Paweł Sky: Posters for Bródno

2
Share

Zapraszamy do wirtualnej galerii plakatów Pawła Sky’a.

 

Paweł Sky (rocznik 1974) z zawodu jest projektantem i grafikiem komputerowym, a z zamiłowania animatorem kultury. W życie Bródna angażuje się od połowy lat 90-tych XX wieku, m.in. w 2000 roku współpracował z Pawłem Althamerem przy realizacji akcji “Bródno 2000”, a w 2003 roku wymyślił i do dziś prowadzi projekt “Kino na B(l)oku”. Ale najczęściej jego prace można zobaczyć na ulicach Warszawy – Paweł Sky regularnie projektuje plakaty m.in. do różnych akcji społecznych na Targówku i cykli filmowych Kina Świt. W jego oryginalnych projektach fachowcy odnajdują inspirację „polską szkołą plakatu”, a także nawiązania do stylistyki znaków drogowych i graffiti. W zeszłym roku wybrane prace były prezentowane w Galerii W-Z przy Starym Mieście.

W Domu Kultury Świt do 31 grudnia 2014 r. trwa wystawa Pawła Sky’a, na której można zobaczyć jego plakaty bezpośrednio związane z Bródnem. Więcej o tej wystawie pisaliśmy na na początku listopada. Ale już teraz możecie obejrzeć najciekawsze prace bródnowskiego artysty.

Zapraszamy do witrualnej galerii plakatów Pawła Sky związanych z naszą dzielnicą!

 

Żeby zobaczyć plakat w całości i na całym ekranie, kliknij w wybraną pracę

 

 

“Posters for Bródno”, wystawa plakatów Pawła Sky’a z lat 2000-2014. Dom Kultury Świt, ul. Wysockiego 11, Warszawa. Wystawa trwa od 15 listopada do 31 grudnia 2014 r. Więcej infromacji: www.dkswit.com.pl oraz www.pawelsky.pl

Przez cały czas trwania wystawy w DK Świt  można kupić katalog/plakat do wystawy. To nakład limitowany – do sprzedaży trafi tylko 100 numerowanych sztuk w olbrzymim formacie A2 (420 x 594 mm). Elektroniczną wersję katalogu można pobrać za darmo (kliknij tutaj – plik zip)

Targowek.info jest patronem medialnym wystawy “Posters for Bródno”.

2
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx