Nazwijmy nowe rondo imieniem Józefa Balcerka!

48
Share

Rondo na Targówku jest absurdalne, to dlaczego ma nie mieć absurdalnej nazwy? Targowek.info proponuje: zróbmy Józefa Balcerka patronem skrzyżowania Gorzykowskiej z Myszkowską! Powodów jest przynajmniej siedem. 

 

rondo_tabliczka-ulicaChodzi oczywiście o już słynne rondo u zbiegu ulicy Gorzykowskiej z tzw. obwodnicą Targówka.

Nikt nie wie po co, ale tydzień temu na środku normalnego skrzyżowania pojawił się płaski pomarańczowy placek. Pasy zwężono na tyle, że autobusy przegubowe nie mogą się złamać i jeżdżą przez środek ronda, a i osobówki od czasu do czasu ignorują nową organizację ruchu.

Do tego przypomnijmy, że dwa lata temu wydano sporo pieniędzy na wymianę asfaltu na ul. Myszkowskiej, dokładnie w tym samym miejscu. To nie koniec! W przyszłym roku znowu czeka nas przebudowa ronda, bo w budżecie partycypacyjnym zdecydowaliśmy o wytyczeniu pasów rowerowych na tzw. obwodnicy Targówka. Więc skrzyżowanie trzeba będzie przebudować ponownie…

 

Tak teraz wygląda bezimienne rondo u zbiegu ul. Gorzykowskiej i Myszkowskiej / zdjęcia targowek.info

 

Ale kto by się tym przejmował. Skoro nie mamy wpływu na decyzje urzędników, spróbujmy polubić, to co nam zafundowali.  A łatwiej polubić rondo z fajną nazwą! Proponujemy na patrona tego ronda Józefa Balcerka, czyli odgrywanego przez Witolda Pyrkosza legendarnego bohatera serialu „Alternatywy 4”.

A dlaczego właśnie on? Powodów jest kilka:

1. Bo mamy dość kombatancko-religijnych nazw ulic. Po wszelkich błogosławionych zgrupowaniach czas na kogoś bliższego mieszkańcom Targówka. I sympatyczniejszego.

2. Bo serialowy Józef Balcerek, nim przymusowo przeprowadzonego go „z miasta do wiochy” (czyli z Targówka na Ursynów), mieszkał przy ul. Mokrej, a więc jakieś 300 metrów od tego ronda.

3. Bo jest już precedens z mianowaniem na patrona filmowej postaci. Skoro Śródmieście od pół roku ma Rondo Czterdziestolatka, to my możemy mieć Rondo Balcerka.

4. Bo Józef Balcerek to jeden z najbardziej znanych mieszkańców Targówka! No, może po naszej poprzedniej akcji równie znany jest także Grzegorz Ciechowski. Ale Balcerek i tak rządzi.

5. Ponieważ nie wstydzimy się Józefa Balcerka, bo to był spoko gość. Może trochę szorstki w obyciu i czasem na bakier z prawem, ale za to charakterny i z niezłomnymi zasadami.

6. Napisaliśmy, że nie wstydzimy się Balcerka? My wręcz jesteśmy z niego dumni. Bo pokazał, że Targówek był częścią Warszawy w czasach, gdy w innych dzielnicach wypasano jeszcze krowy! Był częścią Warszawy z całym folklorem, tradycją i zwyczajami tego miasta!

7. Bo po prostu fajnie będzie umawiać się „przy rondzie Balcerka”

 

balcerek_tabliczka_portret

Tak mogłaby wyglądać tablica Miejskiego Systemu Informacji poświęcona patronowi ronda / grafika: targowek.info, fot. alternatywy4.net

 

Aha, na razie nie zamierzamy zbierać podpisów pod pomysłem nazwania tego ronda. W końcu mamy na Targówku świeżo wybranych radnych, którzy mają nas reprezentować… Jeśli podoba wam się ten pomysł, to wpisujcie się w komentarzach i dzielcie się pomysłem na Facebooku. Jeśli głosów będzie dużo, to liczymy na wsparcie radnych wszystkich opcji politycznych najpierw w Radzie Dzielnicy, a potem w Radzie Warszawy. Co o tym sądzicie?

 

Ciekawe co Józef Balcerek powiedziałby o nowym rondzie? / fot. Targowek.info, alternatywy4.net

Ciekawe co Józef Balcerek powiedziałby o nowym rondzie? / fot. targowek.info, alternatywy4.net

48
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx