Wyborczy chaos także na Targówku | | targowek.info

Wyborczy chaos także na Targówku

Oficjalnych wyników niedzielnych wyborów ciągle nie ma. A te nieoficjalne się zmieniają: według najnowszych wieści przewaga PiS w radzie dzielnicy będzie jednak mniejsza, niż się dotąd wydawało.

Pomińmy milczeniem żenujące wydarzenia, do jakich doszło wczoraj wieczorem pod siedzibą Państwowej Komisji Wyborczej. Ale niewątpliwie z wyborami samorządowymi AD 2014 dzieje się nie za dobrze – także w naszej dzielnicy.

Od poniedziałku różne źródła informowały – w oparciu o dane z protokołów lokalnych komisji wyborczych – że w przyszłej radzie dzielnicy Targówek większość zdobędzie PiS. Prawo i Sprawiedliwość miało obsadzić na całym Targówku 12 mandatów, Platformie Obywatelskiej przypisano 8 radnych, komitetowi “Mieszkańcy Bródna-Targówka-Zacisza” (de facto Spółdzielnii Mieszkaniowej Bródno) 4 radnych, zaś SLD jednego radnego.

Niektórzy traktowali to już jako pewnik. My na naszym portalu podkreślaliśmy, że to informacje nieoficjalne, wstępne i jeszcze mogą się zmienić. No i właśnie się zmieniły – choć też nieoficjalnie.

Posiedzenie Rady Targówka 4.04.2013 r. /fot. targowek.info
Posiedzenie Rady Targówka /fot. archiwum targowek.info

 

Radny (obecny i praktycznie na pewno przyszły) Jędrzej Kunowski podał wczoraj na twitterze, że PO na Targówku jednak ma 9 mandatów, a PiS 11. Nową radną PO ma zostać Jolanta Miśkiewicz, która po dokładnym sprawdzeniu oddanych głosów jednak pokonała w okręgu nr 5 typowanego dotąd na radnego Cezarego Wąsika z PiS. Potwierdzają to inne źródła.

Do zmiany doszło podobno wskutek błędu w obliczeniach, popełnionego przez jedną z komisji wyborczych na Bródnie. Błąd został wychwycony podczas kontroli przez komisję okręgową. Ale to wszystko oczywiście też jest nieoficjalne.

Oficjalnych wyników głosowania do Rady Targówka ciągle nie ma, podobnie jak do Rady Warszawy, czy cząstkowych (z informacją jak głosowały dzielnice) na Prezydenta Warszawy. I, biorąc pod uwagę wczorajszą zadymę pod siedzibą PKW, jeszcze jakiś czas możemy się ich nie doczekać.

Czyli: to co napisaliśmy powyżej też jeszcze się może zmienić.

PRZECZYTAJ TEŻ:

23 komentarzy na temat “Wyborczy chaos także na Targówku

 • 21 listopada 2014 o godz. 08:29

  ch..j d..a i kamieni kupa – to Polska w XXI wieku

 • 21 listopada 2014 o godz. 09:26

  panie redaktorze, to nie wczorajsza okupacja jest powodem burdelu, a burdel jest powodem okupacji.

 • 21 listopada 2014 o godz. 09:28

  dać im w końcu te liczydła, wybory majowe się zbliżają więc trzeba się śpieszyć z liczeniem.

 • 21 listopada 2014 o godz. 10:43

  Jak dokładnie policzą,to okaże się że i spółdzielca z Zacisza się nie dostał REHREHREH :) :)

 • 21 listopada 2014 o godz. 11:04

  @MArciner
  było by fajnie jak by się nie dostał lis jeden :-)

 • 21 listopada 2014 o godz. 11:20

  Jak jeszcze raz policzą, to i PSL się znajdzie na Targówku.
  to się nazywa budowanie zaufania do organów państwa ….

 • 21 listopada 2014 o godz. 15:17

  Któryś z radnych Targówka niegdyś nie był w stanie policzyć 25 głosów podczas głosowania uchwały, czynił to chyba 3 razy, myląc się przy tym okrutnie. Potem zakupiono tablety do głosowania elektronicznego. Jakże zatem zliczyć miljony głosów?

 • 21 listopada 2014 o godz. 15:41

  no to będziemy mieć komisarza z PełO. Tak to jest z tą zgrają p r z e k r ę t a s ó w – jak przegrają, to coś zachachmęcą.

 • 21 listopada 2014 o godz. 16:38

  A w Charkowie dali dwóm mężczyznom ślub. Wszyscy mówili pomyłka, pomyłka! No i po roku urodziły im się bliźniaczki.

 • 21 listopada 2014 o godz. 16:43

  i znowu „CI” z PO będą się podniecać Hanką i budować następne progi zwalniające wokół swoich domów…….a szara strefa pod bazarkiem na Kondratowicza i Trockiej rośnie

 • 21 listopada 2014 o godz. 17:03

  Niesamowite…

 • 21 listopada 2014 o godz. 19:02

  Przyznać się, który degenerat głosował na PO i zgotował nam znowu ten los?

 • 21 listopada 2014 o godz. 20:36

  Musi chyba minąć kilka lat aby mieszkańcy głosowali nie na partie ale na ludzi i to na takich którzy chcą coś robić dla dzielnicy . a tak to znowu bicie piany, polityczne rozgrywki.

 • 21 listopada 2014 o godz. 21:33

  Wszystko na to wskazuje ze w Warszawie rządzic bedzie PO a na Targówku jak dogada się PiS ze spółdzielnia to znów rozkwitac bedzie Białołeka i inne dzielnice a u nas nie zbudujemy nawet jednej nowej szkoły choc planowane są 3. Przykre jest to ze samorządowe wybory zostały az tak upolitycznione. Nie znam i nigdy nie widziałem większości nowych radnych PiS tak byli zaangazowani w życie dzielnicy. Moim zdaniem kroku do przodu to My jako Targówek po tych wyborach nie zrobimy

 • 22 listopada 2014 o godz. 03:47

  Radni Warszawy to zupełna bandytierka
  Mówię, co tu można by zagrabić każdy jeden zerka
  Oni ja myślę zachowują się nieładnie
  Radny kradnie – a całe miasto na dnie!
  Na ulicy dziś królują traffic i bandyci
  Duże miasto, duża kasa ratusz się nasyci
  Ingerencji prawo oddział Babilonu rości

 • 22 listopada 2014 o godz. 03:48

  …taka jest moja koncepcja.
  tak ja to widze…

 • 22 listopada 2014 o godz. 08:40

  Fatalne wyniki dla Targówka. Przez najbliższe lata nic nie pójdzie do przodu. Wszelkie inicjatywy będą blokowane. Pis jezeli dogada sie z samorządowcami nic wielkiego nie przeprowadzi bo w miescie bedzie ządzic PO, a przecież za kilka lat znowu wybory i wyborcy muszą zobaczyć że pis żądząc dzielnica nic nie zrobił. Kiepskie horyzonty dla budżetówki i edukacji- nagrody i inne wyróżnienia nie dla targówka. Już lepiej żeby PO dogadało się ze Spółdzielnią i z SLD, i burmistrzem został ktoś z PO. Wtedy coś dla targówka by się udało przeforsowac w miescie. A tak to d***, w dzielnicy bedzie wojenka partyjna tak jak w sejmie.

 • 22 listopada 2014 o godz. 11:24

  Tablety okazały się nieprzydatne, chciano je potem wcisnąć szkołom, odmówiły – bo nie tego im potrzeba – i słusznie! Wciśnięto Bibliotekom Publicznym – pomimo, że biblioteki mają inne rażące podstawowe braki z braku kasy , tablety im na…
  to tak jakby zainwestował w skórzane obicia do samochodu, a na benzynę nie ma się od lat. Ale ratusz już powie, że zakup tabletów był uzasadniony…..

 • 22 listopada 2014 o godz. 12:07

  Nie ma boga w mieście
  Ale z tego się nie cieszcie
  Lepiej stąd się wynieście
  Bo nie ma pana w mieście

 • 22 listopada 2014 o godz. 12:29

  PO już rządziło prawie 8 lat i żadnych inwestycji nie było. Budzet na 2015 rok od HGW to 8 mln zł. Nie ma co opowiadac bzdur. To nie PIS rządził, tylko PO wraz z prezydent HGW. Tylko PIS moze cokolwiek zmienic ale nie ma wiekszosci.

 • 22 listopada 2014 o godz. 18:26

  Nic dziwnego. Tą dzielnicą rządzi Zarząd który powinien już nigdy nie być wybrany. Całkowicie oderwany od problemów mieszkańców i mieszkańców prowadzących na terenie dzielnicy Targówek firmy. Pomimo, że dzielnica należy do jednej z biedniejszych w Warszawie zarząd jest nieczuły na jakiekolwiek prośby o pomoc w różnych przypadkach losowych i tragediach. Widoczne to jest na stronie sprawozdań dzielnic Warszawy o umorzeniach i ratach:
  http://bip.warszawa.pl/Menu_przedmiotowe/budzet_polityka_finansowa/ulgi_odroczenia_umorzenia/default.htm
  Umorzeń zero, rat kilka. Dodatkowo członkowie zarządu łącznie z burmistrzem oszukują i kręcą w każdej sprawie z jaką się do nich zwracają mieszkańcy. Potwierdzają tą sytuację pracownicy Urzędu dzielnicy Targówek ale wiele zrobić nie mogą bo to ich pracodawca. Mam nadzieję że przy okazji nowych wyborów ten zarząd też zostanie całkowicie wymieniony. Targówek na to w pełni zasługuje.

 • 22 listopada 2014 o godz. 22:33

  Taaak, i jeszcze podobno jeden czerwony nie wiadomo po co się dostał……, niesmak.

 • 23 listopada 2014 o godz. 15:47

  obejrzałam wczoraj debatę Pani Prezydent z Panem Sasinem. Jestem wstrząśnięta żenującą postawą Pani Gronkiewicz. Wypadła strasznie blado. Gdzie byli jej pijarowcy. Dlaczego się nie przygotowała. Co to za nonszalancja. Po co? Jak tak dalej będzie się zachowywać to jeszcze Sasin wygra.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.