To nie koniec: zniknęła też druga "wyborcza siłownia" na Zaciszu! | | targowek.info

To nie koniec: zniknęła też druga „wyborcza siłownia” na Zaciszu!

Nie regulujcie odbiorników. To się dzieje naprawdę. Dwa dni przed wyborami na Targówku stanęły nie jedna, ale dwie siłownie na świeżym powietrzu. I kilka dni po wyborach po obu zostały tylko dziury w ziemi.

Nasz poranny artykuł o siłowni przy ul. Łodygowej – którą w piątek, tuż przed wyborami, osobiście otworzył burmistrz Targówka Grzegorz Zawistowski, a która wczoraj, tuż po wyborach… została zdemontowana i wywieziona – odbił się szerokim echem po Warszawie. A nawet, że tak powiemy, wciąż jeszcze się odbija.

Ale to nie koniec tej historii!

Jak informuje nasz czytelnik Marcin Gałązka, to samo wydarzyło się na warszawskim Zaciszu nie jeden raz – ale dwukrotnie!

Równocześnie z siłownią przy Łodygowej, stanęła bowiem także siłownia pod chmurką na ul. Tużyckiej. Wprawdzie na niej burmistrz z wiceburmistrzynią nie ćwiczyli (i nie chwalili się tym tuż przed ciszą wyborczą na urzędowej stronie), ale zauważył ją nasz czytelnik.

W przedwyborczą sobotę siłownia na Tużyckiej wyglądała tak:

 

15 listopada 2014 r. (dzień przed wyborami samorządowymi) - nowiuśka siłownia stoi przy ul. Tużyckiej / fot. Marcin Gałązka
15 listopada 2014 r. – dzień przed wyborami samorządowymi – nowiuśka siłownia stoi przy ul. Tużyckiej / fot. Marcin Gałązka

 

Prawda, że ładna? Ale minęło kilka dni, minęły wybory i nasz czytelnik znów poszedł z psem na ulicę Tużycką. Dziś rano to samo miejsce wyglądało tak:

 

19 listopada 2014 r. - już po wyborach samorządowych - z siłowni przy ul. Tużyckiej zostało tylko tyle/ fot. Marcin Gałązka
19 listopada 2014 r. – już po wyborach samorządowych – z siłowni przy ul. Tużyckiej zostało tylko tyle / fot. Marcin Gałązka

 

Mówiąc krótko, ponad połowa przyrządów została zabrana, właściwie zostały tylko ławki do odpoczynku i drążek do podciągania.

Na temat drugiej siłowni urząd dzielnicy Targówek na razie całkowicie milczy. Ale możemy się domyślać, co powie: że przez wadliwe coś tam coś tam siłownia musiała zostać ze względów bezpieczeństwa zdemontowana – a ponowny montaż odbędzie w grudniu… albo w piątek za cztery lata przed kolejnymi wyborami samorządowymi… albo może już za 10 dni, przed drugą turą wyborów prezydenckich w Warszawie…

Ciekawe, a może takich „wyborczych siłowni” na Targówku jest jeszcze więcej?

PRZECZYTAJ TEŻ:

24 komentarzy na temat “To nie koniec: zniknęła też druga „wyborcza siłownia” na Zaciszu!

 • 19 listopada 2014 o godz. 15:14

  Grzechu przegrał wybory i teraz dorabia jako zbieracz ;-))

 • 19 listopada 2014 o godz. 15:44

  A może złomiarze ukradli ? :)

 • 19 listopada 2014 o godz. 15:48

  ;-). Swoja droga pomyslec, ze mogliby sprobowac zdobywac glosy po prostu otwierajac istniejace hale sportowe, przy szk.(jak na Bemowie) do koszykowki etc. na zime dla mieszkancow(ktorzy i tak za to placa). Koszt niewielki lub wrecz zaden(kwestia by dozorca otwieral), a zysk wizerunkowy spory…

 • 19 listopada 2014 o godz. 16:56

  Mam nadzieję,że Pan Skłodowski z PiS,który od mojej tylko rodziny dostał 5 głosów,nie będzie myślał o koalicji z Poczesnym.Jeśli radni PiSu mają jaja,nie będą wchodzić w układy ze spółdzielnią.Jeśli jednak będzie inaczej,to będą to ostatnie wybory,w których głosowaliśmy na kandydatów PiSu.Pożyjemy,zobaczymy.

 • 19 listopada 2014 o godz. 18:02

  @ PRAWY I SPRAWIEDLIWY, zgadzam się z Tobą w 100%, te … ze spółdzielni to mają już jedno swoje koryto na Krasnobrodzkiej i to powinno im wystarczyć – z naszych czynszów.

 • 19 listopada 2014 o godz. 19:09

  najwidoczniej ktoś sobie przypomniał że PO „załatwiło” budźet na 2015 rok więc nie ma kasy na ich utrzymanie to je zdemontowali ;)
  Niech ktoś sprawdzi czy „hucznie” otwierany przed wyborami klub i skwer jeszcze stoi bo może też zniknął…

 • 19 listopada 2014 o godz. 20:00

  Może ktoś się zainteresuje kiedy wreszcie zostanie zrobiona droga przy działkach na Potulickiej.Jest piękny odcinek do kościoła a dalej,od lat, wzdłuż osiedla wciąż błoto od lat.Latem nie można okna otworzyć taki kurz wzniecają pędzące ciężarówki.

 • 19 listopada 2014 o godz. 20:17

  Może Gronkowiec Walc sprzedała na złom by mieć pieniądze dla swojej rekordowej rzeszy urzędników z namaszczenia PO. Oni i ich rodziny przecież muszą mieć motywację by 30.11 na nią znowu zagłosować.

 • 19 listopada 2014 o godz. 21:15

  do HG:z namaszczenia PO? Co ty pitolisz oszołomie? Weź się za robotę leniu śmierdzący!

 • 19 listopada 2014 o godz. 20:54

  bali się ze straca dostep do koryta to musieli się na chwile wykazac darmozjady

 • 19 listopada 2014 o godz. 22:04

  A może po prostu remontują na zimę do konserwacji?

 • 19 listopada 2014 o godz. 22:22

  Tam gdzie ta silownia na Tużyckiej ma przecież być plac zabaw ktorego projekt wygrał w budżecie partycypacyjnym… Może dlatego zniknęła że się zorientowali że tam stać nie może? A na Wyspowej fuszerka totalna…….

 • 19 listopada 2014 o godz. 22:47

  Do Bogdana: tak, urzędnicy namnożeni z namaszczenia PO, która rządzi w Warszawie prawie 10 lat. Chcesz, to walcz z faktami.

 • 20 listopada 2014 o godz. 06:41

  to dopiero wstęp do tego co będzie się działo po wyborach prezydenckich i parlamentarnych, jak przegra peło za karę zakręcą ciepłą wodę w kranie , a benzyna po 7 zł jak mówił rudzielec

 • 20 listopada 2014 o godz. 09:14

  Proszę nie krytykować władzy którą przecież sami wybraliście-te same twarze od wielu wielu lat.

 • 20 listopada 2014 o godz. 10:33

  Już wiecie na kogo głosować w wyborach na prezydenta m.st.? W przypadku zwycięstwa innego kandydata tuż po wyborach mogą zostać zasypane i zalane tunele II linii metra. Kara za nielojalność wyborcy musi być.

 • 20 listopada 2014 o godz. 12:27

  ktoś się nie bał i zaje…ał :-))

 • 20 listopada 2014 o godz. 14:51

  Grybymi nićmi szyte. Jakoś w innych miejscach były montowane siłownie i od razu robili betonowe, solidne fundaemnty pod urządzenia. Raptem przy tych dwóch ostatnich komuś się „zapomniało”?

 • 20 listopada 2014 o godz. 15:40

  nie zapomniało tylko śpieszyło :-)

 • 20 listopada 2014 o godz. 17:01

  ALE WIOCHA!

 • 20 listopada 2014 o godz. 23:52

  Międzywyborczych porządków ciąg dalszy. Właśnie rozpoczęło się zwijanie asfaltu z ul. Matki Teresy z Kalkuty oraz rozbiórka niedawno oddanej do użytku ul. Wiernej. Jak przyznaje Ratusz, przed drugą turą wyborów bardziej przydadzą się w Wawrze i Rembertowie.

  Promenada znad Kanałku Bródnowskiego od dwóch dni rozkładana jest tymczasowo wzdłuż Potoku Służewieckiego, ale docelowo, za cztery lata trafić ma na Kępę Potocką. Jedynie ul ze skweru ekologicznego przy ulicy Rolanda pozostaje do wiosny na swoim miejscu, z uwagi na protesty ekologów obawiających się wzbudzenia pszczół ze snu zimowego.

  Pytania skierowane do Rady Dzielnicy przez dziennikarzy portalu Cichosza Info nie doczekały się jeszcze odpowiedzi. Rada wystosowała jedynie lakoniczny komunikat, że proces migracji inwestycji powinien zakończyć się do połowy przyszłego tygodnia, tak by możliwe było ich ponowne otwarcie w nowych, bardziej obiecujących lokalizacjach jeszcze przed ciszą wyborczą.

  Jak podają źródła zbliżone do Ratusza, o budynek nowego przedszkola z ul. Sternhela walczy nadal Żoliborz i Wola. Ostateczna lokalizacja nie została jeszcze ustalona. Wszystko zależeć będzie ostatecznie od liczby głosów oddanych na obecną koalicję rządzącą.

  Pewne jest jedynie, że pierwsza supertoleta ze skweru przy ul. Samarytanka trafi przed posesję burmistrza Atomika. To – jak dodaje nasz rozmówca – nie podlegało jednak dyskusji, ponieważ decyzja w tym zakresie zapadła jeszcze przed jej wybudowaniem.

  W związku z niesatysfakcjonującym wynikiem wyborów w dzielnicy, Rada debatuje nadal komu przekazać osiem milionów złotych z przyszłorocznego budżetu inwestycyjnego. Milion złotych zatrzymany zostanie z pewnością w rezerwie, na wypadek konieczności wykupu siłowni przekazanych w bieżącym roku tuż po wyborach innym dzielnicom, w sytuacji gdyby jakiemuś nieodpowiedzialnemu politykowi przyszedł do głowy pomysł na kolejne referendum.

  Musimy sobie jakoś radzić dopóki nie opanujemy w pełni techniki bilokacji, jak część z naszych kolegów – dodaje nasz rozmówca z Konformy Obywatelskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.