Mikołajki na Targówku zaczynają się już w piątek

0
Share

Oficjalnie imieniny świętego Mikołaja są w sobotę 6 grudnia. Ale pierwsza fajna impreza dla dzieciaków w naszej dzielnicy jest już w piątek.

 

fot. Matti Mattila/Flickr

fot. Matti Mattila/Flickr

 

Mikołajkowe zawody na lodowisku 

Impreza odbędzie się 5 grudnia 2014r. w godz. 16:00 – 19:00 na Lodowisku w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Łabiszyńskiej 20 (niebieski namiot za stadionem) . W programie m.in.:

– Mikołaj i jego pomocnicy,
– zawody sportowe, gry i zabawy,
– upominki, gorąca czekolada i grochówka dla wszystkich,
– pokaz jazdy figurowej na lodzie.

Wejście bezpłatne, ale wypożyczenie łyżew kosztuje 6 zł

 

Mikołajkowy bieg

Cotygodniowy sobotni bieg po parku Bródnowskim w Mikołajki będzie nieco inny niż zwykle. Zbiórka i start na skrzyżowaniu głównej alejki, gdzie jest mały plac z dużą ilością ławek 6 grudnia 2014 o godzinie 9:00. Dystans: 5 kilometrów (2 pętle po parku). Rejestracja: www.parkrun.pl/rejestracja/

Udział w biegu jest bezpłatny, a organizatorzy mają prośbę do uczestników o odpowiedni strój tego dnia – najlepiej całość odzieży w kolorze czerwonym, a na głowie czapka Mikołaja

 

Sąsiedzkie Mikołajki

6 grudnia w sobotę w godz. 10-14:30 w siedzibie Czytelni Naukowej 1 i Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Św. Wincentego 85. Wśród atrakcji znajdzie się m.in.:

– sąsiedzki konkurs wypieków świątecznych,
– warsztaty z robienia ozdób świątecznych w tym zdobienie bombek i przygotowywanie kartek świątecznych,
– wspólne ubieranie choinek,
– sąsiedzkie lepienie pierogów.

Uczestnictwo w tym spotkaniu jest bezpłatne.

 

Mikołajki w spódnicy

Odbędą się 6 grudnia 2014 r.  o godz. 14:00 w Domu Kultury Świt, ul. Wysockiego 11. Dla dzieci będzie film animowany pt. „Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę”, spotkanie z Mikołajem i upominki. Dla mam: warsztaty z psychodietetykiem i loteria nagród.

Impreza jest bezpłatna, ale trzeba się zarejestrować pod mejlem info@targowekwspodnicy.pl. Liczba miejsc ograniczona.

 

Kto z Was chciałby rozweselić pechowego Nosorożca

W teatrze Rampa (ul. Kołowa 20) na Scenie Kameralnej o godz. 16:00 6 grudnia będzie pokaz przedpremierowy, a 7 grudnia oficjalna premiera oryginalnego muzycznego spektaklu dla dzieci, który powstał wg tekstu słynnego polskiego filozofa prof. Leszka Kołakowskiego.

Tytułowy nosorożec jest od dawna przybity faktem, że nie potrafi… latać. Tak bardzo chciałby być kimś innym, niż jest. Znajomy wróbel próbuje mu pomóc w spełnieniu niedorzecznego marzenia. Czy jednak słusznie podtrzymuje jego złudne nadzieje i dlaczego nosorożec chce wierzyć w to, co niemożliwe – o tym najlepiej przekonać się osobiście.

Niestety, w tej chwili wszystkie bilety na oba te przedstawienia sa wyprzedane. Ale zawsze jest szansa na jakieś zwroty…

 

Magiczny płatek śniegu

Mikołajkowe przedstawienie w Domu Kultury Zacisze na ul. Blokowej 1 odbędzie się 7 grudnia w niedzielę o godz. 17.00.

Mała żyrafa o bardzo krótkiej szyi wyrusza z zoo w poszukiwaniu niezwykłego płatka śniegu, który spełnia życzenia. Jej marzeniem jest mieć tak jak inne żyrafy długą, piękną szyję. W poszukiwaniach pomagają jej przyjaciele: kot, sowa i bałwanek. Bilet: 10 zł.

0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx