Wyborczy chaos także na Targówku

23
Share

Oficjalnych wyników niedzielnych wyborów ciągle nie ma. A te nieoficjalne się zmieniają: według najnowszych wieści przewaga PiS w radzie dzielnicy będzie jednak mniejsza, niż się dotąd wydawało.

Pomińmy milczeniem żenujące wydarzenia, do jakich doszło wczoraj wieczorem pod siedzibą Państwowej Komisji Wyborczej. Ale niewątpliwie z wyborami samorządowymi AD 2014 dzieje się nie za dobrze – także w naszej dzielnicy.

Od poniedziałku różne źródła informowały – w oparciu o dane z protokołów lokalnych komisji wyborczych – że w przyszłej radzie dzielnicy Targówek większość zdobędzie PiS. Prawo i Sprawiedliwość miało obsadzić na całym Targówku 12 mandatów, Platformie Obywatelskiej przypisano 8 radnych, komitetowi “Mieszkańcy Bródna-Targówka-Zacisza” (de facto Spółdzielnii Mieszkaniowej Bródno) 4 radnych, zaś SLD jednego radnego.

Niektórzy traktowali to już jako pewnik. My na naszym portalu podkreślaliśmy, że to informacje nieoficjalne, wstępne i jeszcze mogą się zmienić. No i właśnie się zmieniły – choć też nieoficjalnie.

Posiedzenie Rady Targówka 4.04.2013 r. /fot. targowek.info

Posiedzenie Rady Targówka /fot. archiwum targowek.info

 

Radny (obecny i praktycznie na pewno przyszły) Jędrzej Kunowski podał wczoraj na twitterze, że PO na Targówku jednak ma 9 mandatów, a PiS 11. Nową radną PO ma zostać Jolanta Miśkiewicz, która po dokładnym sprawdzeniu oddanych głosów jednak pokonała w okręgu nr 5 typowanego dotąd na radnego Cezarego Wąsika z PiS. Potwierdzają to inne źródła.

Do zmiany doszło podobno wskutek błędu w obliczeniach, popełnionego przez jedną z komisji wyborczych na Bródnie. Błąd został wychwycony podczas kontroli przez komisję okręgową. Ale to wszystko oczywiście też jest nieoficjalne.

Oficjalnych wyników głosowania do Rady Targówka ciągle nie ma, podobnie jak do Rady Warszawy, czy cząstkowych (z informacją jak głosowały dzielnice) na Prezydenta Warszawy. I, biorąc pod uwagę wczorajszą zadymę pod siedzibą PKW, jeszcze jakiś czas możemy się ich nie doczekać.

Czyli: to co napisaliśmy powyżej też jeszcze się może zmienić.

23
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx