Nowe przejście przez Gilarską

10
Share

Po południu skończyło się malowanie pasów na Gilarskiej. Niestety przejście jest tylko dla pieszych. O rowerzystach znowu zapomniano. 

 

Przejście nie ma świateł, jest oznakowane jedynie pasami na jezdni i znakami pionowymi. W tym miejscu jest bardzo potrzebne. Dwa tygodnie temu oddano do użytku nowy skwer przy ul. Samarytanka z promenadą pieszo-rowerową biegnącą w kierunku ul. Gilarskiej. Ta ulica ma chodnik i drogę rowerową tylko po jednej stronie, więc potrzebne było przejście, żeby połączyć oba ciągi.

O ile więc z Bródna można już spokojnie dojść na skwerek pieszo, to z roweru według przepisów trzeba zsiadać. Droga rowerowa powinna płynnie przechodzić w szlak rowerowy pod drugiej stronie Gilarskiej, ale oczywiście nie na Targówku. Wystarczyłoby obok przejścia dla pieszych wytyczyć przejazd dla rowerów, tak jak to robi się już w wielu miejscach w Warszawie.

Nowe przejście przez ul. Gilarską / fot. targowek.info

Nowe przejście przez ul. Gilarską. Z prawej strony widać urywająca się ścieżkę, z lewej zaczyna się szlak pieszo-rowerowy. To najkrótsza droga rowerem z Bródna na Targówek / fot. targowek.info

Przy okazji drogowcy namalowali też nowe pasy na przejściu przy Enelmedzie i poprawili oznaczenie przystanku 120.

Gilarska3

fot. targowek.info

Gilarska2

fot. targowek.info

 

Przeczytajcie też, że „Nie będzie drogi rowerowej przez pole PGR”

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx