Władze Targówka: Chcecie rondo Balcerka – to nazwijcie je sobie sami | | targowek.info

Władze Targówka: Chcecie rondo Balcerka – to nazwijcie je sobie sami

Wybory minęły? No to można już nie słuchać wyborców. Zarząd Targówka przerzuca procedurę nazwania ronda na Targówku na mieszkańców.

Zgodnie z zapowiedzią, na wczorajszym poniedziałkowym posiedzeniu zarząd Targówka – czyli burmistrz Sławowir Antonik i jego zastępcy – zajął się m.in. sprawą maluśkiego ronda, które niedawno powstało w miejscu skrzyżowania ulic Gorzykowskiej i Myszkowskiej na Targówku „Mieszkaniowym”. Tak maluśkiego, że długie autobusy miejskie się na nim nie mieszczą i jeżdżą przez jego środek.

rondo_Balcerka
Bezimienne rondo na Targówku – małe, ciasne, ale własne /fot. targowek.info

Wśród innych spraw włodarze pochylili się też nad naszą propozycją (przyjętą z wielkim entuzjazmem przez czytelników – mieszkańców Targówka), żeby owe lekko abstrakcyjne rondo nazwać adekwatnie do wyglądu, użyteczności i położenia. Czyli imieniem Józefa Balcerka, bohatera kultowego serialu “Alternatywy 4″, który – nim przymusowo przeprowadzono go “z miasta do wiochy”, czyli z Targówka na Ursynów – mieszkał jakieś 300 metrów od tego miejsca.

W naszej (fakt, nieformalnej i internetowej) sondzie za tym pomysłem zagłosowało już ponad 800 osób, czyli np. prawie dwa razy więcej niż w niedawnych wyborach samorządowych oddało głos na burmistrza Antonika i wiceburmistrz Kwiatkowską razem wziętych. To jednak za słaby argument dla zarządu Targówka.

Procedura nadawania nazw ulicom jest uregulowana w Uchwale Rady Miasta Stołecznego Warszawy w sprawie zasad stosowanych przy nadawaniu nazw ulicom, placom i innym terenowym obiektom publicznym (…) i jeżeli mieszkańcy będą chcieli tak nazwać to mini-rondo, nic nie stoi na przeszkodzie do wystąpienia z wnioskiem określonym w niniejszej uchwale

– informuje nas o decyzji burmistrzów pani Justyna Skalska, naczelnik wydziału obsługi zarządu Targówka.

Innymi słowy – zarząd umywa ręce. Jeśli mieszkańcy mają jakiś pomysł, to niech zbierają podpisy, piszą pisma, robią akcje, a urzędnicy łaskawie nie będą im w tym przeszkadzali…

Ale mogło być gorzej.

Gdy niecałe 2 lata temu zaproponowaliśmy nazwanie skweru na Bródnie imieniem Grzegorza Ciechowskiego, urzędnicy z Targówka długo i aktywnie zwalczali naszą propozycję, organizując m.in. kuriozalne, przez nikogo niezauważone konkursy na nazwę, oraz rozpowszechniając wprowadzające w błąd informacje. Dopiero po wielkim sukcesie naszej akcji zbierania podpisów mieszkańców i oficjalnym uchwaleniu nazwy przez Radę Warszawy, władcy dzielnicy (z tej samej koalicji, co rządzi nami i dziś) ochoczo przypisali sobie ten sukces.

Na razie w sprawie Ronda Balcerka nie planujemy zbierać podpisów. Za to zgodnie z przepisami, gdy organ dzielnicy (zarząd) wypina się na mieszkańców, formalny wniosek może złożyć grupka raptem pięciu radnych. Tylko czy znajdzie się aż tylu odważnych w upartyjnionej do bólu radzie Targówka?

Po cichu mamy nadzieję, że tak.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

30 komentarzy na temat “Władze Targówka: Chcecie rondo Balcerka – to nazwijcie je sobie sami

 • 23 grudnia 2014 o godz. 10:03

  To ja proponuję lepszą nazwę: Rondo Bezradności.

 • 23 grudnia 2014 o godz. 10:16

  Sprawdziliśmy w przyszłorocznym budżecie stolicy, ile poszczególne dzielnice dostaną pieniędzy na inwestycje. Różnice są ogromne. Na każdego mieszkańca Wilanowa przypada ponad 1300 zł. Na Targówku, gdzie PO poniosła w wyborach klęskę, tylko 66 zł.
  Różnice są drastyczne już na poziomie liczb bezwzględnych. Wilanów dostanie na inwestycje w 2015 r. prawie 40 mln zł, w tym 12 mln zł na budowę ulicy Nowokabackiej oraz drugie tyle na budowę szkoły przy ul. Ledóchowskiej w Miasteczku Wilanów. Każda z tych inwestycji będzie kosztować więcej niż wynosi cały budżet inwestycyjny Rembertowa czy Żoliborza. Jeszcze większe różnice wychodzą, gdy przeliczymy wydatki na liczbę mieszkańców danej dzielnicy. W zamieszkanym przez niecałe 40 tys. osób Wilanowie na każdego zameldowanego przypada aż 1346 zł, na cztery razy większym Targówku tylko 66 zł.

 • 23 grudnia 2014 o godz. 10:28

  Czym się zasłużył Pan Balcerek dla Targówka, się pytam????
  Czym??? Że dbał o przemysł monopolowy? Że tym samym wspierał finansowo reżim poprzedniej wersji PRLu?

  TO RONDO POWINNO BYŚ IMIENIA HANNY GRONKIEWICZ WALTZ!!!
  To w końcu jej największa inwestycja drogowa na Targówku w ciągu ostatnich 8 lat jej urzędowania…..

 • 23 grudnia 2014 o godz. 10:30

  @Rondo,

  GENIALNY POMYSŁ!!!
  poPIERAM!!!! ;-)

 • 23 grudnia 2014 o godz. 10:33

  Jeśli władza nie chce Ronda im Balcerka, to naturalną kandydaturą jest Rondo im Hanny Gronkiewicz Waltz.
  Też popieram tę inicjatywę!

  TAK TAK TAK dlA RONDA im HANNY GRONKIEWICZ WALTZ! :)

 • 23 grudnia 2014 o godz. 10:42

  Fajnie, że macie jakiś pomysł. Fajnie, że zbieracie podpisy. Ale resztę zrzucacie na władze Dzielnicy krytykując, ile się da. Skoro są jakieś procedury, to może lepiej z nich skorzystać, nawet jeśli się to Wam nie podoba? A jeśli się Wam to nie podoba, wystąpcie o zmianę procedury, skoro tacy mądrzy jesteście? Czytając ten portal coraz częściej mam wrażenie, że zamiast przedstawiać pewne fakty i sprawy dotyczące Targówka, powstaliście po to, żeby krytykować władze dzielnicy. Jako mieszkańcy też macie możliwości występowania z różnymi inicjatywami. Tylko trzeba naprawdę chcieć, bo pisać każdy potrafi i może.

 • 23 grudnia 2014 o godz. 10:54

  Super :)

  Wiem, że skromna osoba Pani Hanny Gronkiewicz Waltz będzie się wzbraniać przed nazwaniem Ronda jej imieniem. Inicjatywa musi wyjść od nas Mieszkańców Targówka :). Niech wie, że bardzo ciepło o Niej myślimy.

  Popierajmy i propagujmy tę inicjatywę szeroko ;)

 • 23 grudnia 2014 o godz. 11:00

  UWAGA! Wszyscy kontrolerzy biletów na Targówek !!!
  Popołudniowe(po 14 kursy od Targówka),wieczorne(kursy od i do Targówka) i nocne kontrole (kursy do Targówka)
  Bródno:wszystkie linie jadące mostem Grota,ul.Wincentego,Głębocką
  Targówek:wszystkie jadące od pętli w kierunku Radzymińskiej
  Zacisze: wszystkie jadące Młodzieńczą,Łodygową,Radzymińską
  Kontrolerzy pojedynczo,więcej kobiet,nocne zmiany wraz z ochroną.
  NAJLEPSZYM PREZENTEM POD CHOINKĘ DLA GAPOWICZA JEST WEZWANIE DO ZAPŁATY!!!

 • 23 grudnia 2014 o godz. 11:05

  Rondo im Hanny Gronkiewicz Waltz!
  Popieram ;)

 • 23 grudnia 2014 o godz. 11:20

  Rondo im Budowniczych PO dla dobra Targówka.

 • 23 grudnia 2014 o godz. 11:34

  @Poczytajcie. Co tu dużo pisać. Wystarczy porównać dzielnicę Targówek (124 tys. mieszkańców) plus dzielnicę Białołęka (105 tys. mieszkańców) – łącznie ca 230 tys. mieszkańców i np. miasto Gdynia 248 tys. mieszkańców. Czyli porównywalne skupiska ludności. Co mamy tu (teatry, komunikacja, drogi), jaki budżet, perspektywy a czym może się pochwalić nadbałtyckie miasto? Proponuję sobie zadać ten trud porównania. Wypadamy poniżej dna.

 • 23 grudnia 2014 o godz. 11:51

  Prosze nie rozmywać pomysłu.
  Rondo im Hanny Gronkiewicz Waltz jest znakomitym pomysłem. Skupmy sie na tym pomysle :)

 • 23 grudnia 2014 o godz. 12:03

  Rondo HGW jestem za. Twórzmy stronę na „facie” i zbierajmy łapki w górę.

 • 23 grudnia 2014 o godz. 12:21

  Popieram Hankę!!!
  Głosuję za rondem Hanny Gronkiewicz Waltz

 • 23 grudnia 2014 o godz. 12:39

  Do Gronkiewicz Balcerek więcej zrobił dla Targówka, wypowiadając się w serialu w samych superlatywach w duchu dawnych mieszkańców jacy by nie byli Byli Charakterni mieli swój Honor, Wartości czasy się zmieniły a Bohaterów nawet Takich teraz brak

 • 23 grudnia 2014 o godz. 13:11

  im. cudownej, hojnej , dobrotliwej obdarowującej Targówek ukochanej Hani GW.

  albo im 66 złotych (tyle Targówek dostanie na inwestycje w przyszłorocznym budżecie na jednego mieszkańca)

 • 23 grudnia 2014 o godz. 14:28

  Kto przeciwny nazwana Ronda im Hanny Gronkiewicz Waltz, ten z PiSu.

 • 23 grudnia 2014 o godz. 19:05

  a gdzie jest milicja ze nie reaguje na wyczyny tych kierowcow?? jakby zwykly kowalski tak pojechal to mandacik murowany a rondo skoro jest dopuszczone to znaczy ze na autobusy tez jest wyliczone to niech jezdza normalnie a nie cwaniakuja

 • 23 grudnia 2014 o godz. 23:35

  Balcerek honorowy złodziej był, w swojej dzielnicy nie kradł. "Dziś panie nawet pierdlu honoru nie ma" jak rzekł memu znajomemu stary grypser z Grochowa.
  Przy okazji wyjaśnię nieporozumienie – gdzie mieszkał Balcerek – w scenariuszu ma mieszkać na Targówku (tzw. Mieszkaniowym) przy osławionej Mokrej (znanej jako taka z tekstów piosenek "Księżyc Frajer" Osieckiej i "Bujaj się Fela" Wiecha), ale na Mokrej w czasie kręcenia serialu było od dawna blokowisko, więc znaleziono Chemiczną na Fabrycznym (przypominała Mokrą sprzed zbudoania bloków), więc tam kręcono, ale zapomniano zmienić tabliczki i na ekranie pojawiła się Chemiczna.

 • 23 grudnia 2014 o godz. 23:41

  Ach, któż to, ach któż to tak o mnie dba?
  Milicja, milicja!
  Któż pożyteczną wskazówkę mi da?
  Milicja, milicja!
  Gdy pijak nabrudzi, któż za złe mu ma?
  Milicja, Wrocław i ja!
  […]
  Niebieskie mundury – któż nosi to?
  Poznajesz? – poznaję!
  Są w całej Polsce od gór aż do morza
  Jako te chabry pośród łanów zboża
  Czterdzieści lat z hakiem, a jeszcze lat sto
  Niech żyje, niech żyje MO
  (Jacek Zwoźniak, "Milicja, Wrocław i ja" – czyli piosenka na której prześmiewczości nie poznałą się milicyjna komisja)
  http://www.tekstowo.pl/piosenka,jacek_zwo_niak,milicja__wroclaw_i_ja.html

 • 24 grudnia 2014 o godz. 10:36

  Rondo Bufetowej jakie rondo taka Hanna Pytanie co Hanna zrobiła na Targówku ?? była raz ? na swingowanych odwiedzinach i no i jeszcze żyje więc rondo dla żyjącej nie bardzo nie jestesmy godni takie duże rondo tak dopracowane równo woda nie stoi przymyślane

 • 25 grudnia 2014 o godz. 10:12

  Tylko rondo Hanny Gronkiewicz Niech „zazdrosci” nam cala Warszawa i Polska „Zasluzyla” sobie jak malo kto BRAWO!

 • 28 grudnia 2014 o godz. 11:21

  Jakie rondo taka nazwa więc Balcerka jest adekwatne.

 • 28 grudnia 2014 o godz. 11:49

  i znowu siano poszło na marne. niby teraz bezpieczniej……..a wcześniej nie było ? skrzyżowanie jak skrzyżowanie. skoro ma być bardziej bezpiecznie to moż by tak na tym rondzie ułożył spowalniacze ? ?? (czytaj aluzja)

 • 5 stycznia 2015 o godz. 11:34

  Sam będę zbierał podpisy, bo nazwa bardzo adekwatna do potrzeby postawienia tego ronda :D

 • 28 października 2020 o godz. 09:50

  generic viagra without a doctor prescription viagra price of viagra

 • 30 października 2020 o godz. 06:22

  buy viagra online usa buy sildenafil generic viagra

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.