Na Polonezie zrywają murawę z boiska | | targowek.info

Na Polonezie zrywają murawę z boiska

Nowa nawierzchnia już czeka w rolkach na rozłożenie. Ma mieć certyfikat FIFA pozwalająca na treningi profesjonalnych drużyn.

 

Jeśli ktoś chce pobiegać na Polonezie, to w najbliższych dniach nie ma szans. Boisko przechodzi właśnie remont, którego najważniejszym elementem jest wymiana sztucznej murawy. Wczoraj specjalna maszyna zbierała do worków granulat, którym posypana była sztuczna murawa. Rozpoczęło się też zwijanie starej nawierzchni.

W workach jest granulat zebrany ze starej nawierzchni / fot. targowek.info
W workach jest granulat zebrany ze starej nawierzchni / fot. targowek.info

Nowe boisko już leży obok na bieżni, na razie jeszcze zwinięte w rolkach. Nawierzchnia przyjechała z Francji i w przeciwieństwie do poprzedniej ma być szyta, a nie klejona. Jak to się przełoży na grę? Pewnie korzystnie. Według warunków przetargu nawierzchnia ma wytrzymać granie non stop, czyli od g. 8 do 22, a także ma mieć nadawany przez FIFA certyfikat FIFA 2 STAR. To umożliwi zapraszanie na treningi na Bródno profesjonalnych  drużyn.

Boisko powinno być gotowe jeszcze w tym roku.

 

Wkrótce rozpocznie się układanie nowej trawy / fot. targowek.info
Wkrótce rozpocznie się układanie nowej nawierzchni / fot. targowek.info
PRZECZYTAJ TEŻ:

3 komentarzy na temat “Na Polonezie zrywają murawę z boiska

  • 4 listopada 2014 o godz. 20:05

    jest jeszcze ktoś kto trenowal na Osirze i grywał na piaskowym boisku?:) to były czasy! dwie lampy, nic nie było widać ale się trenowało.

  • 5 listopada 2014 o godz. 00:16

    Nie wiem co to „Osir” :-), ale pamiętam, że nieraz kopaliśmy piłkę, bo grą trudno to nazwać, chociaż jakieś zasady gry i jej znamiona były, na terenie szkolnym przy SP 308. W czerwcu można było grać do godz. 22 przy naturalnym oświetleniu. O gładkim boisku z trawą i bramkami można było pomarzyć. Bramki ułożone z tornistrów a piłka skórzana, mocno zużyta, wręcz rozpruta. Mieliśmy wtedy 12-15 lat. Innych rozrywek nie było. Nie było czipsów i pojemnych komputerów;-)

  • 7 listopada 2014 o godz. 15:36

    OSIR TARGÓWEK klub przy basenie. Ty chyba przyjezdny..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.