Kto burmistrzem, kto wice? Sytuacja zaczyna się wyjaśniać | | targowek.info

Kto burmistrzem, kto wice? Sytuacja zaczyna się wyjaśniać

Wybory, wybory i po wyborach. Lecz za kulisami wciąż trwają polityczne targi o to, kto będzie rządził Targówkiem. Znamy nazwiska „pewniaków” na najważniejsze stanowiska.

 

Ratusz Targówka i siedziba Rady Targówka /fot. targowek.info
Ratusz Targówka i siedziba Rady Targówka /fot. targowek.info

W czwartek 4 grudnia o godz. 18:00 po raz pierwszy zbierze się nowa rada dzielnicy Targówek. Na sali przy ul. Kondratowicza zasiądzie 25 radnych: 19 mężczyzn i 6 kobiet, 11 z PiS, 9 z PO, 4 ze Spółdzielni Mieszkaniowej Bródno i 1 z SLD.

Jak już pisaliśmy na targowek.info, ponieważ nikt nie zdobył samodzielnej większości w radzie (niezbędne do tego jest 13 głosów), “języczkiem u wagi” jest Spółdzielnia Bródno, którą chcą przeciągnąć na swoją stronę zarówno PiS, jak i PO.

Udało nam się potwierdzić wcześniejszą pogłoskę, że niemal pewne jest powstanie koalicji „PO-Spółdzielnia”, z życzliwym spojrzeniem jedynego radnego SLD. Koalicjanci na burmistrza Targówka zgłoszą Sławomira Antonika (który był już burmistrzem z ramienia Spółdzielni od wiosny 2013 do lata 2014 r.).

Według źródeł zbliżonych do urzędu dzielnicy, zastępcami burmistrza mają zostać m.in. Grzegorz Gadecki (obecny wiceburmistrz związany z PO) oraz Agnieszka Szmulewicz (urzędniczka związana ze Spółdzielnią, która była na tym stanowisku za pierwszych rządów burmistrza Antonika).

Przyszli koalicjanci wciąż jednak nie dogadali ważnego stanowiska przewodniczącego rady dzielnicy. Wg naszych informacji będzie nim albo Krzysztof Miszewski, obecny przewodniczący rady (PO), albo Zbigniew Poczesny, przewodniczący tego organu przez wiele poprzednich lat (aktualnie Spółdzielnia Bródno). Przy czym skoro fotel burmistrza ma dostać Spółdzielnia, to przynajmniej teoretycznie większe szanse na przewodniczącego ma PO. Jeden w foteli wiceprzewodniczącego rady jest już „zarezerwowany” dla Joanny Mroczek (PO).

Te informacje są pewne na 99 procent… ale zawsze jakiś mały procent niepewności pozostaje. Czy w ostatniej chwili PiS nie przelicytuje PO? Czy w którymś ze świeżutkich klubów nie dojdzie od razu do rozłamu? Więcej emocji w następnym odcinku telenoweli pt. „Rada Dzielnicy Targówek” już w najbliższy czwartek o godz. 18:00.

PRZECZYTAJ TEŻ:

24 komentarzy na temat “Kto burmistrzem, kto wice? Sytuacja zaczyna się wyjaśniać

 • 1 grudnia 2014 o godz. 07:37

  niezatapialny pan Poczesny,kolejny dziadek leśny

 • 1 grudnia 2014 o godz. 08:07

  Pan Poczesny powinien zostać burmistrzem!!!To „nasz” kandydat,mieszka koło nas,jest wolny od nacisków „z góry” i dzięki niemu wszystko się dzieje :)

 • 1 grudnia 2014 o godz. 08:12

  Nic się nie zmieni.

 • 1 grudnia 2014 o godz. 08:22

  Przewiduję że za rok żaden autobus jadący z Białołęki nie zatrzyma się na Targówku. Ilość linii autobusowych na Targówku zostanie zredukowana o 50 %. Przez 4 lata nie wyremontują jednej drogi. POzdrowienia.

 • 1 grudnia 2014 o godz. 08:24

  Będzie będzie zabawa, będzie się działo i znowu………….. nocy będzie mało!!!

 • 1 grudnia 2014 o godz. 10:40

  Megi pewnie już sika po nogawkach ze szczęścia.

 • 1 grudnia 2014 o godz. 11:05

  Czyli wszystko po staremu. I po co było wydawać tyle pieniędzy na wybory? Ludziom się wydaje, że mają jakiś wpływ na wybór władzy.

 • 1 grudnia 2014 o godz. 12:53

  Pan Poczesny wolny od nacisku, pewnie tylko przez te wszystkie lata począwszy od 89 był w solidarności, uw, pis, po a jak się pali ziemia pod nogami to zwiewa, i lansuje się przed kościołem taki z niego dobry radny

 • 1 grudnia 2014 o godz. 14:25

  Brawa dla Pani Prezydent Stolicy Hanny Gronkiewicz Waltz za zwycięstwo w wyborach!

 • 1 grudnia 2014 o godz. 14:35

  Chyba, ze w tym odcinku bedzie male rozszerzenie z ostatniego i partie zaczna sie rozpadac.

  Aczkolwiek i tak sie moze skonczyc na dyskusjach o zabudowywaniu pomnikami, zamiast otwieraniu hal sportowych(wzorem chocby Bemowa), darmowych linii autobusowych(wzorem chocby sasiadow z bodajze Zabek), naciskaniu na przyspieszenie i budowe metra(wzorem Bialoleki, latwiejsze chocby dlatego, ze argumenty sa po stronie Targowka) etc.

 • 1 grudnia 2014 o godz. 18:28

  Vladimir, co chcesz od Megi?
  nie sika,ale się cieszy,kto głosował ten się cieszy,ja też
  A Twój kandydat jaką funkcję dostanie?

 • 1 grudnia 2014 o godz. 18:42

  Wszystko jasne, Kozielska juz nie będzie vice, wiec olała sprzątanie swoich plakatów wyborczych.

 • 1 grudnia 2014 o godz. 20:05

  Pani Dorota Kozielska po prostu musi być v-ce,jeszcze nic nie wiadomo.Przypominam internetowym imbecylom,że komitety wyborcze maja 30 dni po dniu wyborów na usunięcie plakatów,banerów itd.

 • 1 grudnia 2014 o godz. 20:50

  To Joanna Mroczek powinna zostać Panią Burmistrz albo Przewodniczącą Rady Dzielnicy,bez dwóch zdań.

 • 2 grudnia 2014 o godz. 11:37

  Lepiej dla dzielnicy byłoby,żeby burmistrzem mianowano kogoś z ramienia Platformy,tak myślę.Dla dobrej współpracy Stołecznego Ratusza z Radą Dzielnicy Targówek,tak bez jątrzenia i bicia piany.Przewodniczącym to może być ktokolwiek,byleby nie…wiecie kto :-)

 • 2 grudnia 2014 o godz. 12:10

  HUCPA TO JEST I TYLE.

  Niewątpliwie Pan Poczesny to bardzo doświadczony działacz, no i skoro został wybrany w kolejnych już barwach, to i powinien zostać odznaczony poprzez nadanie Mu przez imć Hrabiego Bronisława Herbu, w którym to główne miejsce zajmie Kameleon udekorowany stonogą, bo i tyle lat życzymy wybranemu Radnemu!

  Panu Antonikowi też dziękujemy, tzn gratulujemy, bo jeśli zostanie Burmistrzem w ramach koalicji z PO, to na co był ten wcześniejszy przewrót, a raczej odwrót kiedy Go odwinięto na Zawistowskiego?

  No dobrze, mało to ważne dla nas mieszkańców, Władza jak widać jest dla pieniędzy i dla nich też przecież są urzędnicy, którzy jak by nie było mogą spać sobie spokojnie …

 • 2 grudnia 2014 o godz. 15:40

  Kiedyś was wszystkich leśnych dziadkw getiatryków z PO i Spółdzielkni wywieziemy na taczkach.

 • 2 grudnia 2014 o godz. 16:52

  KAŚKA daj spokój i nie ośmieszaj się, w domu też sprzątasz po sobie po 30 dniach ? Imbecylko porządkowa.

 • 2 grudnia 2014 o godz. 22:41

  Po co było wydawać tyle kasy na tzw. wybory, jeżeli ciemnota z TGK albo wolała tvn albo wybrała tych samych udawaczy pracy co 4 lata temu.

 • 3 grudnia 2014 o godz. 07:11

  Dobrze się stało,że wyborcy z Targówka zagłosowali na sprawdzonych kandydatów czyli na przykład byłych radnych.Dzięki temu mamy gwarancję,że rada będzie sprawnie funkcjonować.W kampanii uczestniczyło wielu idiotów,którzy w ogóle nigdy nie powinni zostać zgłoszeni!Mam tu na myśli szczególnie listy z osiedla Zacisze.Po prostu wstyd.

 • 3 grudnia 2014 o godz. 13:39

  te Anonim,
  nie bądź taki wsiowy inteligent, odwagi dzieciaku z ratusza, bo mimo swojego wieku, jestem jeszcze krewki i moge ci wytłumaczyć co to jest Honor

 • 3 grudnia 2014 o godz. 21:56

  która pierwsza linia autobusowa będzie waszym zdaniem zlikwidowana?

 • 4 grudnia 2014 o godz. 14:44

  500

 • 8 grudnia 2014 o godz. 10:43

  I kto się znów czuje wyrolowany przez „bufetową” brawo otwarcie metra odroczone o dziewięć tygodni. NO BRAWO !!! Kolejne obiecanki Hanki nie wypaliły – o jaka szkoda a miało być tak pięknie hi hi hi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.