Spalarnia na Targówku większa o 750 proc. | | targowek.info

Spalarnia na Targówku większa o 750 proc.

Mamy ładną promenadę i nowe skwerki? To teraz nadszedł czas zapłaty. Rozbudowa spalarni i zwiększenie jej mocy przerobowej o 750 procent są już pewne. 

 

Dobre wiadomości dla Warszawy niekoniecznie oznaczają dobre wiadomości dla Targówka. Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz pochwaliła się wczoraj podpisaniem umowy między miastem a MPO na rozbudowę spalarni na Targówku Fabrycznym.

 Umowa jest istotnym elementem zapewniającym aglomeracji warszawskiej sprawnie funkcjonujący i efektywny system gospodarki odpadami, który ma być przyjazny zarówno mieszkańcom, jak i środowisku. Jest on tworzony w oparciu o najlepsze rozwiązania technologiczne. Należy podkreślić, że rozbudowa spalarni w znacznym stopniu ograniczy obecnie funkcjonujące instalacje zagospodarowania odpadów, które powodują uciążliwości dla mieszkańców

– powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Podpisana umowa określa warunki współpracy w zakresie rozbudowy i utrzymania Zakładu Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych. Została zawarta na dwadzieścia lat.  Zakończenie rozbudowy planowane jest 1 stycznia 2019 r.

Spalarnia na Targówku / fot. targowek.info
Spalarnia na Targówku / fot. targowek.info

„Rozbudowa” to mało powiedziane. Spalarnia w ciągu 5 lat zwiększy swoją moc aż o 750 proc.!  Dziś trafia tam ok. 40 tysięcy ton śmieci rocznie. Po modernizacji będzie to aż 305 200 ton w skali roku.

Nie ma się co bać zanieczyszczeń powietrza. Spalarnia jest monitorowana i wyposażona w w nowoczesne filtry.  Nie ma już w niej śmierdzącej kompostowni, która zatruwała życie mieszkańcom przez pierwsze lata po otwarciu, a teraz smrodzi na Radiowie. Największa uciążliwość (oprócz reputacji „dzielnicy ze spalarnią”) to śmieciarki, które muszą dowieźć na miejsce odpady z całej aglomeracji. A 7 razy więcej śmieci, to 7 razy więcej śmieciarek na naszych zakorkowanych ulicach.

Dlatego w ramach rekompensaty nasz dzielnicowy ratusz dostał całkiem sporą sumę na rewitalizację Kanału Bródnowskiego. To dzięki temu mamy nową promenadę, skwery i jezioro. Czy to wystarczająca cena za spalarnię, oceńcie sami.

My tylko przypominamy, że gdy w latach 90-tych decydowano o budowie spalarni akurat na Targówku, w zamian obiecywano budowę Trasy Świętokrzyskiej i obwodnicy Śródmieścia biegnącej na skraju Targówka. Dzisiaj nikt już nawet nie zadaje sobie trudu, żeby mamić nas takimi obietnicami. Po prostu zdecydowali o rozbudowie bez pytania mieszkańców o zdanie.

PRZECZYTAJ TEŻ:

38 komentarzy na temat “Spalarnia na Targówku większa o 750 proc.

 • 22 listopada 2014 o godz. 13:07

  Co na to mieszkańcy osiedla Wilno? W sumie to mają spalarnię niemal po sąsiedzku…

 • 22 listopada 2014 o godz. 14:09

  Z matematyki jedem raczej dobry wiec:
  Powieszenie spalarni 7krotnie to 7x
  X to jedna trasa swietokrzyska
  Czekam na rekompensatę w wysokości siedmiokrotnosci trasy świętokrzyskij o wartości wielu milionów
  Aaaa daliście społeczeństwu parę skwerkow robiąc z tego promenadę a’la nad tamiza ?
  Społeczeństwo lyknelo niewiedząc skąd fundusze ?

  Cymes…

 • 22 listopada 2014 o godz. 15:22

  @Rysiek

  Gocławek ma bliżej niż Osiedle Wilno.

  Redaktorzy żądają rekompensat? A za co? Za ekologiczny budynek? Warto poznać fakty o spalarniach i dlaczego cała Unia Europejska stoi spalarniami! Spalarnie to tak naprawdę elektrociepłownia, tyle, że paliwem nie jest węgiel ale śmieci. Rozumiem jednak, że lobby węglowe dba o czarny PR spalarni śmieci, dla niech to po prostu konkurencja.

  Ciekawostka. Obecna spalarnia zagospodarowuje ok. 5% śmieci w Warszawie, jednocześnie zapewne ok. 6 % zapotrzebowania na ciepło. Rachunek jest prosty. Gdyby spalać wszystkie śmieci to pokrylibyśmy prawie 100% zapotrzebowania na ciepło w Warszawie! Teraz wiecie dlaczego lobby węglowe tak zwalcza spalarnie? Zaraz pojawią się „ekolodzy”, Zielone Mazowsze i reszta będzie nam tłumaczyć jaki to węgiel zdrowy!

  Tak, rozbudowywać tego typu, ekologiczne instalacje.

 • 22 listopada 2014 o godz. 15:28

  750 % większa spalarnia to 750% więcej śmieci, które zamiast trafić na składowiska, dadzą nam ciepło i energię.
  Jak wygląda składowisko, wysypisko śmieci to radzę wpisać sobie w google i popatrzeć, albo przejechać się na Radiowo.
  Mamy alternatywę. Spalanie śmieci i wytwarzanie energii lub składowanie, zanieczyszczanie środowiska (wód, gruntów), psucie krajobrazu i ogromny fetor.
  Wybór należy do Was drogie społeczeństwo.

 • 22 listopada 2014 o godz. 15:45

  OW tropi spiseg weglowy :)

  Czy spalarnia za miastem byłaby mniej ekologiczna? Nikt już chyba nie jest przeciw spalaniu śmieci, tylko przeciw robieniu tego niemal w centrum miasta.

 • 22 listopada 2014 o godz. 15:48

  Inwestycje w Targówku to nieporozumienie, redakcja pisze o rekompensacie w ramach której ratusz dostal całkiem sporą sumę no i praktycznie całość wydał na rewitalizacje kanałków budowę mostków skwerów oczywiście w niedalekim sąsiedztwie ratusza i zacisza,coś tam także skapło dla fabrycznego.Targówek Mieszkaniowy to osiedle skazane na inwestycje które mają rozwiązać dowóz śmieci z całej Warszawy i podobno nie tylko bo i z Polsi a jak się dobrze zarobi to Europa też się postara o recykling swoich odpadów w spalarni przy Gwarków.Inwestycje w szlaki śmieciowe do Gwarków to bardzo pilna potrzeba i napewno powstaną:Nowostalowa,Nowotrocka,Nowa Swiętego Wincentego, Trasa Świętokrzyska i Śródmiejska Obwodnica Wschodnia.Targówek na inwestycje w 2015 roku otrzymał narazie 8,5 mln. PL. Otrzyma także ogromne pieniądze na infrastruktórę drogową.Do 2020 roku na Zintegrowany Plan Rewitalizacji Targówka przyznane będą ogromne środki to informacja z br. podana przez Redakcję Targówek Info.Potrzebny jest także dodatkowy most śmieciowy na Wiśle i to pilnie bo Śródmieści nie będzie wozić śmieci do Gwarków istniejącymi pękającymi w szwach mostami na Wiśle.Targówek Mieszkaniowy jest moim zdaniem skazany na ponoszenie największych ofiar związanych z degradacją środowiska a władze miasta nic dla Targówka Mieszkaniwaego przez ostatnie 40 lat nie uczyniły aby mieszkańcom zrekompensować degradację środowiska.Podawanie wiadomości o decyzjach i zamierzeniach UMS Warszawy to nękanie i straszenie mieszkańców którym świadomie i w imię zapewnienia potrzeb dla całej aglomeracji stołecznej zapowiada się zwiększenie stopnia zanieczyszczeń który abecnie jest najwyższy w aglomeracji stołecznej.

 • 22 listopada 2014 o godz. 15:50

  @KOLON

  A Ty swoje śmieci też sąsiadom podrzucasz?
  Dobrze wiedzieć, że Targówek jest już w Centum;)

  A co zmieni lokalizacja za miastem, np. planowana inwestycja przy Chełmżyńskiej. 500 m dalej, moc taka sama. Może zmieni, podatki i pracę dostana mieszkańcy Ząbek?

  To nie spisek węglowy, ale zwykłe fakty. Na tej inwestycji stracą przede wszystkim konwencjonalne elektrociepłownie.

 • 22 listopada 2014 o godz. 15:56

  A dlaczego spalarnie buduje się w mieście, także w UE?
  Niestety ale obiekt taki musi mieć podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej. Obecny obiekt to ma. Budowa z dala od miasta wygeneruje kolosalne koszty z budową całej infrastuktury. Z tego powodu na spalarnie śmieci PGNiG chce przerobić ciepłownię przy Chełmżyńskiej. Tam już jest infrastruktura ciepłownicza.

 • 22 listopada 2014 o godz. 17:07

  To w takim razie w jakiej dzielnicy w warszawie jest jeszcze infrastruktura ciepłownicza? może na mokotowie? może tam przenieśmy spalarnie?.. SPALARNI NA TARGÓWKU NIE POWINNO W OGÓLE BYĆ!!! Pani prezydent jest „opóźniona”.. nie odnotowała, że mieszkańcy targówka to już nie ci sami ludzie co sprzed 15 – 20 lat… owszem w innych krajach buduje się spalarnie w misatach ale nie w dzielnicach mieszkaniowych .. takie spalarnie budowane są na odludziach ..slumsach.. a nie tak jak z targówkiem szanowna pani gronkiewicz-waltz sobie pozwala..tak, tak, pani gronkiewicz waltz pozwala sobie na zbyt wiele..

 • 22 listopada 2014 o godz. 17:41

  Skwerki i mostki rekompensatą za spalarnię? Przecież rewitalizacja kanałku jest z pieniędzy UE. Z tego co wiem, warszawski ratusz nie dał złamanego grosza na kanałek. Zresztą były nawet tu o tym artykuły, ludzie pytali po co mostki co 100 m, bo przecież można by te pieniądze przeznaczyć na ważniejsze cele. Nie można, bo to pieniądze unijne, nie z ratusza. Zresztą pewna partia chwaliła się przed wyborami swoimi „osiągnięciami” na Targówku. Z kolorowej ulotki na dość drogim papierze można było się dowiedzieć, że dzięki niej mamy właśnie promenadę, że mamy zmodernizowaną Trasę Toruńską, a przecież to zupełnie inne pieniądze, inny inwestor (GDDKiA), ratusz tu nie ma nic do rzeczy, że „to już pewne” że metrem z Targówka pojedziemy w 2018 (!) roku (oczywista bzdura). I dziwią się, że tu przegrali.

  Co do spalarni i jej niebywałej wręcz wydajności. Śmieci segregujemy po to, aby był jak największy odzysk. Tymczasem coraz więcej będziemy ich spalać, więcej o 750% ! To po co segregować skoro i tak wszystko idzie do kotła. Nic tylko współczuć mieszkańcom os. Wilno. Kto może znać skutki codziennego wdychania palonego plastiku? To się dopiero okaże po latach. I tu nie ma co się czarować jakimiś nieprzekroczonymi normami zanieczyszczeń wyssanymi z palca, bo siłą rzeczy nie mogą one być poparte żadnymi badaniami naukowymi, bo takich badań po prostu nie ma.

 • 22 listopada 2014 o godz. 20:32

  @OLA

  Tak, Mokotów ma infrastrukturę ciepłowniczą i to dużą – EC Siekierki. Żadna elektrociepłownia nie leży poza granicami miasta bo to generowałoby olbrzymie straty ciepła = koszty = wyższe ceny za ciepłą wodę i ogrzewanie. Tylko o tym nikt nie chce pamiętać, lepiej straszyć i manipulować faktami. Dyletanci potrafią to najlepiej.

 • 22 listopada 2014 o godz. 21:10

  Hania na Targówku masz wierny elektorat. Ładuj tu tyle śmieci ile wlezie. Nie przejmuj się inwestycjami tu jest niska frekwencja wyborcza nie ma co się martwić. Jakiekolwiek guano tu legalnie przejdzie. Niech żyje HGW i PO.

 • 22 listopada 2014 o godz. 21:15

  Sasin Burmistrzem Targowka.Jego glosu HGW bedzie sie bac. PIS-ie musicie to zalatwic

 • 22 listopada 2014 o godz. 20:45

  Po przeczytaniu komentarzy nasuwa mi się tylko jedno podsumowanie – przecież Mieszkańcy Targówka większością głosów wybrali polityków (PO, PIS, spółdzielcy) do samorządu, co należy uszanować i z pokorą uznać, że rewitalizacja kanałku za powiększenie mocy przerobowych o 750% spalarni jest dobre dla nas Mieszkańców. Skoro dobrowolnie oddaliśmy swój głos politykom, a połowa uprawnionych do głosowania nie poszła do wyborów, to teraz nie narzekajmy, mamy i będziemy mieli w przyszłości tak jak zdecydowaliśmy :)

  Marek Rogowski – Warszawa Społeczna Targówek

 • 22 listopada 2014 o godz. 22:09

  Włodarze miasta dotrzymują obietnicę – sparalnia będzie rozbudowana. Okoliczni mieszkańcy mieli dostać w zamian rekompensatę w postaci rewitalizacji Kanałku Bródnowskiego, niestety pieniądze na rewitalizację zostały wydane po drugiej stronie Radzymińskiej.
  Co do samej spalarni nie mam zastrzeżeń, poza jednym:
  Jednym ze związków który jest wychwytywanych po spalaniu odpadów są dioksyny. Poziom dioksyn nie jest monitorowany na bieżąco lecz tylko raz na jakiś czas (przez zewnętrzną firmę) Sorbentem dioksyn w naszej spalarni jest aktywny koks. Zużytego sorbentu nikt nie skupuje ani też nie nadaje się do żadnych zastosowań. Opracowano więc metodę pozbywania się tego produktu spalając go ponownie (wysoka temperatura bodajże rozkłada dioksyny) Nikt jednak nie kontrolował poziomu dioksyn w momencie spalania zużytego sorbentu. Czy nie należałoby tego sprawdzić..?

 • 23 listopada 2014 o godz. 00:09

  @Warszawa Społeczna Targówek. Wiele osób jednak uczestniczyła czynnie w wyborach. A teraz pytanie: co zrobiliby radni z WST, aby zmniejszyć uciążliwość spalarni, nie dopuścić do zwiększania jej mocy przerobowych. Tylko proszę o konkrety, konkrety…

 • 23 listopada 2014 o godz. 12:22

  @ABC. Co zrobiliby? – pytasz. Na pewno zrobiliby konsultacje społeczne i z wiadomymi wynikami udaliby się do Rady Warszawy. Pytasz o konkrety? – konkretów się nie dowiesz, bo zaraz konkretne pomysły zostałyby ukradzione przez innych.

 • 23 listopada 2014 o godz. 12:45

  HGW tak mnie wk**, mongol ktory tylko podwyzsza ceny biletow.
  Czy Wy tego nie widzicie jakie kretynskie decyzje podejmuje?
  500m od spalarni powstaje duze osiedle – czy ci ludzie maja zdychac na raka
  bo bufetowa sobie wymyslila ze zrobi z dzielnicy mieszkaniowej smietnik?

  Dziwie sie ze nikt z targowka nie moze nic z tym zrobic, lykacie propagande jak pelikany, bulicie za bilety.

  JA jezdze na gape zeby ta plaga dostala jak najmniej

 • 23 listopada 2014 o godz. 12:49

  Powiedzcie mi ile warte beda wasze mieszkania np. na osiedlu Wilno gdy zrobia Wam taki gigantyczny smietnik? :)
  Podpowiem nie 6.5k/m2 a moze 3-4k/m2 o ile ktos wogole bedzie chcial wdychac syf. Skutki dla zdrowia moga byc oplakane ale to wasza kasa i wasze zdrowie :D

 • 23 listopada 2014 o godz. 15:54

  Wczoraj w debacie tv pani Prezydent Gronkiewicz powiedziała, że na Targówku nie będzie inwestycji z wyjątkiem spalarni dla całej Warszawy.
  Nie będzie mostu Krasińskiego, nie bedzie poszerzenia Wincentego, a obwodnica Pragi skończy się na Radzymińskiej, Do ronda Żaby nie dojdzie.

  TO BEZCZELNOŚĆ Z JEJ STRONY. ZACHOWAŁA SIĘ JAK PIGI!!! MOJA RODZINA NIE BĘDZIE NA NIĄ GŁOSOWAĆ!!!

 • 23 listopada 2014 o godz. 20:40

  Przecież od wielu lat,a właściwie od samego momentu uruchomienia spalarni na Targówku wiadomo było,że zostanie rozbudowana.Po to powstała,bo już dawno temu dostrzeżono problem z przepełnieniem wysypisk dookoła Warszawy.A teraz śmieciowa sytuacja jest wręcz tragiczna.Więc o co wam chodzi?Wina Hanki?Zamknąć wysypiska,nie rozbudowywać spalarni.Niech was szczury zeżrą!!!

 • 23 listopada 2014 o godz. 20:57

  czy buduja kolo ciebie?
  Te tereny sa 8km od centrum, powstaje duze osiedle.
  Sytuacja zmienila sie zauwazyles?
  Mam nadzieje ze jak bedziesz w podobnej sytuacji i wybuduja ci pod nosem spalarnie najlepiej zwlok to odczujesz jakie bzdury opowiadasz:D

 • 23 listopada 2014 o godz. 21:47

  @Pomatol

  Bijesz rekordy nonsensu i głupoty? Tylko nie mów, że bierzesz udział w jakimś konkursie?

  500 merów od spalarni nie powstaje żadne nowe osiedle. Jeśli masz na myśli Osiedle Wilno, to jest w odległości 2,3 km w linii prostej. To mniej więcej taka sama odległość jak do Ronda wiatraczna. Połowa Gocławka jest bliżej niż Wilno.

  Jeśli zaś chodzi o Wilno i jego mieszkańców. Osiedle to powstało w 2011 roku. W tym czasie od dawna wiedziano, że spalarnia będzie rozbudowywana. Jeśli ktoś mimo to kupił sobie mieszkanie na tym Osiedlu i teraz nie podoba mu się, że będzie rozbudowywana spalarnia, to mówi się sorry, ale trzeba było wcześniej o tym myśleć. A jak się spalarnia nie podoba, to nikt na siłę w jednym miejscu nikogo nie trzyma i wolna droga, mieszkań w Warszawie nie brakuje.

  Bufetowa niczego sobie nie wymyśliła, bo plany rozbudowy powstały na długo przed jej rządami. I od kiedy to Targówek Przemysłowy jest dzielnicą mieszkalną? Przed Wilnem nie było tam ani jednego osiedla mieszkaniowego.

  O jakich skutkach dla zdrowia piszesz? Spalarnia istnieje od ponad 10ciu lat i nie stwierdzono żadnego negatywnego wpływu na okolicznych mieszkańców.

 • 23 listopada 2014 o godz. 22:41

  te,@pomatol,ci powiem tak: wszyscy żałujemy,że kolejki do lekarzy są takie długie :)

 • 23 listopada 2014 o godz. 23:22

  OW: ale może ktoś kupując mieszkanie uwierzył w zapewnienia rządzących, że będzie Trasa świętokrzyska, obwodnica, Nowoziemowita, tramwaj do Ząbek i wiele innych. Nie przeszkadzało mu, że spalarnia będzie rozbudowana, bo miała też powstać infrastruktura drogowa, która przejmie ruch samochodów do zusoku. Tylko że władza pokazała mu wała, realizując tylko tę część planów, która jest jej na rękę. Jeśli tego nie widzisz, to albo jesteś z tą władzą związany albo po prostu bardzo naiwny.

 • 24 listopada 2014 o godz. 09:36

  @KOLO

  Trasa świętokrzyska będzie, obwodnica śródmiejska również. Plany co do Nowoziemowita nie są mi aktualnie znane.
  A jak ktoś uwierzył w tramwaj do Ząbek, no to sorry. Zresztą tramwaj do Ząbek to raczej efekt starań władz tego miasteczka a nie władz Warszawy. Obecne plany mówią coś o roku po 2040. Jest jednak nadzieja w środkach UE, która obecnie mocno stawia na transport szynowy. Może gdyby okolica była bardziej zaludniona.
  Zresztą, mieszkańcom Wilna ten tramwaj akurat bardzo potrzebny nie jest. Mają przystanek kolejowy, 4 min. do Wileniaka i masz całą sieć tramwajową, metro.

  Nie jestem naiwny. Po prostu staram się w życiu nie przyjmować postawy roszczeniowej. Że się należy, że daj, daj, daj. Patrzę na to w szerszej skali. Taka inwestycja jest jak skarb dla całej Warszawy, choć może dla mnie będzie przez jakiś czas mniej wygodnie, gorzej. Poświecę się dla dobra wspólnego.
  A inwestycje? Spokojnie, lobby mieszkańców jest w stanie zrobić wiele.

 • 24 listopada 2014 o godz. 20:04

  szukam pracy.

 • 24 listopada 2014 o godz. 22:02

  Spalarnia rozwiąże wiele problemów.

  a co do zanieczyszczeń to proponuje eksperyment społeczny:

  Na łąkach wokół spalarni wybudujmy bloki. m2 za 2 tyś. Słoiki doświadczalne zostały by zbadane przed zamieszkaniem i 5 lat po.
  Daje sobie uciąć mały palec u lewej nogi (bo się zawsze po ciemku nim uderzam w kąt szafki), że słoik przed zamieszkaniem będzie miał więcej „zabójczych dioksyn” niż po 5 latach w Stolicy.

  Wyniki eksperymentu rozwiązały odwieczny problem w naszym jak i w innych miastach.
  A i słoiki by się w końcu przydały :)

 • 25 listopada 2014 o godz. 07:49

  Lukas – w WWA od 3 lat: ale przecież twoi rodzice nie są z Warszawy!!!To ty też nie jesteś Warszawiakiem!!!Weku fermentujący psujesz powietrze!!!

 • 25 listopada 2014 o godz. 10:26

  Mi tam pomysł z Słoik-lokami się podoba. Szwajcarzy mają CERN, Targówek takie osiedle :D

  Co do spalarni. To jeśli zobaczę jakąś akcje typu Zbieranie podpisów przeciw spalarni to oficjalnie zapowiadam, że zrobię kontr akcje poparcia takiej inwestycji.

  Lewa strona stolicy trochę inteligentniej wybiera włodarzy urzędów :)

 • 25 listopada 2014 o godz. 15:08

  referendum w sprawie spalarni mimo że ponad90% było przeciw spalarni nieważne bo frekwencja nie przekroczyła 30%.trzeba radykalnych działań przeciwko rozbudowie spalarni.

 • 25 listopada 2014 o godz. 18:18

  Mieszkam na Targówku od niedawna i o tym, że jest spalarnia dowiedziałem się od sąsiadów po dwóch latach.

  Ani smrodu, ani trujących dymów nie widziałem. Fakt, pomarańczowe MPO widać na zabranieckiej ale na Litość Boską, nie przesadzajmy.

  Jedziemy strażacką od strony chełmżyńskiej i po prawej autoschrott, później pola, pola, pola, rura ciepłownia i tory a za nimi las.
  Mijamy schludny budynek przemysłowy (później się orientujemy, że to spalarnia) a zabudowa za nim to w przewadze przesyłowa. Po drugiej stronie tory i hurtownie kruszyw.
  Zaludnienie małe i jeśli jakiekolwiek – lepszego miejsca blisko serca miasta chyba nie ma.

  Spalarnia nie ingeruje aż tak w nasze zdrowie jak niektórzy to rozkręcają.

 • 25 listopada 2014 o godz. 20:07

  Hans”Mieszkam na Targówku od niedawna i o tym, że jest spalarnia dowiedziałem się od sąsiadów po dwóch latach” co ty bredzisz,kto cię nie zna to może uwierzy w te bajki.Masz zapewne interes w takim przedstawianiu sprawy.NIE DLA ROZBUDOWY SPALARNI ŚMIECI PRZY ZABRANIECKIEJ!

 • 26 listopada 2014 o godz. 13:28

  Tak dla rozbudowy spalarni przy Gwarków :)

 • 26 listopada 2014 o godz. 20:21

  Kolejna tępa dzida sieje chora ideologie wokół spalarni. W Wiedniu od 30 lat działa spalarnia śmieci w środku miasta.
  Wyglada jak statek UFO ale dziala. Come on ludzie.

 • 28 listopada 2014 o godz. 15:10

  Spalarnia, spalarnia, spalarnia. Bosz, ca za bicie piany. Syf to się unosi znad osiedli domków jednorodzinnych, gdzie faktycznie mamy spalanie w kominkach absolutnie wszystkiego co da się spalić i nie ma żadnych filtrów oraz kontroli nad tym procesem. Powietrze wokół spalarni przemysłowej jest czyste i nie ma z tym żadnych problemów. W Skandynawii spalarnie buduje się w centrach miast i jest w porządku. Naprawdę zajmijcie się prawdziwymi problemami a nie wyimaginowanymi.

 • 1 grudnia 2014 o godz. 23:59

  QBAS dawaj w te pędy na stare moherowe Zacisze.Tutaj spalarnia działa w każdej tzw.”willi”.Można się dobrze podtruć.

 • 7 grudnia 2014 o godz. 12:59

  arogancja tej władzy jest gigantyczna .referendum dotyczące spalarni mimo że 90% mieszkańców było przeciw nie był wiążące bo nie przekroczono progu 30%.teraz rozbudowuje się spalarnie siedmiokrotnie już referendum niepotrzebne .proponuję pani Gronkiewicz postawienie spalarni w Wilanowie. Rozumiem że przemysł który PO zlikwidowała chce zastąpić spalarniami śmieci nie tylko naszymi ale z całego świata .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.