W środę otworzą ulicę Wierną

7
Share

Do Osiedla Wilno będzie można dojechać już z dwóch stron. Nową ulicą od soboty pojedzie autobus 170.

 

To jedna z niewielu inwestycji drogowych w tej kadencji, może dlatego otwarcie zaplanowano z pompą. Inwestor Miasteczka Wilno i zarząd dzielnicy spotkają się na rogu Swojskiej i Wiernej o godz. 11.15 i dokonają oficjalnego przecięcia wstęgi. Nowa ulica połączy Swojską z przystankiem kolejowym i odciąży nieco wąską ul. Klukowską.

Budowa ulicy, która razem z Zamkową będzie centralną arteria Osiedla Wilno, znacznie się opóźniła, bo na jej drodze stał jednorodzinny dom. Ratusz długo nie potrafił porozumieć się z jego właścicielami. Ostatecznie rodzina wyprowadziła się, a po tym jak dom zrównano z ziemią, budowa ulicy poszła już sprawnie.

We wtorek Wierna wygląda już na gotową / fot. targowek.info

We wtorek Wierna wygląda już na gotową / fot. targowek.info

Otwarcie Wiernej oznacza też stałą trasę autobusu 170. Nie będzie jeździł ul. Zamkową, ale właśnie Wierną od Swojskiej do stacji. Niektóre kursy w obu kierunkach pojadą na Elsnerów na trasie: RONDO STARZYŃSKIEGO – … – Księcia Ziemowita – Swojska – Wierna – PKP ZACISZE WILNO – Wierna – Swojska – Bardowskiego – ELSNERÓW

Zmiany oznaczają likwidację przystanków przy Jesiotrowej, Krzewnej, pl. Ratuszowym. W ich miejsce powstaną przystanki „na żądanie” Wierna 01,Wierna 02 i Wierna 04.

Odcinek od ul. Zamkowej do stacji jest gotowy już od dawna / fot. targowek.info

Odcinek od ul. Zamkowej do stacji jest gotowy już od dawna / fot. targowek.info

Przy skrzyżowaniu Wiernej z Zamkową powstał mały plac i płaskorzeźba przestawiająca wileńską Ostrą Bramą z Matka Boską.

Nie mamy za to dobrych wieści dla mieszkańców drugiej strony torów. Nadal nie wiadomo kiedy powstanie dojście z Zacisza do przystanku kolejowego Zacisze-Wilno. Najnowsze informacje mamy z września, gdy urzędnicy czekali na łaskawą zgodę Zarządu Mazowieckiego Polskiego Związku Działkowców na likwidację ogrodu o nazwie „Rzodkiewka”. W jego miejscu ma powstać chodnik do stacji. To tylko kilka ogródków, ale na ich likwidację wyrazić zgodę musi regionalna struktura działkowego imperium.  PZD dostał propozycję terenów zamiennych za „Rzodkiewkę”, ale zastanawia się, czy ją przyjąć.

Gdy w końcu decyzja zapadnie, zaczną się procedury wyceniania altanek i roślin. Później ratusz będzie musiał wypłacić działkowcom odszkodowania i dopiero wtedy będzie można zacząć budowę chodnika…

Na razie dojście do stacji od strony Zacisza wygląda tak:

Tak wygląda obecnie wyjście ze stacji Wilno w kierunku Zacisza / fot. targowek.info

Tak wygląda obecnie wyjście ze stacji Wilno w kierunku Zacisza / fot. targowek.info

7
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx