W niedzielę otwarcie kolejnego skweru – z placem zabaw, siłownią i fontanną

23
Share

Miesiąc po terminie, ale – ku radości polityków – przed wyborami, będziemy mogli korzystać ze skweru na granicy Targówka i Zacisza. Jeśli pozwoli pogoda.

O rekreacyjnym skwerze na skraju pola PGR, położonym wzdłuż kanałku i osiedla przy ul. Samarytanka (u zbiegu z Korzona), pisaliśmy na targowek.info wielokrotnie. Przypomnijmy więc tylko w skrócie, że to jedna z największych inwestycji tego roku w dzielnicy, wykonana za pieniądze z rekompensaty za planowaną rozbudowę spalarni na Targówku Fabrycznym.

Na wąskim, ale długim pasie zieleni o powierzchni 8 tys. m kw. zbudowano plac zabaw, siłownię plenerową i oczko wodne z fontanną. Są też oczywiście alejki, ławki, latarnie i roślinność.

Jest także ścieżka pieszo-rowerowa łącząca ulice Samarytanka ze ścieżką rowerową na ul. Gilarskiej. Niestety wąska i z kostki Bauma, więc zarówno rowerzyści, jak i dzieci w wózkach, muszą się liczyć ze wstrząsami i kłopotami z minięciem.

Tak nowy skwer wyglądał miesiąc temu, dziś gotowy jest praktycznie w całości, choć prace trwały jeszcze nawet wczoraj:

Wszystkie zdjęcia: archiwum targowek.info

 

Oficjalne otwarcie skweru nastapi w niedzielę 9 listopada 2014 r. o godzinie 12:00. Oprócz oficjeli w uroczystości będzie uczestniczył również Stefan Łasica, czyli dziwaczna dzielnicowa maskotka. Dla dzieci będą grillowane jabłka – zapewne polskie. Prognoza pogody: ok. 10-11 stopni C i duże zachmurzenie, choć raczej bez deszczu.

23
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx