Wiemy, gdzie stanie toaleta w Parku Wiecha

6
Share

Samoobsługowe WC zostanie zamontowane tuż przy źródle wody oligoceńskiej. Ekipa buduje już kanalizację. 

 

Prace przy kanalizacji do nowej toalety / fot. targowek.info

Prace przy kanalizacji do nowej toalety / fot. targowek.info

O tym, że toalety powstaną w parkach Bródnowskim i Wiecha oraz przy skwerach na Zaciszu, pisaliśmy już dawno, ale do tej pory nie było wiadomo, gdzie dokładnie się znajdą. Teraz poznaliśmy lokalizację tej w Parku Wiecha. Toaleta zostanie zamontowana na jego skraju, między źródłem wody oligoceńskiej, a blokiem przy Prałatowskiej 2. Od kilku dni ekipa kopie tu kanalizację pod podłączenie WC.

Dlaczego akurat tu i czy nie za blisko bloków? Na skwerze przy ul. Samarytanka mieszkańcom nie spodobało się, że mają WC pod oknami i wywiesili transparenty z protestem. Tam jednak skwer jest wąski i nie dało się WC ustawić inaczej.

Podejrzewamy, że w Park Wiecha przeważyły inne względy. Po prostu tu najłatwiej było podciągnąć złącze do kanalizacji. A w dodatku w takim położeniu toaletę powinny obejmować kamery wiszące na Teatrze Rampa. To akurat dobrze, bo w przeszłości plastikowe WC puszczano w parku z dymem.

Toaleta w Parku Wiecha będzie wyglądała podobnie, jak ta na skwerze przy ul. Samarytanka, ale będzie dwukabinowa. Wciąż czekamy na informację, gdzie powstanie toaleta w Parku Bródnowskim. Może ktoś z was już zauważył jakieś prace?

WC na skwerze przy Samarytanka / fot. targowek.info

WC na skwerze przy Samarytanka / fot. targowek.info

6
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx