Najsłynniejsze siłownie Polski… wróciły!

5
Share

Rzeczywistość prześciga wyobraźnię: siłownie na świeżym powietrzu, które zniknęły zaraz po wyborach samorządowych, wróciły… w sam raz na drugą turę wyborów.

Na pewno słyszeliście o „wyborczych siłowniach” na Targówku.

Napisaliśmy o nich jako pierwsi w środę. Wpierw o zbudowanej tuż przed wyborami siłowni „pod chmurką” przy ul. Łodygowej – na której ćwiczył sam burmistrz, a która zniknęła zaraz po wyborach. Potem o zbudowanej tuż przed wyborami siłowni „pod chmurką” przy ul. Tużuckiej – na której nikt nie ćwiczył, ale która też, a jakże, zniknęła zaraz po wyborach…

Po informacji podanej przez targowek.info rozpętała się prawdziwa medialna burza – nie tylko w Warszawie, ale w całej Polsce. Śladem naszych artykułów ruszyły inne media – lokalne (np. wawalove.pl) i ogólnopolskie (np. onet.pl, wp.pl), poważne (np. Stołeczna) i niepoważne (np. Fakt), radia (np. Kolor) i telewizje (np. TVP Info).

Ba, temat „siłowni wyborczych” na Zaciszu pojawił się nawet w sobotniej debacie prezydenckiej między Hanną Gronkiewicz-Waltz a Jackiem Sasinem, transmitowanej na żywo przez trzy stacje telewizyjne.

Urząd dzielnicy Targówek (który te siłownie postawił i zwinął, i z którego burmistrz w garniturze z krawatem tak pięknie na tych siłowniach tuż przed wyborami ćwiczył) oficjalnie zabrał w tej sprawie głos tylko raz: informując kilka dni temu na facebooku, że…

Urządzenia były poprawnie zamontowane poprzez zabetonowanie. Ze względu na wadliwe elementy przyłączeniowe zmuszeni byliśmy do ich zdemontowania. Ponowny montaż zaplanowany jest na początek grudnia b.r.

Śmialiśmy się wtedy na targowek.info, że może ponowny montaż odbędzie się faktycznie w grudniu… a może już za 10 dni, przed drugą turą wyborów prezydenckich w Warszawie.

No to już się nie śmiejemy.

Choć urząd zapowiadał to dopiero na grudzień, to już mniej niż tydzień po niesławnym demontażu siłownie na ul. Łodygowej i Tużyckiej wróciły na swoje miejsce.

 

23 listopada 2014 - siłownia na Łodygowej nieoczekiwanie wróciła / fot. targowek.info

23 listopada 2014 – siłownia na Łodygowej nieoczekiwanie wróciła / fot. targowek.info

23 listopada 2014 - siłownia na Tużyckiej znów jest

23 listopada 2014 – siłownia na Tużyckiej znów jest /fot. targowek.info

 

Tym razem obie siłownie są odgrodzone od mieszkańców solidnymi płotami, biało-czerownymi taśmami i ostrzegawczymi kartkami. Zapewne dlatego, żeby nikt w garniturze z krawatem przedwcześnie na nich nie ćwiczył i nie uszkodził świeżej inwestycji.

Ale skąd ten pośpiech? Dlaczego nie poczekano do tego – zapowiedzianego oficjalnie – grudnia?

Beton wiąże się kilka dni. Łatwo obliczyć, że siłownie, już stabilne i bezpieczne (mamy nadzieję), zostaną oddane do użytku pod koniec obecnego tygodnia. Tuż przed II turą wyborów prezydenckich w Warszawie.

I wszystko jasne. Nie wiemy tylko, czy cieszyć się – bo w końcu mieszkańcy Targówka będą mieli szansę korzystać z urządzeń ciut dłużej przed zimą – czy jednak trochę popłakać…

5
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx