Będzie bezpieczniej na ulicach | | targowek.info

Będzie bezpieczniej na ulicach

Zarząd Dróg Miejskich zapowiada doświetlenie dwóch przejść dla pieszych na Targówku i jednego na Zaciszu. Halogeny przydałyby się nie tylko w tych miejscach.

 

ZDM ogłosił listę przejść dla pieszych, na których w 2015 roku pojawi się oświetlenie z lampami metalohalogenowymi. Brzmi tajemniczo, ale możliwe, że już takie lampy widzieliście. Od kilku lat oświetlają przejście przez ulicę Chodecką, między ul. Bolivara, a Parkiem Bródnowskim. I trzeba przyznać, że to bardzo dobre rozwiązanie. Mocno oświetlone przejście widać z daleka, nie ma szansy przeoczenia przechodnia.

W tym roku takie latarnie mają stanąć na trzynastu skrzyżowaniach w Warszawie, w tym na trzech w naszej dzielnicy.

* na Barkocińskiej przy Ossowskiego – przy przedszkolu i po drodze do kościoła

* na Handlowej przy Szczepanika – to popularne przejście do szkoły nr 114 czy na Orlika

* na Młodzieńczej przy Łukasiewicza – sporo starszych osób wysiada tu z autobusu i musi przeprawić się przez ruchliwą Młodzieńczą.

ZDM przypomina też, że bezpieczeństwo pieszych ma poprawić wybudowanie w tym roku sygnalizacji świetlnej przy przejściu przez Kondratowicza na przeciwko Szpitala Bródnowskiego. Pisaliśmy już o tym przy okazji omawiania budżetu na 2015 rok. 

Z nowego oświetlenia trzeba się cieszyć, ale… przydałoby się w jeszcze kilku miejscach. Niedawno opublikowaliśmy na naszym Facebooku list od pana Jarosława, który zwraca uwagę na fatalne oświetlenie przejścia przez Trocką przy Zamiejskiej.

 

Także na Trockiej jest jeszcze drugie ciemne i bardzo niebezpieczne przejście: przy pizzerii obok pętli autobusowej na skrzyżowaniu z Korzona. Tutaj dochodziło już do potrąceń. M.in. dwa lata temu ciężko ranny został nastolatek.

Wypadek na Trockiej przy Korzona / fot. targowek.info
Wypadek na Trockiej przy Korzona / fot. targowek.info
PRZECZYTAJ TEŻ:

7 komentarzy na temat “Będzie bezpieczniej na ulicach

 • 30 stycznia 2015 o godz. 13:47

  może zarząd dróg miejskich ZAPOWIE I WYKONA zakończenie prac na trasie toruńskiej na jej odcinku pomiędzy ulicami rembielińską, a łabiszyńską. ludzie tu toną w śmieciach, bo nikt nie sprząta terenów zielonych. ludzie tu toną w błocie, gdyż zdm pozostawił niedokończone chodniki. niech pierw pokończą co rozbabrali, a później niech się biorą za kolejne szwindle.

 • 30 stycznia 2015 o godz. 15:42

  potwierdzam to co piszę Jarosław. Kierowcy skręcający z Radzymińskiej muszą przed tym przejściem zwalniać bo łatwo kogoś potrącić. W tym miejscu zawsze jest korek w stronę Radzymińskiej. Piesi wchodzą na pasy miedzy samochodami i kierowcy z naprzeciwka tego nie widzą!

 • 30 stycznia 2015 o godz. 20:13

  Prawda – przejście przy stacji Bliska jest tak słabo doświetlone, że ciężko jest dostrzec pieszego. Podobnie przy krzyżówce Trocka/Korzona. Czekamy na lepsze lampy uliczne doświetlające te miejsca!

 • 30 stycznia 2015 o godz. 21:42

  jak nie gedzie tyle kaczek i kaczorow to i bezpiecznie bedzie.

 • 30 stycznia 2015 o godz. 22:28

  Dokładnie, dziś po zmroku i przy deszczu jadąc przepisową prędkością dopiero z bliska zauważyłem pieszych przy stacji Bliska, jest to bardzo niebezpieczne przejście! Urzędnicy ogarnijcie się zanim dojdzie do tragedii!

 • 15 lutego 2015 o godz. 14:11

  A inne przejścia, gdzie były już zwłoki w worku? Np. przy przystanku Bohuszewiczówny? Urzedasy, ogarnijcie, ile przez was trupów albo straty czasu!

 • 16 lutego 2015 o godz. 09:59

  Na Bohuszewiczówny sygnalizacja świetlna jest zbędna(także autorze tego postu może ty się ogarnij)Za to BARDZO potrzebna na skrzyżowaniu Blokowej z Kondratowicza.Miejmy nadzieję,że wkrótce powstanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.