Zostań gwiazdą Ultimate Frisbee

1
Share

Na Targówku powstaje pierwsza drużyna w Ultimate Frisbee. Uczniowie z naszej dzielnicy mogą trenować tę coraz bardziej popularną dyscyplinę za darmo. 

 

 

Zajęcia zaczynają się od połowy listopada i będą odbywały się na sali gimnastycznej gimnazjum nr 141 przy Trockiej

– Ultimate Frisbee jest zespołowym sportem, która od kilku lat prężnie rozwija się w Warszawie. Stolica może poszczycić się największą ilością drużyn i graczy w Polsce. Spośród innych dyscyplin Ultimate Frisbee wyróżnia bezkontaktowy charakter, granie w koedukacyjnych składach oraz brak sędziów (zawodnicy sami rozsądzają spory na boisku). Duży nacisk kładzie się na przestrzeganie zasad fair play. Sport jest bardzo dynamiczny i widowiskowy, pełen wyskoków, sprintów i walki o dysk – wyjaśnia Adam Kadenaci, organizator nowej drużyny i zachęca do obejrzenia relacji z Warszawskiej Ligi Ultimate:

 

Młodzież z Targówka ma szansę uczyć się od najlepszych. Treningi będą prowadzone przez zawodników Grandmaster Flash, najlepszej drużyny w Warszawie i wielokrotnych Mistrzów Polski. W tym roku drużyna zdobyła tytuł Wicemistrza Europy.

Na zajęcia mogą zapisać się uczniowie szkół ponadpodstawowych znajdujących się na terenie Targówka. Będą się odbywały od połowy listopada do połowy czerwca przyszłego roku. Pierwszy trening już 18 listopada, między godziną 14.30 a 15.30. Zajęcia są bezpłatne.

Po pół roku treningów organizatorzy chcą stworzyć pierwszą drużynę Ultimate Frisbee na Targówku, która weźmie udział w Warszawskiej Lidze Ultimate i Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.

Zajęcia z frisbee są częścią Lokalnego Systemu Wsparcia, finansowanego przez Biuro Pomocy i Projektów Społecznych m.st. Warszawy. – Poprzez działania sportowe chcemy integrować młodzież mieszkającą na różnych osiedlach Targówka i pozytywnie wpływać na ich lokalny patriotyzm – przekonuje Adam Kadenaci.

Treningi to jeden z elementów dawno zapowiadanej rewitalizacji Targówka w latach 2014-2020. Jak zapowiadał wiceprezydent Michał Olszewski, nie będzie ona polegała na „twardych” inwestycjach jak remonty kamienic czy ulic, ale właśnie na takich działaniach prospołecznych. (posłuchaj dyskusji o rewitalizacji)

 

Ultimate Frisbee / fot. materiały organizatorów

Ultimate Frisbee / fot. materiały organizatorów

 


 

Treningi Ultimate Frisbee

Listopad – czerwiec (pierwsze zajęcia 18 listopada)

Gimnazjum nr 141 (ul. Trocka 4) – każdy wtorek, godzina 14.30 – 15.30, zajęcia BEZPŁATNE

Kontakt: Adam Kadenaci: adamkadenaci@gmail.com

1
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx