Zobacz nowych radnych Targówka. I (zapewne) nowego burmistrza | | targowek.info

Zobacz nowych radnych Targówka. I (zapewne) nowego burmistrza

PKW wreszcie ogłosiła oficjalne wyniki wyborów do rady dzielnicy. Zobaczcie, kto będzie nami rządził przez następne 4 lata.

Trwało to zdecydowanie dłużej niż w XXI wieku powinno, ale w końcu się udało. Wczoraj Państwowa Komisja Wyborcza podała wreszcie nazwiska osób, które wybraliśmy na radnych Targówka na lata 2014-2018. (Choć kto dokładnie ile dostał głosów, wciąż nie wiadomo).

Wybory na Targówku wygrało Prawo i Sprawiedliwość, które zdobyło 11 mandatów. Platforma Obywatelska uzyskała 9 mandatów, „Mieszkańcy Bródna – Targówka- Zacisza” (de facto Spółdzielnia Mieszkaniowa Bródno) 4 mandaty, zaś Sojusz Lewicy Demokratycznej 1 mandat.

Oto nasi nowi radni w całej (niemal) okazałości:

Źródła zdjęć: Urząd dzielnicy Targówek, SM Bródno, Facebook

Jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem wyników rozpoczęły się negocjacje pomiędzy poszczególnymi ugrupowaniami. Do większości w 25-osobowej radzie Targówka potrzeba minimum 13 głosów. Ponieważ nikt tylu mandatów nie zdobył, nietrudno zgadnąć, że  „języczkiem u wagi” jest Spółdzielnia Bródno, którą chcą przeciągnąć na swoją stronę zarówno PiS, jak i PO.

I wygląda na to, że PO zaoferowała spółdzielcom więcej. Jak informuje „Gazeta Stołeczna”, Platforma ponoć zgodziła się oddać mniejszym koalicjantom stanowisko burmistrza – ma nim znów zostać Sławomir Antonik, prywatnie przewodniczący rady nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej Bródno. Pozostałymi posadami we władzach Targówka oba ugrupowania mają podzielić się po równo. Jeśli tak się stanie, PiS, mimo wygrania dzielnicowych wyborów, znów znajdzie się w opozycji.

Przypomnijmy jednak, że koalicja PO-Spółdzielnia władała już Targówkiem na początku poprzedniej kadencji samorządowej. Ale wiosną 2013 r. z PO odeszło kilkoro radnych i ekipa rządząca straciła większość – a Spódzielnia dogadała się z PiS i stworzyła z nią własną koalicję, na której czele stanął właśnie Sławomir Antonik. Nowy układ przetrwał jednak niewiele ponad rok – latem 2014 r. po kolejnej „zmianie barw” kilkorga radnych PO odzyskała władzę w dzielnicy, a PiS i Spółdzielnia przeszły do opozycji.

Teraz, jeśli potwierdzą się nieoficjalne wieści, będziemy mieli małe déjà vu. I znów, cytując popularną piosenkę, „będzie zabawa, będzie się działo”…

 

Ratusz Targówka i siedziba Rady Targówka /fot. targowek.info
W ratuszu Targówka więcej dramatycznych zmian akcji niż w niejednej brazylijskiej telenoweli /fot. archiwum targowek.info

 

Kto z Targówka został wybrany do (ważniejszej) Rady Warszawy – przeczytaj tutaj

PRZECZYTAJ TEŻ:

50 komentarzy na temat “Zobacz nowych radnych Targówka. I (zapewne) nowego burmistrza

 • 25 listopada 2014 o godz. 07:49

  Dla dobra Targówka Burmistrzem powinien zostać Jacek Sasin. Jego głosu HGW będzie się bała. Skończy się dobijanie finansowe Targówka.

 • 25 listopada 2014 o godz. 08:04

  Moim zdaniem burmistzem Targówka powinna zostać Hanna Gronkiewicz.Jej głosu Jacek Sasin będzie się bał.Skończy się dobijanie Targówka.Pani burmistrz będzie mogła bez przeszkód bo PIS napewno poprze zrealizować zamiary budowy metra aż do Tarchomina a może i dalej.Napewno Pani burmistrz pozyska i dopilnuje aby na ZPRT Zintagrowany Plan Rewitalizacj Targówka pozyskać ogromne środki i stworzyć w Targówku eldorado szczęśliwości w tym zrealizować podstawowe zadania określone w ZPRT na lata 2015-2018.

 • 25 listopada 2014 o godz. 08:23

  Jacy mieszkańcy taka władza dzielnicy ;)

  Jeśli można za flaszkę, kupić 100 głosów to jako dzielnica daleko zajdziecie.

 • 25 listopada 2014 o godz. 08:26

  Chyba wkradł się mały błąd. Jolanta Miśkiewicz

 • 25 listopada 2014 o godz. 08:31

  I znów w ratuszu dzielnicy zamiast pielęgniarki będzie potrzebny oddział geriatryczny.

  Apeluje do radnych aby wybrali kogoś młodego z wigorem

  A.Bittel – Ogarnięty na potrzeby dzielnicy. Zna się na procedurach adm.
  M.Jankiewicz – Spokojny i rozważny człowiek.

  Miłosza S. lepiej nie. Jago Fanpage przypomina jakiegoś fanatyka.

 • 25 listopada 2014 o godz. 09:00

  Ludzie to jednak dziwne są. Przez 4 lata narzekają, że chodniki krzywe, że autobusy źle jeżdżą, że przedszkoli brak.. A poźniej idą i głosują na dokładnie tych samych ludzi, którzy im tego wszystkiego nie zapewnili.. Nie głosują na swoich sąsiadów, którzy wiedzą czego sąsiadowi potrzeba bo żyją obok i mają te same problemy. Nie głosują na aktywistów miejskich, którzy bez formalnej władzy i za darmo robią więcej niż pasibrzuchy z partii politycznych.. A teraz przez kolejne 4 lata będzie narzekanie a za 4 lata znów zobaczymy na tej stronie dokładnie te same twarze..

 • 25 listopada 2014 o godz. 09:09

  do XYZ – już poprawione, dziękujemy

 • 25 listopada 2014 o godz. 09:36

  twarze nie skalane pracowitością

 • 25 listopada 2014 o godz. 10:03

  Duet pomysłodawców „uchwały skrawkowej” będzie nadal aktywny. Radnym Kunowskiemu i Poczesnemu trzeba ciągle patrzeć na ręce! Reprezentują jedynie własną prywatę.

 • 25 listopada 2014 o godz. 10:04

  Szczęśliwie niewiele od tej grupki zależy, więc mnie ich targi mało interesują. Realnej władzy praktycznie brak. I dobrze.

 • 25 listopada 2014 o godz. 09:04

  Pani Doroto z Po – prosze posprzatac swoje plakaty wyborcze !

 • 25 listopada 2014 o godz. 10:20

  #OW

  Prawda. Ludziom, których największym osiągnięciem kariery zawodowej jest bycie radnym dzielnicy strach dać więcej władzy.

  ale cóż, lud przemówił. Ma swoich „reprezentantów”.

 • 25 listopada 2014 o godz. 10:43

  Dno, kupa itd.
  wezmy takiego rybaka . W poprzedniej kadencji byl w 3 partiach.

 • 25 listopada 2014 o godz. 10:54

  Kto głosował na W.Harasima!!!!!!!!!!!!!
  Czy nie czas aby spoczął…
  Kiedy się wreszcie obudzicie drodzy sąsiedzi z Targówka?
  Czuję się jak powstaniec, którego wszyscy zdradzili i oszukali…

 • 25 listopada 2014 o godz. 11:39

  Do br2. Pani HGW juz pokazala milosc do Targowka budzetem na 2015 r. Boze uratuj

 • 25 listopada 2014 o godz. 11:55

  Mam przeczucie że za niedługi czas żaden autobus jadący z Białołęki przez Targówek nie zatrzyma się na Targówku( Jak nowa linia E z zielonej Białołęki uruchomiona po otwarciu Metro) Jaki rozum takie zbawienie. Albo jak mawiają Rosjanie a wszystko na własne życzenie głupiego ludu.

 • 25 listopada 2014 o godz. 12:51

  Tylko Pan Antonik nadaje się na BURMISTRZA!

 • 25 listopada 2014 o godz. 13:09

  a co Megi Sławek dał ci ciepłą posadkę w urzędzie z dużą pensją ?

 • 25 listopada 2014 o godz. 13:11

  Geriatria i wyżeractwo!

 • 25 listopada 2014 o godz. 13:24

  Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Jeden z nielicznych, którzy coś sobą reprezentują i mają wiedzę.

 • 25 listopada 2014 o godz. 13:34

  Hejter (od wyrazu hate – nienawidzieć) – osoba, która korzystając ze swojej anonimowości w internecie zawsze szuka okazji do tego by dopiec osobom zazwyczaj znanym, tym, którym się w życiu udało i wytknąć im wszystkie możliwe wady. Powodem takiego zachowania jest najczęściej zazdrość, niskie poczucie własnej wartości, kompleksy.

 • 25 listopada 2014 o godz. 15:18

  Czy jest gdzieś w internecie dostępne całościowe zestawienie wyników głosowania łącznie z ilością głosów zdobytych przez poszczególnych kandydatów?

 • 25 listopada 2014 o godz. 16:27

  @MJ Wiesz, jak zobaczysz na frekwencje w wyborach to jest zenujaco niska. Zsumuj sobie w przyszlosci liczbe glosow oddanych na tych radnych razem i moze sie okazac, ze zasadniczo ich poparcie nie jest rowne nawet 1/3 uprawnionych do glosowania.

  Moze byc tak, ze Ci co narzekaja to nie glosuja, nie dostaja sie ich, wyjechali w tym czasie etc., a jesli wyb. nie byly sfalszowane to dostali sie np. Ci ktorzy rzeczywiscie maja poparcie tej czesci ktora na nie poszla(co nalezy tez uszanowac).

  Poza tym Ci „miejscy aktywisci” czesto(niektorzy oczywiscie) proponuja rzeczy w rodzaju budowy linii tramwajowej na Targowku, zamiast wspierac metro…

  Zreszta Warszawa jako miasto zazwyczaj byla raczej blizej tej wielkiej polityki(jakby nie patrzec to stolica) niz tej lokalnej i dlatego konczy sie to tak, ze zobaczysz chocby hale sportowe to sa w duzo lepszym stanie i bardziej otwarte chocby gdzies na „biednych” terenach podmiejskich niz na samym Targowku.

 • 25 listopada 2014 o godz. 17:53

  Miszewski zapaskudzil wszystkie slupy swoimi dyktami, rybak byl w poprzedniej kadencji w wiekszej ilosci partii niz zlozyl interpelacji.

  teraz nie macie prawa narzekac.

 • 25 listopada 2014 o godz. 18:11

  Do Borysa,posadki nie potrzebuję a człowieka dobrze znam,zrób tyle co on dla Targówka, to napiszę też o Tobie,(bez posadki)

 • 25 listopada 2014 o godz. 18:23

  Miałem kiedyś okazje posłuchać na żywo wypowiedzi Pana Bittela na temat rozbudowy Trasy Świętokrzyskiej.

  Twardo stąpa po ziemi i zna realia małej polityki. Jego jako burmistrza dzielnicy bym się wstydził.

 • 25 listopada 2014 o godz. 20:07

  I dziady ze spółdzielni dobili swego

 • 25 listopada 2014 o godz. 20:29

  Ja gratuluję Pani Dorocie Kozielskiej i cieszę się,że to właśnie w okręgu Zacisze startowała.Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów oraz owocnej pracy na rzecz Targówka.
  Chciałbym,żeby to właśnie ona została burmistrzem.Uważam,że na 100% podoła tej funkcji.

 • 26 listopada 2014 o godz. 08:57

  Dla mnie liczą się osoby młode, pełne energii i pasji do działania.
  Taką osobą jest Pani Katarzyna Górska – Manczenko.
  Będzie działać zarówno dla Zacisza, jak i dla Bródna.
  Cieszę się, że jej działania na rzecz dobra mieszkańców i praca społeczna zostały docenione.

 • 26 listopada 2014 o godz. 10:19

  Megi,
  proszę wymień mi co Sławek zrobił dla Targówka, oprócz podwyżek, podaj całą listę, Ja mieszkam na Targówku od 1982 roku i nie pamiętam żeby Sławek się czymś wykazał.

 • 26 listopada 2014 o godz. 13:00

  Szkoda,że Pani Katarzyna Górska – Manczenko nie startowała w okręgu nr 1.Była szansa na całkowitą dominację PO.

 • 26 listopada 2014 o godz. 15:10

  Głęboka wiara w obiecanki Pana Sasina,o wprowadzeniu bezpłatnej komunikacji w ponad 2 mln mieście,jest domeną ludzi o ograniczonych możliwościach poznawczych.NIE MA NIC ZA DARMO.Koszty takiego rozwiązania zostaną przerzucone na podniesienie innych opłat.Chociaż nie przepadam za Panią Prezydent,to i tak oddam na nią swój głos.Doświadczenie,zaangażowanie,konkrety-to przemawia za nią.Apeluję do was,idźcie na wybory w niedzielę.Ci co nie poszli winni są temu,że PiS osiągnął wysoki wynik i teraz z większą pewnością siebie próbuje destabilizować sytuację w kraju podważając wynik wyborów!

 • 26 listopada 2014 o godz. 16:23

  co za bzdury wypisujesz chłopcze. Wracaj do książek, a nie zasmiecasz portal. tych bzdur nie da sie czytać.

  W NORMALNYCH PAŃSTWACH WŁADZĘ ZMIENIA SIE CO 4 LUB 8 LAT. NA TYM POLEGA DEMOKRACJA, BY SKONTROLOWAC KLIKI. A W POLSCE JAK NA BIAŁORUSI…. JEDNA PARTIA JEDEN NIERZĄD

 • 26 listopada 2014 o godz. 16:53

  EWELINO,porównując demokratyczną Polskę do Białorusi wystawiasz sobie najgorsze z możliwych świadectw.PiS na czas wyborów schował Macierewicza i zmienił ton na łagodny.I od razu po wyborach wszystko wróciło do normy,czyli kampania nienawiści z tą różnicą,że unieważnienie wyborów zastąpiło Smoleńsk.Rodzina z Belgii dzwoniła do mnie i zaniepokojona pytała,co się dzieje w naszym kraju.Polska powinna być krajem,z którym inni się liczą,a nie krajem,z którego inni się naśmiewają.Uszanujmy wynik wyborów,również tych dzielnicowych.

 • 26 listopada 2014 o godz. 17:24

  Pracownicy administracji zmuszeni byli głosować na swoich kandydujących pracowników pod groźbą utraty pracy albo premii,to zgodne z ordynacją wyborczą?Proszę zapytać – np.,,Toruńska,, A wyniki sfałszowane! – w ten sposób też można.

 • 26 listopada 2014 o godz. 17:34

  Borys
  od 1982 roku nic się nie zmieniło! przetrzyj oczy chłopie!
  zobacz piękne boiska,place,drogi rowerowe,wyremontowane szkoły,przedszkola(nowe też),nowe parkingi,Kanałek bródnowski-ładne kładki,park na Bródnie słynny prawie na cały świat itd itd
  to wszystko nazywa się nic?

 • 26 listopada 2014 o godz. 18:34

  W niedzielę wszyscy idziemy na wybory!!!

 • 26 listopada 2014 o godz. 18:51

  po co? sa jakies roznice programowe?

 • 26 listopada 2014 o godz. 19:40

  Od lat głosuję wyłącznie na kobiety,w każdych wyborach.

 • 26 listopada 2014 o godz. 20:15

  W naszej zaściankowej dzielnicy, stwierdzenie, ze kobiety maja głos a tym bardziej można je wybierać na prezydenta miasta skutkuje ci najmniej spaleniem na stosie lub pogarda z ambony.

 • 26 listopada 2014 o godz. 22:29

  Borys jakbyś nie zajmował się tylko wspieraniem żony Doroty K. to może byś zauważył że Antonik zrobił dużo dobrego dla Targówka
  To tylko kilka z jego zasług: Wszechnica edukacyjna z super wykładami dla rodziców i nauczycieli (btw po odwołaniu go nauczyciele zbojkotowali zarząd Zawistowskiego i nie przyszli na spotkanie a na rozpoczęciu roku nawet się z Zawistowskim i Kozielską w Kościele nie witali…), twórca Dzielnicowej Kampanii „Nie jestem obojętny, widzę i działam” realizowanej m.in. wspólnie z Komisariatem Policji Targówek, współtwórca „Forum Rodziców dotyczącego problemów dzieci i młodzieży, pod jego patronatem w końcu sierpnia 2013 roku powstał również amatorski Teatr Nauczycieli Targówka „Na chwilę”, którzy występowali również scenach światowych, zasługą Sławomira Antonika jest promocja najlepszych uczniów w szkołach Dzielnicy Targówek i promocja nauczycieli o wybitnych osiągnięciach nagrodą „Artifex docendi” Mistrz Nauczania” oraz wyłonionych w Konkursie na najlepszy program wychowawczy „Ad agendum nati” – Stworzeni do działania”, promowanie działalności kulturalnej etc. No i działalność inwestycyjna: w roku szkolnym 2013/2014 zakończono budowę 6 – oddziałowego przedszkola przy ul. H. Sternhela 40. Jest tam główna siedziba Przedszkola nr 128. Uroczyste otwarcie placówki odbyło się 27 sierpnia 2014 r. Dodatkowo utworzono 2 oddziały: jeden w Przedszkolu nr 103 ul. Mokra 25 i jeden w Przedszkolu nr 123, ul. Syrokomli 26. Łącznie przybędzie 200 miejsc. W roku szkolnym 2013/2014 rozpoczęła się rozbudowa Przedszkola nr 94 przy ul. Smoleńskiej 64 , zostaną utworzone 2 oddziały, które będą oddane do użytku w 2015 r.
  Sławomir Antonik to człowiek czynu, pełen empatii i zrozumienia. Potrafi być przywódcą, kompanem, a jednocześnie najlepszym przyjacielem, który wysłucha, zrozumie i doradzi. Odnajduje w ludziach najskrytsze talenty i potrafi ich pokierować tak, aby z wiarą w samych siebie, dążyli do celu. Wystarczy jedna rozmowa, a człowiek czuje, że może osiągnąć wszystko.

 • 27 listopada 2014 o godz. 00:19

  A co dobrego możecie napisać o radnych z PiSu? Przecież to to ugrupowanie zdobyło 11 mandatów. Kim są ludzie z PiSu. Pan Cichocki to podobno nowy mieszkaniec Zacisza a startował z 5 okręgu.

 • 27 listopada 2014 o godz. 10:39

  Do zwolenniczki.malo tych sukcesow jak na 120 tys dzielnice

 • 27 listopada 2014 o godz. 11:13

  PiS=PO, niczym się od siebie nie różnią. Podatki jak wysokie były tak i będą. Czynsze jak rosły tak dalej będą rosnąć. A radni będą się 2 tygodnie kłócić o jeden projekt, potem go zatwierdzą i pójdą na wódkę jak to mają w zwyczaju przyjaciele POPiSu. Powinno być dwóch radnych coby mogli w 5 minut załatwić problem i tyle.

 • 27 listopada 2014 o godz. 15:57

  Stefan
  bo pan Cichocki pracuje w szkole w 5 okręgu,dziwne?

 • 27 listopada 2014 o godz. 17:42

  @Stefan – może dlatego że był Burmistrzem tylko kilka miesięcy zanim jacyś „myślący inaczej” PO-PiSowcy nie pozamieniali się miejscami w partiach i nie zrobili na 4mce przed wyborami szopki???

 • 28 listopada 2014 o godz. 09:05

  Pamiętajmy,że to jeszcze nie koniec.W niedzielę wybieramy Prezydent stolicy!!! :-)

 • 30 listopada 2014 o godz. 21:29

  jes jes jes Pigi jesteś wielka znów wygralaś ;-)

 • 30 listopada 2014 o godz. 21:42

  Pati, a ty nadal na L4?

 • 30 listopada 2014 o godz. 21:58

  Serdecznie gratulacje dla Pani Prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz,dla całego koła Platformy Obywatelskiej Targówek oraz wszystkich zwolenników tego ugrupowania.Gratulacje również dla Pana Sasina za dobry wynik.Warszawa jest w dobrych rękach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.