Otworzyli siłownię dwa dni przed wyborami. Wczoraj zniknęła | | targowek.info

Otworzyli siłownię dwa dni przed wyborami. Wczoraj zniknęła

Kompromitacja władz dzielnicy: siłownia na świeżym powietrzu, otwarta z pompą przez burmistrza Targówka w piątek przed wyborami, już pięć dni później została zdemontowana i wywieziona!

 

14.11.2014, dwa dni przed wyborami: burmistrz Grzegorz Zawistowski i wiceburmistrz Dorota Kozielska "ćwiczą" na nowiutkej siłowni na Zaciszu / fot. Urząd Dzielnicy Targówek
14 listopada 2014 r., dwa dni przed wyborami: burmistrz Grzegorz Zawistowski i wiceburmistrz Dorota Kozielska „ćwiczą” na nowiutkej siłowni na Zaciszu / fot. Urząd Dzielnicy Targówek

 

To nawet byłoby śmieszne, gdyby ktoś się nie bawił za publiczne pieniądze. Przypomnijmy chronologicznie:

Ponad rok temu, przed referendum w sprawie odwołania ze stanowiska prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz ogłosiła budowę w całej stolicy siłowni plenerowych. Na Targówku do końca 2013 r. miało stanąć ich sześć – ich lokalizacje, spośród miejsc wskazanych przez urzędników, wybrali w głosowaniu sami mieszkańcy.

Oczywiście było opóźnienie, lecz wiosną 2014 r. na Targówku w końcu zaczęły wyrastać czerwono-żółte siłownie. Pięć tam, gdzie zagłosowali mieszkańcy. Ale szósta w zupełnie innym miejscu – zamiast na Zaciszu przy ul. Łodygowej (jak wybrano w głosowaniu), na Bródnie przy ul. Suwalskiej.

Po nagłośnieniu sprawy, m.in. przez targowek.info, urzędnicy z ratusza na Targówku przyznali się do błędu. A burmistrz obiecał, że „zaginiona siłownia” stanie na Zaciszu przed wakacjami.

Wakacje minęły, burmistrz Antonik minął, a po siłowni na Zaciszu nie było ani widu, ani słychu. Aż nadeszły słynne wybory samorządowe 2014 roku…

Ta da! W piątek 14 listopada, parę godzin przed ciszą wyborczą, dwa dni przed wyborami, nagle zaginiona od roku siłownia odnalazła się – przy tej samej ul. Łodygowej, gdzie miała pierwotnie stanąć.

Jako pierwszy urządzenia wypróbował Burmistrz Grzegorz Zawistowski, któremu w ćwiczeniach nie przeszkodziła jesienna kurtka i garnitur z krawatem

– błyskawicznie ogłoszono na stronie internetowej Urzędu Dzielnicy. Obok burmistrza, promiennie się uśmiechając, ćwiczyła w szpilkach i skórzanym płaszczu jego zastępczyni Dorota Kozielska.

O otwarciu siłowni napisaliśmy na targowek.info, starannie omijając propagandową papkę bijącą z oficjalnego komunikatu. Wybory odbyły się sprawnie. Jak jest z wynikami wszyscy wiedzą (czyli: ciągle ich nie ma, ale kompromitacją Państwowej Komisji Wyborczej tu się nie zajmujemy). Za to na ul. Łodygowej…

Już w niedzielę urządzenia na siłowni zaczęły się niebezpiecznie kiwać. W powyborczy poniedziałek kiwająca się siłownia miała być naprawiana. We wtorek całkowicie zniknęła.

 

18 listopada 2014 r. - to samo miejsce, co na zdjęciu powyżej, tyle że po wyborach / fot. targowek.info
18 listopada 2014 r. – to samo miejsce, co na zdjęciu powyżej, tyle że po wyborach / fot. targowek.info

 

Co się stało?

Według informacji urzędu dzielnicy Targówek (wstydliwie ogłoszonej w komentarzu pod postem na facebooku, oficjalna strona urzędu dyplomatycznie milczy) generalnie wszystko jest w porządku, ale wadliwe były „elementy przyłączeniowe” siłowni. Według mieszkańców Zacisza po prostu postawiono ją niechlujnie i w pośpiechu, a ustawka ćwiczących burmistrzów dodatkowo uszkodziła niestabilną, świeżą instalację.

Ponowny montaż zaplanowany jest na początek grudnia b.r. ” – obecują na fb urzędnicy. Mieszkańcy Zacisza już tylko się śmieją.

Za sprzęt wykorzystany na siłowni miasto zapłaciło ponad 19 tysięcy złotych. Koszt przygotowania projektu i montażu urządzeń w wysokości prawie 7 tysięcy złotych poniosła dzielnica Targówek

– informował w przedwyborczy piątek burmistrz Grzegorz Zawistowski.

Oficjalnych wyników wyborów ciągle nie ma – ale nieoficjalnie wiadomo, że komitet „Nasz Targówek” Grzegorza Zawistowskiego przepadł z kretesem i nie ma najmniejszych szans na utrzymanie władzy. Wiceburmistrz Dorota Kozielska z PO najprawdopodobniej zdobyła mandat radnej dzielnicy Targówek.

 

AKTUALIZACJA (godz. 15): To nie koniec tej historii. Okazuje się, takich znikających „wyborczych siłowni” na Targówku jest więcej! CZYTAJ TUTAJ

PRZECZYTAJ TEŻ:

31 komentarzy na temat “Otworzyli siłownię dwa dni przed wyborami. Wczoraj zniknęła

 • 19 listopada 2014 o godz. 08:39

  Stara szkoła polityki.

  Kiedyś malowali trawę na zielono teraz „budują atrakcje”

 • 19 listopada 2014 o godz. 09:04

  Za hajsy z podatków baluj!

 • 19 listopada 2014 o godz. 09:33

  wykopując siłownię się wkopali…

 • 19 listopada 2014 o godz. 09:46

  tak się bawi, tak się bawi PO

 • 19 listopada 2014 o godz. 10:01

  gdzie jest siłownia, burmistrzu gdzie jest siłownia, gdzie jest siłownia, burmistrzu gdzie jest siłownia??

 • 19 listopada 2014 o godz. 10:20

  jaki Burmistrz taka siłownia….

 • 19 listopada 2014 o godz. 11:12

  To pewnie jest prywatna siłownia burmistrza i odchodząc ze stołka zabiera ją ze sobą.

 • 19 listopada 2014 o godz. 12:05

  gdzie my zyjemy skoro w biały dzień z debilnym usmieszkiem na ustach „rządzący” robia nam takie numery..???..to juz nawet nie białorus… to kazachstan ;/

 • 19 listopada 2014 o godz. 12:15

  Jak widać musieliście się podlizać tej osobie na zdjęciu. Niech weźmie się wreszcie za sprzątanie po sobie, bo setki razy złamała prawo wieszając się na każdym skrzyżowaniu.

 • 19 listopada 2014 o godz. 12:17

  Przed wyborami wypożyczyli, po wyborach oddali :)

 • 19 listopada 2014 o godz. 12:47

  Cała ta akcja,wpisy,strona facebook…k.ludzie,ile macie lat?Byłem w pobliżu,w momencie montowania siłowni na Tużyckiej,więc wiem o co chodzi.Przyjechali starsi panowie z łopatami i zrobili normalną fuszerkę.Norma.Zdarza się.Dobrze,że zabrano te źle osadzone urządzenia,BO NA 100% BY ZNIKNĘŁY.Jeśli jakieś urządzenia miało wadę,to tym bardziej brawa za szybką reakcję.Nikt nie ucierpiał,wszystko ok.Szukanie sensacji na siłę.Zrobią na nowo,mam nadzieję już porządnie.

 • 19 listopada 2014 o godz. 13:14

  Odnoszę wrażenie, że zawsze na posty tu zamieszczane odpowiadali pracownicy ratusza. Niektórzy podpisywali się z imienia i nazwiska. Dziś już nie odpowiadają?

 • 19 listopada 2014 o godz. 13:23

  nie mają czasu, liczą głosy :-)

 • 19 listopada 2014 o godz. 13:24

  Powiem Wam dlaczego przed wyborami są takie ustawki, bo ludzie są głupi i dają się nabierać. Nikt się nie interesuje jak jest po 2ch latach od wyborów, tylko na 5 minut przed. No i macie efekty. Malowanie trawy na zielono i siłownie dzień przed ciszą wyborczą.

 • 19 listopada 2014 o godz. 14:15

  jak się okaże, większość głosowała na PO. PO olewa wyborców, bo to partia bogaczy i lachę kładą na plebs. a i ludziska głupie – nie pamiętają jak przez lata PO ich kopała po kieszeniach. społeczeństwo potulne jak barany poszło do urny i na nich zagłosowało, gdyż tak PO kazała.

 • 19 listopada 2014 o godz. 14:25

  W czym problem? Zaraz obok jest sklep monopolowy, zamiast się bujać na tych huśtawkach można strzelić browara w plenerze. Tylko trzeba się rozglądać bo tajniaki w punto często się tam kręcą.

 • 19 listopada 2014 o godz. 15:16

  To jest chyba hot topic, bo były na Wyspowej już trzy ekipy telewizyjne. Oglądajcie i szukajcie w sieci. Widzę, że i obrońcy obecnej starej jeszcze ekipy znaleźli, słabe to wszystko.

 • 19 listopada 2014 o godz. 21:00

  To przed następnymi wyborami wyremontują Łodygową a po wyborach zwiną asfalt.

 • 19 listopada 2014 o godz. 21:56

  Przypomnijmy to kolega Hanki :)

 • 19 listopada 2014 o godz. 22:38

  Nie wstyd Wam pisać takich głupot?
  Ten artykuł:
  „…nieoficjalnie wiadomo, że komitet “Nasz Targówek” Grzegorza Zawistowskiego przepadł z kretesem i nie ma najmniejszych szans na utrzymanie władzy.”

  Artykuł „NA KOGO GŁOSOWAĆ do Rady Targówka” z 12 listopada:
  „To ugrupowanie założone niedawno przez byłego/obecnego burmistrza Grzegorza Zawistowskiego…”

  Jak stowarzyszenie założone niedawno (tj. pół roku temu) może „nie utrzymać władzy”? Przecież ono nawet nie było u władzy!

  Zajmijcie się lepiej Antonikiem, który przez około rok ukradł więcej niż ktokolwiek przed nim. Może to dlatego „Wakacje minęły, burmistrz Antonik minął, a po siłowni na Zaciszu nie było ani widu, ani słychu.” Najwyraźniej zabrakło na siłownię :)
  Chyba, że to on Wam płaci za takie bzdety :)

  I tak, wolę żeby za pieniądze mieszkańców postawili siłownię, a potem ją naprawiali czy też stawiali na nowo po kilka razy niż żeby nic nie robili, a i tak brali sobie pieniądze – tym razem czysto do kieszeni.

 • 19 listopada 2014 o godz. 22:46

  KARINA – Nasz Targowek istnieje moze i pol roku, ale przez te pol roku byl w koalicji z PO i razem z PO rzadzil dzielnica. czyli dokladnie byl u wladzy na Targowku, od samego poczatku swojego istnienia.

  juz wiemy z jakim stowarzyszeniem jestes osobiscie zwiazana – ale nie obrazaj z tego powodu innych

 • 20 listopada 2014 o godz. 04:59

  pod każdym względem i wszędzie kompromitacja PO

 • 20 listopada 2014 o godz. 09:21

  @KARINA – żeby oskarżać kogoś o kradzież trzeba mieć na to dowody bo inaczej to zwykłe karalne oszczerstwo

 • 20 listopada 2014 o godz. 09:50

  kto głosował na Hankę, niech się teraz spali ze wstydu

 • 20 listopada 2014 o godz. 11:34

  A dlaczego wstyd???Ja głosowałam na Hankę i jestem pewna swojej decyzji.Podobnie uczynię 30.11.Poza tym głosowałam na kandydatkę PiS,bo przecież nie na radnego Elsnera i jego służących od roznoszenia śmieci po skrzynkach :-))

 • 20 listopada 2014 o godz. 12:54

  Do Marcinera: wszystko fajnie, zabrali źle osadzone urządzenia, brawa za szybką reakcję… OK, ale czy uważasz, ze to przypadek, że takie hece dzieją się akurat przed wyborami?

 • 20 listopada 2014 o godz. 16:00

  Ktoś się podszył po mój nic, może to osoba na zdjęciu lub jej bliscy. Szkoda dalej komentować, dzisiaj znowu była Superstacja i Polsat News.Teraz Wyspowa to najpopularniejsze osiedle. Może Pani burmistrz udzieli wywiadu.

 • 20 listopada 2014 o godz. 19:05

  Ulica Wolińska, Wyspowa? jakie to Zacisze! prawie Ząbki. Blokowiska to nie Zacisze, pasują tu jak pięść do oka.

 • 20 listopada 2014 o godz. 21:14

  Kto jest mieszkańcem Zacisza?Tylko ten,kto mieszka w prl-owskim willo-klocku przy kościółku św.Rodziny?Tylko ten,co ślini się przeglądając wypociny pewnego radnego?Tylko ten,kto głosuje na tzw.naszych(śmieszne i żałosne zarazem)z Zacisza czyli Spółdzielnie Bródno?!
  Otóż ABORYGENie,wszyscy jesteśmy mieszkańcami Zacisza bez względu na to,czy mieszkamy w bloku,czy willi,czy na Wolińskiej czy na Korzystnej,czy głosujemy na PO czy na PiS.Masz z tym duży problem?Idź do lekarza od oczu,bo na głowę już ci nie pomoże :-))
  W niedzielnych wyborach do rady dzielnicy oddałam swój głos na kandydatkę startującą z list PiS.Podobnie głosowałam do innych organów.
  Jednak 30.11 zagłosuję za Panią Hanną Gronkiewcz-Waltz.I podobnie uczyni moja rodzina oraz znajomi.Po prostu nie ma lepszego kandydata na ten moment.

 • 21 listopada 2014 o godz. 07:44

  Super, ale co z tego? Mamy Ci klaskać z tego powodu? Właśnie dzięki lemingom mamy w Warszawie tak jak mamy! Wyłączona funkcja myślenia robi swoje! Masz jakąś wiedzę na temat prywatyzacji SPEC przeprowadzoną przez ekipę hgw? Podziel się proszę z czytelnikami szczegółami!

 • 21 listopada 2014 o godz. 17:17

  No i Po silowni ,ale to (Polska-sp zoo)+zlodzieje,na Wiejskiej wiec wszystko okay

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.