródno

1 SUCHOCKI Rafał Grzegorz lat 35, zam. Warszawa
2 SIWOŁOWSKI Michał Maciej lat 42, zam. Warszawa
3 SOSNOWSKA Małgorzata Aleksandra lat 30, zam. Warszawa
4 GÓRECKA Maria Teresa lat 31, zam. Warszawa
5 SIDOR Ewa Małgorzata lat 32, zam. Warszawa

KWW „Mieszkańcy Bródna – Targówka- Zacisza”

1 POCZESNY Zbigniew Michał lat 74, zam. Warszawa
2 CHROŚCICKA Mariola Barbara lat 47, zam. Warszawa
3 SZEGDA Stanisław Zbigniew lat 68, zam. Warszawa
4 GODLEWSKA Agnieszka Ewa lat 36, zam. Warszawa
5 KUCZYŃSKA Anna Grażyna lat 64, zam. Warszawa
6 NIDZGORSKI Eugeniusz lat 49, zam. Warszawa
7 JAKÓBOWSKA Joanna Aleksandra lat 48, zam. Warszawa
8 DĄBROWSKI Tomasz Ryszard lat 36, zam. Warszawa
9 KŁOS Piotr lat 25, zam. Warszawa
10 OPALIŃSKA Karina Małgorzata lat 41, zam. Warszawa

KW Warszawa Społeczna

1 KRASNODĘBSKI Marcin lat 36, zam. Warszawa
2 KULESZA Mieczysław Zenon lat 62, zam. Warszawa
3 KĘDZIORA Joanna lat 27, zam. Warszawa
4 REMBECKA Wanda Ewa lat 62, zam. Warszawa
5 OLEJNICZAK Beata Lidia lat 42, zam. Warszawa

KW Nasz Targówek

1 ROMANOWSKA Marzena lat 57, zam. Warszawa
2 KOWALSKI Wacław Leonard lat 73, zam. Warszawa
3 SADOWSKA Maria Mirosława lat 59, zam. Warszawa
4 WŁODARCZYK Waldemar Tadeusz lat 64, zam. Warszawa
5 JANIK Janusz lat 67, zam. Warszawa

KW Warszawska Wspólnota Samorządowa

1 TRĄBIŃSKI Piotr Józef lat 29, zam. Warszawa
2 KOWALCZYK Katarzyna lat 31, zam. Warszawa
3 KORPOWSKA Agnieszka Maria lat 31, zam. Warszawa
4 PAWŁOWSKA Olga lat 26, zam. Warszawa
5 BERLIŃSKI Marek Patryk lat 44, zam. Warszawa
6 DĄBROWSKI Jarosław Stanisław lat 52, zam. Warszawa
7 KISIELEWICZ Bożena Katarzyna lat 40, zam. Warszawa
8 ZAPOLSKA Danuta Wanda lat 51, zam. Warszawa

 OKRĘG II

KW Prawo i Sprawiedliwość

1 BITTEL Andrzej lat 40, zam. Warszawa
2 STANISŁAWSKI Miłosz Paweł lat 32, zam. Warszawa
3 KACPERSKA Beata Katarzyna lat 39, zam. Warszawa
4 KARCZEWSKI Łukasz Piotr lat 29, zam. Warszawa
5 ZDRÓJKOWSKI Sebastian Sławomir lat 34, zam. Warszawa, popierany przez: Prawica Marka Jurka
6 PASZKOWSKA Janina Teresa lat 69, zam. Warszawa
7 WÓJCIK Marzena Hanna lat 48, zam. Warszawa
8 STASIÓW Tadeusz lat 62, zam. Warszawa
9 ORYNICZ Maria lat 66, zam. Warszawa
10 ROMANIUK Łukasz Piotr lat 24, zam. Warszawa

KW Platforma Obywatelska RP

1 SZAJKOWSKI Bartosz Sławomir lat 37, zam. Warszawa
2 RYBAK Jacek lat 28, zam. Warszawa
3 MICHAŁOWSKA Renata Monika lat 39, zam. Warszawa
4 KOZŁOWSKI Sebastian lat 40, zam. Warszawa
5 KARTON Wojciech lat 63, zam. Warszawa
6 MARKIEWICZ Magdalena lat 38, zam. Warszawa
7 MIELCARZ Magdalena Maria lat 25, zam. Warszawa
8 WOJCIECHOWSKA Ewa Iwona lat 40, zam. Warszawa
9 LAWERA Kacper Sebastian lat 20, zam. Warszawa
10 KILJAŃCZYK Joanna lat 31, zam. Warszawa

KKW SLD Lewica Razem

1 HARASIM Witold lat 72, zam. Warszawa
2 BUDASZEWSKA Urszula Elżbieta lat 56, zam. Warszawa
3 SZTOMPKE Michał lat 29, zam. Warszawa
4 SOBÓTKA Hanna Maria lat 70, zam. Warszawa
5 WĄSOWICZ Włodzimierz Ireneusz lat 48, zam. Warszawa
6 OSIŃSKA Małgorzata Stefania lat 64, zam. Warszawa
7 SKIBIŃSKI Lech Cezary lat 67, zam. Warszawa
8 GAZDA Grażyna Hieronima lat 50, zam. Warszawa
9 ZAŁĘSKI Aleksander Franciszek lat 72, zam. Warszawa
10 RADOMSKA Katarzyna Agnieszka lat 40, zam. Warszawa

KW Nowa Prawica — Janusza Korwin-Mikke

1 WOJTACKI Adam Aleksander lat 26, zam. Warszawa
2 FILIKS Wojciech Konstanty lat 30, zam. Warszawa
3 ADAMOWICZ Beata Julia lat 47, zam. Warszawa
4 OSIPIUK Leszek Tomasz lat 41, zam. Warszawa
5 ZAKRZEWSKI Wiktor Mikołaj lat 26, zam. Warszawa
6 POSTEK Monika lat 25, zam. Warszawa
7 BUKOWSKA Halina Kazimiera lat 81, zam. Warszawa
8 PALKA Andrzej lat 62, zam. Warszawa
9 MUSIAŁOWSKA Edyta Urszula lat 44, zam. Warszawa
10 STĘPNIAK Aleksander lat 27, zam. Warszawa

KWW Miasto Jest Nasze-Targówek Zacisze Bródno

1 CELMER – DOMAŃSKI Piotr Mikołaj lat 37, zam. Warszawa
2 MICHALEWSKA – BICZYSKO Jarosława Halina lat 59, zam. Warszawa
3 JAROS Przemysław Adam lat 33, zam. Warszawa
4 PIEŚNIEWSKA – PLEŃ Aneta Dominika lat 33, zam. Warszawa
5 KAMIŃSKI Adam Kazimierz lat 26, zam. Warszawa
6 KASKA Dominika Anna lat 22, zam. Warszawa

KWW „Mieszkańcy Bródna – Targówka- Zacisza”

1 KWIATKOWSKA Małgorzata Izabela lat 54, zam. Warszawa
2 ŚLUSARSKI Karol Paweł lat 28, zam. Warszawa
3 WRZESIŃSKI Krzysztof lat 58, zam. Warszawa
4 POGORZELSKA Alicja lat 59, zam. Warszawa
5 WITKE Agnieszka Monika lat 27, zam. Warszawa
6 PIETRASIK Piotr Andrzej lat 40, zam. Warszawa
7 CZERSKA Irena lat 61, zam. Warszawa
8 DUBRAWSKA Irena Eugenia lat 31, zam. Warszawa
9 WASILEWSKA Małgorzata lat 47, zam. Warszawa
10 MACIEJCZUK Kamil Jan lat 47, zam. Warszawa

KW Warszawa Społeczna

1 SKORUPSKI Jarosław Wojciech lat 42, zam. Warszawa
2 CIOSEK Piotr lat 37, zam. Warszawa
3 REMBECKI Edward Tadeusz lat 66, zam. Warszawa
4 JAROCKA – CIURZAK Katarzyna Kamilla lat 47, zam. Warszawa
5 UCHAL Iwona Małgorzata lat 49, zam. Warszawa
6 MALANOWSKA Natalia Maria lat 29, zam. Warszawa
7 BRUSZEWSKI Paweł lat 29, zam. Warszawa

KW Nasz Targówek

1 ZAWISTOWSKI Grzegorz Jerzy lat 62, zam. Warszawa
2 WINNICKA Danuta Urszula lat 68, zam. Warszawa
3 JUCHNOWICZ Sylwia Barbara lat 32, zam. Warszawa
4 LEWICKI Artur lat 20, zam. Warszawa
5 DUSZYŃSKI Paweł lat 34, zam. Warszawa

KW Warszawska Wspólnota Samorządowa

1 EISBRENNER Grażyna Elżbieta lat 71, zam. Warszawa
2 GRABOWSKI Andrzej Jerzy lat 52, zam. Warszawa
3 GORZKOWSKA Monika Urszula lat 41, zam. Warszawa
4 LISOWSKI Piotr Jarosław lat 33, zam. Warszawa
5 JAWORSKA Izabela lat 45, zam. Warszawa
6 JASIŃSKI Maciej lat 28, zam. Warszawa
7 SŁOWIK Michał Karol lat 27, zam. Warszawa
8 GANCARCZYK Ireneusz Janusz lat 53, zam. WarszawaOKRĘG III

KW Prawo i Sprawiedliwość

1 JANKIEWICZ Maciej Paweł lat 39, zam. Warszawa
2 GOLEC Grzegorz Piotr lat 35, zam. Warszawa
3 WASZCZAK Marek Andrzej lat 52, zam. Warszawa
4 MICKIEWICZ-GAWĘDZKA Maria Jolanta lat 70, zam. Warszawa
5 MAMAJ Jan Tadeusz lat 70, zam. Warszawa, popierany przez: Prawica Marka Jurka
6 BOGDEWICZ Agnieszka Małgorzata lat 44, zam. Warszawa
7 WADECKA Dorota Halina lat 47, zam. Warszawa
8 JASIOTA Sabina lat 65, zam. Warszawa
9 GAJEWSKI Paweł lat 22, zam. Warszawa
10 KULCZYK Jerzy Henryk lat 66, zam. Warszawa

KW Platforma Obywatelska RP

1 MISZEWSKI Krzysztof Marcin lat 34, zam. Warszawa
2 WARGOCKI Daniel Piotr lat 26, zam. Warszawa
3 OBROK Karolina Alina lat 29, zam. Warszawa
4 ZAWADOWSKI Piotr Paweł lat 30, zam. Warszawa
5 ŻYTKO Aneta Halina lat 27, zam. Warszawa
6 AL-TAWIL Edyta lat 39, zam. Warszawa
7 GADECKA Aneta Elżbieta lat 40, zam. Warszawa
8 NIEWIAROWSKA Renata Iwona lat 41, zam. Warszawa
9 WACHNIK Sławomir Robert lat 47, zam. Warszawa
10 OLSZEWSKI Grzegorz lat 62, zam. Warszawa

KKW SLD Lewica Razem

1 SZULAKOWSKI Leszek lat 57, zam. Warszawa
2 ŁACIŃSKI Przemysław Andrzej lat 26, zam. Warszawa
3 KALINOWSKA Katarzyna lat 29, zam. Warszawa
4 BUCHOLC Marcin lat 28, zam. Warszawa
5 KWIECIŃSKA-OLSZEWSKA Katarzyna Marzenna lat 36, zam. Warszawa
6 KURKOWSKA Agnieszka Anna lat 31, zam. Warszawa
7 KACPRZAK Maria Katarzyna lat 32, zam. Warszawa
8 STACHURSKA Katarzyna Dominika lat 30, zam. Warszawa
9 PASZTALENIEC Dariusz Jan lat 47, zam. Warszawa

KW Nowa Prawica — Janusza Korwin-Mikke

1 JANKOWSKI Bernard Damian lat 33, zam. Warszawa
2 BRYCH Piotr Jacek lat 39, zam. Warszawa
3 HABRAT Marcin Waldemar lat 31, zam. Warszawa
4 ADAMOWICZ Honorata lat 28, zam. Warszawa
5 ŚWIĄTEK Kamil lat 28, zam. Warszawa
6 ARTMAN Justyna lat 37, zam. Warszawa
7 SZUBSKI Kamil Paweł lat 22, zam. Warszawa
8 STĘPNIAK Irena lat 22, zam. Warszawa
9 MODZELEWSKA Aleksandra lat 22, zam. Warszawa
10 ZBRZESKI Piotr Dominik lat 28, zam. Warszawa

KWW Miasto Jest Nasze-Targówek Zacisze Bródno

1 WIECZOREK Bartosz Rafał lat 42, zam. Warszawa
2 LOKS Maria Izabella lat 45, zam. Warszawa
3 WIECZOREK Jan Józef lat 31, zam. Warszawa
4 GARDZIŃSKI Hubert Robert lat 35, zam. Warszawa
5 DĄBROWSKA Magalena Dorota lat 40, zam. Warszawa

KWW „Mieszkańcy Bródna – Targówka- Zacisza”

1 ANTONIK Sławomir Wawrzyniec lat 55, zam. Warszawa
2 ZIELIŃSKA Małgorzata Janina lat 61, zam. Warszawa
3 KUCHARSKI Andrzej lat 54, zam. Warszawa
4 RUCIŃSKI Marek Sławomir lat 44, zam. Warszawa
5 SKWARA Jarosław Paweł lat 57, zam. Warszawa
6 WINTER Bożena lat 51, zam. Warszawa
7 WRONKA Katarzyna Julia lat 48, zam. Warszawa
8 KUJAWA Marzena Jadwiga lat 56, zam. Warszawa
9 KRZYSIK Krzysztof Wojciech lat 37, zam. Warszawa
10 MICKIEWICZ Małgorzata Anna lat 44, zam. Warszawa

KW Warszawa Społeczna

1 DOBROWOLSKI Jerzy lat 65, zam. Warszawa
2 SYLWESTRZAK-KOWALSKA Elżbieta lat 53, zam. Warszawa
3 ZADROŻNA Anna Maria lat 61, zam. Warszawa
4 BARSZCZ Mateusz Marcin lat 18, zam. Warszawa
5 ZIENTEK-VARGA Jolanta Katarzyna lat 63, zam. Warszawa

KW Nasz Targówek

1 LACH Lilianna Irena lat 55, zam. Warszawa
2 JURKIEWICZ Wojciech lat 51, zam. Warszawa
3 BIERNACKI Piotr Stanisław lat 28, zam. Warszawa
4 PACHOLCZUK Joanna lat 29, zam. Warszawa
5 SAWICKI Marcin lat 36, zam. Warszawa

KW Warszawska Wspólnota Samorządowa

1 PACEWICZ Robert Cezary lat 26, zam. Warszawa
2 DUDZICKA Sylwia Krystyna lat 27, zam. Warszawa
3 AUGUSTYNOWICZ Teodor Stanisław lat 62
4 KISIELEWICZ Barbara Agata lat 68
5 GORZKOWSKA Ewelina Justyna lat 19OKRĘG IV

KW Prawo i Sprawiedliwość

1 MARCZYK Janusz Tadeusz lat 56, zam. Warszawa
2 DĄBROWSKI Andrzej lat 59, zam. Warszawa
3 KRAKOWSKI Michał Łukasz lat 28, zam. Warszawa
4 PADZIK Teresa lat 63, zam. Warszawa
5 KAWECKI Michał Krzysztof lat 67, zam. Warszawa, popierany przez: Prawica Marka Jurka
6 SMOLEŃSKI Wojciech Czesław lat 70, zam. Warszawa
7 NIEZABITOWSKA Danuta lat 63, zam. Warszawa
8 GÓRALSKA Sylwia Zofia lat 64, zam. Warszawa
9 CZARNECKA Klaudyna Monika lat 29, zam. Warszawa
10 MICHALCZYK Marcin lat 37, zam. Warszawa

KW Platforma Obywatelska RP

1 JAMIŃSKI Michał Aleksander lat 35, zam. Warszawa
2 GÓRSKA-MANCZENKO Katarzyna Teresa lat 30, zam. Warszawa
3 KOSSON Krzysztof Stanisław lat 63, zam. Warszawa
4 SUROWIECKI Robert Jerzy lat 54, zam. Warszawa
5 BOJARSKA Ewa Barbara lat 61, zam. Warszawa
6 OPACH Ewa Grażyna lat 36, zam. Warszawa
7 BLUMERSKI Jerzy Leon lat 65, zam. Warszawa
8 ZAJĄC Justyna Ewa lat 33, zam. Warszawa
9 DALBA Dominika Monika lat 25, zam. Warszawa

KKW SLD Lewica Razem

1 RUTKOWSKA Monika lat 41, zam. Warszawa
2 JASKULSKI Artur lat 19, zam. Warszawa
3 ROICKA Paulina Lucyna lat 29, zam. Warszawa
4 WOJDA Józef Marian lat 67, zam. Warszawa
5 BUDKIEWICZ Kamil Gracjan lat 37, zam. Warszawa
6 GARA-KUSKOWSKA Jolanta Barbara lat 64, zam. Warszawa
7 KORYCKA Alicja lat 56, zam. Warszawa
8 RUTKOWSKI Tomasz Dominik lat 19, zam. Warszawa
9 MAZUREK Andrzej Marcin lat 36, zam. Warszawa
10 KINICKI Piotr Władysław lat 57, zam. Warszawa

KW Nowa Prawica — Janusza Korwin-Mikke

1 ZEMBROWSKI Hubert Zbigniew lat 27, zam. Warszawa
2 ZALEWSKI Adam lat 40, zam. Warszawa
3 LITYŃSKI Grzegorz Tymoteusz lat 23, zam. Warszawa
4 JANKOWSKA Grażyna Klara lat 55, zam. Warszawa
5 TKACZ Tomasz lat 36, zam. Warszawa
6 WOJTACKA Ewa Irena lat 55, zam. Warszawa
7 KORAL Kamil lat 23, zam. Warszawa
8 DUTKIEWICZ Joanna lat 18, zam. Warszawa
9 BRYCH Monika lat 32, zam. Warszawa
10 SOPOROWSKI Jan Andrzej lat 29, zam. Warszawa

KWW Miasto Jest Nasze-Targówek Zacisze Bródno

1 MENCWEL Jan Tomasz lat 31, zam. Warszawa
2 KOŁACZ Marcin Jacek lat 40, zam. Warszawa
3 MAŚLANKA Urszula Ewelina lat 35, zam. Warszawa
4 ŻUKOWSKA – GARDZIŃSKA Dominika Aleksandra lat 36, zam. Warszawa
5 SĘKOWSKI Mariusz Tomasz lat 23, zam. Warszawa

KWW „Mieszkańcy Bródna – Targówka- Zacisza”

1 GAPYS Andrzej Ignacy lat 68, zam. Warszawa
2 LEWANDOWSKI Krzysztof Jan lat 65, zam. Warszawa
3 ZĄBKOWSKA Wanda lat 58, zam. Warszawa
4 CZEKAJ Beata lat 50, zam. Warszawa
5 MAŁACHOWSKI Tadeusz Adam lat 64, zam. Warszawa
6 MAJCHEREK Monika Beata lat 43, zam. Warszawa
7 GÓRSKI Zbigniew lat 68, zam. Warszawa
8 KRYŚ-KRAWCZYK Krystyna Czesława lat 68, zam. Warszawa
9 ZAWADKA Adam Andrzej lat 48, zam. Warszawa
10 ĆWIK Tomasz lat 41, zam. Warszawa

KW Warszawa Społeczna

1 TOMKOWICZ Krystyna lat 68, zam. Warszawa
2 SIKORSKA Regina lat 59, zam. Warszawa
3 OLEJNICZAK Bogusław Tadeusz lat 68, zam. Warszawa
4 WASILEWSKA Urszula Anna lat 52, zam. Warszawa
5 JABŁOŃSKI Michał Maciej lat 30, zam. Warszawa

KW Nasz Targówek

1 MOCZULSKA Anna Grażyna lat 61, zam. Warszawa
2 SIRKO Krzysztof Włodzimierz lat 68, zam. Warszawa
3 BONISŁAWSKA Agnieszka lat 60, zam. Warszawa
4 GŁUCHOWSKA Regina Maria lat 85, zam. Warszawa
5 KOSECKI Sebastian lat 32, zam. Warszawa

KW Warszawska Wspólnota Samorządowa

1 MOLĘDA Maciej Paweł lat 38, zam. Warszawa
2 SZYMAŃSKI Rafał Leszek lat 40, zam. Warszawa
3 BIENIEK Krzysztof lat 28, zam. Warszawa
4 WĄSIK Katarzyna lat 36, zam. Warszawa
5 RZEPNIAK Mariusz Andrzej lat 40, zam. Warszawa
6 SZCZEPANKIEWICZ Agnieszka lat 44, zam. Warszawa
7 STAŚKIEWICZ Katarzyna lat 35, zam. Warszawa
8 KULA Kamil Marek lat 21, zam. Warszawa
9 CEPEL Bogumiła Maria lat 63, zam. Warszawa
10 DUDZICKA Ewa Jolanta lat 71, zam. WarszawaOKRĘG V

KW Prawo i Sprawiedliwość

1 KACZMARSKA Agnieszka lat 38, zam. Warszawa
2 CICHOCKI Tomasz lat 40, zam. Warszawa
3 BIAŁKOWSKA Bożenna lat 60, zam. Warszawa
4 WĄSIK Cezary lat 18, zam. Warszawa
5 KOWALSKA Irmina Marta lat 60, zam. Warszawa, popierany przez: Prawica Marka Jurka
6 ROESLER Zbigniew Robert lat 35, zam. Warszawa
7 JANIEC Stanisław lat 69, zam. Warszawa
8 JACKOWSKA Agata Monika lat 45, zam. Warszawa
9 JASTRZĘBSKA Halina Irena lat 68, zam. Warszawa
10 KORENTZ Franciszek Ryszard lat 78, zam. Warszawa

KW Platforma Obywatelska RP

1 MROCZEK Joanna lat 31, zam. Warszawa
2 KOWALSKI Tomasz lat 34, zam. Warszawa
3 MIŚKIEWICZ Jolanta lat 36, zam. Warszawa
4 SZURMIŃSKI Marcin Piotr lat 35, zam. Warszawa
5 MISIEJKO-POPKOWSKA Karolina lat 30, zam. Warszawa
6 KRAKOWSKI Robert Mirosław lat 48, zam. Warszawa
7 DWORACKI Rafał Marcin lat 34, zam. Warszawa
8 BASIŃSKA Justyna Małgorzata lat 36, zam. Warszawa
9 PRĘGOWSKA Małgorzata lat 21, zam. Warszawa
10 BOJCZEW Piotr Jan lat 34, zam. Warszawa

KKW SLD Lewica Razem

1 JAWORSKI Tadeusz lat 63, zam. Warszawa
2 LEWANDOWSKI Zbigniew Mirosław lat 61, zam. Warszawa
3 KOZAKIEWICZ Mariusz lat 36, zam. Warszawa
4 SZULAKOWSKA Iwona lat 38, zam. Warszawa
5 ROICKI Wiesław Andrzej lat 56, zam. Warszawa
6 ZAREMBA Piotr Łukasz lat 26, zam. Warszawa
7 CIUNEL Katarzyna lat 39, zam. Warszawa
8 KNYT Elżbieta Władysława lat 55, zam. Warszawa
9 ŠUKLJA Magdalena Teresa lat 64, zam. Warszawa
10 KŁOS Krzysztof lat 33, zam. Warszawa

KW Nowa Prawica — Janusza Korwin-Mikke

1 TWARDOWSKA Grażyna Danuta lat 63, zam. Warszawa
2 POSTEK Adam lat 28, zam. Warszawa
3 GUT Magdalena Anna lat 25, zam. Warszawa
4 WIECZORKIEWICZ Wojciech lat 22, zam. Warszawa
5 MICHALSKI Łukasz lat 26, zam. Warszawa
6 KOCHANOWICZ Dorota Krystyna lat 51, zam. Warszawa
7 PYSZKIEWICZ Felicja Bronisława lat 79, zam. Warszawa
8 WOJTACKI Janusz Artur lat 52, zam. Warszawa
9 SZUBSKA Renata Marianna lat 49, zam. Warszawa
10 JANKOWSKI Artur Maksymilian lat 29, zam. Warszawa

KWW Miasto Jest Nasze-Targówek Zacisze Bródno

1 ZWIERZYŃSKI Maciej lat 30, zam. Warszawa
2 MIODUSZEWSKA Aleksandra lat 30, zam. Warszawa
3 MALINOWSKA Katarzyna Magdalena lat 29, zam. Warszawa
4 ROGOZIŃSKI Jędrzej lat 29, zam. Warszawa
5 BUCHHOLZ Paweł Dawid lat 31, zam. Warszawa

KWW „Mieszkańcy Bródna – Targówka- Zacisza”

1 DUCZMAN Jacek lat 55, zam. Warszawa
2 CIASTEK Jadwiga lat 61, zam. Warszawa
3 BIAŁOBRZESKI Ryszard lat 69, zam. Warszawa
4 BARAŃSKA Henryka Stanisława lat 62, zam. Warszawa
5 FREDYK Jerzy Jacek lat 66, zam. Warszawa
6 ZAWADZIŃSKA Iwona Maria lat 60, zam. Warszawa
7 WOJCIECHOWSKI Jacek Dariusz lat 52, zam. Warszawa
8 KLAUDEL Henryk Tadeusz lat 68, zam. Warszawa
9 PIETRUSZKA Małgorzata Ewa lat 54, zam. Warszawa
10 ANTONIEWICZ Mariusz Piotr lat 34, zam. Warszawa

KW Warszawa Społeczna

1 ROGOWSKI Marek lat 49, zam. Warszawa
2 WASILEWSKI Waldemar Marian lat 53, zam. Warszawa
3 OLEJNICZAK Katarzyna Barbara lat 30, zam. Warszawa
4 KACZYŃSKA Karolina Magdalena lat 31, zam. Warszawa
5 BARSZCZ Wiesława lat 54, zam. Warszawa

KW Nasz Targówek

1 STRANIANEK Sebastian Ludowit lat 37, zam. Warszawa
2 MOCZULSKA-OKRZEJA Ewa Zofia lat 29, zam. Warszawa
3 BIERNACKI Grzegorz Waldemar lat 61, zam. Warszawa
4 CZERNIATYŃSKI Józef lat 50, zam. Warszawa
5 RADZICKA Jolanta Teresa lat 58, zam. Warszawa

KW Warszawska Wspólnota Samorządowa

1 KARCZEWSKA Beata Marzena lat 43, zam. Warszawa
2 DĄBROWSKA Krystyna Anna lat 71, zam. Warszawa
3 WIERZCHOŃ Katarzyna lat 26, zam. Warszawa
4 ŚMIAŁKOWSKI Michał Zbigniew lat 41, zam. Warszawa
5 GROCHOWSKI Grzegorz Artur lat 45, zam. Warszawa

PRZECZYTAJ TEŻ:

90 komentarzy na temat “NA KOGO GŁOSOWAĆ do Rady Targówka

 • 12 listopada 2014 o godz. 08:20

  Może warto tak dla odmiany zagłosować na kandydatów, których szefowa nie jest zamieszana w kradzież kamienicy?

 • 12 listopada 2014 o godz. 08:36

  HG hejterze co ma celu twój wpis? Podaj jakieś merytoryczne przesłanki zmiast śmiecić.

 • 12 listopada 2014 o godz. 08:44

  Opalińska Karina z „Mieszkańcy „Bródna – Targówka- Zacisza” od wielu lat mieszka na Białołęce, więc z Targówkiem niewiele ma wspolnego. No może Mamę (zmarła Alinę Sadowską), która przez wiele lat była radną. Czyzby chęc uczynienia z funkcji randego przedmiotu dziedziczenia?

 • 12 listopada 2014 o godz. 08:52

  do „BRODNO” – uczciwość, to nie jest „merytoryczna przesłanka”?

 • 12 listopada 2014 o godz. 10:02

  zdecydowanie wybieram Kongres Nowej Prawicy, wiem, że chcą gospodarnej Warszawy która nie będzie ponosić strat. Im zależy aby Warszawa się rozwijała, jak nikt inny chcą nagród dla firm, za to, że wcześniej oddali budowę. Ja mam dosyć podwyżek czynszu, zadłużenia, monopolu Biedronek (ukochany sklep HGW) itd.

 • 12 listopada 2014 o godz. 10:28

  Tylko KNP, zgadzam się z przedmówcą.

 • 12 listopada 2014 o godz. 10:40

  fajne zestawienie – kto jest kim ;) – dziękuję

 • 12 listopada 2014 o godz. 10:47

  do HG,

  czy o to Tobie chodziło:
  http://miastojestnasze.org/historia-kamienicy-przy-noakowskiego-16/

  ciekawe jest, ze Pan Bajko – urzędnik samorządowy za czasów Lecha Kaczyńskiego, który niby jest winien niedopatrzenia przy zwrocie kamienicy, cały czas jest dyrektorem w Ratuszu. Zatem Pani Hanna głupio się tłumaczy, że to Lech Kaczyński nie dopatrzył…

 • 12 listopada 2014 o godz. 11:17

  sprawa kamienicy rodziny HGW została wyjaśniona w 2003 r. On dostał ją w spadku, były publikowane wszystkie dokumenty w tej sprawie. Więc odgrzewanie tematu przed wyborami to zwykłe chamstwo.
  Rozumiem wszystkich słoików, dla nich każdy rodowity WARSZAWIAK to wróg Nr 1, ponieważ nic nikomu nie musi odowadniać, że sobie poradził lub nie w cywilizacji. Sorry ale taką mam opinię, są zahukani na maksa, ani dzk ani poc mnie w d…, nieobyte towarzystwo.

 • 12 listopada 2014 o godz. 11:18

  na nikogo. każdy wie po co się tma idzie :) PO HAJS!!!!!!

 • 12 listopada 2014 o godz. 11:23

  ale okazuje się, ze rodowitymi Warszawiakami były rodziny Oppenheimów i Regirerów – prawowici właściciele kamienicy. Zaś słoikami są paserzy :)

 • 12 listopada 2014 o godz. 11:29

  Dobre porównanie, łatwiej będzie podjąć decyzję. Widać kandydatom nie wystarczy funkcja i wynagrodzenia ze spółdzielni Bródno, ani emerytury ( właśnie mam przed sobą ulotkę jednej z kandydatek ). Chcą jeszcze dosiąść się do kolejnych funkcji :( . Gdyby jeszcze dobrze zarządzali Spółdzielnią i coś zrobili dla dzielnicy pewnie bym ich poparł, ale nie mam żadnych argumentów żeby zagłosować za tymi „chapaczami” …

 • 12 listopada 2014 o godz. 12:02

  RADA DZIELNICY to nie jest to samo co RADA MIASTA.
  Wygooglujcie sobie o co chodzi.
  To celem wprowadzenia,dla osób osób,które przejawiają zainteresowanie sprawami dzielnicy tylko w dniu wyborów.

  Mnie nie interesuje rada dzielnicy i wybory do niej,a już w ogóle nie obchodzą mnie tzw.niezależni,zależni kandydaci z Zacisza z SM Bródno,jak i cała reszta reszta SLDowego Korwinowego PoPiSu,jak również nie obchodzi mnie grupa z poparciem parafialnym.

  Natomiast czekam na prezentację kandydatów do RADY MIASTA,do organu od którego wszystko zależy:pieniądze,inwestycje,przyszłość Targówka.
  To tam zapadają najważniejsze decyzje,a nie na okazjonalnych,śmiechu wartych sesjach tabletowych na Kondratowicza.
  I tym drodzy mieszkańcy się zainteresujmy a nie tym,kto będzie pisał tzw.interpelacje w sprawie psich kup na trawniku swojego sąsiada.

  Od lat wszyscy popełniacie błąd,polegający na skupieniu całej uwagi na wyborach do rady dzielnicy,gdzie lekka ręką fundujecie 4 letnie wakacje dla przypadkowych osób.Skończmy z tym!
  Apeluję,szczególnie do ludzi młodych,którzy czytają to forum,aby porozmawiali ze swoimi rodzicami i dziadkami na ten temat.Bo to głównie głosy starszych osób sprawiają,że mamy potem kabaret a nie radę.
  Nie wybierajcie więc pochopnie,bo bardzo wielu liczy na waszą bezmyślność.

 • 12 listopada 2014 o godz. 12:22

  Zgadzam się zdecydowanie z poprzednikiem, iż rada miasta jest stokroć ważniejsza od rady dzielnicy.
  Po co jednak takie brednie:
  „Apeluję,szczególnie do ludzi młodych,którzy czytają to forum,aby porozmawiali ze swoimi rodzicami i dziadkami na ten temat.Bo to głównie głosy starszych osób sprawiają,że mamy potem kabaret a nie radę.
  Nie wybierajcie więc pochopnie,bo bardzo wielu liczy na waszą bezmyślność.” Badania socjologiczne pokazują, że młodzi wybierają najskrajniej i najmniej odpowiedzialnie, to tam Palikociarnia miała ogromne poparcie, to tam Korwin jest na podium, to też tam od lat PO wygrywa (tak samo zresztą jak w zakładach karnych, choć w zakładach mają z 80%, więc trudno porównywać.)

 • 12 listopada 2014 o godz. 12:44

  hg brednie?To starsi wybierają nieodpowiedzialnie,bo albo tych,co trzymają się sutanny,albo pieniaczy i awanturników.Młodzi wybierają zawsze rozsądnie,bo głosują na tych najmniej skompromitowanych.Dobrze,że w ogóle głosują.Był Palikot i zawiódł,będzie Nowa Prawica i dobrze,zobaczymy.Młodzi chcą zmian.Pensjonariusze zakładów karnych nie powinni mieć prawa wyborczego w czasie odbywania kar,takie jest moje stanowisko od lat.

 • 12 listopada 2014 o godz. 12:45

  Remont Trasy Toruńskiej zakończył się. Poza ekranami, tam gdzie mieszkają ludzie jest nadal plac budowy. nikt nie posprzątał, nastawiano ekranów odgradzając nas maluczkich od świata. lachę na nas radni położyli już dawno, a teraz co… przychodzą, żebrzą, ślinią się żeby tylko na nich głosować, bo oni zrobią, naprawią, przygotują, wybudują, dadzą, a później znów zapomną, oleją. tak że ja wyprzedzam wasze ruchy szanowni kandydaci i już mam was w d…pie

 • 12 listopada 2014 o godz. 12:50

  Szanowni Obywatele Bródna
  Wybierajcie mnie. Ja Wam obiecuję: nowe ścieżki rowerowe, nowe chodniki dla pieszych, nowe parkingi, zieleń wokół Waszych bloków, obiecuję darmową komunikację miejską i 20% dopłatę do kursów TAXI, obiecuję pracę dla wszystkich, obiecuję darmowe zajęcia edukacyjne dla młodzieży, MOGĘ WAM OBIECAĆ CO CHCECIE. W KOŃCU NIE TAKIE OBIETNICE SKŁADAŁEM PODCZAS POPRZEDNIEJ KAMPANII. Nie wywiązałem się???? Oj to przepraszam. Teraz obiecuję, że obietnic dotrzymam. Tak mi dopomóż Bóg (którego mam całą gębę). Radny

 • 12 listopada 2014 o godz. 14:52

  proponję głosować na kandydatów z certyfikatem kampanii rodzinamaglos

 • 12 listopada 2014 o godz. 15:08

  Brakuje mi jeszcze w artykule jasnej informacji na temat ordynacji wyborczej np.- czy te wybory są bezpośrednie.
  Tyle mamy różnych wyborów i różnych ordynacji, że może się to mieszać.

  Dobrze byłoby wiedzieć , czy mandat dostaje kandydat, który zbierze najwięcej głosów w okręgu , czy też kandydat nr.1 z listy wyborczej.

 • 12 listopada 2014 o godz. 15:16

  Platforma i Nasz Targówek rządzą od 8 lat a nie od 4. Patrząc jaki budżet skroili na 2015 to chyba myślą, że już wszystko jest zrobiobe. A skoro tak to trzeba już odejść i gdzie indziej „budować”

 • 12 listopada 2014 o godz. 15:46

  należy głosować na kandydatów bezpartyjnych. Oni nie będą robić karier tylko zajmą się tym co trzeba. Potrzebna jest świeża krew, a nie partyjniactwo i ręka ręke myje. Gorzej nie będzie a nowi będą chcieli się wykazać, a nie utrzymać to co jest, bo tak jest wygodnie i pan Stasiu i pani Krysia mają swoje.

 • 12 listopada 2014 o godz. 16:18

  poza tym kandydaci bezpartyjni to nie politycy, mogą głosować dla mieszkańców a nie według klucza partyjnego, a jak coś źle będą robić to się pójdzie i opieprzy bo to nasi sąsiedzi i ich znamy!

 • 12 listopada 2014 o godz. 16:31

  Mam już swojego kandydata. Będę głosować na mieszkankę Zacisza, na osobę nową , jeszcze nieznaną i nie związaną z konkretną partią. Myślę,że gminę Targówek powinni reprezentować mieszkańcy tej dzielnicy.

 • 12 listopada 2014 o godz. 16:37

  A ja pójdę i zagłosuje na kandydatów z WWS i to w szczegulności z pierwszego miejsca okręgu r 5 pani Beaty Marzeny Karczewskiej która to w mojej okolicy chodziła osobiście i namawiała do swojego programu wyborczego Nie to co pozostali że po wrzucali ulotki na wycieraczki i tyle jak zwykłe ulotki z pizzami

 • 12 listopada 2014 o godz. 16:47

  Tak redakcja ładnie opisała spółdzielnie jako moloch a PIS to bu ha ha. Najzabawniejsze jest to, że nawet pani Prezydent Hanna Gronkiewicz Waltz przyznała ze poprzedni zarząd był zdecydowanie lepszy od rządów PO :) Tylko wtedy była najlepsza dyscyplina budżetowa. Niestety dla PO i NT oni zdecydowanie lepiej zarządzali budżetem, który to Platforma i Nasz Targówek nam okroili.

 • 12 listopada 2014 o godz. 17:16

  TYLKO LILIANNA LACH

 • 12 listopada 2014 o godz. 17:18

  ANONIM TO CHYBA KTOŚ Z TYCH ZŁODZIEI SPÓŁDZIELNI BRÓDNO, NAWET TERAZ NIE MA ODWAGI

 • 12 listopada 2014 o godz. 17:41

  A ja poproszę IP komputera ostatniego anonima i podyskutujemy prawnie o złodziejach ze spółdzielni.

 • 12 listopada 2014 o godz. 18:15

  Całe Zacisze Targówek i Bródno głosuje na Nową Prawicę!

 • 12 listopada 2014 o godz. 18:34

  Okręg 5
  2 Mandaty PIS
  1 Mandat PO
  1 Mandat SM BRÓDNO
  1 Mandat SLD

 • 12 listopada 2014 o godz. 18:48

  NIE GLOSUJMY NA LISTE NR 32 KWW “Mieszkańcy Bródna – Targówka- Zacisza” OKREG I TO banda, nieudacznikow , cwanikow, klamczuchow, ,ktorym tylko zalezy tylko i wylacznie na korycie! Mieszkancy pekaja ze smiechu i oczom nie dowierzaja ,czytajac o ich „osiagnieciach dzialalnosci, postawie spolecznej” ! Miedzy innymi dzwonilismy do PZB, ktore nie zna zadnego takiego sedziego, (slabego dzialacza zawieszanego za alkohol wielokrotnie tak) no i ten dziadek pokornie prosi o glos!Tylko glupi to zrobi

 • 12 listopada 2014 o godz. 18:52

  PROPONUJE OLAĆ WYBORY

 • 12 listopada 2014 o godz. 19:42

  A ja też zagłosuje za panią Beatą Karczewską jest to moja sąsiadka jest fajna

 • 12 listopada 2014 o godz. 19:03

  ODBIERZMY SAMORZĄD PARTIOM POLITYCZNYM, SPÓŁDZIELCOM I INNYM PODSZYWAJĄCYM SIĘ UGRUPOWANIOM POD SPOŁECZNIKÓW – JAK WWS CZY MIESZKAŃCY TARGÓWKA BRÓDNA…! – CI TO MAJĄ TUPET :)

 • 12 listopada 2014 o godz. 20:12

  WYBORCO PAMIĘTAJ,O TYM,CZY TARGÓWEK DOSTANIE PIENIĄDZE NA ROZWÓJ CZY NIE DOSTANIE DECYDUJE PRZEDE WSZYSTKIM RADA MIASTA!!!
  WYBIERAJ WIĘC Z GŁOWĄ KANDYDATÓW DO RADY MIASTA,KTÓRYCH OCZKIEM W GŁOWIE BĘDZIE TARGÓWEK

 • 12 listopada 2014 o godz. 20:18

  Szkoda, że nie ma informacji o tym gdzie kto pracuje. Od razu wiadomo byłoby kto chce pomoc dzielnicy a kto liczy głównie na pieniądze.

 • 12 listopada 2014 o godz. 20:55

  Okręg III – Miszewski. Okręg IV – Jamiński. Nie głosujcie na tych panów z PO. Mają już za sobą jedną kadencję, w której popisali się np. skwerem betonowym przed osiedlem Tivoli Park – za milion trzysta tys. złotych. A tymczasem dostać się do żłobka na Targówku nie sposób, znam to z autopsji (trzy razy więcej chętnych niż miejsc; kobiety udają samotne matki, by się dostać), przedszkoli też brakuje… Pan Miszewski bardzo chciał postawić pomnik Chrystusa na bloku, by potem chwalić się „wspaniałą współpracą z seniorami”… Pan Jamiński w ulotkach obiecuje budowę przedszkola i szkoły przy Malborskiej, o której słyszałem kilka lat temu… Jednej cegły deweloper tam nie postawił, jest dzikie pole, tak jak było. Zresztą ten sam deweloper, z którym walczyli mieszkańcy wspomnianego osiedla, a którego wspierał dzielnie pan Miszewski.

 • 12 listopada 2014 o godz. 21:01

  targowek.info:”Walka o fotel prezydenta rozgrywa się na szczeblu całej Warszawy – żaden z kandydatów nie proponuje nic szczególnego dla Targówka, większość nawet tu nie zajrzała, więc też nie będziemy poświęcać im czasu.” – no nie do końca. Z prawej strony byli i Sasin i Wipler (oczywiście brak wzmianki na targowek.info). Gronkowca i Wierzbickiego z SLD faktycznie nie było. Ale czy to większość? Dla targowek.info niestety tak

 • 12 listopada 2014 o godz. 21:22

  Wipler powinien stać za Januszem Korwinem Mikke i mu doradzać a nie być twarzą Nowej Prawicy,tak to wygląda.Zmarnowany potencjał i energia wielu na prawdę inteligentnych ludzi.Szkoda.Ale i tak maci mój głos,za całokształt.

 • 12 listopada 2014 o godz. 21:29

  W sumie to dziwne, ze nie ma takiej listy w rodzaju: kandydat(ka),(jego zdaniem) co chce osiagnac, co osiagnal, jaki ma poglad na konkretne sprawy.

  Co do mazowieckiego – wbrew pozorom jest nieco zwiazany z ta dzielnica. Chocby w ten sposob, ze bodajze od nich zaleza przepisy dotyczace np. lotn. Albo chyba nawet kwestia stacji kolejowej, nawet czestotliwosci w pewnym sensie kursowania pociagow(patrz sprawa KM). To tez jest kwestia czy beda tutaj czy np. gdzies w Koziej Wolce.

 • 12 listopada 2014 o godz. 22:29

  jeśli chodzi o Radę Warszawy to polecam głosować na Dariusza Klimaszewskiego z SLD – jeden z niewielu radnych miejskich który dużo zrobił dla Targówka,
  Wierzbicki był wieloktotnie na Targówku relacje można znaleźć na FB SLDdlaTargówka

 • 12 listopada 2014 o godz. 23:33

  My mieszkańcy okręgu 4 wybieramy liste nr 34 ;)

  Pzdro. Dla Pani nauczycielki

 • 13 listopada 2014 o godz. 01:32

  Ciekawe, że autor pamięta radnego z lat 2006 – 2010 a nie zauważył byłego radnego wybranego w 2010.

 • 13 listopada 2014 o godz. 08:44

  Na kogo byście nie głosowali, to i tak w efekcie was radny oleje. nic nie zrobi, nie pomoże, jak już zostanie wybrany to wyborców ma w dupie. uruchamia się do pracy tylko w ostatnim roku przed wyborami, żeby znów głupkom w głowach pomącić. zgadzam się z KRISEM – OLAĆ WYBORY. I tak już nikt nic w tym kraju nie zmieni. Politykiem być to chyba gorszego wstydu już nie ma. Przecież do tego nie trzeba żadnych kwalifikacji.

 • 13 listopada 2014 o godz. 11:49

  Nie pójście na wybory to też oddanie głosu tyle że w ręce kogoś innego kto wybierze za nas prawdopodobnie w najgorszy możliwy dla nas sposób.
  Przede wszystkim należy iść i zagłosować na radnych do sejmiku i miasta z Targówka bo oni mogą coś dla nas ugrać. Radni dzielnicowi poza wyborem burmistrza dzielnicy nie mają za wiele do powiedzenia istotne aby ten burmistrz był kompetentny.
  z innej beczki wkurzają mnie radni chodzący po mieszkaniach i błagający o głos. Jeszcze jak to jakaś ładna kandydatka trafi to sobie człowiek pożartuje i jest wesoło ale jak jakiś dziadu dzwoni uparcie i mnie z kibla ściąga albo jakaś stara nauczycielka co podobno moje dzieci których jeszcze nie mam uczy, ale i tak jęczy żeby na nią głosować bo spacer po parku dla mieszkańców zorganizowała to mnie krew zalewa. Jak będę chciał się czegoś o was dowiedzieć to sobie ulotkę przeczytam.
  Co ciekawe dowiedziałem się że radni mają dyżury dla mieszkańców w urzędzie wiec jak będę chciał was zobaczyć na żywo to sam was odwiedzę kolejek podobno nie ma. Mam tylko nadzieję że na zdrowego psychicznie trafię.
  Swoją drogą ja zagłosuję na PO z dwóch prostych powodów.
  1. Wszyscy obiecują to samo jak by jeden program kopiowali.
  2. Gronkowiec na pewno zostanie prezydentem a jak w dzielnicy nie będzie rządziło PO to ta mściwa baba uwali tu wszystkie inwestycje i obietnice wyborcze nowi radni będą mogli sobie wsadzić. Dowodem jest maksymalnie obcięty budżet na przyszły rok do którego po wyborach mogą dosypać a może taki zostać na kolejne 4 lata.

 • 13 listopada 2014 o godz. 12:17

  Nie dla HGW!
  Dziś jechałem samochodem 30 minut Wincentego zamiast 8 minut.
  Za mną jechał autobus też 30 minut zamiast 8 minut.

  8 lat inwestycji HGW na Targówku = 8 lat bezczynności i upokorzeń dla mieszkańców. Czas powiedziec: P R E C Z!
  Powiem to już w niedzielę. Dostanie takiego kopa, ze wyląduje w swojej sławojce w Wawrze, gdzie będzie liczyć swoje tiurliki zdobyte na sprzedaży kamienicy ofiar holocaustu….

 • 13 listopada 2014 o godz. 13:10

  Do Robert, na Miszewskiego i Jaminskiego tez nie bede glosowac z tego powodu, ze zasmiecili swoimi dyktami wyborczymi bez zgody wlascicieli wszystkie okoliczne znaki drogowe, latarnie, przystanki, wczoraj jedna z takich dykt spadla na chodnik doslownie dwa metry od miejsca gdzie stalam z wozkiem z dzieckiem !!!!!

 • 13 listopada 2014 o godz. 15:08

  Aniu,
  szkoda że nie wezwałaś wozu bojowego TVNu z kamerami. Byłby niezły materiał prasowy. To skandal, że kandydaci chcieli zabic nieumyślnie dziecko. Z jakiej oni partyji?

 • 13 listopada 2014 o godz. 16:17

  @lorsdssd Informacje o kandydatach społecznikach z Warszawy Społecznej masz na stronie wybory2014.warszawaspoleczna.pl
  O reszcie to musisz śledzić ulotki i np Pani Danuta Winnicka na ulotce ma napisane, ze przez ostatnie 4 lata zasiadała w konkursach i reprezentowała Radę Dzielnicy. CZYLI NIC NIE ZROBIŁA!!!!!! a przepraszam była współorganizatorką wycieczki.
  OSIĄGNIĘCIE.

 • 13 listopada 2014 o godz. 17:39

  Spoldzielnia to chamy i złodzieje

 • 13 listopada 2014 o godz. 19:01

  Radni robią jedna ważną rzecz: powołują i odwołują zarząd. To zarząd realizuje cele, plany i obietnice a nie radni. Ja chciałbym wiedzieć kogo na te stanowiska będą rekomendowały komitety. Chciałbym wiedzieć w trzech opcjach:
  1 – masz 5 miejsc w zarządzie
  2 – masz 3 miejsca w zarządzie
  3 – masz 2 miejsca w zarządzie

 • 13 listopada 2014 o godz. 21:11

  ja tez popieram Beate Marzene Karczewska z WWS nr 1 na liscie; 35

 • 13 listopada 2014 o godz. 21:33

  a ja popieram Pana Waldemara z Warszawy Społecznej , operatywny sąsiad i społecznik lista nr 33 poz. 2 okręg 5.

 • 13 listopada 2014 o godz. 22:00

  Ja również zagłosuje na panią Beatę Marzenę Karczewską z WWS nr 1 na liście 35 Też do mnie przyszła Jest miła POLECAM

 • 13 listopada 2014 o godz. 22:30

  Ja popieram Liliannę Lach i Cały Nasz Targówek, wreszcie normalni ludzie nie oszuści

 • 14 listopada 2014 o godz. 07:14

  Nie głosujemy na Pana Gapysa – oczywiście jedynka ze Spółdzielni (okręg 4) – wyjadacz partyjny!!!

 • 14 listopada 2014 o godz. 10:09

  Ta Pani z PIS nr 3 NOSZCZAK Jolanta Grażyna lat 38, zam. Warszawa powinna być APOLITYCZNA bo jest Urzędnikiem Państwowym !!! Ciekawe czy jej pracodawca wie że zabawia się w takie rzeczy.

 • 14 listopada 2014 o godz. 10:10

  A ja pytam co dalej z linią autobusu 512 ???????

 • 14 listopada 2014 o godz. 12:17

  @zuza. Pytanie do ZTM

 • 14 listopada 2014 o godz. 12:24

  Szkoda ze tylko część kandydatów w artykule jest przedstawiona. Postrzegam artykuł jako mocno stronniczy i propagujących poprzednich radnych.

 • 14 listopada 2014 o godz. 19:18

  Szanowni Państwo – jedynym lekarstwem na zmiany jest niestety czynny udział w wyborach. Jeśli chcecie zmian w dzielnicy musicie oddać swój głos. Patologią w poprzednich wyborach samorządowych był fakt, że kandydat który otrzymał 200 (dwieście głosów)czy 400 wchodził do rady. Te informacje są ogólnodostępne.

 • 14 listopada 2014 o godz. 19:28

  Drodzy Panstwo. Apeluje o rozsadek i nie oddawanie glosow na czlonkow Sp ni Mieszkaniowej Bródno.Od lat ci sami ludzie sprawują funkcje w Sp-ni i w Radzie Dzielnicy i ciągle im mało, mało i mało.

 • 14 listopada 2014 o godz. 19:56

  Droga Pani Zuzanno
  Ci ludzie, którzy sprawują funkcje w SM Bródno od lat doprowadzili do tego, że SM Bródno od siedmiu lat jest nagradzana m.in. przez Gazetę Prawną, jako najlepsza spółdzielnia w kraju, a jak burmistrzem dzielnicy był Antonik, to dzielnica wykonała najlepiej budżet ze wszystkich dzielnic Warszawy, a on sam z rąk Pani Prezydent odebrał puchar z tytułem Najlepszy Pracodawca. Więc rzeczywiście najlepiej nie głosować na takich ludzi, to z pewnością Targówek nie wyjdzie z zaścianka. Pozdrawiam i namawiam do sprawdzenia tych informacji.

 • 14 listopada 2014 o godz. 20:28

  RADA DZIELNICY to nie jest to samo co RADA MIASTA.
  Wygooglujcie sobie o co chodzi.
  To celem wprowadzenia,dla osób osób,które przejawiają zainteresowanie sprawami dzielnicy tylko w dniu wyborów.
  RADA MIASTA to organ od którego wszystko zależy: pieniądze,inwestycje,przyszłość Targówka.
  To tam zapadają najważniejsze decyzje,a nie na okazjonalnych,śmiechu wartych sesjach tabletowych na Kondratowicza.
  I tym drodzy mieszkańcy się zainteresujmy a nie tym,kto będzie pisał tzw.interpelacje w sprawie psich kup na trawniku swojego sąsiada.

  Od lat wszyscy popełniacie błąd,polegający na skupieniu całej uwagi na wyborach do rady dzielnicy,gdzie lekka ręką fundujecie 4 letnie wakacje dla przypadkowych osób.Skończmy z tym!
  Apeluję,szczególnie do ludzi młodych,którzy czytają to forum,aby porozmawiali ze swoimi rodzicami i dziadkami na ten temat.Bo to głównie głosy starszych osób sprawiają,że mamy potem kabaret a nie radę.
  Nie wybierajcie więc pochopnie,bo bardzo wielu liczy na waszą bezmyślność.

 • 14 listopada 2014 o godz. 19:31

  Należy uzupełnić wpis, że K. Miszewski to przewodniczący Rady Dzielnicy Targówek – oby tylko do Niedzieli :)

 • 14 listopada 2014 o godz. 21:43

  Z okręgu 3 – Bródno – solidny Jankiewicz. Godny radny, dużo interpelacji, zajmuje się komunikacją, w tym metrem. Widziałem go na sesji rady dzielnicy i jawi się jako jedna z nielicznych sensownych osób.

 • 14 listopada 2014 o godz. 21:54

  Do Bohdana: czyli jestes jakims radnym albo urzędnikem, przecież NIKT INNY na sesje nie przychodzi

 • 14 listopada 2014 o godz. 22:24

  wychowałam się na Bródnie, teraz mieszkam na Targówku mieszkaniowym… mam małe dziecko i miedzy innymi z tej perpektywy oceniam te dwie (obecnie jedną ) dzielnice… na korzyść spóldzielni Praga ( poza czynszami , które są w kosmosie) jeśli chodzi o place zabaw , nie wiem gdzie tkwi przyczyna ale TUTAJ , prawie przy kazdym bloku jest fajny plac zabaw, niektóre bardziej wypasione inne mniej ale są!.. na Bródnie. powstają w bólach i są koszmarne… mam na myśli te przy blokach przy Turmonckiej.. masakra….zapraszam prezesa spółdzielni BRÓDNO na Targówek żeby zobaczył NORMALNE place zabaw dla dzieci..te powstające przy stadionie POLONEZ są beznadziejne…tak mi się ulało a propos wyborów i działań na rzecz mieszkańców….

 • 14 listopada 2014 o godz. 22:57

  Kto to napisał, że Komitet Wyborczy” Nasz Targówek” to samorządowcy: cyt:”wreszcie normalni ludzie, a nie oszuści”??????????
  Np w Okręgu IV miejsce 1 p. Anna Moczulska, miejsce nr 2 Krzysztof Sirko – oboje byli radni, którzy weszli do Rady Dzielnicy Targówek z listy PiS, a w trakcie kadencji uczestniczyli wraz z radnymi PO w odwołaniu PiS-owskich burmistrzów i wyborze burmistrzów PO-wskich, oboje usunięci z partii PiS!!!!!!!!żeby było śmieszniej ulotki rozdawali pod kościołami
  rzeczywiście „wreszcie normalni ludzie”? Tylko pogratulować trafności wyboru tej garstce mieszkańców, która na nich zagłosuje

 • 14 listopada 2014 o godz. 23:16

  Do Spółdzielcy!
  Nie wiem skąd czerpał Pan dane, ale zapraszam na strony BIP Warszawa, tam znajduje się zakładka „budżet” i tam odnajdzie Pan wszelkie informacje na temat wykonanego budżetu każdej dzielnicy za nawet lata historyczne. To jest czasochłonna i żmudna praca – ale takich fajerwerków na temat budżetu Targówka Pan nie znajdzie! Natomiast hasło „najlepsza spółdzielnia w kraju”- gdzie opublikowano takie dane? Wystarczy pójść do administracji Rzepichy – i porozmawiać z „królem” czyli kierownikiem działu technicznego – może Pan należy do innej spółdzielni, a nie tej, w której od czasów socjalizmu nic się nie zmieniło. Pozdrawiam

 • 14 listopada 2014 o godz. 23:20

  Gdyby ogłosić konkurs ma najbardziej natarczywy i nachalnie lansujący się na Targówku Komitet Wyborczy to pierwsze miejsce zajęliby z pewnością staruszkowie z KW Mieszkańcy Bródna Targówka Zacisza. We wszystkich blokach SM Bródno od rana do wieczora i nocą! spółdzielcy musieli oglądać ich spracowane, poorane bruzdami „buziaczki” poważnie zerkające z wielkich kolorowych plakatów wylepionych na klatkach schodowych, na szybach wejściowych. Jakby tego było mało „wisieli” w ogromnym powiększeniu na ścianach bloków, co naprawdę draźniło nawet tych z budynków komunalnych. Dozorcy mieli obowiązek natychmiast dolepiać następne plakaty / na wypadek gdyby się komuś buźka p. Andrzeja Gapysa z bazarku na Kondratowicza lat blisko 70, czy p. Jacka Duczmana nie spodobała i ją zasłonił gazetą/. Dozorcy mieli też obowiązek usuwać ulotki innych Komitetów Wyborczych – chyba z tego powodu, że tamtych buzie ładniejsze /haha/………
  Co ciekawe jest to niby lista Spółdzielcza, a nikt ze spółdzielców do kandydowania nie zapraszał. Zaprosili za to do kandydowania p.Fredyka – dyrektora Administracji Kondratowicza – albo ma w spółdzielni za mało pracy i za dużo mu płacimy, albo ma dużo pacy i nie będzie miał czasu na pracę radnego?
  Za czasów Breźniewa krążył taki dowcip: od czego zaczyna się dzień na Kremlu? ….od reanimacji

 • 14 listopada 2014 o godz. 23:32

  Natarczywy? A co powiesz o bwieszonych nielegalnie latarniach, które okupuje PO? CO północ sie zbliża i towarzystwo wróciło z pilnowania plakatów i banerów? Bu ha ha, przecież 97% tutaj piszących to kandydaci i partyjne zaplecza

 • 14 listopada 2014 o godz. 23:35

  Byłem na środowej operatywce w domu kultury zorganizowanej przez Burmistrza, patrzyłem na te skowronki vel papuzki nierozłączki i nie mogłem wytrzymać ze śmiechu. No nie mogę się już powstrzymać JSS+GG=WM Ale kołek.

 • 14 listopada 2014 o godz. 23:49

  ZUzanno od pani Prezydent Hanny Gronkiewicz Waltz. Ponieważ pierwsze trzy miejsca zajęły dzielnice w których PO nie rządziła to nie było się czym chwalić zwłaszcza, że po oddaniu władzy przez PO Targówek od razu dołączył do najlepszych. Pozostało jeszcze 10 min szaleństwa

 • 14 listopada 2014 o godz. 23:51

  ale powrót PO i Zawistowskiego znowu wysłał dzielnice do przytułka

 • 14 listopada 2014 o godz. 23:54

  z Listy nr 3 PiS w Okręgu IV
  z miejsca nr 8 kandyduje
  Sylwia Zofia Góralska
  jedna z najbardziej aktywnych radnych w kadencjach 1994 -1998 oraz 2002- 2006 /najwięcej interwencji w sprawach Mieszkańców/
  mgr prawa, wieloletnia dziennikarka, działała na rzecz obrony praw Spółdzielców SM Bródno – „za karę” została wykluczona przez odwiecznych działaczy SM Bródno z listy członków spółdzielni/wygrała nimi sprawę w Sądzie/, pomysłodawczyni Olimpiady dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej na Targówku,prowadziła Biuro na Rembielińskiej, gdzie udzielała bezpłatnych porad prawnych Mieszkańcom
  Sylwia Góralska miała najskromniejszą ulotkę jaką można sobie wyobrazić,na malutkiej karteczce obiecuje:
  „Jako radna wspomagać będę Mieszkańców udzielając im bezpłatnych porad prawnych oraz podejmując interwencje w Urzędach w ich trudnych,życiowych sprawach”
  Warto zaufać tej kandydaturze

 • 14 listopada 2014 o godz. 23:56

  Jedni krzyczą, że są bezpartyjni, a nie są, bo to zwykli PRZEBIERAŃCY. Dziś z tymi, jutro z tamtymi, ABY DO KORYTA! I żeby jeszcze swoich ”kompetentnych” znajomych wciągnąć, z wdzięczności za oddanie i lizanie tyłów. Jeszcze wczoraj na okręcie tej czy innej partii wypłynęli na polityczny ocean a dziś już plują na swoich dawnych kolegów. Tak chcą zbiegać o wasze głosy. Kłótnie, przepychanki, jątrzenie a sprawy wyborców? Jakie sprawy? Przycięcie krzewów na ulicy, przepełniony śmietnik, psia kupa na trawniku. Bo to są prawdziwe problemy Targówka. Przykładajcie więc jak największą uwagę do wyborów na Radnych Dzielnicy.Święta za pasem, zafundujmy komuś przypadkowemu te 2 tysiące na miesiąc przez 4 lata.I ty możesz zostać świętym mikołajem…

 • 15 listopada 2014 o godz. 11:10

  można tylko zacytować za Orwellem „…koryto jest zawsze to samo, tylko świnie się przy nim zmieniają…”

 • 15 listopada 2014 o godz. 13:53

  Kandydaci PO łamią dziś ciszę wyborczą m.in. na ulicy św. Wincentego. Michał Grudziąż (do Rady Warszawy; wielki stojący billboard), Jacek Jackowski (do Rady Dzielnicy Targówek; plakaty na słupach), ale są też plakaty Jamińskiego i Dalby. Przy przystanku autobusowym na skrzyżowaniu Wincentego/Kobndratowicza. Wstyd…

 • 15 listopada 2014 o godz. 16:31

  A od dzisiaj obowiązuje cisza wyborcza a jeszcze dzisiaj były roznoszone ulotki na klatkach z kandydatami z SM Bródno i reklamówki burmistrza Zawistowskiego i P. Kozielskiej z PO

 • 16 listopada 2014 o godz. 10:57

  Wydawało mi się,że obowiązuje cisza wyborcza i dodawanie komentarzy będzie wyłączone,wydawało mi się

 • 16 listopada 2014 o godz. 20:26

  to proste. wystarczy nie pisac komentarzy. nic nie trzeba wylaczac. po prostu nic nie robic.

 • 16 listopada 2014 o godz. 21:20

  GLOSNOSC PO WYBORCZA!!!!

 • 17 listopada 2014 o godz. 07:37

  Nastąpiła planowa „awaria serwerów” i wybory wygrają ci,którzy mieli je wygrać…już dwa tygodnie temu Gazeta Wyborcza napisała,że wygra PO.

 • 17 listopada 2014 o godz. 09:15

  lepiej żeby rządziła nami PO niż jakiś nawiedzony ANONIM

 • 17 listopada 2014 o godz. 10:54

  Sławek, a ty już przeżyłeś „nawiedzenie”, że wiesz kto je ma

 • 23 listopada 2014 o godz. 10:39

  100 tysięcy złotych wydała w 2010 roku dzielnica Targówek na organizację koncertu Niny Nowak wraz z orkiestrą. Połowę tej kwoty pochłonęło przygotowanie nut dla orkiestry. Zdaniem radnych PiS, można było je wypożyczyć za darmo z Opery Kameralnej, albo skserować z Biblioteki Narodowej. Burmistrz Targówka nie ma sobie jednak nic do zarzucenia.

  – To wielowątkowa sprawa. Wątpliwości budzi sposób podpisywania umów z artystką, jej wysokość, sposób rozliczenia, a także sam fakt zamawiania czegoś, co można skserować w bibliotece – mówi Agnieszka Kaczmarska, z klubu Prawo i Sprawiedliwość. – To skrajna niegospodarność – dodaje.
  Po burzliwej sesji rady dzielnicy
  InformacjeChce „Więcej kultury w polityce” [br]Porysowała sąsiadowi auto
  Chce „Więcej kultury w polityce” Porysowała sąsiadowi auto

  PiS złożył wniosek o odwołanie wiceburmistrza Sławomira Antonika, który podpisywał umowy.
  Jak zakończyła się ta „afera”? Kto wie?

 • 29 października 2020 o godz. 00:17

  order viagra online generic viagra viagra without a doctor prescription canada

 • 30 października 2020 o godz. 03:37

  no prescription viagra viagra viagra for men online

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.