Które ulice wyrównają w 2015 i dlaczego nie św. Wincentego? | | targowek.info

Które ulice wyrównają w 2015 i dlaczego nie św. Wincentego?

ZDM podał listę ulic przeznaczonych do frezowania w 2015 roku. Bródno pozostanie dziurawe, Targówek może mówić o zaszczycie – wyrównają tu jedną ulicę. Ale nie tę, na którą czekamy najbardziej. 

 

W poprzednich latach wyfrezowano m.in. Matki Tresy z Kalkuty (na zdjęciu), Radzymińską, Młodzieńczą, Wysockiego i Bartniczą / fot. targowek.info
W poprzednich latach wyfrezowano m.in. Matki Tresy z Kalkuty (na zdjęciu), Radzymińską, Młodzieńczą, Wyszogrodzką i Bartniczą / fot. targowek.info

Chodzi o frezowanie, czyli szybkie weekendowe remonty dróg. Zarząd Dróg Miejskich robi tak od kilku lat i trzeba przyznać, że działa to dość sprawnie: w piątek wieczorem zamykają ulice, a w poniedziałek rano jedziemy do pracy po równiutkim asfalcie. Szkoda tylko, że tak rzadko dzieje się to w naszej dzielnicy.

Na liście ulic przeznaczonych do frezowania w 2015 roku nie ma ulic na Bródnie. Znalazła się na niej tylko Handlowa na Targówku Mieszkaniowym. To kolejny znak, że miasto szykuje się na poprowadzenie tą ulicą głównego objazdu Trockiej zamkniętej na czas budowy metra.

Oprócz weekendowych frezowań, tam gdzie będzie wymagała tego nawierzchnia, ZDM będzie również wykonywać naprawy miejscowe, m.in. na Ossowskiego i Radzymińskiej. W tej kategorii znajduje się też ul. Bystra – oczywiście chodzi o odcinek od Radzymińskiej w kierunku Ząbek, a nie o klepisko wzdłuż Lasku Bródnowskiego.

ZDM planuje też w tym roku remonty chodników, ale takie luksusy to w centrum i na Mokotowie. U nas zdecydują się na to pewnie za jakieś kilkadziesiąt lat.

Tyle planów, a my już chyba wiemy, jak będzie brzmiał jeden z pierwszych komentarzy pod tym artykułem:

A co ze św. Wincentego?!

A no nic. Najbardziej podziurawiona ulica w dzielnicy od lat jest przeznaczona do generalnej przebudowy, więc nikt nie chce wymienić na niej asfaltu. A remont odsuwa się w czasie. Na razie trwa przeprojektowanie ulicy, tak żeby ominęła miejsca pochówku obok Cmentarza Żydowskiego. Gmina Żydowska nie zgodziła się przenieść szczątków w granice cmentarza.

Potem czeka nas spór o losy piętrowego drewniaka przy Biruty 18, który będzie musiał być przesunięty, ale zapewne znajdzie się ktoś, kto zechce go bronić w obecnym miejscu. W sumie wyburzonych lub przesuniętych musi zostać 26 budynków. A i tak to wszystko dopiero wtedy, gdy ratusz znajdzie pieniądze na budowę św. Wincentego, bo na razie nie ma ich w budżecie miasta.

To niestety oznacza, że przebudowy nie będzie jeszcze przez długie lata i tak samo długo na św. Wincentego zostaną ogromne dziury i wertepy…

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

27 komentarzy na temat “Które ulice wyrównają w 2015 i dlaczego nie św. Wincentego?

 • 28 stycznia 2015 o godz. 07:54

  To ja się zapytam :) A co ze św. Wincentego?!

 • 28 stycznia 2015 o godz. 08:07

  Ale podatki od garaży płacimy największe z możliwych. Dlaczego, skoro nie mamy naszymi samochodami po czym jeździć?

 • 28 stycznia 2015 o godz. 08:11

  A na Łodygowej ludki w zielonych kubraczkach prowadza pomiary. Może coś się ruszy i do końca roku przetarg ogłoszą.

 • 28 stycznia 2015 o godz. 08:30

  Przebudowa Św. Wincentego nie została ujęta w żadnych planach ratusza do 2020r, więc każdy kto myśli o remoncie tej drogi może się zająć myśleniem o czymś innym. Żadna instytucja miejska nie zajmie się doraźnym remontem ulicy, która jest wpisana w jakiś tam planach generalnego remontu.

 • 28 stycznia 2015 o godz. 09:29

  A co z Gorzykowską? Jakość jezdni jest skandaliczna, wygląda jakby była remontowana w 90 roku i potem zapomnieli

 • 28 stycznia 2015 o godz. 09:40

  Najzabawniejsze jest to że gdzieś po wsiach są nowe drogi i dziennie przejedzie tam z 10 samochodów a w mieście jakoś to wszystko kuleje

 • 28 stycznia 2015 o godz. 09:57

  Dziwicie się że na Bródnie nie będzie żadnych wymian nawierzchni już co mogli to wymienili resztą niech się zajmie wreszcie SM Bródno Oto przykłady wymienionych nawierzchni po których jeżdżą autobusy Chodecka wymieniona nawierzchnia Kondratowicza wymieniona nawierzchnia Wysockiego wymieniona nawierzchnia Łabiszyńska wymieniona nawierzchnia Wyszogrodzka wymieniona nawierzchnia Bartnicza wymieniona nawierzchnia Bazyliańska wymieniona nawierzchnia Malborska przebudowana i wymieniona nawierzchnia Krasnobrodzka ( odc Chodecka – Kowalskiego ) wymiana nawierzchni pozostała część ul Krasnobrodzkiej na odc Chodecka Trasa toruńska tu przydała by się wymiana nawierzchni Czyli wszystkie główne ulice Bródna są z nowymi nawierzchniami Teraz powinna się wykazać dzielnica i spółdzielnia

 • 28 stycznia 2015 o godz. 10:07

  A kiedy kolejne ulice będą utrwardzane? Chcemy być stolicą…
  I gdzie jest Janek???

 • 28 stycznia 2015 o godz. 10:23

  ludzie przyjdźcie i zobaczcie toruńską za ekranami – nowy asfalt, a wykończenie jak w średniowieczu. jak wam mają tak budować fachowcy, to się cieszcie, że te partacze się do nivzego nie dotkną. później się doprosić nie można końca remontu. to tak jakby wam ekipa zostawiła rozgrzebany remont domu. ale cóż, jaki gospodarz taki remont. i jeszcze jedno z innej beczki, ciekawe czy któryś z was postawiłby sobie kosz na śmieci na środku kuchni. a kosze śmietnikowe stoją gdzie popadnie. warszawa zaczyna być jednym wielkim syfem.

 • 28 stycznia 2015 o godz. 11:02

  Te dziury i wertepy to taki darmowy i ekologiczny spowalniacz prędkości.
  Progi kosztują a dziury są za darmo. Ot,takie EKONOMICZNE myślenie naszych włodarzy ;-P

 • 28 stycznia 2015 o godz. 10:20

  Moze wreszcie Przewoznikow zrobia jedyna nieasfaltowana, na wsiach sa lepsze drogi…

 • 28 stycznia 2015 o godz. 11:29

  Podatki za miejsce postojowe płacimy w kosmicznej kwocie, a szanowni włodarze dzielnicy śpią. Zabierzcie się w końcu za robotę, naprawcie dziurawe drogi, poprawcie infrastrukturę, bo to wy jesteście dla Nas, a nie My dla was.
  Celowo pisałem „Nas” i „My” z dużej litery, żeby było wiadomo, kto jest ważniejszy :)

 • 28 stycznia 2015 o godz. 11:30

  do QWERTY:
  Janek chyba na ferie z dzieciakami pojechał :)

 • 28 stycznia 2015 o godz. 11:42

  xyz – a skąd wiesz???

 • 28 stycznia 2015 o godz. 12:39

  to zła, antyrozwojowa, nieeuropejska, antyrosyjska, niefajna opozycja za to odpowiada!!!!

 • 28 stycznia 2015 o godz. 13:46

  TADEO ma Racje zero zarządzania, planowania decyzje wprowadzają niedouczeni partyjni kolesie :(

 • 28 stycznia 2015 o godz. 14:55

  A CO Z HANDLOWA?!

  ps. nigdzie nie pojechałem słoje

 • 28 stycznia 2015 o godz. 15:25

  No i Janek powrócił, wreszcie :)

 • 28 stycznia 2015 o godz. 15:41

  Rafał… Wymieniona nawierzchnia na Malborskiej? Chyba dawno tu nie byłeś…proponuje spacer od skrzyżowania z Głębocką do Kowalskiego…prysznic z dziurawej nawierzchni gratis.

 • 28 stycznia 2015 o godz. 17:23

  Swietego trzeba do Sw. Wincentego – bo bez cudu lepiej nie bedzie.

 • 28 stycznia 2015 o godz. 18:41

  LOKI napisał(a):
  28 sty 2015
  15:41
  Rafał… Wymieniona nawierzchnia na Malborskiej? Chyba dawno tu nie byłeś…proponuje spacer od skrzyżowania z Głębocką do Kowalskiego…prysznic z dziurawej nawierzchni gratis. LOKI tak tu masz racje ten fragment Malborskiej nie był remontowany i raczej prędko nie będzie bo jest tam coś nie tak z gruntami I dlatego miedzy innymi nie została włączona ta nowa uliczka wybudowana przez centrum handlowe A ul Malborską chodzę prawie codziennie do Saturna w którym pracuje

 • 28 stycznia 2015 o godz. 20:02

  Kmm, ale o co ci chodzi? Przeciez bartnicza i wyszogrodzka zostaly wyfrezowane pol roku temu i pisali tu o tym. Kawalek obwodnicy tez jest zrobiony, choc tu akurat drogowcy chyba nie trafili i powstalo rondo balcerka ;)

 • 28 stycznia 2015 o godz. 20:39

  Ja zanim trafiłem do Wawy mieszkałem w wielu miastach Polski. Myślałem, że Kraków jest najtrudniejszym i najbardziej beznadziejnym miastem w kraju. Niestety Wawka bije go na głowę (bufetowa głowę)

 • 29 stycznia 2015 o godz. 08:00

  Uważam, że czas najwyższy zapomnieć o generalnej przebudowie ul. Św. Wincentego. (brak planów, funduszy, metro, priorytet komunikacji szynowej itp. itd.) W związku z tym uważam, że po prostu tę ulicę należy wyremontować, tzn. zmienić nawierzchnię, porobić osobne pasy do skrętów w lewo, wyremontować chodniki itp. itd. Jest to jedna z głównych ulic Targówka, wjazdowa z resztą do dzielnicy i władze Targówka powinny zadbać, o to żebyśmy się nie czuli jak mieszkańcy Warszawy II kategorii. Moim zdaniem, czas na ul. Św. Wincentego zatrzymał się i czas najwyższy obudzić się i zmierzyć marzenia, środki i możliwości z rzeczywistością.

 • 29 stycznia 2015 o godz. 10:05

  do wszystkich: Janek jest cały czas, ale teraz pod każdym tematem jest 50 i więcej komentarzy z czego połowa to wypociny specjalistów od niemalże wszystkiego. Kiedyś wchodziłem częściej bo coś się działo a teraz nic się nie dzieje. Nuda :) NAwet znudziło mnie dogryzanie qwertemu, naczelnemu słojowi naszej dzielnicy :)

 • 28 lutego 2015 o godz. 13:53

  Rembielinska tez nie jest w zbyt dobrym stanie technicznym

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.